Topiknyitó: igh5 2016. 07. 18. 11:47

DB lehetőségek  

Ide várok minden kedves topiktársat, aki kereskedik vagy szeretne a DB részvényeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2016. 12. 01. 07:51
Előzmény: #539  pomperj
#540
A D. Bankot Én Euroban 23-ig várom első körben.
pomperj
pomperj 2016. 11. 30. 16:37
Előzmény: #538  Szabi2280
#539
DB bull piacba fordult szerintem.
A megelozo bear piac 2009.okt. havi 74 USD ar ota ota tart (az volt (B) pont az Elliottban),
es 2016.sept. honapban a 11.3 USD arnal ert veget, (C).

Ez a DB bull idoszak kb. 1-1.5 evesre varhato, es a target legalabb 27 USD (ez meg csak a korrekcios target minimuma, fibo 23%),
ha meg tenyleg bull ciklus indult, akkor valoszinubben 50 USD korul van. (es az meg mindig csak fibo 62% szint).
Szabi2280
Szabi2280 2016. 11. 28. 22:18
Előzmény: #537  pomperj
#538
Mi számít hosszútávnak számodra? kacérkodok egy 2000 pakk vételével. számitásom szerint 13,5 környékén kéne fordulnia. Rosszul látom?? Amúgy volt már nekem nem volt valami jövedelmező vételem, éppen ki tudtam belőle szállni nullával. tavasz viszont elég jó szokott lenni benne kivéve ugye a mostanit.. Legrosszabb esetben amikor világ égés következne be, mennyivel lehetne számol az árfolyamot 6-7 Eur?
pomperj
pomperj 2016. 11. 28. 10:51
Előzmény: #536  Boole
#537
Lehet; De hosszabb tavon nem aggodnek DB -ert.
Rovid tavon viszont, a lenti ciklus-elemzesbol ez a chart adodik a kovetkezo 2-6 het kilatasaira, egyszeruen a ciklusok kiterjesztesvel:
link
Boole 2016. 11. 28. 10:31
Előzmény: #535  pomperj
#536
Gondolom a chart dollár alapú. Én fogadtam is arra, hogy a D. Bank nem lesz 2017. április 30-og 20 Euro. Pedig szerintem bukni fogom, de kellemes bukás lesz, mert promt részvénnyel meg arra fogadtam, hogy bőven van benne emelkedési potenciál.
pomperj
pomperj 2016. 11. 27. 15:51
Előzmény: #534  spite89
#535
Hetes charton meg nem sok ujdonsag latszik; az alj ota eltelt ilyen rovid ido leteltevel meg nem is lehet valtozast kimutatni.
A regi, 4 fo bull ervet azert ujra osszefoglalom.

link
Es a Fourier szamok jol egybe vagnak a jozan-esz (zold nyilak) ciklushossz szamaival. Egyelore hetes charton ez marad a hullamzas jellezoje.

2)Napos alapon viszont eles valtozas van.
Ugye a bear piacon a 2 legerosebb ciklus 34/48 napos volt;
itt van ujra az utolso 2 evre, bear piacra a Fourier spectrum
link

Altalaban az jo okolszabaly, hogy ha az elso szamot 3-al, a masodikat 2-vel szorozzuk, es kb. az ugyanazt a szamot kapjuk, akkor dominansan bear piac van. (Benne harmas szerkezetu hullamokkal.)

Am, aug. ota, utolso 4 honapban megvaltozott a spectrum. A 34 napos 3. helyre szorult es bejott a 12 napos elso helyre. Most tehat 12/29/34 napos ciklus a dominans, lasd chart.

link

Tehat az elozo egyenloseg megvaltozott: ezek a meret-aranyok meg jellemzoen a bull piacok Fourier spektruma.

Szoval, a lenyeg az, hogy matekos statisztikai alapon is valtozas van DB hullamzasaban; bull iranyba. Ettol meg lehet politikai hasbaszuras; de mar dominalnak a bull hangulatu reszvenyesek.
Az unokamnak megvettem egy poziciot;-)

spite89
spite89 2016. 11. 27. 13:05
Előzmény: #532  pomperj
#534
Ne foglalkozz vele.. engem is érdekelne mit írnál !!
Boole 2016. 11. 27. 12:50
Előzmény: #532  pomperj
#533
Nem olyan rossz a gondolkodásod. A chartot nyugodtan tedd fel.
pomperj
pomperj 2016. 11. 27. 11:27
Előzmény: #529  pomperj
#532
Van ebben erdemi hozzaszolasra is potencial boven. Ha mar rosszindulat: hatha eszembe jutott 2 masik fontos lehetseg, amit direkt nem irtam le?

DB egyebkent technikailag uj parametereket latszik mutatni. A nov.8 chartomon levo Fouries spectrum is megvaltozott; de nem irom le, mert megelozo legeny 6 eves szamtani szintjebe ugyse nem feer bele.
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 18:19
Előzmény: #529  pomperj
#531
"Nem jon ki a 100%; de nem is kell. "

Az unortodoxia fertőző?
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 17:40
Törölt hozzászólás
#530
pomperj
pomperj 2016. 11. 24. 16:40
Előzmény: #519  pomperj
#529
A Monta Paschi esete azert felvet egy fontos es realis kerdest DB szamara is.
Mit?

Azt, hogy mi modon varhato a DB rekapitalizacioja?
Itt gondolom rajtam kivul masok is benne vannak pozicioban, es egy "pozicio-ellenseges" tokeemeles nagyon orrbavaghat.

Szoval, a kerdesre adott valasz, ami sok lehetseges alternativa kozul az egyik lesz, nos, nagyon is befolyasolhatja a pozicionk erteket.

A kerdes az, milyen modon lesz ujra tokesitve DB? Es melyiknek mekkora eselye van a kovetkezo egy evben?

1)Bail out.
Az evidens, hogy ez nemcsak megoldana DB tokehianyat, ami nagyjabol 10Mrd EUR, es talan a nemet allamnak se lenne ellenere. CSakhogy epp Berlin nyomta at az EU-n azt, hogy nincs tobbe bail-out az allami penzbol.
Ennek az eselyet emiatt, bar nem zarom ki, 10% ala becsulom. Csak nagy baj eseten latom valos lehetosegnek.

2)Bail-in.
Ma ez a hivatalos EU allaspont, ha egy bankot menteni kell. Igy volt pl. Gorog es Ciprusi bankoknal is. A kotveny tulajdonosok es betetesek egyutt, a bankban levo penzuk valamilye aranyat kotelezoen toke-emelesre kell forditsak; es cserebe kapnak bank-reszvenyeket.

A DB kotvenyesei nagyreszt vallalatok, onkormenyzetok, kis reszben maganszemelyek. A betetesek tulnyomoreszt szamlavezetettek, oriasi es kozepes cegek.
Szoval, latszolag nem lenne nagy politikai aldozat a Bail-in esete, de egy hangos es ellenseges kisebbsegi maganszemely-tiltatakozas ami par szazezer fo, mar kellemetlen politikai kornyezetet teremthet a jov szept. valasztasokra...es novelne az AfD szavazo-bazisat. Ennek valoszinuseget kb. 30% korulre becsulnem.

3)Szetvalasztani jo es rossz bankra.
Ezt Gorogorszagban is csinaltak. Csakhogy jo nagy pofont adna a DB super-hirnevnek. A rossz bankrol sok evig kinos cikkek targyalnanak; a rossz bank vesztesegeit az adofizetoknek kell allni, ami valasztasok elott nem jo uzenet. Ennek valoszinuseget 10% ala becsulom.

4)Nem csinalni semmit.
Ez tetszene a legtobb erdekeltnek. A DB tudna 1-2 ev alatt annyi uzletreszt eladni, es hozza tud profitot termelni egy emelkedo kamat-kornyezetben, es feltokesiti sajat magat. Addig nem lesz osztalek, na bummm.

Csakhogy ez az eset, ha az ismert meglevo tokehiany 5-10Mrd volna, az egy Donald-kemenykedes eseten kizart eset lenne.
Es a buntetesi 14Mrd-al mar 20-24Mrd tokeemelesi kenyszerbe csap at, annyit kizart sajat erobol betenni. Az a felere vinne le a meglevo reszvenyesek tulajdonreszet, es benntlevo penzenek erteket.
Szoval lehetseges, de ma meg nagyon rizikos opcio. De azert ennek valoszinuseget szinten 30% korulre becsulom, plane ha Donald tesz egy gesztust a "hazi-bankja" fele. Ja, hogy ettol azonnal nepszerutlen lenne az amerikaiaknak?? Na, ezert nem adok nagyobb eselyt.

5)Rights-issue.
A DB uj reszvenyeket bocsat ki, 10-15Mrd ertekben. Elso vevok pedig, nemi kedvezemnnyel a mai reszveny-tulajdonosok. Ha ok nem vennenek eleget, akkor 1-3 mas tokeeros uj tulaj is szoba johet.
DB alighanem ezt is szivesen elkerulne; de kenyszerhelyzet eseten meg mindig ennek latszik a legkisebb kockazata; es a legkisebb politikai ara.
Ennek valoszinuseget 40%ra becsulom.

Nos, en alighanem megvennem a ram eso secondary offering csomag maximumat, persze, csak 15-20% diszkont eseten.

Nem jon ki a 100%; de nem is kell. Most. Ahogy az ido halad, es a bajok csokkeno vagy novekvo trendet mutatnak, ugy lehet majd a valoszinusegeket javitani.
Es persze, mivel Angelanak minden tenyezo szamit 2017 oszig, addig az a legvaloszinubb, hogy: ha nem lesz akut baj, addig DB nem csinal semmit.

Az eppen megfelene a mai reszvenyeseknek.

Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 15:44
Törölt hozzászólás
#528
pitcairn2 2016. 11. 24. 15:05
Előzmény: #526  pitcairn2
#527
ha vkinek kedve van játszani erre, akkor erről se feledkezzen el:)

Monte Paschi Plunges As Much As 39% On Debt-For-Equity Fears After Surging In Past Week
link

ez a bank 50 perc alatt is tud 40%-ot esni:)
pitcairn2 2016. 11. 24. 15:03
Előzmény: #525  pitcairn2
#526
ellenben a 2007-es csúcshoz képest -99,8%-on

szóval max csak játékpénzt érdemes ebbe beletenni...

übergáz bank ez...
pitcairn2 2016. 11. 24. 15:01
Előzmény: #524  pitcairn2
#525
ma különben +7%-on áll a Monte Paschi
pitcairn2 2016. 11. 24. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#524

ha a december 2-i olasz népszavazáson felsül az olasz kormány az szerintem nem feltétlenül rossz a BMPS-nek

elvégre onnantól kezdve felcsillan az állami bail-outok és az euroövezet elhagyásának a lehetősége...

ergo

nem lepődnék meg egy elvadult BMPS ralin

persze ez már az eszméletlenül kockázatos elvadult spekuláció kategória

Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 12:55
Törölt hozzászólás
#523
spite89
spite89 2016. 11. 24. 09:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#522
 A group of U.S. lawmakers is reportedly warning that President-elect Donald Trump could provide special protection for Deutsche Bank (NYSE:DB).
 According to WSJ, some House Democrats say he will have "ample opportunity to influence policy decisions," including the DOJ's proposed $14B fine.
 In a letter sent to financial watchdogs lawmakers claim the German institution is the only major Wall Street bank that has continued to lend to Trump Inc.
Törölt felhasználó 2016. 11. 23. 12:05
Törölt hozzászólás
#521

Topik gazda

igh5
3 4 4

aktív fórumozók