Topiknyitó: igh5 2016. 07. 18. 11:47

DB lehetőségek  

Ide várok minden kedves topiktársat, aki kereskedik vagy szeretne a DB részvényeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
terelemel 2016. 10. 04. 07:24
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#320
Pf hir:
"valószínűleg meglévő részvényeseitől fog tőkét gyűjteni a Deutsche Bank, a vagyonkezelői tevékenység eladása vagy a Commerzbankkal való egyesülés ennél nagyobb károkkal járna."

Konkrétan hogy szerezne tőkét a reszvenyesektol?
Törölt felhasználó 2016. 10. 03. 19:36
Előzmény: #318  watson
#319
Tulzott varakozasnak tartod az 5EUR-ot...
az igazat megvalva nekem nincsennek varakozasaim a DB-vel kapcsolatban MERT NINCS BENNE POZICIOM, tehat ha holnap 5EUR vagy 50EUR lesz az arfolyam az sem igazan erint.

egyebkent tovabb megyek ha bizonyos termekekben poziciom van sincs igazan varakozasom, csak lehetosegeket eselyeket latok...aztan az ido eldonti hogy jol mertem fel a helyzetet vagy sem...

Nincsennek olyan illuzioim a kereskedessel kapcsolatban, hogy tudom mi fog tortenni, inkbb olyan lehetosegeket keresek ahol azt latom hogy a piac a tobbsegi velemeny nagyon 1 iranyba mutat...

Velemenyem szerint nincs hullaszag, sot meg panik sem es ver sem folyik a piacon...egyszeruen nehany cegben ill. mukodesevel problemak vannak ill. ketsegek merultek fel.Ez 1 termeszetes folyamat.
A toke piacok: kotvenyek,rv-nyek, ingatlanok a vilag tortenelem soran meg soha nem latott likviditasban usznak, mikozben a vilagban a gazdasagi novekedes lassul ezzel ellentetben a vilagban mind az allami mind a maganszferaban a hitelek nagysaga egyre nagyobb utemben bovul...ez hosszutavon fenntarthatatlan folyamat.
A story a valsag meg el sem kezdodott, a tobbseg azzal van elfoglalva hogyan tudna a lakasat, hazat, autojat lecserelni 1 jobbra, nagyobbra, esetleg 1 ujabb ingatlant vasarolni befektetesi celbol...
Kozben a cegek egyre kisebb nyereseget ernek el meg ugy is hogy sajat rv vasarlasokat eszkozolnek hitelbol...

Szoval en nem varok semmit,de latom a problemat amit meg sokan nem, persze az is lehet hogy masok is latjak csak ugy vannak vele hogy mi ertelme ezzel foglalkozni, eleg lesz majd akkor amikor kitor a balhe...

Velemenyem szerint ilyenkor jobb konzervativan viselkedni es csokkenteni mindenfele befektetest a portfolion belul, mondhatnam hogy itt az ido celtartalekot kepezni, mert hatalmas kiarusitasok lesznek...

egyebkent sok sikert a DBK reszvenyeidhez es mas egyeb befekteteseidhez!!!
watson
watson 2016. 10. 03. 19:00
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#318
Néhány megjegyzés
- Nincs negatív Yield ha normál ütemben lejáratig tartja az állampapírokat.
- primary dealerség gondolom sima jutalékos bussiness, csak nyereséges tud lenni
- partnerek, hitelek kockázatira céltartalékolni szokás, szerintem ez a fajta veszteség normál ügymenetben is folyamatosan előfordulhat, be kell legyen kalkulálva
- tőkebevonás is esélyes
- hogy a német állam szállna be (10-25%-ban) átmenetileg az is lehetséges, de amíg ilyen jó a likviditása a banknak (215mrd EUR likviditási tartalékkal) addig nem hiszem
Ezt olasz, spanyol is megteheti. A Magyar Állam is kölcsönzött az OTP-nek és az FHB-nek max 1 évre 2008-ban, ha jól emlékszem

"Mit gondolsz mi fog tortenni most, hogy jo nehany too big to fail bank most tobbszorosere nott ill. a derivativ poziciok amiket kezelnek tobbszorose"?
Szerintem leépítenek belőle, de szerintem maguktól is leépülnek/llezáródnak ha a bankközi bizalmtlanság erősödik (lásd pl. a kiszálló néhány kisebb fund)

Én túlzott várakozásnak látom az 5EUR-ót, de be kell vlljam, hogy a 10-et is annak gondoltam ahogy 2008-ban az OTP 1300-at is irreális várakozásnak láttam. Viszont bíztató, hogy ez a hullaszag várakozás már az aljak környékén szokott ilyen mértékben jelentkezni :)
kimpaa
kimpaa 2016. 10. 03. 17:05
Előzmény: #316  lukskypoker
#317
Mert mi történt?
lukskypoker
lukskypoker 2016. 10. 03. 15:49
#316
vkik már tudják a tutit??:-)
pitcairn2 2016. 10. 03. 09:04
Előzmény: #313  igh5
#315
1 eurós részvényárnál éppúgy megmenthetik, mint 10 eurósnál...
Törölt felhasználó 2016. 10. 03. 07:50
Előzmény: #307  watson
#314
Szia,

Lenyeg, hogy a DB befektetesi bank uzletaga tul nagyra nott a bank torzstokejehez viszonyitva...(kb. 70-szeres tokeattetelnek felel meg)....

Azon elvitatkozhatunk, hogy csak bookmaker tevekenyseget folytat vagy esetleg valamilyen iranyban elkoztelezett a pozicioi reven...
Nyilvan a banki tevekenysege soran a tokejenek nagy resze kulonbozo lejaratu kotvenyekben van lehet ezek kozul nemet,de akar amerikai es mas egyeb allamkotvenyek is...
mint tudjuk jelenleg a vilagban a "soveriegn debt" 30%-a negativ yielden forog, magyarul ha ezeknek a kotvenyeknek az arfolyama nem emelkedik akkor folyamatosan veszteseget okoz a tartasuk...
azt nem tudom, hogy a kozel 600B-os tokenek mekkora resze es milyen kotvenyekben van...
es nyilvan nem ismerem a kereskedelmi partnerek osszes poziciojat,de eleg valoszinunek tartom hogy ok is rendelkeznek eleg nagy %-ban negativ yielden forgo kotvenyekkel...
(szoval ez 1 idozitett bomba), ha csak ujabb QE-vel el nem kezdik a kotvenyeket vasarolni a jegybankok, mert ekkor a kotveny aranak emelkedese kompenzalja a negativ yieldeken elert veszteseget...
Nem vagyok kotveny szakerto es kozgazdasz sem,de azt tudom, hogy a jegybankok a kotvenyvasarlasaikat eppen a primary dealereken keresztul teszik meg...
Ha jol tudom a DB es kereskedelmi partnereinek egy resze is ezek koze tartozik...
Nem tudom hogy a deviza, nyersanyag, kotvenypiac vagy swap ugyleteken fognak elerni vesztesegeket es nem is kell hogy a DB erje el ezeket a vesztesegeket, eleg ha a kereskedelmi partnerei egyike akik a DB-nel is vannak pozicioi komolyabb veszteseget szenved el....
es ha 1 fizeteskeptelenne valik akkor eppen a hatalmas derrivativ poziciok miatt a DB is fizeteskeptelenne valhat...

Nem hiszem ill. nagyon pici eselyt adnek arra hogy a DB-t hagynak csodbe menni (talan 5% eselyt),de lehet bail out, bail in, lehet hogy fel kell majd tokesiteni, esetleg osszeolvad a (commerzbankkal ilyen pletyka is volt mar) vagy ujabb reszvenykibocsatasra kerul sor hogy tokehez jussanak, esetleg a nemet allam beszall vagy az ECB tokesiti fel...(persze ebben az esetben felmerul a kerdes, hogy az olasz, spanyol esetleg gorog bankokkal ezt miert nem teszik ill. tettek meg)???

amit az egeszbol ki akartam hozni, hogy nem annyira eszmeletlenul jo veteli lehetoseg mint azt sokan gondoljak, lehet hogy lesz meg benne short ban vagy felfuggesztik a kereskedest stb.stb.; szoval nem hiszem hogy a reszvenyesek fognak a legjobban jarni.

Egyebkent eppen a tovabbi bankok garanciajaval kell vigyazni, mert olyan matematikai modellekkel dolgoznak amik nem mindig mukodnek ill. nem minden esetben...
Talan 1-2 hete volt hogy a kotvenyek,rv-ek es a nemesfemek is mind egyszerre estek...
(tehat a korrelacio megvaltozott)
na most 1 komplexebb portfoliok tobbsege ugy van osszeallitva hogy a long ill. short poziciok olyan korrelacioban legyenek egymassal hogy ezzel a kockazatot csokkenteni lehessen es a tokeattetel miatt magasabb hozamot lehessen elerni...
igen am de mi van akkor ha ezek a korrelaciok megvaltoznak meg ha csak egeszen rovid ideig is...
70-szeres tokeattetelnel egy 1,5%-os rossz iranyba valo elmozdulas a tortenet veget jelenti...

2009-ben a GFC sem azert okozott akkora kart mert a lakaspiacon komolyabb korrekcio bontakozott ki az usaban, hanem mert a kulonbozo befektetesi bankok mindenfele derrivativ ugylettel akkora poziciokat vettek fel ami 1 kisebb elmozdulas utan katasztrofat okozott....
lasd AIG esete....ok se tettek elmeletileg semmi rosszat, hogy CDS-kat adtak el ugyan annak a termeknek tobb kulonbozo ugyfelnek...mert ugye a befolyo premiumok noveltek a ceg jovedelmezo kepesseget...
(a statisztikai adataik szerint pedig semmi baj nem lehet amig 4-5%-nal tobben nem kepesek fizetni a torleszto reszletuket); aztan ez a szam kilepett a regen megszokott szintrol 8% korulire amire kb. 80 evig nem volt pelda es szepen elsoport nehany ceget...

Lattuk mi tortent az SNB-s tortenetnel, lattuk mi tortent a brexitnel, elofordulhat a kotveny esetleg a reszvenypiacon egy olyan merteku elmozdulas amivel a DB-nel vagy a befektetesi bank uzletaganal levo kereskedelmi partnerek egyikenel olyan veszteseget okoz ami valamelyikuket fizeteskeptelenne teheti, eleg ha csak rovid idore is.....
minnel nagyobb a tokeattetel annal kisebb elmozdulas eleg hogy problemat okozzon...
Ha a DB-nel nem 42 trillio hanem csak 4,2 trillionyi lenne a befektetesi bank uzletagnal levo derrivativ poziciok nagysaga akkor ugye nem kellene aggodnunk.

Sokan egyebkent felreertik azt a reszet is a tokeattetelnel hogy azert mert 42trillio vagy 4,2 trillio a derrivativ poziciok nagysaga akkor elmeletileg 10-szer akkora a kockazat ....ez pedig elmeletileg lenne igaz, gyakorlatilag nem az; nem nehez belatni, hogy nem eppen egyenes aranyosag all fenn...
ugyanis a portfoliok komplex rendszernek szamitanak es ha a portfoliok egyike is csak 1 rovidebb idore negativba fordul az kenyszer likvidalast kezdemenyezhet es akkor nem csak olyan poziciokat adhatnak amik vesztesegesek hanem olyanokat is kell ami egyebkent nyereseges...es eppen ilyenkor a korrelacio megvaltozasa tovabb erositheti a korrelacios valtozast es a poziciok likvidalasat mas portfoliokban is, amig a rendszerben be nem kovetkezik 1 olyan sokk hogy a bankok leallnak az egymassal valo uzletelessel, hitelnyujtassal, kereskedessel mert nem tudjak hogy a masik partner eppen fizetokepes-e...(na ez tortent 2009-ben)
Mit gondolsz mi fog tortenni most, hogy jo nehany too big to fail bank most tobbszorosere nott ill. a derivativ poziciok amiket kezelnek tobbszorose a 2009-es viszonyokhoz kepest....???

Nem mondom hogy nem fogok DBK-t venni mondjuk a tokem 0,3-0,5%-nyi erejeig,de 3-5EUR nagyon optimistan talan 7EUR-nal tennem meg, mert minimum 5-szoros penzt illene keresni hogy erdemes legyen ezzel az egesszel foglalkozni...

Szamomra ezen a szintet a jelenlegi helyzetben nem jo a hozam/kockazat arany...
Tevedes jogat mint mindig fenntartom; es sok sikert kivanok azoknak akik veszik esetleg adjak...
igh5 2016. 10. 02. 20:38
Előzmény: #312  Boole
#313
Na ja. Láttunk már ilyet.
De az nem stratégiai fontosságú német cég volt.
A dotcom cégek esetében más volt a helyzet.
Boole 2016. 10. 02. 19:17
Előzmény: #310  pomperj
#312
Azt is vegyük számba, hogy a chart és a forgalmi adatok egy esetleges csőd előtt ugyanígy néznének ki. Nekem 22 év tőzsdemúlttal ez a tapasztalatom.
Boole 2016. 10. 02. 19:11
Előzmény: #308  Tibi0002
#311
Ez így rendben van, részemről elfogadom.
pomperj
pomperj 2016. 10. 02. 17:47
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
Maskeppen is lehet gondolkodni az ovatosaknak. DB eppenseggel egy perfekt opcios straddle alkalom.
Az biztosnak latszik, hogy az ar nem sokaig marad ott ahol van. Jelentos elmozdulasra lehet szamitani, vagy fel vagy le fog elmozdulni, mondjuk a decemberi opcio lejaratig.

Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 13:44
#309
pomperj által írtakhoz hasonló tartalom van ebben az elemzésben is link
Tibi0002 2016. 10. 02. 13:34
Előzmény: #304  Boole
#308
Én egy egyszerű kifejezést használtam a saját tőke és a mérlegfőösszeg viszonyára. Vegyük úgy, hogy ezt a kifejezést nem használtam, így megmarad mondanivalóm lényege, miszerint az OTP-nél ez az arány sokkal kedvezőbb a stabilitás szempontjából.
watson
watson 2016. 10. 02. 13:25
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#307
Ezt a derivative kitettséget még elmagyarázhatnátok, hogy én is megértsem :)

Germany GDP 2015 = 3.355, mrd EUR
EU GDP 2015 = 16.200, mrd EUR

DB derivative kitettség? = 42.000, mrd EUR?
és ez mit jelent?
A zerohedge-en kívül ez honnan olvaható ki? Lehet hogy tévednek?

A fogadások (derivatív ügyletek) alapinstrumentumainak értéke, melyeknek csak elszámolója ("bookmakere" ahogy utaltatok rá)
is ebben van benne?

Gondolnám hogy pl. a SWAP ügyletek is ebben lehetnek, ami pont a saját banki eszközök kockázatának mérséklére használható eszköz.
(swapot így értem:"deviza, értékpapír vagy kamat - cseréjére vonatkozó olyan összetett megállapodás, amely általában egy azonnali és egy határidős adásvételi ügyletből, vagy két határidős ügyletből tevődik össze")
Ez viszont elhanyagolható az említett mértékhez, hacsak nem szolgáltat más bankoknak is ilyet közvetíőként. De az már megintcsak "bookmaker"-ség. Ez persze még mindig nem akkora kockázat, hiszen további bankok garanciája áll mögötte.
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 12:04
Előzmény: #305  pomperj
#306
Ha technikai ill. momentum alapon nezed akkor ha 11,8-12 folott zar az arfolyam akkor lesz jo nehany kereskedo aki elkezdi vasarolni...
(erre pedig jo esely van, ez tobb mint 50 eve hasznalt strategia bar a talalati arany kb.45% korul van)...szoval ettol fuggetlenul jo esely van hogy ujabb aljat csinal az arfolyam...

azt nem ketlem hogy a melypontrol fog csinalni 3-5-szoros penzt ha megmenekul (amire jo esely van)...
a kerdes csak az szamomra tovabbra is hogy hol lesz az az alj ahonnan szepen megfordul...
lehet hogy a penteki melypont az es lehet hogy nem az....
az ido majd eldonti...
pomperj
pomperj 2016. 10. 02. 11:46
Előzmény: #295  pomperj
#305
Db technikai alapon.
1) ha a minimalis target savot keressuk, akkor az valahol az utolso (4) hullam aljan/tetejen van. Az se rossz, igen rovid tavra.
link

2)Ha a kozeptavu charton nezzuk, akkor ugy 3-baggernek latszik:
link
Ket even belul meglatjuk.

Boole 2016. 10. 02. 11:45
Előzmény: #302  Tibi0002
#304
Ez akkor lenne helyénvaló, ha a mérlegben lévő befektetések minden egyes tétele tőkeáttételes lenne. Ez egészen biztosan nincs így.
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 11:39
#303
Egyebkent aki megnezte a linket az lathatja, hogy a DB-nel nem is kell hogy rosszalkodjanak...
(bar ezekert fizetik a bunteteseket), eleg ha a bankkal kereskedelmi kapcsolatban levo cegek kozul valamelyik fizetes keptelenne valik (eleg ha csak rovid idore is...)
aki pedig megnezi a listat es rakeres a google-n hogy a partnerek kozul hany rosszalkodott esetleg szegte meg a torvenyi eloirasokat akkor a hatartalan onbizalombol konnyen ketsegek merulhetnek fel....
nem kell messzire menni mondjuk csak a Wells Fargo-val kapcsolatban is vannak turpisagok...
a listat pedig folytathatnank 9attol felek eleg hosszu lenne)...
;0
Valaki tudja hogy ~600B es 42Trillio mekkora tokeattetelnek szamit???
illetve hany SD-s elmozdulas szukseges ahoz, hogy a partnerek egyike mondjuk keptelen legyen eleget tenni a fizetesi kotelezettsegeknek...
mindenki fantaziajara bizom, hogy a Pound-on, esetleg USD-on vagy egyebb mondjuk goverment bondokon erjenek el veszteseget a partnerek....
az ido pedig "nekik dolgozik foleg a negativ kamatkornyezetben" mennyi sovereign debt forog negativ hozammal???

Szoval valoszinuleg az ugynevezett vilag legszofisztikaltabb befektetesi partnerei minden ok nelkul kezdtek kivoni a penzuket a DB-tol....
es valoszinuleg a bankar barataink, azert nem a csaladjaikkal ill. barataikkal mulatjak a hosszu hetveget mert minden rendben van, hanem a kozjo erdekeben aldoztak be ezt a hosszu hetveget valsag tanacskozassal...

persze lehet hogy csak tul bonyolitom a helyzetet....
Tibi0002 2016. 10. 02. 11:29
Előzmény: #301  Boole
#302
Szerinted az, szerintem nem. Az élet szép.
Boole 2016. 10. 02. 11:15
Előzmény: #300  Tibi0002
#301
Teljesen helytelen számítás.

Topik gazda

igh5
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek