Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2014. 10. 30. 21:23
Előzmény: #3796  Törölt felhasználó
#3800
5.000 siman lehet felar. Volvo szakszerviz 9.000+afa.

egyebkent 5.000nek "Jozsi" csak a toredeke. a fricceknel 60 eur/ora alatt nem nagyon szolnak hozzad, es a csapos emelo meg a csavarhuzo ott is annyiba van mint itthon...
recluse82
recluse82 2014. 10. 30. 20:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#3799
meg is lesz még ebben az évben
Pnorb 2014. 10. 30. 20:57
Előzmény: #3796  Törölt felhasználó
#3798
hát az 5000 ft az elfogadható. Nekem is sok évbe került, mire megbízható autószerelőt találtam Pest alatt vagy 40km-re.
Profi szervíz és elfogaadható áron dolgoznak.
Lelkiismeretes és hozzáértő, megbízható szaki,

Azóta is tartom velük a kapcsolatot, de mióta külföldön vagyok én szakszervízbe járok, nincs időm felmenni pestre csak autójavítás miatt.
Ha kell elérhetőség küldök.
mozarto 2014. 10. 30. 20:45
#3797
Hi
Lassan beérik a céláram IMG.TO-ra.
Remélem nem feljebb vetted.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 20:10
Előzmény: #3795  Pnorb
#3796
:D Hát igen mindent.... azt mondja féláron dolgozik Nekem, de lehet ki sem cseréli amiket kértem és szerintem drága is, komolyan mondom, hogy ezek nem semmik 5000ft az órabérük(mint szakmunkás, nem tanult semmit szinte, hozzám képest) és minden megkezdett óra számít, máshol 7000, vagy 10000ft.
Az Én órabérem a zenesuliban 2500ft, két diplomával, ha ebből kellene megélni, már rég öngyilkos lettem volna.
Pnorb 2014. 10. 30. 19:58
Előzmény: #3794  Törölt felhasználó
#3795
...de ugye a féket ellenőrizted, mielőtt eljötték onnan?
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 19:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#3794
Itt már minden és annak az ellenkezője is...

Épp minap mondta az autószerelőm,hogy "Olyan világot élünk, hogy már magamban sem bízok"

Erre csípőből mondtam, hogy " Én sem Benned " :D
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 19:13
Törölt hozzászólás
#3793
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 19:04
Előzmény: #3791  recluse82
#3792
Csak az a baj , hogy túl "keveset " mozog, lassan azt is megérjük hogy napon belül 300pontot fog mozogni sp...100-at le 200-at föl és mindezt mondjuk 40x egy nap alatt, enyhe túlzással a havis chart is úgy fog kinézni mint a 15perces GBPZAR -ban :D

Ott legalább van rá magyarázat.
recluse82
recluse82 2014. 10. 30. 18:55
Előzmény: #3787  pomperj
#3791
hát ehhez az spy hez kár piszkálni ugyis csak egyre feljebb kerül, ha igy halad 2050 ig nem is kell gondolkodni shorton, ebböl már nov elejére ath lehet. felfelé inkább tünik impulzusnak mint korrekcionak
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 18:50
Előzmény: #3789  Törölt felhasználó
#3790
Amúgy milyen érdekes .... arany szakad USDRUB :DDD

-3% , Megint kitárazott a jegybank, ha normalizálódik a helyzet az oroszok is visszaveszik az aranyukat, ha ez most történik meg, akkor anélkül emelkedik az arany 10%-ot egy nap alatt, hogy nem lehet beszámozni sehogy sem , vagy akkor is lehet rá biztos valami magyarázatot találni Elliot szerint, de nem érdemes.....

Amit művelt sp is ma meg a dax meg tegnap , meg már pár hónapja ....pfffff

Az EXTRA SZÁNALOM tényét meríti ki, jó hogy már csak gázom van.... áldom az eszem, és Neked is köszönöm még1x a megerősítéseket és a Te javaslatodra kezdtem el 3.79000-től hedgelni...már nincs egy short pozim sem benne, mind kicsi plusszban zárogattam és módszeresen vettem mellé a longokat, amiket legutóbb vettem azokon már rajta a trailing stop, az eredetiek meg maradnak szépen a célárig.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 18:40
Előzmény: #3787  pomperj
#3789
Paritás EURUSD-ben,? ezt amcsik nem fogják hagyni szvsz.. Erős dodó megöli a gazdaságukat 1.2000 szint is súlyos kiesés nekik.

Figyeld meg nem lesz kamatemelés.
McDee 2014. 10. 30. 15:59
Előzmény: #3785  emerald
#3788
Volt neki egy figyelemreméltó megállapítása, miszerint a korrekciót és a bear impulzust/pánikot az különbözteti meg, hogy bear esetén minden szektor egyöntetűen esik a benchmarkkal, míg korrekcióban vegyes a kép.
Talán érdemes lenne ebben az összefüggésben megnézni az egyes eszközosztályok közelmúltbeli teljesítményét.
Igaz, ez ma már nem más, mint történelem.
pomperj
pomperj 2014. 10. 30. 15:58
Előzmény: #3786  emerald
#3787
1)Ha megnezed egyutt, a GLD es GDX nagyon hasonlo chart, csak most a banyaszok vezetik az esest.
Nem meglepo, mert 1200 koruli GLD arakon az aranybanyasz cegek legalabb fele nem eletkepes.
HA(?) ott lent ragad az ar hosszabb honapokra, akkor nagy baj lesz a magasabb all-in-cost banyaszokkal. Bezarjak a banyakat, tonkre mennek. Nagyjabol akkorra, amikor a FED elkezd kamatot emelni, ami vegkepp betesz nekik, a sok bankhitel-adossaguk kamatat se lesznek kepesek kitermelni.
A piac alighanem ezt diszkontalja.

2)Nem tudom eldonteni, hogy GLD vajon a le-hullamanak melyik szakaszaban jar, dehat az eses sebessege arra utal, hogy (3)ban, annak is a kozepe tajan, tehat meg jo sok van hatra.
Ugy is fogalmazhatnam, hogy a blogba rakott chartjaimnal a "meg egy eses" kifejezes kicsit alulbecsulte a varhato esemenyt.
A mostani zuhanasi sebesseg meg ujabb, akar -30% GDX esest is siman prognosztizal.

3)Ugyanakkor az USD erosodes lathatoan el fogja erni a 1.22 szintet meg jovo honapban, es egy meretes nagy korrekcio utan, a jovo ev vegere akar az 1.0 szintet is. Es, sajnos, az arany ezzel egyelore forditottan korrelal.

Ez mar akkora "utolso rugas" lenne az aranybanyaszok se@@ebe, amit egyelore el se merek kepzeni.

4)Nem tudom, hallottal-e a Greenspan+ Yellen beszedrol ket hete, Bostonban?
Mindketto azert erdekes, mert egyikuk az arannyal, a masik meg a tozsdei kilatasokkal foglalkozott.

Good luck.
emerald 2014. 10. 30. 15:03
Előzmény: #3785  emerald
#3786
Micsoda szakadások vannak:
IMG -15%
augusztus 24-óta konkrétan több mint -50%

Persze a többi is 4-5%minuszban.
Lehet hogy arany törni fogja az aljat, vagy indexek fognak szakadni?!
emerald 2014. 10. 30. 11:41
Előzmény: #3783  pomperj
#3785
Pont ezeken gondolkoztam.....
Ha eur/usd megállna-fordulna 1,25körül az jótékonyan hatna aranyra.
Ám ha nem, túl közel van az az 1180 és többször futott már neki, lehet most leszakítja.

Tudom azt szoktad mondani h az indexek esése magával ránja a gold szektort is. Ám indexek múltkori esésénél megfigyelhető volt az arany emelkedése.-vagy ez kizárólag a dollár gyengüléssel volt összefüggésben?

tberki 2014. 10. 30. 11:35
Előzmény: #3783  pomperj
#3784
nem kaptal a fejedre de a korrekciot jogosnak ereztem a reszemrol, mert befolyasolta az utana levo megallpitast ahol szintekrol beszeltel. tema off.

a masik mar egy erdekes megallapitas. Szarvasvadasz tesz fel rola az eurusd-be chartokat. Az o velemenye szerint meg mindig a 4es hullam a-b pontja kozott vagyunk amit expanded flatnek lat, es var egy 1.25 alatti aljat, majd onnan a korrekciot 1.30 kornyekere. A te es az o modellje kozott szerintem az idotenyezoben van kulonbseg, es mivel az eso trend kb 6-7 honapig tartott, en sem hiszem hogy nehany het alatt lekorrigaljuk oszt jonapot.

En a magam reszerol tegnap elkovettem azt a hibet hogy nem adtam el a longot a fed ules elott mikor elmentem hazulrol. pedig csodas pluszban volt, sikerult a 1.2614-1.277 kozotti plusz nagy reszet megfogni (mar amennyit certivel itthonrol lehetett mult het szerdan). Na ezt reggelre be is adta, plusz megfejelte egy kis minusszal :(. Szoval most partvonal es varom a beszallast. Ha lesz uj alj akkor azt, ha nem lesz uj alj akkor 1.265 folott lehet megint keresni a beszallot szerintem.
pomperj
pomperj 2014. 10. 30. 11:19
Előzmény: #3755  tberki
#3783
1)Tegnap kaptam a fejemre, jogosan, mert valoban rosszul irtam az USD eddigi csucsat, 1.22-re, amikor 1.25 volt.
Ez a mondanivalo lenyegen sokat nem valtoztatott: az USD-vel eppen ellentetesen megy par honapja, es annak mozgasabol eddig egesz jol kiszamithato volt GLD mozgasa is.

Es igen, GLD kis felfele mutato pozitiv divergenciaja is ervenyes maradt ettol fuggetlenul.

2)Most viszont erosen ugy nez ki, hogy az EUR/USD oktober eleji (iii) hullamanak alja, az 1.25 megis csak leszakad az utolso 4 het oldalazo kis korrekcioja utan.

Es, (most ugrik a majom a vizbe), ha jol nezem, akkor (i) merete 1.40-1.35, szoval kb. 0.05 volt.
Es ha a most futo (iv) oldalazo hullam valahol 1.27-28 kozott befejezte magat ket hete,
nos, akkor eppen 1.22 korulre projektalodik az EUR/USD impulzus (v) hullamanak legalja, meghozza egy heten belul.

Na, onnan azert lesz egy tobbhonapos fel-korrekcio, talan 1.30 fole is.

3)Ez a kilatas semmi jot nem jelent GLD arara se, de csak ugy egy hetig.
Am, azutan amikor USD ujra gyengulo korrekcioba kezd, akkor ujra van eselyunk egy rendesebb GLD felfele mozgasra...hacsak SPY nem szakad be latvanyosan addig.

A kinos teny az, hogy a vilag tobbi indexei, foleg az EEM, maris gyengulonek latszanak...

A 64Billios kerdes az, vajon SPY meddig kepes kitartani, mint legeslegutolso bastya elvtars?
tberki 2014. 10. 30. 00:54
Előzmény: #3781  Törölt felhasználó
#3782
Alapvetoen igazad van. Viszont az is latszik, hogy a FED valsagkezelese jobban mukodik mint a tobbieke. Lehet hogy tullottek a celon kicsit.
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 22:13
Előzmény: #3778  Törölt felhasználó
#3781
Mindenkit szinte beraktak a hintaba....
Szinte az egesz vilagon vegig soport a hozam sivatag szele....
Megtakaritasoknal vadaszni kell a 3-4%-os hozamok utan....igy mar mindenki az ingatlanpiacra vagy a tozsden keresne, hogy a megtakaritasaira hogyan erhetne el konzervativ 6-8%-os hozamot, ebbol pedig nagy baj lesz....
Egyre gyakrabban jelennek meg itt is Kanadai nyugdij alapok, eddig csak komolyabb cegekbe fektettek,de most mar deviza es hedge fund alapokba is tennek a penzt.....
sajnos ez nem csak rajuk igaz!!!!
Szoval ezeknek az eszkoz vasarlasoknak tobszorosen fogjak meginni a levet....
es akkor meg a kovetkezorol nem is beszeltunk....
Hamarosan kiderul, hogy a Fed iranyitja a piacokat, vagy csak reagal a piac elvarasaira,mert akik steroidon ill. kokon voltak azok nem fognak konyen lejonni az anyagrol......

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek