Topiknyitó: Portfolio 2013. 10. 07. 15:18

Jogerősen nyert pert egy devizahiteles az OTP-vel szemben - Reagált a bank  

Ugrás a cikkhez
Először nyert pert jogerősen devizahiteles ügyfelét képviselve Léhmann György, a hétszáz hasonló ügyben egyszerre eljáró siófoki jogász - írta hétfőn a Somogyi Hírlap. Az OTP közölte: az ügy nem értékelhető precedensként, és várhatóan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=190174
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2013. 10. 31. 20:29
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1080
"SAJÁT MAGUKNAK KÖSZÖNHETIK"

Sorbanálltak az "ideiglenes" különadókért, az árfolyamrögzítésért, a végtörlesztésért, meg még amit a kúrmány most fog kitalálni...
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 20:26
Előzmény: #1077  Törölt felhasználó
#1079
Te az előbb nem a múltról beszéltél, hanem a jelenről:

"a jelenlegi helyzet NEM INDOKOL ilyen mértékű kamatokat"

Ha veszteségesek, akkor be van árazva minden költségük a kamatokba? Igen vagy nem?
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 20:25
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1078
Nem érdekel h veszteséges vagy nem! SAJÁT MAGUKNAK KÖSZÖNHETIK legfőképp!!
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 20:23
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1077
"elmúlt 3 év"
Az előtte lévő időszakkal mi a helyzet? Saját maguknak okozták a kamataikkal... erről beszéltem a tegnapi példában (falu/kocsma)
De persze akkor is lehülyéztél!
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 20:22
Előzmény: #1074  Törölt felhasználó
#1076
Kérdés: ha 3 éve veszteségesek a bankok (=több a költségük, mint a bevételük), akkor beépítettek minden költséget az árukba vagy sem? Igen vagy nem?
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 20:20
Előzmény: #1074  Törölt felhasználó
#1075
Ezt már témyleg nem hiszem el...

Ha az ügyfél helyett a bank lenyel valamit (piaci kamat helyett a felét kapja csak), akkor az veszteség a banknak vagy sem?
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 20:15
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1074
Te tényleg ennyire hülyének nézel mindenkit? Ha én bevállalom azt, h kifizetem a villanyszámládat, akkor nem kérem el az árát Tőled.. vagy igen? Ne legyél, és főleg ne nézz senkit fogyatékosnak! Eddig ami "linket/ábrát" betettél ide, mindről bebizonyosodott, hogy a jelenlegi helyzet NEM INDOKOL ilyen mértékű kamatokat! Mit mantrázol/személyeskedsz minden percben?
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:59
Előzmény: #1070  Törölt felhasználó
#1073
Olyan szinten nem vagy tisztában az alapokal, hogy nemcsak a konkrét tárgyi tudást igénylő alapösszefüggéseket nem érted, hanem az alap piaci logikát se bírod követni (pedig ahhoz szerintem semmi nem kell, elég már kb. 80-90-es IQ).
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:56
Előzmény: #1070  Törölt felhasználó
#1072
Többletköltség / -veszteség a banknak? Igen. Minden ami a banknak többletköltség, az megjelenik a banki termékek árazásában (betétkamatoknan lefelé, hitelkamatokban felfelé értelemszerűen).

Tényleg ilyen szintre jutottunk, hogy ezt is magyarázni kell?
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:54
Előzmény: #1066  Törölt felhasználó
#1071
"Ha nem így lenne, tisztáznák a kérdést, de nem teszik!"

- Volt jópár PSZÁF vizsgálat. Nem találtak semmit.
- Volt bő 1000 per. 3 kivétellel az adósok bukták. (ebből egyetlen egy az, ami a kamattal kapcsolatos, de ott is az általános szerződési pontot kifogásolták, nem a konkrét árazás jogszerűtlenségét állapították meg).

Tehát tisztázták. Hogy te nem ismered a tényeket, vagy buta vagy hogy megértsd azokat, az a te hibád, attól még a tény tény marad.
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:50
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1070
Akkor miért állítód be "kamatemelés mivoltjaként"?
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:35
Előzmény: #1067  Törölt felhasználó
#1069
Tényleg, ennyit se tudsz értelmezni. Az adós gyűjtőszámlán halmozódó tartozása után a bank fele kamatot kap, tehát bukik rajta.
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:33
Előzmény: #1067  Törölt felhasználó
#1068
"Árf rögzítés kamatát állítólag kifizeti az állam (fele fele arányban a bankokkal nem? azt miért terheled rá az adósokra?"

Az adós fizeti? Nem. A felét az állam, felét a bank. Tehát itt is bukik.
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:22
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1067
Árf rögzítés kamatát állítólag kifizeti az állam (fele fele arányban a bankokkal nem? azt miért terheled rá az adósokra?
Ismét KAPUFA!
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:16
Előzmény: #1064  Törölt felhasználó
#1066
Igen.. 7,6-os THM-nél.. és az általam írt csökkenések nélkül.. azóta a csökkenések végbe mentek, és a thm emelkedett! Ezeket add össze kérlek, illetve vond le.. meg is kapod, h kb 4% ( a cikk alapján)
A bankadó nem csak a dev hiteleseknek van.. hanem mindenkinek!
Egy a lényeg... a kamatemelések 99% h irreálisak, és indokolatlanok voltak (legalább is ekkora mértékben) Ha nem így lenne, tisztáznák a kérdést, de nem teszik!
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:14
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1065
"Ha a bankok ezt megtennék, egy "normális" svájci frank alapú jelzálogkamat durván 5,8 százalék lehetne a jelenlegi 7,6 százalék helyett"

Ez 180 bp különbség. A másik oldalon meg:
- bankadó
- árfolyamrögzítés
- végtörlesztés
- árfolyamgát
- tranzakciós adó
- tranzakciós adó pótló különadó
- fizetési morál romlás
(- kommunikációs hitelrontás, bankellenes uszítás)

Ez bele se fér ebbe a különbözetbe, hiszen 2-3 éve durván veszteséges a bankszektor.
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:09
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1064
És mit állapít meg a cikk? Már írtam ma is többször:

"Az indokoltnál 1,5-2 százalékponttal magasabbak a svájcifrank-jelzálogkamatok. Ez a bankadó nagy részét fedezi..."

Lefordítom: max. 100-200 bp-al lehetnének olcsóbbak a devizahitelek, de van bankadó is, amit nem is fedez teljesen a magasabb kamat, magyarul a bankok még a teljes költségüket sem hárították át. (azóta a bankadó mellett volt árfolyamrögzítés, végtörlesztés, van árfolyamgát, tranzakciós adó, tranzakciós adót pótló különadó is és jelentős fizetési morál romlás - ezek egyenként is mrd-os, tízmrd-os tételek/bank).

Én pontosan ennyit írtam egész nap.
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 19:03
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1063
Te miről beszélsz? Az indexen lévő számításba 4 tétel van!
-CHF alapkamat:0,38%
-Kockázati felár:1,5%
-Nyereség,költségek:2%
-CDS felár: 1,93%
Ez összesen 5,8%
"
Ha a bankok ezt megtennék, egy "normális" svájci frank alapú jelzálogkamat durván 5,8 százalék lehetne a jelenlegi 7,6 százalék helyett, úgy, hogy még így is maradna nyereség a hitelezésen, mint alább látszik, nem is olyan kevés. (Természetesen a lengyelnél magasabb országkockázati felárral is számotunk.)"

link

Ezek mint látod 2011-es adatok! Nem is értem, honnan veszed a 2006-ot?!
2011 óta az országkockázat csökkent, cds csökkent, chf csökkent! Mi az, amit "katyvaszolok"?
Az akkori "REÁLIS" (a cikk említi) kamatok összetevői (többsége) CSÖKKENT!! Tehát az akkori "REÁLIS" 5,8-hoz mérve CSÖKKENTEK... most mégis 9%.
Te linkelted az oldalt, nem én kerestem!
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 18:50
Előzmény: #1061  Törölt felhasználó
#1062
Hibák:

1. A kiinduló CDS-ed 2011-es, a kiinduló THM-ed 2006-os. 2006-ban jóval alacsonyabb volt a CDS.
2. A forrásköltség nem egyenlő CHF alapkamat + CDS. Ennél összetettebb a dolog. Egyrészt nem is CHF alapkamat, hanem Libor (előbbi 0, utóbbi most már 0 közeli, de nem 0, a 3 havi 0.25 körüli). Másrészt a CDS-ben sincs benne minden (lásd alább).
3. 2011 óta az alábbi pluszterhek jelentkeztek a banknál: bankadó, árfolyamrögz., végtörl., árfolyamgát, tranzakciós adó, tranzakciós adót pótló különadó, és fizetési morál romlás. Ezek egy része is beárazódik ám. Te kihagytad.

A te házi kreálmány számításaid:
- jó részt fikciókon alapulnak;
- a kevés tényt szelektíven és sokszor helytelenül tartalmazzák, alkalmazzák;
- a számítás kihagy döntő fontosságú tényeket;
- tartalmaz viszont egy jó adag prekoncepciót (mocskos bankok);
- sok helyen nélkülözi a közgazdasági, pénzügyi alap összefüggéseket is, vagy rosszul használja azokat;
- mindezekből még közgazdaságilag zagyva következtetéseket is vonsz le.

Katyvasz, amit produkálni szoktál, a lenti is az.
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 18:30
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1061
"A CDS adatokat kevered a teljes országkockázattal"
A cikkben szereplő adatokat vetítettem le mostani környezetre! (cds alakulása, chf alapkamat alakulása) eszerint csökkennie kellett volna. Ennyi és nem több... a z árfolyam emelkedés okozta többlethaszon (amit a másik tmánál Te is elismertél) még ezekben benne sincs! Elég volt mára... nem kell a többi kamuságod. Tényleg viszlát!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek