Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2021. 03. 31. 16:40
Előzmény: #40862  magnezium
#40880
Crude oil inventories enyhe csokkentest mutatnak. A piacra gyakorolt hatas ugy tunik nulla, mindenki megvarja az opec meeting eredmenyet. Az opec programban ekozben csuszas van, 17:00-kor kezdenek. A legtobb helyen azt olvastam, hogy arra szamitanak, hogy megse kezdik el emelni a kitermelest es tartjak meg egy honapot. Lehet most egy kis szerencsenk es bejohetne ez az "elorejelzes". :) 
smith83
smith83 2021. 03. 31. 16:36
Előzmény: #40877  bankos
#40879
Nekem van, sajnos magasabbról. Ugyanakkor ha az elképzelés validálódik, akkor azért lehet még ebből jó trade is, ha már nem szálltam ki időben. Van hozzá narratíva is, USA központból a kötelező maszkviselés visszaállítását kérik az államoktól, egyesek pedig a 4. hullámról suttognak. Mivel nem egy világverő cég, én menekülök belőle, amint tudok (de jó áron). :)
hellforceone 2021. 03. 31. 16:36
Előzmény: #40876  Törölt felhasználó
#40878

érdekes ez a megfogalmazás, kidurrant a lufi... nem kidurrant a lufit kellene írni, hanem felrobbantak az ingatlanárak... Én nem tudom, hova megy ez az egész, de lassan esélye nem lesz az átlag kisembernek arra, hogy ingatlant vegyen. Ami méginkább meglepő, úgy tűnik, a kamatemelkedés sem tudja megfékezni az áremelkedést, mert a kínálat annyira beszűkült. Igaz, a leírtak alapján most nem is a hiteles, hanem a készpénzes vevők ideje jött el. A kérdés, meddig fogják felsrófolni még az árakat és van e még egyáltalán valaha is esély arra, hogy az árak valamennyire beálljanak egy szintre, vagy itt már csak rohamléptekben felfelé vezető út van, fel a mennyekbe?? Nagyjából az tükröződik az ingatlanpiacon, mint ami a tőzsdéken. Tavaly összezuhant minden, majd aztán elszállt. Ez alapján viszont a tőzsdére is várhat még ilyesmi, hiszen a pénz valahova áramlani fog... lehet, hogy korai még temetni a Nasdaq-ot?? Amit nem értek viszont - kamat ide vagy oda - az arany, ezüst ára csak erodálódik.
Kedves humaNO.ID, te benne vagy még a nemesfém bányász pozícióidban?
Köszönöm válaszod!
bankos
bankos 2021. 03. 31. 16:25
Előzmény: #40875  smith83
#40877
Vett valaki APT??  Én is követem, de még nem vettem.. 
Törölt felhasználó 2021. 03. 31. 16:22
#40876
Meglehet, hogy inflációs forgatókönyv lesz, ahogy Tomibá gondolja. Az is lehet, hogy Jánosnak lesz igaza. Meg az is, hogy hitel/ ingatlanpiaci válság. Ezegyszer pont olyan, mint a legutóbbi volt.
https://index.hu/gazdasag/2021/03/31/kidurrant-az-amerikai-ingatlanlufi-orult-versenyfutas-kezdodott/
Januári adat. Vajon hol lesz a tavasz végén a görbe???
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210331v01vppfgk.png
smith83
smith83 2021. 03. 31. 16:01
Előzmény: #40552  smith83
#40875

APT - eredetileg János ötlete alapján abcde 4-es ben, mely 2 napja talajt foghatott --> H4-ben is látszik már divergencia MACD-ben, RSI-ben, ami erősíti a fordulat lehetőségét.
Boole 2021. 03. 31. 15:35
Előzmény: #40873  pomperj
#40874
Jó dolgokat írtok, de én is kérdeznék. Azt tudod, hogy az USA-ban milyen szabályok vonatkoznak a kereskedelmi bankokra abban a tekintetben, hogy mekkora tőkerészt kell rövid kötvényekben tartani? Ezt a szabályozást a FED hogyan változtathatja? 
pomperj
pomperj 2021. 03. 31. 14:39
Előzmény: #40867  Törölt felhasználó
#40873
Sok kerdesben egyetertunk.
De van 2 megjegyzesem.
1)Az USA allamadossag (Federal +  a kormanyszervekkel egyutt) 27 trill.Ha a kamata 1%-al no, akkor a kamat-kiadas  novekmeny  +0.27 Trill= 270Mrd. Az mit okozhat?
.
Van a total adobeveteluk, ami most evente 3.8Trill. 
Abbol  takarekoskodassal azert meg lehet ezt a 0.27 TRill-t  sporolni.   
Nem sokaig, de 1-2 evig csinalhato.
Vagy, persze, meg kell emelni az adokat 7%-al (3.8 Trill*7%=270Mrd), 
es maris  megvan a penz a +1% kamat fedezetre. Nepszerutlen? Hat igen. De ha muszaj?
.
2)Epp olvasom, Biden mar elo is jott a 4 trillios Infrastruktura fejlesztes tervvel, de abba beletette az adot.
A corp. tax 21%---> 28%-ra novelesevel, es a 400e jovedelmi szint felett adoemelessel, 39% szintre, bevesz addicionalisan 2 Trill korul. Szoval sokkal tobbet akar,  mint ami kamatra kell.
Ez meeg csak a kezdet az adoemelesben. Lesz az joval tobb is. (megjegyzem, a magyaroknak is)
.
3) A tozsde, a foldrenges es a tusko-vontatasban van egy kozos jelenseg: a mernoki stick-slip folyamat.
.
a)Amikor egy tuskot vontatsz, a meginditasahoz(STICK) sokkal tobb vonoero kell, mint amikor mar csuszik (SLIP) es csak a csuszast kell fenntartani. Ezt mindenki tapasztalta. Ha megallsz, ujra meginditani megint nagyobb vonaero kell, de aztan a csuszast fenntartani megint konnyebb. Ez az osszeragadas/megcsuszas  egymasutani sorozatos folyamata a stick-slip.
.
b)A foldrenges ket orias kontinensnyi foldkereg kozotti stick-slip jelenseg. 
Kezdetben oriasi erovel egymasnak szorul a CsenedesOceani es a Japan foldkereg. Es oriasi ero kell az elso megmozditasahoz a repedes iranyaban, mondjuk 8-as erossegu foldrenges nagysagrend. De ha mar megmozdult, utana sokkal kisebb erok is kepesek utorengeseket okozni, pl. eleg 5-6-os erossegu is eleg  hogy megmozditsa es elcsusztassa a ket foldkerget ujra.
(ez leegyszerusitett, de a stick-slip mukodesre jo pelda)
.
c)A tozsde is stick-slip jelensegben fordul meg. 
A rengeteg invesztor meg az elozo rally menten invesztal, pedig annak hajto ereje mar elmuloban van. Bar mar egyre szaporodik a masik iranyra spekulalok szama, meg mindig az elozo trend tart. Tart a stick.
Aztan egyszercsak valamiert tobb lesz az uj iranyra spekulalok veteli/eladasi ereje. A tozsde arra megcsuszik (SLIP), csinal egy latvanyos crash-t,  majd korrigal (ujra elkezdodik a STICK).
.
4)A STICK-SLIP mokanak van egy nagyon szep matematikaja is, engineering master szakokon tanulhato.
A lenyeg azonban az, hogy a Tozsde/Bond ket nagy piacan az egyensulyuk nem folyamatos. 
A Bondkamat egyre no, a Tozsdei reszvenyekre hato lenyomo ero egyre no. De a  reszvenyek STICK modban maradnak eleg sokaig. Hiaban no a lenyomo ero, arban melkednek tovabb, tart (STICK)  az elozo trend.
Aztan egyszercsak eleg ero lesz, megcsuszik, SLIP. Es a tusko,  a foldrenges, a tozsde elindul.
Utana a trend folytatasahoz kevesebb ero, kevesebb Bond-kamatemeles is eleg.
.
Most az az  ero, ami a tozsdere lefele elkezdett hatni, az nem mas, mint a plusz +1.25% kamat. 
De fokozatosan lesz az tobb is. Egeszen a kritikus pillanatig, amikor majd megis megcsuszik, SLIP. 
Am,  a reszvenyek (mint a tusko)  most meeg a STICK  modban vannak.
Ahonnan en nezem, az SPY daytrade eppen arra valo, hogy eleg kozelrol figyeljuk, mert mar megcsuszas-kozeli  az egyensuly a STICK es a SLIP kozott.
.
Ez a valasz a kerdesedre: 
" Utolso kerdesem hozzad az elmult 6-12honapban mennyivel emelkedett a bond piac es tenyleg eset a SPY? ?
Meg nem esett.  Tart a stick.
Törölt felhasználó 2021. 03. 31. 14:35
Előzmény: #40865  kozi723
#40872
Na, ilyen nincs a randomnál :)
Boole 2021. 03. 31. 13:06
Előzmény: #40870  Boole
#40871
Másrészt. A FED szerintem ki fog várni, mert az infláció ellen védekezni csak nagyon szélsőséges esetben érdemes, mint ahogy az USD erősödését is felesleges pénzzel támogatni. A FED-nek bizonyosság kell, hogy mi okozza az inflációt, mert jelenleg ez egzakt módon nem tudható. Ez abból is látszik, hogy sok elemző és piaci szereplő másként látja ennek az okát és nagyságát is. Szűkös eszközkínálat és szállítási nehézségek, ehhez képest felhalmozódott pénz és kereslet állnak az emelkedő infláció mellett, mert akkor jelenleg nincs dolga a FED-nek. Ha nagyon túltolták a szekeret, akkor meg nem a kamatokkal kell vitézkedni, hanem a pénzmennyiséget kell szűkíteni, amikor eljön ennek az ideje. Szerintem ennek 2022-ben lehet itt az ideje. Közben nagyon figyelni kell, hogy mennyi a szabad pénz az embereknél, kialakul-e dinamikusan emelkedő bér-árspirál, mert jelenleg pl. Magyarországon csak egy követő szakaszt látok. Mekkora lesz a fogyasztási-költekezési kedv és hajlandóság. Fokozatosan alakul ez ki, vagy csak úgy berobban, mert akkor megint más  a leányzó fekvése. A bankokat is levegőhöz kell juttatni, mert a tőke támogatása nem fog megmaradni, ha időnként nincs felfutó szakaszuk. Ez a hosszú kamat emelkedése nekik úgy hiányzott, mint egy falat kenyér.     
Boole 2021. 03. 31. 12:45
Előzmény: #40867  Törölt felhasználó
#40870
Volt a hosszú bond is 3,5% és nem omlott össze a piac. A hosszú kamatokban kereskedőket hamar el lehet riasztani a pozícióiktól, ezt a FED is tudja. Ha kellemetlen lenne a kamatok emelkedésének szintje, akkor sávos támadással könnyedén tudnak operálni. Tény, hogy a kamatok tudnak volatilitást okozni a tőzsdén.
Boole 2021. 03. 31. 12:27
Előzmény: #40856  Placi82
#40869
Nagyon jó. Akik megkapták, csak jó tapasztalatról számoltak be. Én ma kaptam meg reggel a második Pfizert.
Boole 2021. 03. 31. 12:25
Előzmény: #40855  f.zoltan
#40868
Nem.
Törölt felhasználó 2021. 03. 31. 10:59
Előzmény: #40857  pomperj
#40867
Az inflacio nem 3%; a CPI-al hulyitik a nepet.
CPI nem egyenlo az inflacioval!!!
Mar reges reg 9% folott van az inflacio az usaban.
Nem tudnak kamatot emelni 1 bizonyos szint felett! Meg akkor sem ha akarnak mert csodbe mennek.
Irtam h Powell heja kijelentesere 2 nap alatt a piac kikenyszeritette az akkori heja monetaris politika teljes feladasat es onnan indult az ujabb kamatvagasi sorozat.
Azota mennyivel lett tobb az adossag es mennyivel nott a FED balance sheetje; hogy fog a FED kamatot emelni amikor 2019-ben 2,4%-rol kevesebb mint 6 honap alatt 1,5%-ra vagtak hol volt akkor meg a COVID es mekkora volt a FED balance sheetje (ja 4Trillio alatt) es most mennyi 7,7Trillio) es mekkora volt az usa allamadosaga 2019-ben mielott elkezdtek vagni 22trillio es most mennyi 28 trillio ami azt jelenti hogyha a kamatok vissza masznanak 2,4-2,5%-ra (amit en se zarok ki) akkor az usanak tobb mint 25-30%-al tobb adot kellene beszednie csak h ugyan olyan helyzetbe legyenek mint 2019 kozepen. Akkor a piac megfutamitotta a FED-et szerinted ha a kamatok sokat emelkednenek a piac nem fogja kikenyszeriteni az eszkozvasarlasokat, ahogy azt Japanban es az EU-ban is kikenyszeritette ill. 2,5 eve az usaban tortent.
A spiral reg elindult, mar pedig inflacio formajaban; ezert van az h mikozben a gazdasag egyes szektorai/ reszei haldokolnak es nem mukodnek ettol fuggetlenul az eszkozarak, rv es ingatlanok arai emelkednek...
nem a jobb gazdasagi tevekenyseg miatt hanem az inflacio miatt....
Nalunk Sydneyben es a nagyobb varosokban folyamatosan emelkednek az ingatlan arak mikozben kb. 4-7millio diak es turista "hianyzik az orszagbol" vannak olyan lakohazak ahol az ingatlanok 25-30%-a nincs kiadva es senki nem lakik bennuk es az aruk emelkedik...
Se a rv-ek se a kotvenyek kozott nem all olyan gazdasagi tevekenyseg ami indokolna az arazasukat, egyszeruen az M1 es M2 penzmennyiseg olyan utemben higitja a penz erteket h inflacio keletkezik, na nem a Netflix araban vagy a domino pizza araban hanem olyan eszkozok araban amivel mindenki szeretne rendelkezni.
Elobb lesz a SPY 6000 mint 2600 na nem azert mert valos gazdasagi tevekenyseg all mogotte hanem mert folyamatosan higitjak a penz mennyiseget. Nyilvan a penzunk/penzed vasarlo erteke csokkeni fog.
Hiaba logikus es esszeru az elkepzelesed h 4%-os kamathoz milyen SPY tartozna; a 10 eves Treasury nem fog 4%-ra emelkedni; mert rajuk borul a bili a kartyavar veget er az usa gazdasaga vezeto szerepe.
Utolso kerdesem hozzad az elmult 6-12honapban mennyivel emelkedett a bond piac es tenyleg eset a SPY?
smith83
smith83 2021. 03. 31. 09:58
Előzmény: #40820  pomperj
#40866

Talán befejezte a korrekciót. Igaz, magasabb tf-en lehet benne még egy kis bizonytalanság, de ez alapján késznek tűnik a szerkezet:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210331v00vdz495.jpeg
kozi723
kozi723 2021. 03. 31. 09:47
Előzmény: #40860  JeGeMeLOV
#40865
Bocs, NORR téma :)
@Billent2: ja-ja, én is hagyom, nem piszkálom. Majd 2000 felett :D
Törölt felhasználó 2021. 03. 31. 09:44
Előzmény: #40859  kozi723
#40864
Kozben kikristalyosodtak tozsdeoff projektjeim, tettem egy rendes osszeget TEVA-ba. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 31. 09:40
Előzmény: #40862  magnezium
#40863
Igen, ezt szeretném kihagyni. Elég zárójelbe tenni a tickert. Na nem kötekedni akartam, csak szerintem jobb lenne így, akit nem érdekel a téma, nem olvassa el.
magnezium
magnezium 2021. 03. 31. 09:37
Előzmény: #40860  JeGeMeLOV
#40862
kattints ra a szamra #40662 es egybol odadob🤷🏽‍♂️😅
Törölt felhasználó 2021. 03. 31. 09:37
Előzmény: #40859  kozi723
#40861
Ja. En ugy vagyok vele, hogy tenyleg addig hagyom, amig vagy eletem businesse lesz, vagy megy a levesbe. Elvileg jo kell legyen, mert kimentik, hiszen rendszerrelevansnak szamit Norvegiaban. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek