Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
unidentified user 2023. 09. 28. 18:55
Előzmény: #1539  unidentified user
#1540
*használhtó külföldi TBSZ
unidentified user 2023. 09. 28. 18:55
#1539

Nálam pozitívum az írországi költözés. A meglévő szamlámat Captraderen keresztül nyitottam, kifejezetten azért, hogy ne magyar jogalanyhoz kerüljek (2020 óta konstans rendeleti kormányzás, aminek még csak szándék sem látszik a kivezetésére - ennél még egy átlagos banánköztársaság is kiszamithatóbb). Ott sajnos nem vezették be TBSZ-t, de így már lesz használható TBSZ is. Nekem tökéletes!
bronz 2023. 09. 28. 18:44
#1538
Szuper, pont ide akartam menekülni a töketlen Erstétől, ha már a Randomot felfalták.
Matyi_atya
Matyi_atya 2023. 09. 28. 16:02
Előzmény: #1533  Pipamocsok
#1537
Belebegtették neki, hogy kéne a vejkónak 1 db osztalékelsőbbségi részvény, ami a kifizetések 99%-ára jogosít.
kjanek
kjanek 2023. 09. 28. 14:16
Előzmény: #1533  Pipamocsok
#1536
Lehet hogy a nyakukba akartak sózni valami jó kis adót, aztán inkább elhúztak.
Xlendon 2023. 09. 28. 12:37
Előzmény: #1533  Pipamocsok
#1535
Meglátta, hogy kivel ünnepel aug. 20-án.... és lehet, hogy ebből inkább nem kér.
Balna1969
Balna1969 2023. 09. 28. 12:36
#1534
Gondolkoztam pedig, hogy jövőre az IB-nél nyitok TBSZ-t, dehát ez valószínűleg ugrik. Jelenleg az Erste-nél vagyok, hogy mi lesz januárban... meglátom még.
Pipamocsok 2023. 09. 28. 12:20
Előzmény: #1532  Pipamocsok
#1533

Amúgy én azon csodálkozom hogy pár hónapja még itt volt a főgóré és haverkodott a Karmelitában.
Arról volt szó hogy új bank, ügyfélszolgálat bővítése meg szokásos. A kivonulás az nem a fordítottja ?
Pipamocsok 2023. 09. 28. 12:17
Előzmény: #1531  Sequoia
#1532

Teljesen mindegy hogy volt e, lesz.  Kártalanítás legjobb példája a Credit Suisse kötvényesei és részvényesei példája. Nagyjából erre készülj ha esetleg a broki megbicsaklik.A legjobb szöveg ez: 
In certain cases, if an investment firm has failed to properly segregate client funds, it may not be possible to return these funds to the client should the firm becomes insolvent.
Valahogy úgy lehetne érteni, hogy minden szövegünk ellenére hogy biztonságban van a pénzed, előfordulhat hogy ha baj van, lenyúljuk.
Jó ha ezt mindenki alaposan átgondolja
Sequoia
Sequoia 2023. 09. 28. 11:45
Előzmény: #1529  kjanek
#1531
A 20.000 és a 100.000 EUR is egy nagy nulla annak, aki százmilliókat tart részvényben. 
Volt mostanában brókercsőd? Mi volt az eljárás a kártalanításra? 
Kvazir 2023. 09. 28. 11:25
#1530
Mi az IBKR terve az EU-s műveleteivel kapcsolatban?
A Brexit előkészületei során az IBKR két erős bróker-dealert hozott létre Európában – az Interactive Brokers Ireland Limited-et, vagyis az "IBIE"-t és az Interactive Brokers Central Europe Zrt.-t, vagyis az "IBCE"-t –, amelyek lehetővé tették számunkra, hogy kiszolgáljuk európai ügyfeleinket és jelentősen bővítsük európai üzletünket.Az IBKR most stratégiai döntést hozott: ezeket a két bróker-dealert egy entitásba integrálja, amely Írországban lesz szabályozva, miközben jelentős szoftverfejlesztési és operációs szolgáltatási jelenlétet tart fenn ott.
Meg tudnád magyarázni, miért hoztok ilyen változást?
Ez a változás lehetővé teszi, hogy egy szabályozási követelményrendszerre fókuszáljunk, és egységes termékpalettát kínáljunk Európa-szerte, miközben továbbra is elérjük céljainkat és magas színvonalú befektetési szolgáltatásokat nyújtunk az ügyfeleknek.
Hogyan fogja ez érinteni az IBCE ügyfeleit?
A fúzió után az IBCE ügyfél-számlákat az IBIE fogja kiszolgálni. Értékeljük a leghatékonyabb és ügyfélbarát módot ennek megvalósítására, és további információval fogunk szolgálni az ügyfeleknek, miután véglegesítettük megközelítésünket.
Hogyan fogja ez érinteni az IBIE ügyfeleit?
Az IBIE ügyfeleknek nem kellene, hogy érintse ez a változás.
Mikor fog ez a változás bekövetkezni?
Ezt a döntést nemrég hoztuk meg, és célunk, hogy a folyamatot valamikor 2024-ben befejezzük. Együttműködünk a releváns felügyeleti hatóságokkal, és további információval fogunk szolgálni, ahogy a folyamat halad. Alig várjuk, hogy továbbra is támogassatok minket, amint növekszünk és erősítjük európai üzletünket, beleértve egy részletes útitervet az összeolvadással kapcsolatban megteendő lépésekről.
Tudsz több információt adni az IBIE-ről?
Az IBIE egy befektetési cég, amely az Írországi Központi Bank által van szabályozva és engedélyezve a második Pénzügyi Eszközpiacokra vonatkozó Irányelv (Directive 2014/65/EU) alapján.Az IBIE az IBCE leányvállalata, és mindkét cég teljes mértékben az Interactive Brokers Group tulajdonában van. Az IBIE az Interactive Brokers Group legnagyobb befektetési cége Európában, több mint 350.000 ügyféllel.Az IBIE weboldala: https://www.interactivebrokers.ie/en/home.php, amely tartalmazza a cég elérhetőségi adatait és a szabályozójáról szóló információkat, az Írországi Központi Bankot.
Változni fognak az IBKR jutalékok és díjak, amikor a számlám átkerül?
Nem. Az IBKR jutalékok és díjak nem fognak változni, amikor átmész az IBCE-ről az IBIE-re. Ugyanakkor az IBIE-nél alkalmazott kamatlábak eltérhetnek az IBCE CYEP programjában alkalmazottaktól. Weboldalainkon összehasonlíthatod ezeket.
Ugyanahhoz a kereskedési platformhoz lesz hozzáférésem vagy lesznek szoftverváltozások a számlám átvitele után?
A számlád átvitele nem lesz hatással a kereskedési platformra vagy a szoftverre, amit kereskedéshez vagy számlakezeléshez használsz. A technológia ugyanaz marad.
Változik a termékekhez való hozzáférésem, amikor a számlám átkerül?
Nem. A jelenlegi termékhoz való hozzáférésed nem fog változni, amikor a számlád átkerül.
Megváltozik a konszolidáció miatt, hogy milyen termékeket tarthatok vagy kereskedhetek?
Az IBIE ügyfelek hozzáférhetnek és kereskedhetnek ugyanazokkal a termékekkel és szolgáltatásokkal, amelyek jelenleg az IBCE-nél is elérhetőek, valamint néhány további szolgáltatással is. Pontosabban:
Az IBIE ügyfelek OTC Spot Fémekkel (Arany és Ezüst) és OTC Jövőbeli LME Fémekkel is kereskedhetnek.
Az IBIE ügyfelek 24 pénznemben tarthatnak eszközöket, szemben az IBCE által kínált 10 pénznemmel. Mivel az összes kereskedési pénznemet tarthatod az IBIE számládon, nincs automatikus FX az alappénznemedre az IBIE-nél.
Az IBIE kamatot fizet a készpénz egyenlegeken, így a jelenlegi IBCE CYEP programod már nem lesz érvényes.
Hogyan vagyok védve a veszteség ellen? Van-e bármilyen anyagi különbség, ami az IBIE-vel való kapcsolatomra fog vonatkozni az IBCE-vel fennálló jelenlegi kapcsolatomhoz képest?
Mindkét befektetési cég, az IBCE és az IBIE is köteles az ügyfélalapokat elkülöníteni a saját alapjaiktól, hogy ha bármelyikük fizetésképtelenné válna, az ügyfélalapok nem válnának a cég vagyonának részévé az inszolvencia céljából, és visszakerülnének az ügyfelekhez.Bizonyos esetekben, ha egy befektetési cégnek nem sikerül megfelelően elkülöníteni az ügyfélalapokat, nem lehet ezeket az alapokat visszaadni az ügyfélnek, ha a cég fizetésképtelenné válik. Mind Írország, mind Magyarország rendelkezik kárpótlási rendszerekkel, amelyek bizonyos védelmet nyújtanak az ügyfeleknek, ha ez bekövetkezik. A két rendszer közötti fő különbség az, hogy a magyar rendszer alapján a maximális védelem €100,000, míg az ír rendszer alapján ez az összeg €20,000.Az ír rendszer teljes részleteit megtalálhatod az
https://www.investorcompensation.ie oldalon, a magyar rendszerről pedig az https://bva.hu oldalon találsz információt. Az IBCE weboldalán is található információ a befektetők védelméről: 
https://gdcdyn.interactivebrokers.com/Universal/servlet/Registration_v2.formSampleView?formdb=4531.
Megmaradnak-e az átvitt számlán a pozíciók jelenlegi költségalapjai?
Igen. A számlád átvitele nem lesz hatással a pozícióid jelenlegi költségalapjaira (cost basis).
Ugyanaz lesz az átvitt számla konfigurációja, mint a jelenlegi számlának?
Az átvitt számla konfigurációja a jelenlegi számládéhoz hasonló lesz, amennyiben ez a szabályozások által megengedett. Ez magában foglal olyan tulajdonságokat, mint a fedezeti képesség, piaci adatok, további felhasználók és riasztások.
Megváltoznak a bejelentkezési adataim?
Nem. A felhasználóneved, jelszavad és minden esetleges kétfaktoros azonosítási folyamat, ami a meglévő számládhoz kapcsolódik, aktívak maradnak az átvitel után. Ugyanakkor új számlaazonosítót fogsz kapni az átvitt számládhoz.
kjanek
kjanek 2023. 09. 28. 11:19
Előzmény: #1528  unidentified user
#1529
Szóval akkor a BEVA egy hatalmas parasztvakítás és kizárólag azzal a céllal jött létre hogy hamis biztonságérzetet adjon a befektetőknek. Értem én hogy probléma esetén nem lesz elég a kártalanításra, de akkor egyáltalán minek van?
unidentified user 2023. 09. 28. 10:28
Előzmény: #1526  kjanek
#1528
IBKR-nél nem tudom elképzelni, hogy elsikkassza az ügyfelek pénzét, így a BEVA irreleváns. Ha esetleg mégis megtenné, akkor a magyar BEVA igen karcsú a teljes IBCE ügyfélállomány kártalanítására, így megint csak irreleváns.
unidentified user 2023. 09. 28. 10:26
Előzmény: #1525  efranx
#1527
Szlovák = Finax
Osztrák = Partner Bank
kjanek
kjanek 2023. 09. 28. 10:09
Előzmény: #1520  Wally_Karue
#1526
100000 EUR helyett a 20000 EUR BEVA elég karcsú.
efranx 2023. 09. 28. 09:45
Előzmény: #1524  unidentified user
#1525
"külföldi szolgáltató TBSZ-t vezessen, van pl. szlovák és osztrák is" 
Melyik szolgáltatókra gondolsz?
unidentified user 2023. 09. 28. 08:51
Előzmény: #1521  Matyi_atya
#1524
"Egy Írországi szolgáltató miért is tartana fent egy ilyen számlát"
Magyar adórezidens ügyfelek vonzására... már lefejlesztették, nem látom, miért ne tartanák meg az egyesítés után is. Jogilag semmi nem tiltja, hogy külföldi szolgáltató TBSZ-t vezessen, van pl. szlovák és osztrák is (csak drágák).
Sequoia
Sequoia 2023. 09. 28. 08:14
Előzmény: #1520  Wally_Karue
#1523
Elég sokat szarakodtak, amíg létrehozták a TBSZ-t, csak nem kukázzák pár hét után... remélem :D
Emellett egy ilyen döntést nem egyik napról a másikra hoznak meg. Ha tudták, hogy költöznek, és nem tartják meg a TBSZ-t, akkor minek vezették volna be?
tigus7313 2023. 09. 28. 08:14
Előzmény: #1521  Matyi_atya
#1522
Kb. egy hónapja jelezték, hogy joint számla csak Írországban nyitható (ekkor még nem gyanakodtam), emiatt nem lehet TBSZ. Ez nem jó előjel a TBSZ-re nézve...
Sajnos bármikor jelezhetik, hogy aki nyitott náluk TBSZ-t, vigye át más szolgáltatóhoz  (szerintem nem fognak bajlódni a magyar adóhatósági szolgáltatással)
Matyi_atya
Matyi_atya 2023. 09. 28. 08:03
Előzmény: #1520  Wally_Karue
#1521

Év vége felé terveztem megnyitni a TBSZ számlát, nem tudom mi lesz így vele én sem. Egy Írországi szolgáltató miért is tartana fent egy ilyen számlát....
Lehet még gyorsan meg kéne nyitni, hátha hagyják futni.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek