Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 21:58
Előzmény: #6519  MetalHeart
#6520
Azért nem gondolnám ilyen drámainak a helyzetet, majd szépen beépül a tudatba és utána majdnem minden úgy megy tovább, mint eddig. Szerencsére a tőzsdén nem grammra pontosan ítélnek meg cégeket. Amikor pedig elindul a hype, akkor a Lufit is venni fogják, nem törődve azzal, hogy milyen tartozása van. Csak az fog a majdani szerencsevadászok szem előtt lebegni, hogy ez volt 20-30 euro is. :)
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 04. 21:45
Előzmény: #6501  MetalHeart
#6519
LHAG:
Buffett után valszeg indokolt az óvatosság itt is... gigantikus összegek a megmentésre, ami elsőre tapsikolásra késztet örömkönnyek közepette, de 5.5 mrd 9%-os "kamata", akarom mondani osztaléka mintegy 500 milla euró, amit ki kell fizetni a német államnak, aztán lesznek a tőke és kamattörlesztések a 3.5 mrd-os pakkért és majd csak ezt követően lehet szó osztalékról a kisbüfik felé... miközben legalább 2022-ben lehet szó komolyabb visszatérésről a turizmus repülés szegmensében (Warren valszeg még ebben sem bízik, miután fullon eladta a repcsi papírjait)... nehéz látni, hogy mitől is lenne bivalyerős visszatérés a német óriásnak... már elment a kedvem a vételtől, az a 9% brutálisnak látszik...
a 0% fibo letörését valószínűsítem, ami egy mélypont tesztelést hozhat magával idővel...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 04. 21:33
Előzmény: #6516  MetalHeart
#6518
DE30:
"Megerősítés esetén elsőként a 21/50MA, 38.2% fibó hármas zóna jöhet tesztelésre..."  
     
Masszív réssel indított eséssel bent van az index a zónában, eladásra billenő jelzéssel... itt eloldalazhat egy ideig, kiemelt szintek vanna itt a 21/50MA, 38.2%  hármas révén, de aztán megújuló vevők hiánya nélkül az alább húzódó betöltetlen rés következhet, ami majd 2 hetes oldalazás után került generálásra, megadva a további vételt a "V" hívőknek... ha ez pipálva lesz, úgy jöhet majd a lélektani 10K tesztelése....
https://kepkuldes.com/image/KReOcu
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 12:44
Előzmény: #6501  MetalHeart
#6517
Azért a nagyszájú Ryan-nek is elérkezett, hogy bejelentse az első megszorításokat; 20%-os leépítés, és a központi dolgozók esetében 20%-os bércsökkentés.
Ők úgy nem repkednek, ha ki kell hagyni üléseket. Nehogy a végén sehogy ne repkedjenek... 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 03. 17:39
Előzmény: #6478  MetalHeart
#6516
DE30:
"legkésőbb a résnél ahol már profit realizálás indulhat, fordulat valószínű sztem..."  
      
Belekapott a résbe, majd komoly lefordulás... több rossz hír is jött, nekem a 30 millás amcsi munkanélküliség volt ütős hír... 30 millió az már nem semmi, mintegy 18%... a 2008-as méreten bőven túl vagyunk, a 30-as válságban 25% volt... 
Megerősítés esetén elsőként a 21/50MA, 38.2% fibó hármas zóna jöhet tesztelésre...
https://kepkuldes.com/image/KyapSg
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 03. 17:18
Előzmény: #6514  bimborablo
#6515
Héten újabb GYJ sorozat jön... kedden Beiersdorf, Infineon, Vonovia... szerdán BMW, Fresenius... csütörtökön HeidelbergCement , Linde, Munich Re... pénteken Siemens... ja és kedden Lufi KGY...
bimborablo
bimborablo 2020. 05. 03. 17:13
Előzmény: #6511  MetalHeart
#6514
Nekem sem pozitív sem negatív véleményem nincs ezekről a gurukról, egész más pályán mozognak mint én a hegymozgató nagyságú tőkéjükkel. :)  WB-nél spec érdekelne engem is a stratégiai döntéshozatal folyamata, vajh mennyire van még benne. Azért február legvégén már látható volt, nem lesz fáklyás menet a tavasz.
Soros Gyurkát csak szimplán nem értem hova/minek fontoskodik politikai vonalakon - igaz nem is mentem utána :)
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 03. 16:51
Előzmény: #6385  MetalHeart
#6513
HNRG:
A 2020-as előrejelzés visszavonva, főként a tőkebefektetések, az ingatlan- és baleset-viszontbiztosítás területén magasabb terhek várhatók. 6-án KGY, Q_1 és 5.5 eurós osztalék... itt is bízom legalább a 38.2% fibo tesztelésben, de csak alatta vennék...
https://kepkuldes.com/image/KyIQWj
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 03. 16:43
Előzmény: #6510  szektas
#6512
Sztem vicces... ugyanakkor  pont a kritizált sorok olvasásakor merült fel bennem, hogy esetleg nem civil a fószer, hanem vmelyik pártocska képviselője, ez az egész fórumozásuk "összeállna"... 4-5 nick rendszeresen és összehangoltan írogat (kicsi a valószínűsége, hogy spontán fórumosok ezek,  hétfőtől vasárnapig mindegyik pont ráér hosszú órákig írogatni és pláne összeszedegetni az infókat innen-onnan), a nap minden szakában - gyakorlatilag egymásnak adják a labdát - kívülálló elvétve jelenik meg a kiemelt fórumaikon... esetleg még fizetnek is a PF-nek a fórumok fenntartásáért (a személyeskedő fordulatokat és a közéleti szereplők ilyen magasfokú becsmérlésének tűrését aligha tudom mással magyarázni)... mindezt egy gazdasági oldalon... ugyanakkor kicsi a hatékonysága, mert a megcélzott választói olvasói közönséget nem itt kell keresni...
:D:D:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 03. 16:30
Előzmény: #6509  bimborablo
#6511
Minden elismerésem mellett, 75-80 éves kor felett mennyire lehet még tiszta ezek elméje...? Úgy értem mennyire képes tisztán látni és befektetési döntéseket hozni ? Ha egyáltalán még kizárólag személyesen dönt... ettől függetlenül természetesen szimpatikus az öreg 89 évesen és a életvitele is kimondottan egyszerű... ellenben Sorost nagyon negatívan látom, a rendkívül ártalmas politizálós ténykedései miatt... kár volt lerombolnia a nimbuszát...
szektas 2020. 05. 03. 16:16
Előzmény: #6507  MetalHeart
#6510
Fegyőr *gondolatai*.
bimborablo
bimborablo 2020. 05. 03. 16:12
Előzmény: #6508  MetalHeart
#6509
Ilyen idősen pucérkodni apály idején? :)
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 03. 15:32
Előzmény: #6503  stolz
#6508
Warren Buffett ELADTA AZ ÖSSZES(!) légitársasági befektetését (Delta Air Lines, az American Airlines, a Southwest Airlines és a United Airlines)...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 02. 22:59
#6507
Szombat esti uborka:
badsector1 ma, 18:02 #10328
   
Akit érdekel egy nevetés erejéig, keressen rá az adott fórumon (nem nehéz) és azon belül is a 2. bekezdésre ami mindent, de abszolút(!) mindent visz... 
:D:D:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 02. 22:51
Előzmény: #6334  MetalHeart
#6506
TKAG:
Mintegy 1 mrd-os áthidaló hitelt kaptak a KfW-től, hogy legyen likviditási mozgástér, amíg várhatóan júniusban megjön a 17 mrd-os pénzmag... a Q_2 május 12-én jön, és Martinának végre elő kell állnia a konkrét stratégiával-megvalósítással, amiért egyáltalán CEO lett belőle... remélhetőleg sikerül a hírnevét öregbítenie egy zseniális szakmai villantással...a szokási óriási esés 38.2% fibo korrekciója, a rés betöltése elsőre megbukott, nem kizárt, hogy konkrét hírekig beszorul a 23.6%-38.2% zónába mindkét oldalról réssel korlátozva, 21/50MA kiegészítéssel...
https://kepkuldes.com/image/Ky0m8g
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 02. 22:31
Előzmény: #6016  MetalHeart
#6505
BASF:
A szakik előrejelzését meghaladó számok, viszont a februárban megadott kilátások visszavonva... az eredmény egy kibaszott nagy zakó... jaaa, hogy 38.2% fibo visszateszt megvolt, és mehet lefelé újra a mélypont felé, a GYJ  teljesen felesleges volt... jún 18-án lesz KGY, illetve az osztalék 3.3 euró lesz...
https://kepkuldes.com/image/KwzJQe
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 02. 21:48
Előzmény: #5920  MetalHeart
#6504
ALVG:
Durván visszaerősödött, a hozam-kockázat romlott számomra egy mostani beszállót tekintve, csütörtökön a 2020-as előrejelzést visszavonták, KGY május 6-án, Q_1 pedig 11-én lesz... lemondok az osztiról, azaz bízom benne, hogy rövidtávon osztalékot meghaladó esés lesz benne legalább mélypont (közeli) tesztelésre, annak ellenére, hogy a Bridgewater kapitulált benne...
https://kepkuldes.com/image/KwkS6R
stolz
stolz 2020. 05. 02. 21:44
Előzmény: #6502  stolz
#6503
Érdekes, Amerikában nyomatják a nullás forrást csak, hogy mentsék a sajátjaikat ,itt meg még bele is rúgnak egyet...
stolz
stolz 2020. 05. 02. 21:43
Előzmény: #6501  MetalHeart
#6502
Ez így egy vicc, avagy hogyam fektessünk meg egy újabb német vállalatot...a szocdemek keze lesz a dologban...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 02. 21:31
Előzmény: #6477  MetalHeart
#6501
LHAG:
25.1% szavazati jog nélküli állami tulajdonrész és... 9%-os(!) garantált(!) osztalék... asszem ez így már igencsak drága lesz 8 euróért...  
    
A belga leányzó Brussels Airlines esetében pedig 290 millió eurós támogatásról van szó,  melynek ára a brüsszeli reptér fejlesztéshez való hozzájárulás részletes számszerűsített növekedési kilátásokkal, lévén, hogy a reptér a leányzó csomópontja és számszerűsíthető célokat igényel a brüsszeli repülőtér fejlesztéséhez. A belga állam vétójoga a vállalati politikába és az utazási célpontok meghatározásába még tárgyalás alatt... a többi leányzó futtatása is gondolom kőkemény feltételekkel lesz engedélyezve...
    
Megint azt látom, hogy a rendes légitársaságoknak mélyen a zsebükbe kell nyúlni a repülést kiszolgáló  infrastruktúra fejlesztéséhez, üzemeltetéshez, miközben a kibaszott fapados szarok a reptér "sufnijában" kikerülik ezen óriási költség hozzájárulásokat és szétszórják az olcsó turistákat a szélrózsa minden irányába, ahol további környezetszennyezést és overtourism-ust generálnak a prolik révén... szóval miért is van ezeknek létjogosultsága ?
https://kepkuldes.com/image/KwMCXA

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek