Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ZZ14 2021. 03. 11. 22:57
Előzmény: #279  ZZ14
#280
jav: mellett
ZZ14 2021. 03. 11. 22:56
#279

Más is kapott ilyen levelet a napokban?
Direkt annyi pénzt hagytam szabadon, hogy hónapokra elég legyen az inaktivitás mellet is, erre ezt kaptam.
Csak hosszú távra vettem otc-s részvényeket, nem csinálok tranzakciókat, nem iratkoztam fel semmi extrára, a Brexit miatt esetleg kitaláltak valami extra díjat a nem amerikai befektetőknek?
Warning - Low Cash Balance
Dear Client,
This is a reminder that the cash balance in your account xxxxxxxxxxx, while positive, is at a level which might not be adequate to cover possible fees and/or deductions. Please note that if your account is assessed a fee or incurs a deduction that exceeds your cash balance, your positions will be subject to forced liquidation to satisfy any resultant deficit.
Examples of common fees and deductions which "Cash" type accounts might incur include the following:
  • Assessment of an IBKR Pro account monthly minimum activity fee;
  • Assessment of a market data subscription fee;
  • ADR Custody fees;
  • Exercise of a long call option resulting in the delivery of stock without sufficient cash to pay for the stock in full;
  • Exercise of a long put option resulting in the delivery of a short stock position which cannot be offset by an existing long position; or
  • Variation margin on a futures contract.
Since a "Cash" type account (or a "Margin" type account with a balance below 2,000 USD) does not allow us to lend you funds to satisfy a cash deficiency, we encourage you to closely monitor your cash balance and consider depositing additional funds to avoid any forced liquidation of your positions.
Interactive Brokers Client Services
ZZ14 2021. 03. 11. 22:49
Előzmény: #277  szroller
#278
Az utalásnál eleve azt állítottam be, hogy én viselem a fogadó bank költségeit, mert nem akartam kockáztatni, hogy ne a befizetési panelben meglévő összeg érkezzen meg, így pontosan az elutalt dollár összeg jelent lett jóváírva. 
szroller 2021. 03. 10. 12:50
Előzmény: #276  ZZ14
#277
Megkaptad a teljes dollár összeget, vagy lecsíptek belőle a közvetítő bankok?
ZZ14 2021. 03. 08. 23:15
Előzmény: #275  Shareholder
#276
Csak USD kiutalással kapcsolatban van tapasztalatom:
Ír IB számlám van, eddig 2* utaltam dollárt, mindkétszer hétfő reggel, szerda hajnalban már jóváírták.
Shareholder 2021. 03. 08. 11:08
#275
Kiutalással kapcsolatban mi a tapasztalat, mennyi idő amíg megérkezik a pénz a bankszámlára? Pénteken HUF-ban indítottam a kiautalást magyar bankszámlára, az IB rendszere már feldolgozta de még nincs a pénz a számlán.
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 02. 26. 16:50
Előzmény: #273  Titus10
#274

nem gondoltatok még arra, hogy addig EUR-t kellene beküldeni? revoluttal asszem 350ezerig ingyenes a váltás és az utalás is SEPA-val
remélem nemsokára lesz HUF számla mert ez így tarthatatlan, elég gáz hogy ilyen kerülőutak kellenek meg többezer forintos plusz kiadás
Titus10 2021. 02. 26. 16:42
Előzmény: #246  lo5o_
#273
Kösz a tippet, Revoluttal valóban sikerült 2000 Ft-ból megúszni (plusz a belföldi utalás).
kerge
kerge 2021. 02. 17. 12:15
#272
másnál is karbantartás van?
Shareholder 2021. 02. 17. 11:58
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
Nekem továbbra sem megy semmi, full restricted a számlám pedig minden engedélyezve van, írtam nekik de semmi válasz. Áthoztam egy AUD.CHF pozíciót is, kamatot szépen vonják naponta, semmit sem tudok vele kezdeni, nem engedik lezárni. Kezd nagyon elegem lenni ebből a cégből. Migráció előtt nagyon frankó volt minden, most meg vonják a kamatot, gondolom az inactivity fee-t is felszámolják majd, pedig egyetlen tranzakciót sem tudok indítani.
Törölt felhasználó 2021. 02. 16. 21:20
Előzmény: #269  Tazsomaru
#270
Nem fogadta el. Mikor rányomtam a Transmit gombra, akkor írta ki a lenti "reject..." szöveget. Azóta megoldódott: be kellett menni a beállítások mélyére, és ott nem volt engedélyezve az devizakonverzió. Engedélyt kér, aláír és most ment.Mondjuk eddig nem volt ilyen gondom, ezért nem értettem.(én biztos nem tiltottam le ezt az opciót)
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 02. 16. 20:46
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#269
Nekem van HUF és USD is a számlán. USD az alap. Most kiváncsiságból betettem usd vételt 295 limit áron FXCONV. és simán elfogadta az ordert, de átváltani most nem akarom. Neked is elfogadta az ordert? 
https://www.screencast.com/t/IEEe2NQcP
Törölt felhasználó 2021. 02. 16. 20:24
Előzmény: #267  Shareholder
#268

A Tradestation Global csak úgy IBKR, mint a Random Capital. Mivel van kettős adóztatást elkerülő egyezmény Mo. és UK között, ezért szerintem az ottani kötések is ETÜ alá tartoznak. Lényeg, ha a TS global ua. szolgáltatást nyújtja, mint a régi IBKR akkor -bár kicsit drágább - de jó lehet a váltás.
Shareholder 2021. 02. 16. 19:53
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
Ez furcsa mert elméletileg a konverziónak kellene működnie, nekem AUD.USD és CHF.USD konverzió működött, amelyet úgy hajtottam végre, hogy Account -> Kattintás jobb egérgombbal a devizára -> Close currency balance. Nekem küldtek egy tájékoztató levelet, amelyben ezt írták: 
"IBCE cannot offer leveraged foreign exchange, i.e., the holding of short cash positions collateralized solely by long cash in another currency. Short cash collateralized by financial instruments (stocks, bonds, etc) are supported. Transacting in forex to convert one currency to another (“conversions”) remains fully supported."
Egészen a számla migrálásig teljesen jó volt minden, meg voltam elégedve, most meg részvényt sem tudok venni. Én is váltanék de nem sok ilyen brókert tudok, amelyen ennyi piac és termék elérhető és kiszolgál európai ügyfeleket. A Tradestation Global is IBKR; Exante lenne még de a máltai szabályozás és az orosz háttér miatt oda nem szívesen mennék, így kivárok. Az IBCE a lehető legrosszabb döntés volt, inkább csináltak volna egy irodát Frankfurtban, amely lefedte volna az egész Európai Gazdasági Térséget. Igazából az EU is elmehet a fenébe a hülye tőkepiaci szabályozásaival mert emiatt is eléggé le vagyunk korlátozva.
Törölt felhasználó 2021. 02. 16. 18:44
Előzmény: #265  Shareholder
#266
Én ma nem tudtam FX konverziót csinálni. A szabad HUF egyenlegemet akartam USD-re visszaváltani (USD a base currency) Azt írja: Rejected by system:FX trade would expose account to currency leverage. Ok, de én nem tőkeáttételes fx pozit akarok felvenni, csak egy sima konverzió lenne. Pár éve nem használom már a számlát, de asszem most hagyom ott őket 11 év után. Kár volt ezt a magyar zrt-t összekalapálni, eddig egy kalap kaki az egész.
Shareholder 2021. 02. 16. 15:26
#265
Tegnap migrálták a számlámat az IBCE-hez de az opció és forex nem működik. A jogosultságok be vannak állítva. Mi lehet a probléma?
ZZ14 2021. 02. 16. 01:17
Előzmény: #262  Peterhun72
#264
ZZ14 2021. 02. 15. 23:50
Előzmény: #223  ZZ14
#263
Jól sejtettem, szinte egyedülálló módon IB cash számlán is automatikusan likvidálják a pozíciókat, ha a havidíjak miatt a számlaegyenleg mínuszba kerül: ilyenkor 100 részvényt ad el a gép auztomatikusan, nem számít, hogy mekkora a hiány:
https://ibkr.info/article/220
Ez azért elég kemény dolog, pl. ha valaki bármely oknál fogva mínuszba kerül a cash számláján és nem rendezi, akkor elpusztítják a long pozicióját, akár 10 dollár tartozás miatt és előfordulhat, hogy a legrosszabb árfolyamon adja el a gép  100 részvényét az illetőnek.. 
Peterhun72 2021. 02. 15. 13:05
#262
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Nem találtam az IKBR kondíciós listáját. Hol találhatom meg? Érdekelne a jutalék, utalás díjai, váltás, ha van fix díj, stb. Nagyon köszönöm előre is.
Shareholder 2021. 02. 13. 14:32
Előzmény: #260  lo5o_
#261
Köszönöm az infókat, kérvényezem az IBIE migrációt, hátha sikerül.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek