Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 02:14
Előzmény: #3757  tberki
#3760
Szia,
Ebben teljes mertekben igazad 1,25 az nem 1,22....
En nem forditottam figyelmet erre, mert szamomra nem hordoz informaciot az elliott hullam ill. annak elmelete, nem mondom szivesen elolvasom nehany forumtag velemenyet errol,de nem befolyasol a kereskedesi donteseimben, ugyanugy mint a fibonacci alkalmazasa sem....
Errol nem szeretnek tobbet irni, mert a mo-i forumon nem lehet az embernek mas velemenye mint a tobbsegnek....
(persze ez is a demokracia es szolas szabadsag merceje lenne,de meg nem tart a tarsadalom es a kozosseg ott, remeljuk 1 nap ezt is megeljuk).....
Szamomra pomperj hozzaszolasaban ami hasznalhato es egyertelmu volt, hogy az arany arfolyama az utobbi idoben negativ korrelacioban van az USD erosodesevel....
ez pedig teny, egyelore aztan majd meglatjuk, hogy hogyan valtozik a korrelacio a jovoben.....

Velemenyem szerint nem erdemes tul alacsony sikon idotavon nezni a kulonbozo instrumenteket, ez alatt ertem, hogy napi ill. 4 oras intervallum alatt egeszen mas szabalyok modelezik le megfeleloen a piaci valtozasokat.....
Nem szabadna elfelejteni, hogy milyen piacokon milyen aranyban es hogyan kereskednek...
(pl. NYSE 50% programozott kereskedes, 40% ETF es csak 10%-nyi (klaszikus kereskedes))
FX piacokon, szerintem 1 oras ido alatt az ember visszaadja az osszes elonyjet a piacnak...., persze ez nem zarja ki hogy rovidebb, esetleg hosszabb ideig nyereseget erjen el,de a vegeredmeny ugyanaz....
4 oras idotartam ill. folotte, nevezzuk napos talan ez a legnepszerubb, robotok es algorithmusok nelkul is lehet jo eredmenyeket elerni, talan meg jobbakat mint a jelenleg szteroidon ficankolo indexeken....

Elarulok neked 1 titkot, evekkel ezelott mikor kisebb gondjaim voltak mert az eredmenyek nem igazan azt a profitot mutattak amit elvartam volna, beszeltem nehany regi motorossal es ok ajanlottak nekem 1 teljesitmeny pszcihologust, aki focistakkal, rogbi csapatokkal foglalkozik.....

Nekem sokat segitett, es ahogy a sportban nem megerzesekkel jatszanak, ugyanugy a piacon is celszeru 1 szamlan 1 strategiat kovetni, az eredmenyek pedig rovid tavon 1-3 ev eleg szeles skalan mozognak.....
en nem hiszek es nem hasznalok olyan strategiakat amiket matematikai modelekkel nem lehet vizsgalni....
ha pedig lehet akkor, csak meg kell talalni, hogy hol fedezheto a piacon az elony es azt kell kereskedni, jatszani....

Nezd csak meg a MU-Cheelsa legutolso mecset, es szamold meg ha akarod hogy a MU kapusa hanyszor rugta ki a labdat a masik terfelre, es hanyszor paszolta a vedonek.....
(veletlenek pedig nincsenek, talan csak nem ismertuk fel a szabalyszerusegeket ill. nem ismerjuk az informaciokat amik az adatok mogott allanak....)
es meg sorolhatnam....

2:11-tol igazan erdekes (1976-os film)
;)

link

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 00:30
Előzmény: #3758  Törölt felhasználó
#3759
MOndjuk már legalább kilépett az eső csatiból és pozitív divergencia is megfigyelhető a charton, mondjuk ezt láttuk olajba is ..... és azt is hogy hova vezetett.
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 00:26
#3758
Végre emelkedett ma egy tisztességeset, de ez nagyon karcsú..... sajnos, a termék karakterisztikája miatt kell egy minimum 6%-os nap fölfele és utána rögtön egy minimum 3%, amiből rögtön utána a visszateszt 4,5% körül lehet és onnan a következő agresszívabb kitörés fölfele, ez a 2,5% ebben a termékben sajnos nem nevezhető emelkedésnek ....:( mondjuk holnap hirtelen lehűlés jön az egész USA-ra, de főleg a keleti partra ... lehet csak azt árazzák....

A gázosok hála isten hasítottak :)
tberki 2014. 10. 28. 23:37
Előzmény: #3756  Törölt felhasználó
#3757
1.25 meg 1.22 azert szvsz nem pipekkel vitatkozas. Egeszen pontosan akkora kulonbseg hogy az utana levo megallapitas az 1245os aranyrol nem allja meg a helyet, ugyanis az idoben es magassagban is ok az 1.288as csucshoz ami az eurusd korrekcio "A" pontja, azota megvolt a "B" mult het szerda ejjel, es most szepen haladunk a "C" fele.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 23:14
Előzmény: #3755  tberki
#3756
Hogy hol fordult az broker fuggo.....
fordult az 1,25005-on is es 1 masik brokernel 1,2502-nel is....
gondolom nincs igazan jelentosege....
Lehet pippekkel vitezkedni,de ami teny az teny
az arany megkozelitoleg 12%-al lejjebb van mint a csucsa volt es az EUR/USD megkozelitoleg ugyan ennyit csokkent, megjegyeznem aranyat nem csak USD es EUR-ban vasarolnak.....
a negativ korrelacio pedig eleg jol megfigyelheto....
ha segitsegre van szukseged kerdezd meg McDee-t o szokott korrelacios tablakat kesziteni es eleg ugyes benne....

dollar erosodesre tehat az arany ar gyengulessel lehet szamolni, nyilvan dollar gyengulesre pedig arany ar erosodessel...., egyebkent ez meg jo par nyersanyagra igaz....
nyilvan nem tudjuk meddig es milyen erosen all fenn a negativ korrelacio.....

(egyebkent volt mar errol is szo ezen a forumon)
;)
tberki 2014. 10. 28. 22:27
Előzmény: #3754  pomperj
#3755
Elnezest hogy bele vau-vau de az also pont 1.2501 volt. Tuti mert a tl01es certi kiutesi pontja folott fordult tickre. Igy mar eleg jelentosen masok a szamok.
pomperj
pomperj 2014. 10. 28. 21:50
Előzmény: #3741  emerald
#3754
Visszaterve aranyra.
Sajnos nem vitas, hogy Julius eleje ota esik, bear piacban van. Am, a reszletek fontosak.

1)Julius eleje ota a dollar erosodott, az arany gyengult.
Tudom jol, az arany semmivel se korrelal hosszu tavon. De rovid tavon igen, most eleg eros forditott korrelacio van az USD-vel.

2)Az arany 1340 juliusi csucsrol 1182-ig esett, ez -168 pont vagyis -13%.

Az USD viszont 1.40-rol erosodott 1.22-ig, az 0.18, vagyis +15% koruli az erosodes. Vagyis, egyszeruseg kedveert igen, negativan korrelalnak, nagyjabol aranyosan szembe-mozognak, amikor arany esik es USD erosodik.

De, mi van a masik iranyban?

3)Egyelore azt erdemes feltetelezni, hogy az USD-nel az 1.22 az (iii) hullam szelso pontja. Es, ha Fibo 38% korulig fog korrigalni a (iv) hullam, akkor a kovetkezo target 1.29-1.30 szintig valo visszalendulest jelent.

Ugyanez aranyra reszaranyosan atszamitva kb. azt jelentene, hogy az arany aranak visszalendulese 1245-re jon ki, ha USD 1.30-nal jar.
Csakhogy, arany maris visszalendult eddig, 1246 korul volt a csucs egy hete.

Szoval,a visszalendulesben arany erosebb, mint az USD. Es ha USD folytatja a masirozast 1.30 fele, akkor nem kizart hogy arany 1280-1300 szintig emelkedhet.

Ez pedig viszi magaval felfele a GDX banyaszokat is.

4)Az USD erosodes azonban az 1.30 utan valoszinuleg folytatodik. Es igy GLD is ujabb esebe kezdhet.
Ha realitas, hogy 2015 vegere EUR/USD 1.0 koruli szam lesz, akkor GLD ara is leeshetne vele parallel akar 30%korul is. Ami bizony 900 USD koruli GLD vegso arat projektal a jovo evre.
Törölt felhasználó 2014. 10. 27. 18:53
Előzmény: #3752  Törölt felhasználó
#3753
sajnos még nem-részemről van vége :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 27. 18:44
Előzmény: #3751  Törölt felhasználó
#3752
mi történt, lemaradtam valamiről? mi az hogy end of the story? csak nem bannolták wookie-t?
Törölt felhasználó 2014. 10. 27. 17:59
Előzmény: #3750  Törölt felhasználó
#3751
jól tetted,mert adok a véleményedre!
ha visszaolvasod a történetet,láthatod,hogy ki beszélt egyfolytában csatáról-szóval részemről nincs mit elveszíteni,ill. van,de az nem a csata volt
nekem sincs több bajom vele,mint Neked,vagy bárki másnak,max.én hangot is adtam neki(felesleges,ebben eneraldnak igaza van)
Te és még páran talán csak 1x,diplomatikusan próbáltátok..
józan ember esetén ez elég is kéne,hogy legyen.sajnos nem volt az..
Törölt felhasználó 2014. 10. 27. 17:36
Előzmény: #3747  Törölt felhasználó
#3750
OFF!
Sokáig gondolkodtam, hogy hozzászóljak, de szerintem ennyit még kibír a fórum:

Vegyétek végre észre, hogy a csatát mind a ketten elvesztettétek...

Köszi...

ON
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 26. 22:56
Előzmény: #3747  Törölt felhasználó
#3749
+1
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 22:24
Előzmény: #3747  Törölt felhasználó
#3748
én nem vagyok hölgy,ő pedig nem uriember-de nagyon NEM!
okosabbnak gondolom magam,még ha ez szerénytelenűl is hangzik,pedig nem jellemző rám
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 21:30
Előzmény: #3746  Törölt felhasználó
#3747
Ne haragudj, de ezt ne vedd Magadra!

Nem Rád gondoltam és nem p@arasztozok le itt senkit nyíltan a fórumon ... megmondom a véleményem, de ha valaki olyan szintre süllyed akkor soha nem szólok hozzá.... itt nem is olyan régen ( ha emlékszel) volt rá példa, direkt nem írom le a nevét, mert azt sem akarom , hogy azt higgye Én provokálom.

Nem értek egyet a vitátokkal és át is ugrom, olvasás nélkül, de azt tanácsolom -ha szabad ilyet-, hogy, ha számodra sértő stílusban szólnak hozzád akkor ZÁRD rövidre, vagy úgy ahogy én csináltam, vagy egyszerűen engedsz és kerülöd a konfliktust, ebben az elmérgesedett helyzetben, nem nyerhet senki, Te sem , Ő sem és Mi sem.... legyél okosabb és adj Neki igazat, még ha nem is ez az igazság, vagy nem úgy gondolod, ahogy Ő.

Vagy ha rövidre zárod akkor ne ülj föl a provokációnak, sem Tőle sem Mástól, ezzel Te leszel több, a kereskedésben is és gondolom Neked, egy hölgynek, van annyi tartása, hogy ezt végigcsinálja.

Jó Éjt Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 21:02
Előzmény: #3743  Törölt felhasználó
#3746
értem a célzást,egyet is értek,viszont javaslom,hogy nézd meg azokat a napokat,amikor nincs itt az illető,hgy mi történik(ill.,hogy mi nem)
biztos érted az összefüggést
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 20:46
Előzmény: #3744  Törölt felhasználó
#3745
nyilván ezt is vissza fogják adni valameddig, a kérdés csak annyi, hogy honnan és meddig.

)
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 20:39
Előzmény: #3741  emerald
#3744
mit jelentenek a szaggatott körök? hogy eddig minden mostanihoz hasonló fellövést közvetlenül utána részben vagy egészben vissza is adtak?
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 20:36
Előzmény: #3742  Törölt felhasználó
#3743
Szia!

Ettől szép a dolog, nem kell mindenben egyet érteni, az idő majd eldönti kinek lesz igaza, és milyen időtávon, de igazából ez is lényegtelen.

Szerintem a lényeg summázva a következő : Ismerjük be ha tévedtünk és azt is ismerjük el akinek igaza volt.

Nyugodtan és higgadtan fórumozzunk, mindenfajta személyeskedés nélkül. A durvább dolgokat nem írom le, mert az ugye evidens, mint pl.: nem telefonálunk Till Eulenspiegel közben. Mondjuk nem is olyan régen erre is volt példa és a p@raszt alig rakta le a telefont, mondjuk javarészt ez egy hangosabb szimfonikus költemény, de megtalálta a piano állást.... pffff.
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 19:09
Előzmény: #3733  pomperj
#3742
jelen állás szerint nem shortolnám se hétfőn,se kedden,sőt még 1.972 környékéről sem..
emerald 2014. 10. 26. 19:04
Előzmény: #3740  emerald
#3741
Ezt is "loptam" de igen érdekes grafikon ;)
link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek