Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 11:01
Előzmény: #7118  capillatus
#7120
Tovabbra sem tubom, hogy az elfogadóhelyek ( talán Japánon kívül) hogyan számolnak el a BTC-vel, azonnal váltják vissza, vagy csak este és milyen árfolyamot vallanak be az adóhivatal felé, illetve milyen árcédulákat használnak. Elképzelhetőnek tarom, hogy egymás között már csak BTC-t használnak, azért szerzik be az árut is, de akkor ez má súrolja a feketegazdaság szintjét. Micsoda diszkrimináció, hogy áfát nem kell fizetni olyan cégeknek, ahol milliárd dolláros vagyonokat kalapáltak össze. Mert úgysem tudnák kitől behajtani a blokklánc mögött rejtőzködő vállalkozótól.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 10:51
Előzmény: #7118  capillatus
#7119

Légy szíves, határozd meg az értékét. Miben lehet mérni. Az ár az teljesen más, de azonkívül, hogy a blokklánc a saját maga által elektronikusan elővarázsolt kódokat kezeli (természetesen ez sokaknak nagy biznisz) és az emberek ráfogták, hogy ezzel fizetni is lehet, a kódnak milyen értéke van?
Feleslegesen túl van biztosítva, lám a ripple centralizált, mégsem loptak el abból sem.
Ha mögé nézünk, hogy mi lenne ha 1 millió lenne az ára (az is kevés lenne, ha a világgazdaság egészét akarnák kiszolgálni)....a coinnagyurak vennék át a világ irányításást, igaz Indi barátom is dollármilliomos lenne, de hát mit kezdenénk satoshival 1000 milliárdos vagyonával, vagy a többi kriptoguru gazdasági hatalmával. Szerintem nonszensz ez az elképzelés, mert ugye a kisbüfik csak max. 20-30 bitcoinban számolnak.
Eleve az országok gazdaságát veszélyeztetné, nem hiszem, hogy nem indítanának hadjáratot ellene, most csak kijelentgetik, hogy tiltják, de nem lépnek benne.
Amit már többször leírtam, a központi bankok próbálják a válságot kezelni, nem biztos, hogy jól, de a pénznyomtatást nem feltétlenül a világégés beindítása miatt kezdték el. A bitcoin gazdaságélénkítésre nem alkalmas, igaz az iparág, ami felépült köréje, biztosan lendített egypár szerencselovag életszínvonalán.
Szerintem világpénznek nem alkalmas.
capillatus 2018. 12. 26. 10:21
Előzmény: #7114  Törölt felhasználó
#7118
Nem azt állítottam, hogy a BTC-nek/cryptoknak csak jó oldala van, amiket leírtál itt javarészt egyetértek. A jövőjét én sem tudom megmondani, hogy merre tart. A rosszindulat és ellenszenv az amit kifogásolok itt. Objektívnek kellene maradni függetlenül attól, hogy mik a jövőbeli elképzeléseink, elvárásaink a fejünkben.
A "nulla ennek az értéke" és társai kommentekkel megint csak nem tudok azonosulni. Ez már rég nem arról szól, hogy pár kocka egymás közötti fizetőeszköze. Az elfogadóhelyek szaporodnak folyamatosan, a forgalom pedig új 24h-s csúcsot döntött dec 20 környékén.
Egyébként a BTC nem teljesen névtelen, minden tranzakció szépen lekövethető, az alvilág meg mindenhol jelen van, de gondolom ezek már itt lerágott csontok korábbról.
inlo 2018. 12. 26. 10:04
Előzmény: #7109  Törölt felhasználó
#7117

Na na lehet csak 50k volt erre az évre, de amúgy én is 100k-ra emlékszek. Szelektív memória nagy előny az biztos! :D Ja és semmi csúnyát ne írjatok indián testvérünkre, mer bár ő burkoltan cigányoz, meg tanulatlan parasztnak nézett engem meg másokat is, illetve mindenkit elküld oda ahova ő szeretné, mégsem függeszti fel a moderátor, még véletlenül sem.
Na vajon miért? teóriákat mindenki gyárthatja hozzá.  Huh most ezért lehet kapok megint 10 nap büntit. Hajaj. :D
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 10:00
Előzmény: #7090  Törölt felhasználó
#7116

"Na te bezzeg nem számolsz semmit 2 dollárról..te jó ég! Legyél rá büszke!"
Ezt írtam, ezért van időm ide írogatni, egy feladattal kevesebb.
kukker 2018. 12. 26. 09:43
Előzmény: #7114  Törölt felhasználó
#7115

Linkeltem a Facebook-os kripto cikket.
Nos, ha az beindul úgy, hogy korrekt szabályozással lesz illetve ellenőrzéssel, akkor az valóban egy spekulációmentes eszköz lesz korrekten és akkor ebből az izéből már végérvényesen csak a speka eszköz marad a humbug varázsdumákkal és szektatagokkal együtt, akik majd egymásnak adogatják el a "zinovációóó"-jukat.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 09:35
Előzmény: #7101  capillatus
#7114

Valamilyen szinten Indi barátomat szeretném kikompenzálni, aki eddig  1 év utánra várta a pénzügyi rendszer eltiprását, most már csak jövőre, aztán meg utána.
Kérlek pontosíts, hogy miben tévedek, mert hasonlóan a hívőkhöz én is csak találgatni tudok, de nem nagyon tudják megcáfolni a gondolataimat. Csak azt mondják, majd meglátod. Ha tudod mi az igazság, kérlek írd meg, mert én tényleg csak a hírekre alapozom amit leírok és azt mindenki tudhatja, hogy a pohár lehet félig üres és félig teli. Azt én írtam, hogy természetesen lehet 1 millió dollár a BTC, de akkor a szendvics 2 millió dollár lesz.
Semmiben sem vagyok biztos, viszont a hívők biztosan állítanak mindent.
Csak címszavakban
Tether pumpa, árfolyammenedzselés, cégen belüli kereskedés, névtelenség, alvilág, kriptonagyurak, centralizálódás, gazdasági hatás, 2067 drb koin,  áramfogyasztás, szabályozatlanság, garázstőzsdék, központi bankok,
és még sorolhatnám, amit eddig senki nem tudott ész érvekkel megcáfolni, csak annyi hogy majd meglátod, illetve majd x 10 év múlva.
Nem vitattam a külföldi átutalásoknál az előnyét, sőt örülök, hogy a bankoknak konkutenciát jelent, egy kicsit meghuzogatja a nagyegerek bajuszát, de mint tudjuk, már a bankok is foglalkoznak ezzel a technológiával, sőt a bazi nagy gazdasági erejükkel jócskán keresztbe tudnak tenni.
Mára egy utolsó gondolat, ami a fizetést illeti, ha emelkedni fog az ára, nem fogják költeni, így csökken a használata, ugye a pénz gazdasági hatása meg éppen abban van, hogy forogjon. A spekulánsok játékszerévé vált, azt csinálnak vele, amit akarnak.
gornika 2018. 12. 26. 09:01
Előzmény: #7083  Törölt felhasználó
#7113
Eddig semmilyen rendszer nem tudta megmondani a válságok időpontját,a gazdasági emberek is csak jósolgatnak,ami aztán vagy bejön vagy nem.Te vagy az első aki így megmondta.Gratulálok.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 07:11
Előzmény: #7109  Törölt felhasználó
#7112
Sose jósoltam idén karácsonyra.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 00:37
Előzmény: #7110  zotyó
#7111
Csak a Visa/Mastercard meg ne tudja... ;))
zotyó 2018. 12. 26. 00:18
#7110

Egyre nagyobb szeletet hasítanak ki a kriptovaluták az USA átutalási piacából
"Clovr kimutatása alapján körülbelül minden második ember PayPalt vagy Western Union/Money Gram típusú pénzátutalási szolgáltatást használ, 25.7 százalék banki átutalást és 15.8 százalék kriptovalutákat. A maradék 12.2 százalék előre fizetett kártyákat, 11.8 százalék csekket vagy e-mailt, 8.9 százalék postai úton küld haza készpénzt és 6.1 százalék hagyományos átutalást postai úton."
https://www.bitcoinbazis.hu/kriptovalutak-hazautalas-usa/
Üdv
Törölt felhasználó 2018. 12. 25. 23:56
Előzmény: #7108  Törölt felhasználó
#7109
pöttyet jobb próbálkozás volt, mint ugyanabban az időben a te százezer dolláros tipped (idén) karácsonyra...:)))))))
Törölt felhasználó 2018. 12. 25. 23:48
Előzmény: #7106  Törölt felhasználó
#7108
Tudod te, mert még mindig nem nulla mint ahogy várod, egy medve piacon megmondtad h lentebb megy, ez fantasztikus!
Törölt felhasználó 2018. 12. 25. 23:45
Előzmény: #7105  capillatus
#7107
Ez van egy éve, bullshittelnek én meg harcolok az igazságért! 😂
Törölt felhasználó 2018. 12. 25. 23:40
Előzmény: #7099  Törölt felhasználó
#7106
Miért tartanám magam "hülyének"??... már augusztusban (sőt jóval előtte) kijelöltem, hogy hová tart a btc... ha volt eszed (??), megfogadtad a tanácsot, kislány... 
 
https://bit.ly/2LxC0la
 
:))
capillatus 2018. 12. 25. 23:36
Előzmény: #7103  Törölt felhasználó
#7105
Cryptoval már régebb óta foglalkozom, mint ahogy erre a csoda topicra rátaláltam, de tényleg az itt leírtak többsége félrevezetés (elmúlt hónapot értem itt, nem tudom mi volt korábban).
Törölt felhasználó 2018. 12. 25. 23:29
Előzmény: #7102  capillatus
#7104
Ha jól tudom a Csaba mérnök is meg közgazdász is. 😁
Törölt felhasználó 2018. 12. 25. 23:28
Előzmény: #7101  capillatus
#7103
Köszi! Sajnos ilyenek vmiért, élvezik és imádnak tények nélkül vagdalkozni és férelevezetni cryptoval most ismerkedő olvasókat.
capillatus 2018. 12. 25. 23:25
Előzmény: #7085  Törölt felhasználó
#7102
Van az a mondás, hogy a mérnök egyszer hibázik, vége a karrierjének, de ha a közgazdásznak egyszer igaza lesz, abból karriert épít.
capillatus 2018. 12. 25. 23:22
Előzmény: #7084  Törölt felhasználó
#7101
Szerintem itt a mérleg már rég megborult. Ez nem kiegyenlítés hanem kárörvendés és rosszindulat. Nyilván az sem volt normális, hogy 1 éve sokan azt kiáltották, hogy ez megélhetőséget biztosít és jobban hoz havi szinten mint bármilyen álommunka. Ezek szerencsére eltűntek javarészt. Aki hitelt vett fel rá vagy eladta ingatlanját és megitta annak következményeit azt sem sajnálom, de kicsit olyan ez a topic mintha a lokált lapozgatnám. Semmiképpen nincs balance.
Fizetés sat-ban, ez is elég nagy őrültségnek hangzik most, de jó pár őrültség valósággá vált már a történelem során.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek