Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2021. 07. 06. 19:34
Előzmény: #43368  algore
#43380
Ismét sikerült elsütni azt a házig állítást,hogy azt mondtam volna,hogy aki nem oltakozik,attól még kell vonni az eü ellátást. Ma sem tudtál egyetlen hsz.-t sem copyzni,ahol ezt írtam volna. Egyszerű rágalmazás amit csinálsz!
sulykaponka
sulykaponka 2021. 07. 06. 19:05
Előzmény: #43378  Kisterepjáró
#43379
igen, a végén csak az egészségeseknek járna eü ellátás, a többi, aki megbetegedett, végső soron maga tehet róla az esetek 99%-ban.
Kisterepjáró 2021. 07. 06. 18:35
#43378
Kicsit elvesztettem a fonalat, hogy ki mondta és miért... De miért kellene megvonni az eü ellátást az oltatlanoktól? Jelenleg, aki fizet az kap,(hogy milyet, az más kérdés) aki nem fizet az nem kap (csak sürgősségi) eü ellátást. Ettől igazságosabb rendszer nem nagyon lesz szerintem...mert hogy ilyen alapon nagyon sok jogcímen meg lehetne vonni( túlsúlyostól, alkoholistától, dohányostól, drogostól, extrém sportolótól, eltérő szexuális beállítottságútól, aki másnak balesetet, sérülést okoz,) ezen logika alapján így nem sok ember kaphatna ellátást.
algore 2021. 07. 06. 18:20
#43377
algore 2021. 07. 06. 18:09
#43376
http://www.cbtnuggets.com/blog/career/career-progression/bytes-and-bacteria-exposing-the-germs-on-your-technology?rdr_type=301&rdr_source=cloudfront&rdr_origin=/blog/2016/10/bytes-and-bacteria-exposing-the-germs-on-your-technology
A mobiltelefonodon 9000x tobb baci van, mint a wc-ben. 
Es tulnyomo reszuk sulyos betegsegeket, fertozo betegsegeket okozhat. 
De tobbnyire nem okoz. 
Minden pillanatban eletveszelyes korokozok tengereben elsz. - (es terjeszted is oket) 
Es nem is tudsz rola, mert nem betegszel meg. 
Ilyen klassz az immunrendszered. 
Es ilyen furcsa az elet, amit elunk, emberek. 
Teljesen atmostak az agyakat irracionalis felelemkeltessel, es masok hibaztatasaval. 
Az 1930-as evekben csinaltak hasonlot. 
Nincs koze a valosaghoz. 
Nyugodtan elheti mindenki bekeben az eletet. 
Nem tortent semmi kulonos, csak a 10,000 korokozo melle, amikkel tudatosan foglalkozni szoktunk kaptunk egy +1-et.
Tégenkünknek
Tégenkünknek 2021. 07. 06. 18:07
#43375
Csodálkozom, hogy van még türelmetek "csendben" fórumtársnak érveket, okokat, gondolatokat, alternatíváka, véleményeket sorolni. ☺  Markánsan csak a propagandát tolja. Semmi elgondolkodás nem szűrődik át az írásaiból. Frappáns szó fordulatoknak látszó mondatokkal "ellenérvel" mikor nincs épp más ötlete. 
És nem személyeskedtem, kedves admin! 😊
Anno engem is "leoltott" bugyuta érveivel. Én elhiszem, hogy valakinek határozott elképzelése van valamiről, de hogy gondolkodás nélkül (elgondolkodás) csak azt hajtogatni hogy 2+2=5 az azért sokkk! 
algore 2021. 07. 06. 17:59
Előzmény: #43372  Törölt felhasználó
#43374
http://haon.hu/helyi-kozelet/tbc-s-beteg-dolgozotol-rettegtek-a-szulok-2677939/
Szoval nem szegett semmilyen szabalyt, nem dolgozott, es nem is dolgozhat, csak a szabalyoknak megfeleloen (orvosi engedellyel majd valamikor kesobb ha nem fertoz), nem is fertozott meg senkit, a gyerekeket nem oltjak, hanem borproba tesztet vegeznek. (a gyerekek mind be vannak oltva) 
Szoval nem jo pelda. 
De a felelossegnel maradva:
A TBC egesz mas dolog, egesz mas veszelyesseggel. Egesz mashogy terjed, egeszen mas modon es lappangasi es fertozesi idovel. 
Ezert teljesen mas szabalyok vonatkoznak ra. 
A szabalyok szandekos megsertese mindig felelosseggel jar. 
Speciel ez esetben nem tortent semmi ilyesmi. 
Nem a fertozes jar feleloseggel, hanem a szabalyok megsertese. 
A szabalyok azt szolgaljak, hogy bizonyos esszeru, indokolt, jogszeru (azaz mas jogok korlatozasaval aranyossagban allo) ovintezkedeseket megtegyunk. 
Ezeknek egyensulyat hosszas jogi es szakmai kerdes eldonteni, senki sem szakertoje mindennek, hogy egyeni felelosseg kereteben, egyenileg eldontse hogy mit csinalhat es mit nem. 
Azert vannak a szabalyok. 
Szabalysertes moralis es jogi felelosseggel jar. 
Fertozes, azaz egy kornyezeti tenyezo terjesztese onmagaban nem. 
Kiveve szandekossag. 
Ha onmagaban a fertozes felelosseggel jarna, akkor minden egyes tusszentes felelosseggel jarna, hiszen 1000-fele korokozo bacit es virust tusszentesz, MINDIG. Csak tobbnyire nem okoznak betegseget, de ha valaki pont fogekony akkor igen. 
Es akkor soha nem mozdulhatsz ki sehova, mert 1000 fele korokozot lelegzel ki be, kensz a kezedre, arcodra, targyakra stb stb
Egy korokozo felhoben mozogsz mindennap, es korokozo kopenyt hordasz a testeden. 
Ha megmosod a kezed, 5 perc mulva ujra be lesz fedve korokozokkal, ami barkit megbetegithet. 
Biologiai keptelenseg es lehetetlenseg hogy felelos legyel korokozok terjeszteseert. 
Mindig terjesztesz minden pillanatban milliardnyi korokozot. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 17:30
Előzmény: #43335  csendben
#43373
Egyik állam sem áll jót semmiért és a gyógyszergyártó is kizárta a felelősségét. Lévén, hogy kísérleti vakcinák mind.
Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 17:28
Előzmény: #43370  algore
#43372
"Es kotelezo oltani ujszulottkorban, mi az hogy 100 gyereket kellett beoltani? "
.
Fertőzés gyanú esetén bőrpróbaoltást csinálnak.
Rákereshetsz Debrecenben volt.
Csak arra írtam példának, ha tudott a betegségéről, szerintem morálisan felelős,  ha igazoltan beteg (orvos állapította meg) akkor jogilag is büntethető.
Szerintem ez minden fertőző betegségre igaz.
Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 17:27
Előzmény: #43352  csendben
#43371
Bármelyik szezonális influenza, amit tovább adtál egy idős embernek és urambocsá' bele is halt.
algore 2021. 07. 06. 17:20
Előzmény: #43367  Törölt felhasználó
#43370
TBC-re vonatkozoan megvannak a munkahelyi es egyeb szabalyok, amelyek a TBC terjedese es jelentosege alapjan, a jarvanyugyi egyezmenyekkel osszhangban vannak (indokoltsag, aranyossag, tudomanyos igazoltsag).
Nem tudom mirol tudott a dolgozo, es mit csinalt. 
Siman lehet hibas es felelos sok szempontbol. 
A TBC egeszen eltero dolog azonban. 
Nem korona. 
Es kotelezo oltani ujszulottkorban, mi az hogy 100 gyereket kellett beoltani? 
Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 17:17
#43369
Orbán vigyorog és leteszi a maszkot, az a baj most is rajta van és alatta nem bárány van hanem sátánumádat, a maszk meg megtévesztésből a bárány.szelávi aki felvette a fenevad bélyegét
algore 2021. 07. 06. 17:12
Előzmény: #43361  csendben
#43368
Alakul a vilagnezeted kifejtese.
1, Aki nem oltakozik az felelosseget visel a fertozesekert (esetleg buntessuk is?) 
2, Aki nem oltakozik, az ne legyen jogosult egeszsegugyi ellatasra. (meg is vagyunk) 
 
Eddig kerek egesz, kicsit fasisztoid, de koherens ideologia. 
 
Nagyon nem illeszkedik bele, amit az oltasok kockazatairol emlitettel, es a szovodmenyek felelossegenek az egyenre haritasarol, arrol hallgatnod kellene inkabb, hogy logikailag tisztabb legyen a teologiai alapvetesed. 
Amugy klassz. 
Esetleg konyvirason nem gondolkodtal? 
Az en vakcinakuzdelmeim, vagy ilyesmi. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 17:12
Előzmény: #43366  algore
#43367

"Sem jogilag, sem moralisan nincs felelossege pusztan attol, hogy tud a fertozo betegsegerol. Lelegezni muszaj."
Én csak erre reagálta. Szerinted a tavalyi TBC-s dolgozó (vagy óvodai vagy bölcsődei, nem emlékszem), ha tudott a betegségéről morálisan nem felelős?
Több mint 100 gyereket kellett beoltani.
algore 2021. 07. 06. 17:04
Előzmény: #43365  Törölt felhasználó
#43366
Ja, csak ez tok meroleges az eddigi parbeszedhez, ahol arrol volt szo, hogy az oltatlan a felelos tovabbfertozes eseten, az oltott nem. 
A karanten az egeszen mas teszta, es minden fertozo betegseg eseten van jogosultsaga valamilyen keretek kozott. 
 
Csak eddig nem volt erintve tematikailag, kicsit keverve lett. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 16:59
Előzmény: #43364  algore
#43365

"Sem jogilag, sem moralisan nincs felelossege pusztan attol, hogy tud a fertozo betegsegerol. Lelegezni muszaj."
.
De emberek közé menni nem.
Olvass utána, pont az idén emelték nálunk is a büntetést.
algore 2021. 07. 06. 16:56
Előzmény: #43363  Törölt felhasználó
#43364
Sem jogilag, sem moralisan nincs felelossege pusztan attol, hogy tud a fertozo betegsegerol. Lelegezni muszaj.
Ha igazad lenne, akkor millio per lett volna a multban, mert valaki megfertozott valakit. 
Felelosseg ugyanis karteritesi es egyeb, akar buntetojogi felelosseggel is jar. 
Csacskasag. 
Szandekossag eseten volt is szamos buntetojogi per is. 
Pusztan tudomas eseten nem. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 16:51
Előzmény: #43357  algore
#43363

"Akkor van felelosseged, ha szandekossaghoz tarsul. Egyebkent nincs. "
.
Ha tud a fertőző betegségéről akkor van felelőssége.
A karantén megszegését is büntetik, akkor is ha nem fertőző. (max. napi 600 ezer ft.)
Shut-up
Shut-up 2021. 07. 06. 16:49
Előzmény: #43359  csendben
#43362
Semmi köze ennek sem ehhez. A foghúzásnál nincs senki a másik oldalon, csak te. Egy vírus esetén ott a másik oldal, aki tud védekezni. Tudod, itt kettőn áll a vásár. Leesett már, hogy miért írtál hülyeségeket?
csendben 2021. 07. 06. 16:45
Előzmény: #43357  algore
#43361
Látom:elfogytak az érvek,jön a buzizás meg a többi ordenáré szöveg. Ebben nem tudom és nem is akarom felvenni a versenyt veled.....

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek