Topiknyitó: thibi99 2017. 11. 27. 13:26

Kripto eszmecsere  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Robinka80 2024. 01. 04. 21:04
#48
Sziasztok!
Valaki hallott a Novalus Prime cégről és az általa felkínált lehetőségekről?
hammm654 2021. 04. 13. 14:19
#47
Kriptovalutába fektetnél? Ezek a legjobb tőzsdék. Használd az alábbi linkeket a díjkedvezményes regisztrációhoz!
https://www.binance.com/en/register?ref=WBKOCBAE
https://www.gate.io/signup/3181101
https://www.kucoin.com/ucenter/signup?rcode=K3gMKc
https://www.hotbit.io/register?ref=7w4mdu
raus 2021. 02. 17. 16:41
#45
Amcsi emberem hívott 
Bitcoin ez évben ütni dugja a 220 ezer dodot és már pletyka hogy Apple is venni fogja 😉
raus 2021. 02. 17. 10:33
#44
Btc elszakadt a tobbitol kivéve az alvilág coinja a monero követi a 2 gigász!!
Majd jon a tobbi is cardano dogecoin stb 
Van még amelyet vennem 
Magyar tőzsde ritka hugy lassu szar ezekhez 
raus 2021. 02. 15. 09:25
#43
Korrekcio fèle van, igazi nagy és bátor játékosoknak valo ez a terep!
Értéket nem fogunk de kit is érdekel hanem aki érzi a ritmust és mer az független konnyu életet kaphat!
raus 2021. 02. 14. 20:40
Előzmény: #41  Lino
#42
Igazán nincs mit!
Hallottam pl binance n h igen de miniatűr vagyok szóval csak hallomas 
Tobbit nem tudom 
Szerintem aki nem vesz ezekbol vmemnyit elete boldogulasa kulcsat hagyja hatra, back to the work!
Lino 2021. 02. 14. 18:49
#41
Köszi, ezeken az oldalakon is limitálják a mennyiséget? 
raus 2021. 02. 14. 12:46
#40
A válasz Lino nak:
 Kraken
Binance
E toro ( bár itt van 24 h tartás dij )
Amcsi haverom 
Phemex 
Naga 
Javasolta pénteken 
Kisbufikben hsnyagolom mert ott ez “ marhasag” meg gyors “ igazságtalan” profit holott csak merészség és odafigyelés ötvözete!!
Kb “ hímesek farkába kapaszkodva” apum mondása volt mikor meredek part oldalon mentunk a lovakkal 
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:19
Törölt hozzászólás
#39
raus 2021. 01. 20. 12:45
Előzmény: #37  Sipiii
#38
Én azt nem tudom. De regen sokan allitolag kimentek osztrák horvát szlovák nemet Svájc számla nyitás ott azt mikor lett a penz hazahoztak autoban!
Most is mehet? Hisz most csak hőmérő covid vagy nem covid?
2 ember aki bármit megtehet határokon
- diplomata utleveles
- amerikai katona 
Sipiii 2021. 01. 20. 12:37
#37
Lényeg akkor, hogy mindenki adózik a saját döntése alapján. Kb 26 %
Vagy ha nem adózunk, akkor "talán" megtalál a NAV és jön a büntike.
Revolut számlákkal mennyire lehet összeköttetés a NAV felé??? Szerintetek?
Volt valakinek ilyenről tapasztalata?
tomi140
tomi140 2021. 01. 15. 08:32
Előzmény: #30  quaestor_fan_sry
#36
nekem coinbase-el van cryptom. rá van kapcsolva a magyar bankomra de nem fogok oda pénzt küldeni. úgy láttam hogy paypal-al van rugalmas kifizetési kapcsolata. valszeg oda tolom. onnan lehet revolutkártyára és egyből ki is veszem. kis összegekben talán nem feltünő. nyilván nem rizikómentes, még átgondolom majd... még nem néztem utána mennyire látnak rá paypal-ra... stb.... talán ez is megoldás. ha valaki paypal-ban jártas akkor megírhatná vajon mennyire túrhat bele az állam idehaza.
tomi140
tomi140 2021. 01. 15. 08:27
Előzmény: #34  tomi140
#35
a cikkből kiindulva, a Microstrategy részvények alakulása például lehet egy előrejelző a pukkanás környékén.
tomi140
tomi140 2021. 01. 15. 08:24
Előzmény: #3  kerge
#34

https://www.portfolio.hu/uzlet/20210112/bitcoin-egeszen-elkepeszto-hogy-mi-folyik-a-hatterben-464828
Ebben sok minden bennevan! egyszerűen minden cég lesi hogy tud ebből hasznot húzni. Ahogy a cikkben írják, lehetséges. Ez folyamatos vásárlóerőt biztosít a bitcoin számára (ami húzza magával a többit, mint mindig). ne ad választ arra hol van a fair értéke. de magyarázza miért megy rá folyamatosan egyre erősebb vételi erő. kérdés az, hol pukkasztják majd ki. szerintem idén lesz egy csúcs, mint annó, és akkor évekig megint semmi extra... ezt a csúcsot gondolom úgy fogják megcsinálni hogy az ilyen nagy cégek mint a  Morgan Stanely, nyereségben maradjanak a pukkanás után is. tehát szerintem a pukkanás előtt már csak a FOMO magánemberek fogják hajtani az árat egy ideig, a cégek meg majd eladnak.... aztán pukk, és majd újra nekiállnak maszatolni a cégek is, ha már kikorrigálta magát lefelé.
quaestor_fan_sry 2021. 01. 15. 00:06
Előzmény: #32  quaestor_fan_sry
#33
És ezt azért megnézném, hogyan kötik bárkihez is, főleg miután átküldte pár coinmixeren és úgy szedi le, pláne úgy, hogy nem lesznek birtokában az eredeti btc addressnek sem (az is üres lesz). Ezer módszer van, nagyon kemény dió lesz a klasszikus értelemben vett szabályozás.
quaestor_fan_sry 2021. 01. 14. 23:54
Előzmény: #31  Nemtomicsináljak
#32
Senki sem mondta, hogy hülyék, csak egyszerűen nincs mindenre kapacitás. Könnyen lehet, hogy igazad van, éppen ezért nem bíztattam senkit, mivel nekem nincsenek belsős forrásaim a témában. BTC ATM-en jelenleg tudsz eladni és venni is, azonosítás nélkül btc-t, nem is kis mennyiségeket.
Nemtomicsináljak 2021. 01. 14. 22:55
Előzmény: #30  quaestor_fan_sry
#31
Atm- es pénzmozgásokrol mindent tud, lát ,és be tudja azonosítani a nav.
Jelenleg gyerekcipőben jár náluk a kriptovalutákkal kapcsolatos tranzakciók ellenőrzése, de gőzerővel dolgoznak rajta, hogy minden lehetséges kiskaput bezárjanak,ezzel kapcsolatban!!
Jelenleg a kriptót hivatalos pénzeszközként nem ismerik el ,de a velük való kereskedést, mihelyst a bitcoin ATM- eken keresztül átváltják hivatalos fizetőeszközként, akár dollár ,euró, forint, már képben vannak!!
Így adóbevallásban be kell vallani, különben öt év múlva szólhatnak hogy  volt  rejtett, be nem vallott jövedelem ( tranzakció) ami nem lett bevallva és kibaszott nagy kamatokkal behajtják úgyis!!
Szóval barátod lehet nyugodtabban alszik, mint te 😉
Én ezen infókat nagyon közeli helyről tudom.
Lehet szidni a NAV ot ,hogy ilyen- olyan köcsög, de nem hülye!!
quaestor_fan_sry 2021. 01. 14. 21:14
Előzmény: #28  Sipiii
#30
Gondolom a crypto cardokra gondoltál, nem a NAV-os álláspontra :) Csak a ténylegesen tulajdonodban (btc v egyéb kripto addresseden/walleteden - ami nyilván nem klasszikus értelemben vett balance, de az elméleti részbe ne menjünk bele) lévő kriptoeszközökre vonatkozik, kb debit jelleggel (feltöltöd-leveszed). Tőzsdei termékekre nem, értelemszerűen. Ezeknek van fee-je, ami szolgáltatónként, országonként változó. Online rengeteg infot találni róluk.
Ha ténylegesen rendelkezel pl btc-vel, telodon van mondjuk egy wallet, amit feltöltesz, akkor el tudsz mennyi egy btc atm-hez is, ahonnan le tudod venni a pénzt huf-ban euroban is. Jutalék 5% körül. Érdemes több szolgáltató ajánlatait is szemügyre venni, érdemi különbség az azonosítási lépcsőkben van.
Revolutos kriptonyeremény utáni adóval nem foglalkoznék, a NAV a Revolutos bankszámlát láthatja, de kétlem, hogy egyéb jelentési kötelezettségük lenne feléjük. Én tojnék rá, kétlem, hogy ilyesmire van erőforrásuk, másrészt kikérném a metal card-ot és leszednék mindent. Azért a feltételes mód, mert a Revolut kb fél éve kért igazolást a jövedelmekről, amit nem küldtem be, lehet h nem is fogok már, úgyhogy fel vagyok függesztve náluk. 
Senkit nem buzdítok a példámra, de van ismerősöm, aki leadózott náluk egy rendesebb összeget, pár hónapra rá küldtek neki egy "kieg" csekket, újraszámolva, extra 80k-ról (bagatell összeg az eredeti tételhez képest). Elég megalázó volt, de hát elmondása szerint csak így tudott nyugodtan aludni. Szerintem meg soha el sem jutott volna hozzájuk az egész Revolutos history. Aztán persze lehet, h tévedek, valaki cáfoljon meg, ha már megmérték ilyesmi miatt.
JohnRambo
JohnRambo 2021. 01. 14. 19:18
Előzmény: #27  Sipiii
#29
Ez engem is érdekelne, nekem is Revoluton van egy kis kripto. Egyébként meg itt konkrétan nem is veszel kriptót, már csak ezért is kérdés itt az adózás.
Sipiii 2021. 01. 14. 18:31
Előzmény: #23  quaestor_fan_sry
#28
"Vedd le crypto card-okkal, atm-en keresztül, nagy választék van, max 5-8%-os fee mindennel együtt. Ugyan mit tett az egészért a NAV, vagy a hazai törvényhozás hogy ennyit kellene a nyereségből adózni..."
Ha megkérlek, ezt kifejtenéd részletesebben? 
Sipiii 2021. 01. 14. 18:17
Előzmény: #26  quaestor_fan_sry
#27
Revolut-on át tudom váltani a kriptovalutát egy az egyben pl. euróra vagy másik devizára vagy éppen másik kriptovalutára. Ebben az esetben is kell adózni a NAV felé?
Mert mondjuk ha euróra átvátom akkor azzal már lehet mit kezdeni...
quaestor_fan_sry 2021. 01. 14. 17:24
Előzmény: #25  lo5o_
#26
Nem rosszak ezek sem, a maguk korlátaival, csak hát pont az lenne a lényeg, hogy igazi btc-t birtokoljon az ember, és azt váltsa át/használja, ahogyan szeretné lehetőségeihez v igényeihez mérten. 
lo5o_ 2021. 01. 14. 16:32
#25
FYI, léteznek igazi tőzsdén kereskedhető BTC-t követő termékek is.  Pl. SE0007126024 vagy DE000VL3TBC7.  Az előbbit akár TBSZ-re is lehet venni (KésH).
Nemtomicsináljak 2021. 01. 14. 16:17
Előzmény: #23  quaestor_fan_sry
#24
Igen úgy érdemes, nem szabad átváltani forintra!!!
Az anyjuk picsáját azt tették , az emberekről le akarnának húzni minél több bőrt😟
quaestor_fan_sry 2021. 01. 14. 15:39
Előzmény: #22  Nemtomicsináljak
#23
Vedd le crypto card-okkal, atm-en keresztül, nagy választék van, max 5-8%-os fee mindennel együtt. Ugyan mit tett az egészért a NAV, vagy a hazai törvényhozás hogy ennyit kellene a nyereségből adózni... 
Nemtomicsináljak 2021. 01. 14. 14:39
Előzmény: #21  Nemtomicsináljak
#22
Nem babos ,hanem NAV os szakembert!!
Ezt a rohadt teló átírja 😄
Nemtomicsináljak 2021. 01. 14. 14:38
Előzmény: #20  Sipiii
#21
Babos szakembert kérdeztem.
Ő mondta ,nekem kell bevallom.
Asszem egyéb jövedelemnél.
Viszont csak akkor kell, ha a hivatalos adott pénznemre átváltod a kriptot, és csak annyit adózol amennyit át váltottál, adott esetben forintra!!!!

Topik gazda

thibi99
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek