Topiknyitó: ibolya5 2017. 07. 19. 13:48

BIF tulajdonosok topikja  

Nem találtam BIF topikot, most veszek részvényt, érdekelne a véleményetek a papírról.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kockaveto1 szerda, 17:13
#7329
254
Jocek szerda, 14:33
Előzmény: #7298  Jocek
#7328
250 szerintem időben jeleztem. 
RobertPorter szerda, 14:23
#7327
Messze alul van értékelve a cég jelenleg. 
És ne felejtsük el, hogy a politikai beágyazottsága sem romlott jelentősen, így ilyen veszély nem fenyegeti. 
A bif nem egy tipikus összeomló NER projekt, hanem egy stabil profitabilis ingatlancég. 
csuloktata kedd, 16:31
Előzmény: #7325  minderland
#7326
Mennyi lehet a valós közkéz? 10% alatt?
minderland kedd, 14:38
Előzmény: #7324  wallasz
#7325
persze ehhez az kellene, hogy érdekeljen ennyiért valakit, mert magától nem megy feljebb az ár. Hiányoznak az intézményi befektetők. Eszembe jutott, hogy amikor olyan magas volt, akkor volt a Takibank (MBH) 10%-nyi részének visszavásárlási kötelezettsége, így valószínűleg ez tolta fel. Aztán valószínűleg ez tolta le. Mindenesetre nem használt a papírnak, hogy a bank eladta a részét.
wallasz
wallasz hétfő, 13:39
Előzmény: #7323  minderland
#7324
Egyetértünk. Ezért tartjuk.
minderland hétfő, 13:23
Előzmény: #7321  wallasz
#7323
Szerintem a reális értéke úgy 500-600 körül lenne, mint ahogyan már volt is ott.
balentum
balentum 2026. 06. 19. 14:33
Előzmény: #7321  wallasz
#7322
Rendben, köszönöm. Akkor marad a remény és a várakozás, hogy egyszer csak fordul.
wallasz
wallasz 2026. 06. 19. 13:53
Előzmény: #7320  balentum
#7321
Végre egy kis TA szemlélet!:) A cég számai és portfóliója nagyon jó, sőt javul! Az árfolyam borzalmas. Az idei osztalék korrekt volt szemben a tavalyival (bár akkor is legalább volt 10 Ft). A kormányváltás azt hiszem (remélem), olyan szempontból jó nekünk, hogy nem érinthetetlenek már a nagytulajaink, így a kisbefektetői érdekek is talán erősebben figyelembe lesznek véve. De senkiben nem akarok hiú reményt kelteni, amíg nincs likviditás, addig én sem bővítek (a BIF osztit Wabiba tettem, legalább ott is felmarkolom az osztit:)), viszont nem adtam és nem adok el egy darabot sem, mert többet ér ez a cég ettől.
balentum
balentum 2026. 06. 19. 13:43
Előzmény: #7318  wallasz
#7320
https://invst.ly/1i73ru
Szia! 
Jó téged olvasni, mert reményt adsz, hogy egyszer lesz ebből valami. Sajnos a régi szép idők elmúltak több mint egy éve csak csorgunk lefelé. Időnként (folyamatosan) veszegetem, de már kezd elfogyni a türelmem.
Próbáltam "ráilleszteni" Elliott  hullámokat, de sajnos a végén a C pont nem nagyon akar összejönni.
Szerinted lesz ebből valami??
wallasz
wallasz 2026. 06. 19. 13:38
Előzmény: #7318  wallasz
#7319
Bocs, helyesen Appeninn, csak hát még ilyenkor kánikulában és pénteken is meló van...
wallasz
wallasz 2026. 06. 19. 13:36
Előzmény: #7317  minderland
#7318
Valóban, az Apenninre gondoltam. Olyan szempontból lehet összevetni őket, hogy SZIT-es, ingatlanszektoros mindkettő. De korábban én is felsoroltam vagy 5 okot, hogy miért nem jó az összehasonlítás, és miért van inkább BIF-em App helyett.
minderland 2026. 06. 19. 10:55
Előzmény: #7316  wallasz
#7317
Ha az App az Appeninn-t jelenti, ahhoz azért ne hasonlítsuk, mert az nagyon (múltkori) kormányközeli volt, ez azért nem volt és talán most sem függ attól. A baj az, hogyha fizetnek osztalékot, a "nagy tulajdonos" súlyos milliárdokat kap (a részesedése szerint) és ebből elevickélhetnek évekig akkor is, ha utána nem fizetnek. A kis befektető, aki a szelvényvagdosásból élne, az szív ha nincs osztalék. Márpedig a SZIT-nek az lenne (más helyeken az) a lényege, hogy sok kisbefektető legyen és rendszeresen kapjanak a befektetésükből nyereséget. De hát itt ez se úgy működik, ahogyan a nagy könyvben meg van írva. Az utolsó pillanatban kivették belőle ezt a kötelezettséget. Hogy ez így SZIT-e, az jó kérdés.
wallasz
wallasz 2026. 06. 19. 08:08
Előzmény: #7315  minderland
#7316
Igaz, de az igazán ciki egyáltalán nem fizetni osztalékot (pl. App):) A transzparenciát kellene növelni, mert nincs forgalom, miközben a funda valóban kiváló. Hátha az áprilisi váltás ebben is segít majd a továbbiakban!
minderland 2026. 06. 18. 17:41
Előzmény: #7313  wallasz
#7315
Sajnos a SZIT törvény véglegesítésénél kimaradt a kötelező osztalékfizetésről szóló klauzúra, így ha akarnak fizetnek, ha nem akkor nem. (mint ahogyan éveken át nem is fizettek). A tőkevesztés kockázata valóban elenyésző, mert nagyon jó lokációkban  vannak az ingatlanok és jó fejlesztési lehetőségek vannak a tarsolyban. Mindez oda kellene vezessen, hogy az árfolyam folyamatosan nő, (mint '24-'25-ben) de valamiért nem ezt teszi, ami nem logikus. Talán ha megnyugszik a helyzet az új kormánnyal, elindul jó irányba. De az írásodat olvasva az jutott eszembe, hogy lehet azért tartják alacsonyan az árat, mert így lehet mondani, hogy milyen magas osztalékot fizetnek. Ha az ár pl. 600 lenne, ez csak 3% lett volna. az pedig ciki lenne.
csuloktata 2026. 06. 18. 09:32
Előzmény: #7313  wallasz
#7314

Szembe tűnő az App szenvedése is. Kéz a kézben esnek.
Lehet valami a "fű" alatt?
wallasz
wallasz 2026. 06. 17. 13:59
Előzmény: #7312  minderland
#7313
Szerintem érdekes módon, még jót is tesz a kormányváltás olyan szempontból, hogy a SZIT miatti osztalékfizetést most még komolyabban fogják venni, és a mostani 18 Ft-tal, illetve vszeg évente növekvő osztalékkal jobban lehet számolni. Ezen az árfolyamon ez 7%-os, jónak mondható hozam, ahol a tőkevesztés kockázata minimális, pont a következő osztalékok miatt. Voltam pár közgyűlésen, és egyértelműen az jött le, hogy stabil osztalékfizető rv-t akarnak a BIF-ből, ilyen Zwack-szerűt...Akkor meg ez az árszint jó beszálló, persze szvsz.
minderland 2026. 06. 17. 12:44
Előzmény: #7310  wallasz
#7312
Szerintem, (és ez csak az én véleményem) miután itt szinte az egész egy tulajdonos (család, stb) kezében van, számukra mindegy az árfolyam. (hogy őszinte legyek nem értem, hogy korábban mitől volt 600-700-on,) Ők nem akarnak eladni (tőkét bevonni), inkább úgy működnek, mint egy családi vállalkozás. Sőt nekik talán jobb is ha nem magas az árfolyam, gondolj csak a kilátásba helyezett vagyonadóra. Lesz ez a részvények értékére is? ha igen, milyen árfolyamon? Nem mindegy, hogy 70, vagy 17 milliárdra fizetik majd. (persze ez, ránk többiekre is vonatkozik). A jelenlegi helyzet annak rossz, aki spekulatív vásárolt és most esik, így lehet, hogy most "stop loss" eladás van. Mert úgy tűnik nagyobb a kínálat, mint a kereslet. Talán ez megáll, mert ennél lejjebb már nagyon régen lehetett venni.
Leno 2026. 06. 17. 09:43
#7311
Szerintem kezdünk nagyon jó beszállási áron lenni.
wallasz
wallasz 2026. 06. 16. 14:02
Előzmény: #7309  minderland
#7310
Osztalék előtt vehettek néhányan így 260 körül, ők kiszállhattak haszonnal. A 18 Ft-os osztalék ezen az árszinten már támaszt. Van valami ötleted, miért lenne érdekük a nagytulajoknak a nyomott árfolyam?
minderland 2026. 06. 16. 11:14
Előzmény: #7307  wallasz
#7309
igen a Vigadó téren a volt K&H bank épülete, de mintha a MÁV is bérlő lenne valahol. Ha az osztalékvadászok most szállnak ki, akkor nagyobbat buknak, mint az osztalék összege. Szerintem abban a politikai helyzetben és bizonytalan jövőben, amikor az osztalékról döntöttek, ez érthető döntés volt részükről. A probléma, hogy nincs semmi érdemleges infó a befektetők részére, valószínűleg ezért nincs is kereslet a papírra. Pedig ha lenne, akkor nem akarná eladni, aki most pánikból szabadulni akar, mert a további emelkedés reményében tartaná. De lehet, hogy nem céljuk, hogy az árfolyam magas legyen?
csuloktata 2026. 06. 16. 09:11
Előzmény: #7307  wallasz
#7308
Ott van még a BIF torony. Abban a Posta van most is (ha jól tudom).
wallasz
wallasz 2026. 06. 16. 08:35
Előzmény: #7306  csuloktata
#7307
A bérlők zöme nem államközeli, de azért van olyan is, az egyik minisztérium (talán az agrár) bérel a BIF-től. Persze hosszú távon, kb. 3-4 év még lehet a szerződésből, persze, fel lehet bontani, de talán nem fogják. A bizalmat meg azért erősíti, hogy most fizettek osztalékot szépen, ez támaszthatja alulról az árfolyamot. Remélem, az utóbbi napok eladásai az oszatlékvadászok kiszállása miatt voltak, legalábbis én nem látok különösebb okot, de cáfoljatok meg!
csuloktata 2026. 06. 15. 16:33
Előzmény: #7305  minderland
#7306
Mennyi itt az állam közeli bérlő?
minderland 2026. 06. 15. 11:04
Előzmény: #7304  Jocek
#7305
úgy tűnik, hogy öntögetnék így is, de vevő nincs. Ez pedig nem használ az árfolyamnak, mármint az, hogy  úgy tűnik megrendülhetett a bizalom ezzel a papírral szemben. Pedig a cég adatai ill működése talán nem indokolják ezt.
Jocek 2026. 06. 11. 16:09
Előzmény: #7303  thinkpositive
#7304
Ennek se itt kellene lennie, 400 körül öntögetnék még ok. 
thinkpositive
thinkpositive 2026. 06. 11. 14:54
Előzmény: #7302  minderland
#7303
Illikvid, eddig is tudtuk.
A forgalom többet számít, de abból 3 éve nem volt érdemleges mértékű.
https://invst.ly/1i0j79
minderland 2026. 06. 11. 14:18
Előzmény: #7301  thinkpositive
#7302
Az elég baj, ha egy papír 2000 db-tól ekkorát esik.
thinkpositive
thinkpositive 2026. 06. 11. 12:42
Előzmény: #7300  Jocek
#7301
Valaki kettő ezer (!) darabot ráöntött a könyvre és ettől 8%ot zuhant.

Topik gazda

ibolya5
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek