Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2015. 03. 10. 11:24
Előzmény: #1659  macibear
#1660
macikam ezt a tegnapit jol beszoptam/tuk.

raadasul be is ragadt, nem tudok forditani. ettol fuggetlenul oda varom min. ahova tegnap, csak a sorrend mas.
macibear
macibear 2015. 03. 10. 11:12
Előzmény: #1657  Törölt felhasználó
#1659
Infozár most nincs. Bár már szervkivétellel is fenyegetek tegnap ... :)

Barátommal zárattam a longját és átfordítottam shortba. Jövő hét kedd környékéig tartatom vele. Jómagam meg kicsit elkapkodtam a shortnyitást, no de beérik szerintem.
tberki 2015. 03. 10. 11:02
Előzmény: #1656  tberki
#1658
vagy a 9am az us ido szerinti 9am?
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 10:49
Előzmény: #1654  Drian875
#1657
Nagy a csend!

Keresitek a beszállót a shortra? Vagy ifózár van megint?
tberki 2015. 03. 10. 09:58
Előzmény: #1654  Drian875
#1656
lehet hogy en vagyok tok hulye, de mar vagy ket hete regeltem, es ki is hozza hogy bent vagyok de az istennek nem talalom meg az elemzeseket. hol a manoba kellene keresni?
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 09:48
Előzmény: #1654  Drian875
#1655
Kérdezte hogy ki ajánlotta.
Jól bemártottalak! :-)

Amúgy a bemártásról jut eszembe! Egy jó kis pecázásban benne lennék én is! Igaz ott is csak hétvégi mazsola vagyok, de a friss levegőt és a vizet nagyon szeretem.
Mi családostól és szűk baráti társasággal Olaszországba szoktunk elmenni harcsázni egy kicsit. Na inkább befejezem, mert megint megszólnak hogy ez OTP-s topic és fogjam be a po..mat.
Drian875
Drian875 2015. 03. 10. 09:40
Előzmény: #1651  Törölt felhasználó
#1654
mázlid van, már nincs sok belőle, aki nem igyekszik lemarad róla :) Tegnap este beszélgettem vele egy picit, mondtam, h teljesen megváltozott a pf, láttam rá is nézett, mert ajánlotta az ewi free hetet, ha van időtök nézzétek meg, mert elemzői oldaról nagyon ütős
Drian875
Drian875 2015. 03. 10. 09:38
Előzmény: #1650  Törölt felhasználó
#1653
5/4/b - exp flat
palierv 2015. 03. 10. 09:37
Előzmény: #1651  Törölt felhasználó
#1652
Én is! A napokban érkezik! :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 09:35
Előzmény: #1647  Drian875
#1651
Megrendeltem a Cimballis füzetet. Köszi az ajánlást! Remélem tanulok belőle, mert mellettetek nagyon hülyének érzem magam...
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 09:32
Előzmény: #1648  macibear
#1650
Csak én érzem hogy kezd elfogyni a lendület?

Vagy csak erőt gyűjt a 4600-as szintre?

Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 08:49
Előzmény: #1644  Monte
#1649
hogy azután onnan egy emberként meneküljenek?
macibear
macibear 2015. 03. 10. 08:47
Előzmény: #1624  Drian875
#1648
Egyelőre abszolúte rövid távval, néhány napos előrejelzéssel foglalkozom. Azért ezzel, mert ezt kereskedem.

Most ugye csúcsot keresünk. Olyat ahol érdemes a longot realizálni, mert alacsonyabb áron vissza lehet azt nyitni. A csúcsra rengeteg célár adódott még 4150 környékén. Ezek egy részét rendre ki lehetett húzni. Maradtak még mindig. Ott van 4600 környéke, de vérmes várakozásként a 4750 valamint a 4900 is. (Ezek nem pontos számok, csak nevezzük őket valahogy.)

A nagy kérdés, megyünk-e ma még tovább, vagy érdemes megkezdeni a várható korrekcióra való felkészülést?

Rajzon a rally 4127-ről kötés alapon ábrázolva valamint a napos FRSI.

link

Először az FRSI. Sárgával jelölve a tegnapi értékek. Ebből első blikkre az olvasható ki, hogy az FRSI holnap fog maximumot. Ennek megfelelően az árnak is akkor kellene csúcsra futni. Onnan pedig csökkenie kellene a jövő hét keddig. Azért az FRSI nem 100%. Ha ma nem megyünk új csúcsra lazán megfordul és tegnapra fogja jelezni a fordulót. :)

Ármozgás: Sárga vonalakkal jelöltem az egyértelmű impulzív szakaszokat. Ekkor az ár visszatekintés nélkül ment fel. Nagyságuk 93-100-90. Tulkép nem mond semmit, de az utolsó szakasz utáni mozgás igen.
1, Ha ma nyitást követően törjük a piros vonalat, akkor biztosak lehetünk a tegnapi csúcsfogásban. Kiteljesedik a fejváll, és máris 4490-en találjuk magunkat. Onnan visszateszteljük a piros vonalat és megyünk le.
2, Nyitás után pattanunk a piros vonalról és 4600 környékén keressük az újabb csúcsot.

Ezen mozgások között lehet választani a mai napra. Játssza ki-ki vérmérséklete szerint. Én a shortos verziót választom.... Láttuk tegnap a csúcsot.
Drian875
Drian875 2015. 03. 10. 08:44
Előzmény: #1646  kereke
#1647
Questor engedély ko
kereke 2015. 03. 10. 08:01
Előzmény: #1644  Monte
#1646
Felvetették, hogy az önkormányzatok pénzét állami kezelés alá kellene helyezni a BC bukás miatt.

Ennyit az Otp erősítéséről. Gondolom kiépítik a pozijaikat, mielőtt Kósa, meg Szijjártó hivatalosan bejelentik.
Janku 2015. 03. 10. 07:54
Előzmény: #1641  Drian875
#1645
Az osszes allami es allamhoz kozeli banknal lesznek bajok, megy ezek teljes lerablasa , nem lennek meglepve ha a kovetkezo az MKB , FHB vagy hasonlo lenne.

Fidesznek semmi sem draga, 2018 ig mindent el akarnak lopni amit lehet !
Monte 2015. 03. 10. 07:54
Előzmény: #1643  Drian875
#1644
A csődök szerintem az mindenképpen az Otikát erősítik, hisz ezek után a megriadt nép a legnagyobb bankba fogja vinni a számláját.
Drian875
Drian875 2015. 03. 10. 07:44
Előzmény: #1642  palierv
#1643
Nem vok szakértő, de úgy hallottam a kellernélötartott részvény biztosabb, mint a brokinál tartott kp, lehet, h ez okozza a bullt? :) vagy a psziché :D
palierv 2015. 03. 10. 07:29
Előzmény: #1636  Drian875
#1642
Ezek sajna várhatóak lesznek sorba, én biztos nem hagynék lóvét nem nagybanki hátterű brokiknál, de tán még 6 milláig se! De természetesen ez csak a személyes véleményem.
Azért ez most lehet megkavarja a nagy bullt!
Drian875
Drian875 2015. 03. 10. 00:00
Előzmény: #1638  Hathor
#1641
Nekem van egy elképzelésem, nem lepődtem meg és szerintem nem csak brókercégek lesznek

(a bankokra nagy terhet tett a kormány, felelőtlenség stb., előbb utóbb drágán megfizetjük, BB, MKB állami tulajdon, vajon mennyivel kell még tőkésíteni őket stb..)

A pénzügyi rendszerbe tettek bombát, majd megszólal egy két helyen...

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek