Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 08. 14:03

Devizahiteles mentőcsomag: ez így nem fog tetszeni a kormánynak  

Ugrás a cikkhez
Több elemében sem felel meg a kormány elvárásainak a bankszövetségnél készülő devizahiteles javaslatcsomag, amelyet a szervezet az augusztus 20-i hosszú hétvége után mutat majd be a kabinetnek - értesült a Figyelő. Pedig Varga Mihály és Rogán Antal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=187664
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:02
Törölt hozzászólás
#220
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#219
"Ja nekem is volt 2002-és 2007 között is frank hitelem a világon semmi gond nem volt vele ! Ezért mertem belevágni egy újabba !!"

Ezek szerint te teljesen tisztában voltál a kockázatottak, hiszen 5 éven át azt tapasztaltad is. Ezen után arra játszottál, hogy ez megint be fog jönni. Most meg szerinted nem te vagy a hibás, hanem a bank és tartod a markodat.

A 2002-2007 közötti hiteleden a NYERŐT, amivel nyertál talán még az árfolyamon is, a kamatkülönbözeten biztosan és sokat, azt MEG AKARD OSZTANI a BANKKAL, EMBEREKKEL, ÁLLAMMAL? Gondolom nem. De most osztozzon a bank meg az állam is a te károdon, ugye?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#218
"De ha ebben az országban ,csak azért ,mert Magyarország a nevünk,nem lehet megtenni ami a Horvátok megtettek, és láss csodát másnap reggel ugyanúgy felkelt a nap ,miután a felvételkori árfolyamon ,a felvételkori kamattal kunásították a hiteleket"

1. Nem hiszem, hogy ismered a horvát jogrendet, azon belül a pénzintézetekre vonatkozó jogszabályokat. Én nem ismerem. Te igen?
2. Horvátok akkor még nem EU tag voltak. Mi 2004 óta EU tag vagyunk, a devizahitelek nagy része EU tagállamban köttetett, EU-s jogi háttérrel.
3. Az sem igaz, hogy az összes horvát devizahitelt kunásították. Első fokon nyertek a hitelesek. Tehát egyrészt még nem is jogerős ez az ítélet, másrészt nem az összes devizahitelre vonatkozott. Amit tehát fent állítottál, az nem egyszerű csúsztatás, hanem elég durva hazugság.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:58
Törölt hozzászólás
#217
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:55
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#216
A jegybankok nem hiteleznek csak úgy, spec. helyzetekben, gazdasági programok keretében hiteleznek max., akkor is hazai bankoknak, refinanszírozással. Egy magyar bank nem kopoghat be a svájci jegybankhoz, hogy csókolom, szeretnék x milliárd Ft-nyi frankot hitelben...

Kicsit abszurd, hogy úgy vitáztok, hogy sokan az alapokkal sem vagytok tisztában. És nem meglepő módon valahogy a hozzá nem értő, nem pénzügyi végzettségűek azok, akik - ki megalapozottabban és higgadtabban, de laikusként, ki teljes hozzá nem értéssel fröcsögve - támadja a bankokat.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:49
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#215
"Nekem 2009 novemberben küldték ki a kamatváltozást / duplázódott!! "

A kamat duplázódott?

- Melyik bank?
- Mennyiről mennyire emelkedett?
- Milyen időpontban?
- Kamatperiódus?
- Milyen konstrukció volt?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#214
"Tegnap már javasoltam" pénznyelő" -nek ,hogy tegyen egy kirándulást a NÉP-nél .Lehet az is elég lenne ha kiszállna az autóból , és kimenne egy piacra,embereket szólítana meg"

Szoktam emberekkel találkozni és beszélgetni. Hiszen én is az vagyok. Nem mellesleg volt frankhitelem (több is), van most is eurós hitelem.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:43
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#213
erre sem jön válasz, látod!

"1) A magyar bankok nem a svájci jegybanktól kapnak CHF-et "
Miért? Te mint közgazdász erre tudod a választ (remélem)
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:43
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#212
erre sem jön válasz, látod!

"1) A magyar bankok nem a svájci jegybanktól kapnak CHF-et "
Miért? Te mint közgazdász erre tudod a választ (remélem)
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:39
Előzmény: #207  togyozo
#211
Nekem 2009 novemberben küldték ki a kamatváltozást / duplázódott!! / akkor ezt szerinted minek köszönhettem ?
Bankadó megszavazása 2010 julius, végtörlesztés megszavazása 2010 évvége.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:35
Törölt hozzászólás
#210
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:30
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#209
Egyetértek a kormány "terv nélküléségéről" és adhoc intézkedéseiről,ettől függetlenül a bankok már jóval előtte elkezdték emelni a kamatokat,előre bebiztosítva magukat.
A meghozott törvényekkel szemben pedig olvasható volt jó pár eset,pszaf birság stb.hogy dafke azért sem akarták betartani,ill.megpróbálni kibújni alóla és az ügyfeleket továbbra is lehúzni / lásd.pl végtörlesztés megnehezítése,kódex aláírása,egyoldalú szerződés módosítások,arányosság elvének betartása stb.
Szerintem 2009-10-ben a bankoknak még "nagy mellényük volt", hogy sérthetetlenek, és az ügyfeleknek velük szemben úgysem lehet igaza, amit a társadalom nagyrésze is így élt meg.Azóta fordult a kocka,az axióma megbukott, de a hatása nem túl pozitív, mindenkinek "tele a gatyája- levan csövesedve" bank,hitelesek,állampolgárok stb.
togyozo 2013. 08. 09. 16:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#208
Olvastam a cikket.

Az általa javasolt irányokkal egyet lehet érteni, de nagyon sok csúsztatást tartalmaz, ami a magyar bankrendszer viselkedését sokkal feketébben tünteti fel, mint a valóság
togyozo 2013. 08. 09. 16:15
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#207
Longolo

Itt több dolog keveredik. Amikor kitört a válság a magyar bankrendszer devizaforrás költségei iszonyatosan elszálltak (emlékeztetőül: a pénzügyi piacokon 2009 március végén/április elején voltak a mélypontok), így hiába csökkent a CHF alapkamat a bankrendszer finanszírozási költsége egyáltalán nem csökkent a Lehman csőd utáni időszakban!!!

Viszont ahogy túlvoltunk a pénzügyi válság nehezén, 2009 második felében már elkezdtek csökkeni a devizahitel kamatok ami egészen a kormányváltásig, pontosabban az után kb. 2-3 hónapig tartott. Ezalatt a kb. 3/4 év alatt a devizahitelállományon lévő átlagos kamat lejött kb. 40 bázisponttal.

Utána jöttek a különadók, az IMF elzavarása (finanszírozási költségek ismételt emelkedése), majd utána a végtörlesztés stb.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:09
Előzmény: #203  togyozo
#206
Az 1-es pontra tudnál nekem választ adni?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:08
Előzmény: #203  togyozo
#205
Én írtam, nem KISK
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 16:08
Előzmény: #203  togyozo
#204
Kezelési költséget mennyivel emelte a bank?
togyozo 2013. 08. 09. 16:03
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#203
Kisk!

"Ha a liszt ára felmegy, 1,1x-re, az még nem indokol 3x áremelést!(kamat, kez költség, folyószámla...stb)"

Sőt rögtön 10X áremelést csináltak! Nem??

Bírom az ilyen légbőlkapott vagdalkozásokat
myrath 2013. 08. 09. 15:56
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#202
Egyetértek.
A szabályozás mindig lehetőség. Nem élt vele egyik "rezsim" sem. Ez baj.
Az agyonadóztatás pedig szerintem is zsákutca.
Pl. a bankadó (indoklás szerint az extraprofit adója) miért az állami közösbe megy? Miért nem azok kapják vissza, akik ezt a profitot létrehozták? Miért 7-9% még mindig a CHF alapú kamat? Miért nem lehet CHF-ben törleszteni a mai napig?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 15:52
Előzmény: #199  szivacs
#201
"Előre megfontolt szándékkal, nyereségvágyból, tömegek sérelmére, visszaesőként, jogszerűen elkövetett rablás."

Ez a kuruc.info fórumára való szint. Gazdasági fórumon ezen a szintten nincs értelme a vitának.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek