Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2013. 09. 23. 10:51
Előzmény: #1239  David78
#1240
"De az a minimum, hogy szavazol, mert ez az egy lehetőség a változtatásra mindenkinek adott."

Így van, ezt kellene megértetni minden szavazati joggal rendelekzővel. A hét végén - igaz, csak időközi választáson - is csak a szavazásra jogosultak 34%-a ment el szavazni. A 2/3-ad kussolt...
David78 2013. 09. 23. 10:45
Előzmény: #1213  ujonc
#1239
Egyrészt igazad van, másrészt "ezek" sokkal durvábban nyomorítanak mint korábban a többiek, úgyhogy ha már csak "nyomoírtók" közül lehet választani, akkor még mindig jobb ha az kerül hatalomra, amelyik kevésbé nyomorít meg.
Azt kell látni, hogy mindig lehet rosszabb a helyzet. Ha a "zseniális" kormányunk etiópia szintjére zülleszti az országot, akkor sem jön el a világ vége, nem lesz apokalipszis, csak nyomor és kilátástalanság.
Szóval tűrni nincs értelme, mert azt veszed észre, hogy leélted az életed úgy, hogy jobb nem lett semmi, csak tűrtél és még a gyerekeid is nyomorúságos életre lesznek ítélve.

Valamit lépni kell.

Ha itt maradsz és nem lelépsz, akkor az a minimum, hogy szavazol a kisebbik rosszra.

Ha többet akarsz és van rá időd, energiád, anyagi háttered, akkor pártot alapíthatasz, mozgalmat csinálhatsz vagy végső elkeserdésben akár forradalmat is kirobbanthatsz.

De az a minimum, hogy szavazol, mert ez az egy lehetőség a változtatásra mindenkinek adott. Még ha korlátozottan is tudod jó (jobb) irányba terelni a dolgokat, legalább meg kell próblni.
David78 2013. 09. 23. 10:32
Előzmény: #1217  szivacs
#1238
A válasz nagyon egyszerű: addig folytatom a "kisebbik rosszra" szavazást, amíg valami jobb lehetőség nem adódik arra, hogy beleszóljak a dolgok alakulásába. Merthogy jelenleg ennél többet nem tudok tenni.

Mégis szerinted mit kéne csinálni?
Ha lenne egy jó kezdeményezés szívesen mögé állnék, amennyire két gyerek meg az eltartásukhoz szükséges munka végzése mellett képes vagyok.

Ha esetleg megnyerném a lottó ötöst, alapítanék egy pártot, ami mondjuk pl. a populizmus helyett a szakmaiságot, központi irányítás helyett a szabadságot valamint a korrupció durva üldözését tűzné a zászlajára. Mert lenne rá időm és pénzem. Most egyik sincs, így hát marad a szavazás a kisebbik rosszra.

Őszintén kíváncsi lennék, hogy szerinted mit kéne csinálnom. Gyerünk, mond csak meg, ne kímélj.

Annyira tudod hangoztatni, hogy a „pártokrácia” büdös, és leszólod az "ellen" szavazást, de jobb megoldást még csak ötletelés / javaslat szintjén sem láttam még tőled. Amíg ilyet nem produkálsz addig komolytalanok, súlytalanok atz ilyen „beszólásaid”.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 23. 07:25
Előzmény: #1235  szivacs
#1237
igen, irritál a fogalom, erőltetettnek tartom, önmagában ellentmondónak, és lassan olyan leszel vele, mint a kalapácsos ember, aki mindent szögnek néz

egyébként a kolléga által írt alábbi érdemi részre gondolsz?

"Persze tudom én, hogy szvacs erre nem fog (nem tud) válaszolni. Sebaj, a válaszmegtagadásnak is van információtartalma."

vagy amikor nekem nem szoktál általad elkezdett gondolatokat kifejteni / befejezni?
szivacs
szivacs 2013. 09. 22. 23:46
Előzmény: #1234  Sigorszky
#1236
Mint egy párszor már írtam, nettó adóbefizető vagyok. Ebből rájöhettél volna, hogy mellélősz - azok ugyanis nem "hivatalban" "dolgoznak".
szivacs
szivacs 2013. 09. 22. 23:43
Előzmény: #1231  Bekre_Pal
#1235
Nocsak! Irritál a pártokrácia?
Mit szólnál például a demokráciához?

Ha megszüntetnéd a pártokráciát és bevezetnéd helyette a tényleges demokráciát, már nem is lenne szükség a pártokrácia szóra!

Egyébként az érdemi részével kapcsolatban lenne esetleg valami használható elképzelésed?
Sigorszky 2013. 09. 21. 12:21
Előzmény: #1233  csendben
#1234
Csak a hivatalban van internetje, meg ott is ér rá...
csendben 2013. 09. 21. 11:54
Előzmény: #1232  Törölt felhasználó
#1233
Szombaton nem dolgoznak...
Törölt felhasználó 2013. 09. 21. 11:28
Előzmény: #1231  Bekre_Pal
#1232
Micsoda meglepetés, szivacs tényleg nem reagál a #1229-re (meg a többi hívő se). Hiába na, ilyen bombaöngól után rendszerint elkullognak a pályáról...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 20. 19:59
Előzmény: #1230  Törölt felhasználó
#1231
az egy dolog, de mivel érdemeltem én azt ki, hogy benézek, és azt látom megint, hogy pártokrácia?

mindjárt kitalálok valami iszonyú hülye irritáló szót és bevezetem, azt' egál
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 19:49
Előzmény: #1229  Törölt felhasználó
#1230
Persze tudom én, hogy szvacs erre nem fog (nem tud) válaszolni. Sebaj, a válaszmegtagadásnak is van információtartalma.
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 19:47
Előzmény: #1228  szivacs
#1229
Ritka pillanat, de egyetértek.

"Nagyon sokan nem jöttek még rá -ezek szerint te is közéjük tartozol- hogy az igazán lényeges kérdés a hatalom átadása során az, hogy milyen feltételekkel adod át.
...
Ha elnagyolt, kimunkálatlan a szerződés, netán csak jószándékúan szóban köttetett, akkor nagy jelentősége van annak, hogy kivel kötöd és az mennyire tisztességes és megbízható, mennyire korrekt."

Kár, hogy ez bitang nagy öngól. A Fidesz 9 évre beültetett pártkatonái, az alkotmányba vésett nem oda való törvények, az elköltött, későbbi kormányoknál plusz hiányt generáló MNYP, 20 évre bebetonozottan kiadott állami jogok (földek, dohánykereskedések), következő ciklusra kitolt hatású devizahiteles segítő csomag (árfolyamrögzítés, árfolyamgát), a következő 2 ciklusban jelentkező többnek kommunikált de nyilvánvalóan a forradalmárkodás miatt is csökkent EU források, a a csökkenő devizatartalékok stb. ez mind-mind éppen a te logikád mentén nevezhető inkorrekt átadásnak, hiszen a következő ciklusban/ciklusokban hatnak egyenként sem kicsit negatívan, vagy szűkíti be fontos kormányzati területen a mozgásteret (ha persze nem ők maradnak).

"Érted már, miért gondolom, hogy a hatalom átadás feltételei a legfontosabbak és szükséges lenne legalább annyit foglalkozni ezzel, mint azzal, hogy kinek adod?"

Én értem. A Fidesz e tekintetben rettenetesen inkorrekt. A fentiek alapján szerinted is az. Így van? Várom a véleményed ezzel kapcsolatban.
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 18:08
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1228
"Azt mondod, hogy nem lényeges kérdés, hogy kire szavazzon a derék választó polgár?? Pedig a választás erről szól."

Nem azt mondom, hogy nem lényeges, hanem hogy:
"Ez kevésbé lényeges kérdés, de egyszerű rá a válasz: bárkire, akiben megbízik.
Sokkal lényegesebb kérdés viszont az, hogy miként szavazzon rá, milyen feltételekkel?
Ez az a fel nem tett, megválaszolatlanul hagyott és elintézetlenül maradt kérdés, ami miatt az összes eddig szavazás csalódást hozott a szavazóknak és kiábrándultak a politikából, az egykor oly' nagyon várt demokráciából.
És így lesz ez most is, ha ezt a kérdést továbbra sem teszik fel és nem keresik rá a választ."

Nagyon sokan nem jöttek még rá -ezek szerint te is közéjük tartozol- hogy az igazán lényeges kérdés a hatalom átadása során az, hogy milyen feltételekkel adod át.
Hasonlóan például egy szerződéshez.
Ha elnagyolt, kimunkálatlan a szerződés, netán csak jószándékúan szóban köttetett, akkor nagy jelentősége van annak, hogy kivel kötöd és az mennyire tisztességes és megbízható, mennyire korrekt. De később még ő is elcsábulhat és eltérhet az eredetileg tisztességes szándékától. Ha nincs részletes, minden eshetőséget szabályozó szerződésed vele, amelyben a kényszerítő eszközök is be vannak építve, akkor nem fogsz tudni mit tenni, csak elszenveded az inkorrektségét és legfeljebb legközelebb nem bízod meg.
Viszont ha van egy jó szerződésed, akkor majdhogynem mindegy, hogy kivel szerződsz, neki a szerződés szerint kell eljárnia, nem tehet mást, nem érdeke, mert ha mást tenne, akkor is ki tudnád kényszeríteni a szerződés szerű teljesítést és még meg is kötbérezhetnéd.
Neked például mi lenne a véleményed arról az emberről, aki köt egy rossz szerződést, megszívatják, majd azt gondolván, hogy ez egy csaló volt, átvert, kötne egy ugyanolyan rossz szerződést egy másik emberrel, aki megint csak átverné, mert megteheti.
Aki ezek után sem akarna egy sokkal jobb szerződés alapján megbízást adni egy következő vállalkozónak, hanem újra ugyanolyan módon megbízná a legelső csalót, azt minek tartanád???
Érted már, miért gondolom, hogy a hatalom átadás feltételei a legfontosabbak és szükséges lenne legalább annyit foglalkozni ezzel, mint azzal, hogy kinek adod?
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 17:51
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1227
Úgy látszik neked van rá szükséged.
Bocsi de aksihoz vagyok szokva, ő még azt is megérti 100msecen belül, ami még el sem hangzott...:-)
csendben 2013. 09. 20. 17:23
Előzmény: #1224  Törölt felhasználó
#1226
"Idővel, majdcsak kikupálódik."
Ebben ne is reménykedj! :-)
csendben 2013. 09. 20. 17:20
Előzmény: #1223  Törölt felhasználó
#1225
Mondom:szenved,unatkozik...
:-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 17:08
Előzmény: #1221  csendben
#1224
Ezt is köszi!!
Márcsak szivacs nevében is!!
Idővel, majdcsak kikupálódik. Lehet tanfolyami pénzt kéne kérni tőle???? :D :D :D
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 17:06
Előzmény: #1219  csendben
#1223
Köszi! :)

Már csak azt nem értem, hogy hol is itt az az értelmezés, amire szivacs hivatkozott.
csendben 2013. 09. 20. 17:05
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1222
Ne is törődj vele:ilyen,amikor szenved (vagy unatkozik!)...
:-)
csendben 2013. 09. 20. 17:04
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1221
"klauzula"

link

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek