Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 07. 29. 19:24
Előzmény: #4719  Törölt felhasználó
#4720
Itt részletezem az arany stratégiám:
link

Szándékosan játéknak akarom felfogni, ezért nem akarok mélyebben belemenni, hogy hogyan tudnám ezt fejleszteni. Így tetszik, és jó vele szórakozni. Gdxj-m nincs, de még van 1-2 vegyes bányám.
Törölt felhasználó 2016. 07. 29. 17:09
Előzmény: #4718  Tibi0002
#4719
Tibi hidd el ez nem jatek...
Mar lassan 2 eve irom hogy aranyat es ezustot kell venni, 28 honapja hogy ausztral nemesfem banyaszokat, es kozel 10 honapja hogy eszak-amerikai banyaszokat....
ez 1 uj bika piac (emelkedo trend), aki benne van annak csak ulnie kell a kezen es amikor korrekciok vannak akkor kisebb mertekben hozzavenni a pozikhoz, majd ulni turelmesen...
En lassan 14 eve kereskedek es evi tobb mint 200 kereskedest bonyolitok le (csak sajat szamlara)...
Ha valaki kepes egy uj emelkedo, bika piac elejet elkapni akkor nem erdemes ki-be ugralni....(csak a brokerek es brokercegek zsebet tomod) azon felul, nem lehet az osszes hullamot elkapni....
Igy a lehetseges profitbol, trendbol kisebb-nagyobb reszt elveszthetsz a ki-be ugralassal, az ado reszerol nem beszelve.
Pomperj irta hogy korrekcio lesz, es lett is...
egyebkent ezzel egyetertettem, sot meg is vitattuk,de nem tudjuk hogy az arany ara mikor es mekkora korrekciot csinal, hol fog fordulni eppen....
ugyanez igaz a banyaszokra csak azok volatilisebbek...
Emlekszel meg, hogy talan tavaly beszelgettuk a GDXJ-t???
Meg van meg a poziciod???
Nekem nem csak megvan hanem bovitettem is, ceges szamlan es sajat szamlakon is...
sajat szamlakon az atlag arom 25.37$
Jelenleg az ar 49.5-49.7 kozott van...
Kit erdekel hogy a profit 15-30%-a ide oda ingadozik???
Velemenyed szerint lehet a GDXJ ara mondjuk 75$, esetleg 100 vagy 150$???
Persze nem holnap vagy holnap utan hanem mondjuk 2-5 even belul...
es ha nem is szamtalan de van nehany hasonlo poziciom kulonbozo cegekben...
Platina is szepen emelkedik, nem erdemes ugralni szepen vegig kell nezni ahogy a piac bejarja a maga utjat es ulni a kezunkon...
majd uj csucsok kozeleben neki allhatunk elmelkedni, hogy az extrem profitbol mekkora reszt hozzunk el, ha eppen akkor lesznek hasonloan jo lehetosegek valamelyik masik szektorban...
A dollar gyengulesevel pedig megnyilik az ut a nyersanyagok es mezogazdasagi termekek aranak emelkedese elott....
Buz es Kukorica is elege meg lett ontve es egyelore az elmult hetekben, nehany honapban nem kerestem veluk penzt sot kisebb vesztesegeket elszenvedtem, viszont a cukor kereskedese boven fedezte a vesztesegeket, ha pedi jon egy 15-40%-os emelkedes akkor kaszalunk (ebben is)...

Ha esetleg nem olvastad meg, olvasgasd:
Egy spekulans feljegyzeseit...
link

Ha 1 konyvet kellene ajanlani tozsdevel, kereskedessel kacsolatban ez az a konyv, ez a kereskedok bibliaja...
Sok kezdo speki ill. befekteto nem erti ill. nem kepes felfogni ennek a konyvnek a melysegeit, mert 1 bizonyos kereskedesi tapasztalat alatt nem kepesek felfedezni a konyvben ill. annak mondanivalojaban levo kincseket...(pedig olvastam nehany konyvet kereskedessel kapcsolatban 200<)
Tibi0002 2016. 07. 29. 16:29
#4718
A játszóstratégiám egyetlen helyzetben hoz tétlenséget: amikor az arany kb. 50 dolláros sávban mozog.
Ezt csinálja..mióta is? 3 hete. :) Felőlem oldalazhat, de akkor legalább 60-100$ sávban tegye. Intézzétek el. :)
Törölt felhasználó 2016. 07. 29. 14:54
#4717
Törölt felhasználó 2016. 07. 28. 14:42
Előzmény: #4715  Törölt felhasználó
#4716
link

Q2-2016 Results conference call
10:00 AM EDT
Törölt felhasználó 2016. 07. 28. 14:40
#4715
Törölt felhasználó 2016. 07. 28. 12:50
Előzmény: #4629  eurocent
#4714
Törölt felhasználó 2016. 07. 28. 12:43
Előzmény: #4688  Törölt felhasználó
#4713
Gyuszi ne ragadj ki hsz-bol reszleteket, mert csunyan melle nyulhatsz...

arany ill. annak ararol ertekeztunk eurocentel...

53%-os valoszinuseget az arany ar emelkedesnek adok (nem az indexeknek!!!!)
Ne keverjuk a szezont a fazonnal....
;)
Törölt felhasználó 2016. 07. 28. 12:33
Előzmény: #4711  eurocent
#4712
kozel 53%-os valoszinuseggel fogunk emelkedni a kovetkezo 9-12honapban...
az en statisztikaim ezt mondatjak velem...
;)
eurocent 2016. 07. 28. 12:16
Előzmény: #4542  eurocent
#4711
" de egy emelkedés erejéig felszúrhat kb 1356-ig, ez jó short beszálló lehet."
Arany hamarosan megmutatja, hogy merre akar menni. A szintjelzőm szerint egy beton fal előtt áll, ha érővel átviszi az 1956 szintet és a 20160710 csúcs felett zár, akkor további emelkedés a valószínűbb. Ha nem sikerül az áttörés, akkor egy méretes zakó következik.
Törölt felhasználó 2016. 07. 27. 22:18
Előzmény: #4706  Tibi0002
#4710
En bovitettem...
platina
arany
AUY
MUX

Persze meg van 3-4 honap mielott szezonalisan 1 erosebb periodusba erunk...

Egyelore tavolodunk a 600$-os artol...,de meg az 1040$-tol is...
;)

es hol van meg a kaosz es remulet, amikor elkezd nehany europai bank bedolni, nem kell aggodni mert a Daghi maffiozo megmondta hogy mindent megtesz....
Törölt felhasználó 2016. 07. 27. 21:25
Előzmény: #4707  pitcairn2
#4709
kisbefektetoknek:
link
Törölt felhasználó 2016. 07. 27. 21:20
Előzmény: #4705  pitcairn2
#4708
Lehet hogy nem veletlenul lett Draghi az EKB vezetoje...
(olasz bankrendszer 1 nagyon erdekes temakor)
miutan azt lerendezik, Christine Lagarde (IMF-tol) az "extrem jo" helyzetben levo Francia bankoknak adhat tanacsot...
Deutche Bankal meg raernek majd az utan foglalkozni, ha egyaltalan erdemes vele....
DB tipikus esete, hogyan lehet az egyik legkonzervativabb orszag, ahol is a megtakaritaskrol szolt 40-50 evig a tortenet...
es a lakossagi es vallalkozasi hitelezesben elen jart csinalni, a vilagon levo egyik legnagyobb befektetesi bankot ahol mar lassan ugyfelekre nincs is szukseg...; mert a derrivativakkal szepen eljatszanak mindaddig amig ki nem kell majd menteni a bankot a Nemet adofizetok penzebol....

Nem nagy dolog, piciket allamositjak, mint ahogy az Erste kaosznal a magyar allam beszallt 10%-al (miert is pont 10%-al)...
;)
Az erdekesseg csak abbol adodhat, hogy az Erste es Deutchebank kozott nagysagrendileg van 1 kis kulonbseg, ha pedig a derivativ pozikat nezzuk akkor Erste csepp az Oceanban a DB-hez kepest...
pitcairn2 2016. 07. 27. 21:16
Előzmény: #4704  Törölt felhasználó
#4707
ha már a platináról szó esett korábban akkor ne feledkezzünk el, hogy vannak egyéb - felettébb virgonc - rokon elemek is

link

nagyon szépen szárnyalt az utolsó hónapban

és igen érdekes a hosszabb kitekintés is

link

link

link

(107. oldal)

PS. ETF játékok itt is vannak
Tibi0002 2016. 07. 27. 21:13
#4706
Úgy tűnik, hogy a gold nem esett 1300 alá. Most nem.
pitcairn2 2016. 07. 27. 21:06
Előzmény: #4704  Törölt felhasználó
#4705
bennem meg vmi olyan motoszkál, hogy a péntek este esedékes EKB stresszteszt is érdekes lehet

nagyon a halálán van már néhány bank

link

közel 120 euróról esett 28 centre a részvény

link

Törölt felhasználó 2016. 07. 27. 21:00
Előzmény: #4703  Törölt felhasználó
#4704
link

kivancsi leszek meddig tart a momentum:
link
Törölt felhasználó 2016. 07. 26. 12:59
#4703
Törölt felhasználó 2016. 07. 26. 10:05
Előzmény: #4697  pitcairn2
#4702
Nem ismerem a mo-i jogszabalyokat...
es az igazat megvalva az europai jogszabalyokkal sem vagyok tisztaba; viszont azt feltetelezem, hogy mo-rol max 2-3 oras repulo uttal elerheto olyan helyek ahol afa mentesen lehet vasarolni....
Mar nem emlekszem, hogy Irorszagban vagy Angliaba is van lehetoseg hogy ne keljen a helyi forgalmi adot megfizetni ezustre stb.stb...
az interneten talalhatok ezzel kapcsolatban infok...
Sot tovabb megyek meg itt Au-ban sem allithatom, hogy az osszes allami jogszaballyal tisztaban lennek...
(mert kulonbozo allamokban itt is vannak kulonbozo jogszabalyok)...

Egyebkent erdekesnek tartom, hogy peldaul NSW-ben ha valaki brokernel befektetesnel, kereskedesnel aranyat vasarol (etf vagy hataridos kontraktus es kesobb ezt nyereseggel eladja akkor fizetni kell utana adot, attol fuggoen hogy maganszemely ill. kulonbozo jogi forma ceg, troszt stb.stb.)
Ha viszont valaki fizikai nemesfemet (aranyat ill. ezustot vasarol 9999. ill. 999-eset) es kesobb azt ertekesiti akkor az abbol szarmazo nyereseg utan nem kell adot fizetni....(mert keszpenznek, ill. hivatalos fizetoeszkoznek minosul)
jo kis jogi tema lehetne, ha valakinek erre van ideje...
(itt 1-1 jo ugyveddel siman lehet az allam, adohatosag vagy mas hivatalos szervezet ellen pert nyerni)...

Nehany evvel ezelott, kaptam 1 levelet az itteni adohatosagtol, hogy a szemelyi jovedelemadomban a magan egeszsegbiztositasnal visszaigenyeltem ill. figyelembe vettem az allami tamogatast...a biztosito ceg pedig ugyan ezt megtette es ok is visszaigenyeltek az allami tamogatast...
(nyilvan a biztositoceg ezzel probalta a biztositasait versenykepesebbe tenni)....
-mivel kevesebb mint 600$-rol volt szo igy nem is igazan foglalkoztam vele, fogtam es utaltam a penzt az adohatosgnak....
kevesebb mint 1 evvel kesobb kapom a levelet az adohatosagtol, hogy valaki beperelte (valoszinuleg ugyved volt aki hasonloan jart es nem volt kedve visszafizetni a penzt) oket ezert es a birosagon ill. a legfelso birosagon is pert nyert az adohatosag ellen... ezert a kovetkezo 15 napon belul a szamlamra visszafizetik a penzt (par nappal kesobb visszakaptam)...
A birosag megallapitotta, hogy valaki hozzam hasonloan a biztositoceg altal kozolt adatokkal szamolta az adojat es a biztositoceg nem tajekoztatta az ugyfeleket hogy ok is visszaigenylik az allami tamogatast...ezert minden allampolgar ill. csaladi biztositas amely ennel a cegnel tortent es ezert kar erte a maganszemelyeket azt az adohatosagnak vissza kell fizetni az ugyfeleknek....
(azt nem tudom, hogy kesobb az adohatosag perelte-e a biztositotarsasagot ezert).

Nem art tajekozodni, mert ertelmes emberek rendelkeznek informaciokkal amivel ado ill. afa es egyeb koltsegeket nem kell megfizetni legalisan...

lasd peldaul ciprusi brokerszamlak,de nem kell azt eroltetni, ha jol emlekszem hollandiaban is erdekes jogszabalyok vannak kereskedessel ill. arfolyamnyereseg adoval kapcsolatban...
Singapour es a Cayman szigeteken es az usaban is van 1-2 offshor hely ahol lehet szepen ugyeskedni...
;)
de ez 1 kulon temakor...
Törölt felhasználó 2016. 07. 26. 07:38
Törölt hozzászólás
#4701

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek