Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 21:20
Előzmény: #3779  Törölt felhasználó
#3780
21:09 -es shortfólió hír.......pfffff.. menteni próbálják a menthetetlent " Nem zuhantak össze az amerikai tőzsdék "

Komolyan mondom ez több mint szánalmas, jó lenne látni, hogy milyen hírt dobnának ki, ha zárásra sp csinálna egy 2%-os mínuszt......

Ez lenne a cikk 22:30 ÖÖÖÖÖ A piacok mégis összeomlottak, de remélhetőleg holnap visszahúzzák ezért tovább blamáljuk magunkat.

Bocs az off-ért , de ilyen sz@r cikkeket a nagyanyám is tudna írni.Nem véletlen keresnek ezek állandóan munkatársakat....
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 20:51
Előzmény: #3778  Törölt felhasználó
#3779
Shortfólió megint ott van a szeren.

20:26 | Esnek az amerikai tőzsdék a Fed döntésére

Ezeknek a cikkeknek semmi értelmük... az a hihetetlen, hogy nem jöttek még rá arra, hogy közvetlen hírek után nem kellene kommentálniuk, mert az így is megtépázott hitelességükön , már röhögni sincs kedve az embernek.... Mondjuk ez legalább annyira hibája a szerkesztőnek is.

Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 19:48
Előzmény: #3777  Törölt felhasználó
#3778
Hát ez az , most szezonális és ekkora baj azért nincsen, ezt nagyon tullihegték, de lefele már nincs sok stop, amit ki lehetne facsarni...nem tudom, ez egyre nehezebb... a gáz sokkal szebb és itt főként csak ez számít link
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 19:25
Előzmény: #3774  Törölt felhasználó
#3777
az olajnak is mostanaban kellene megindulia ill. a kovetkezo nehany napban 1-2 hetben....,de nekem nagyon erotlennek tunik....
esett junius ota ~20-25$ es nem igazan kepes emelkedni egyelore 4-5$-at....???
pedig szezonalisan ilyenkor szokott 4-500pipeket menni long oldalon akar naponta....
szoval nem art figyelni...
pomperj
pomperj 2014. 10. 29. 18:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#3776
Fogalmam sincs.;-)
De itt nem marad az ar, ugyhogy csinaltam ra egy deltat.
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 17:17
Előzmény: #3774  Törölt felhasználó
#3775
Komolyan mondom ezek tiszta betegek .... nem semmi ez a chart.
Amit az olajjal műveltek az brutális ... szavakat nem találok rá.
link
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 17:13
#3774
Megindult a gáz, de ez még nekem mindig erőtlen... hiányzik egy minimum4%-os nap teli zöld gyertya....eléggé becsapós lehet most a helyzet, de ha ez fals letörés lesz( arra számítok ) akkor ez nagyon nagyot fog szólni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 16:49
Törölt hozzászólás
#3773
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 16:42
Előzmény: #3771  pomperj
#3772
pomperj nem technika formakrol vagy indikatorokrol nem lattam statisztikat, hanem nem lattam meg olyan statisztikat ahol a fibonacci szintek kereskedese elonyt jelentett volna!!!!
ez pedig nagy kulonbseg....pontatlansaggal vigyazni kellene, mert tobben szova tettek mar....
;)
Nem ketlem, hogy november es december a legjobb honapok koze tartozik statisztikailag!!!!(mert errol is irtam mar)
koszonom es megnezem majd ha lesz idom Bulkowski konyvet...
Neked meg ajanlom cserebe Alvarez Cesar vagy Connors ,Larry konyveit....
viszonylag egyszeru strategiakrol es indikatorokrol vannak benne statisztikai adatok leegyszerusitve, osszefoglalva....
How Markets Really work: Quantitative Guide to Stock Market
vagy
Short Term Trading Strategies That Work
es ezek szinte fillerekert beszerezhetok.... (talan ezzek is megernek nehany percet, igaz hasonlo adatokat es strategiakat hasznal a hedge fund industry 1 bizonyos szazaleka....)
hatranyuk hogy a benne szereplo adatok kb. 20 evre visszamenoleg ervenyesek....
nekem vannak olyan statisztikaim amik 30 ev ill. folott is elnek, mukodnek....
es Alvarez altal hasznalt strategiak, statisztikak sajnos nem ervenyesek mindig ezen az ido sikon,de 20 ev alatt viszonylag jol mukodnek....
;)

Aztan hogy mi lesz majd meglatjuk, mint irtam ha a Dax uj csucsra megy en akkor is profitban zarom ezt az evet, es ez igaz S&P-re,NDX-re,DJIA-ra is....

pomperj
pomperj 2014. 10. 29. 14:08
Előzmény: #3768  Törölt felhasználó
#3771
1)Hadd ajanljam a figyelmedbe, ha meg tenyleg nem lattal statisztikakat a kulonfele technikai formakrol:
nezd meg Bulkowski konyvet, es website-jat.
Sok even at, sok szaz chart, sokeves feldolgozasaval kiszamolta, mely formak a leginkabb megbizhatoak. A websitejan ingyen bar magyarazat nelkul is hozzaferheto.

Azt gondolom, erdemes 2 napot raszanni.

2)Akarhogy nezem, lovagolunk be az ev 2 legjobb honapjaba, marmint statisztikai szempontbol nov+dec az esetek kb. 2/3 reszben finoman pozitiv.

A kinai robbanason tul, akar ez is segitheti egy kis ideig SPY-t. Meg az olaj is, ahogy elnezem.

Am, voltak nagyon vacak evek is, 2000-2007 es 2011 is eppen ezidotajt szakadt nagyon. A 2011 chartja meg egyebkent is hasonlit a mostanihoz.
Hamar megtudjuk.
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 11:45
#3770
Szeretnem leszogezni, senki strategiajat nem kovetem.....
se pomperj-et se szarvasvadaszet, senkijet a forumrol, a velemenyuket elolvasom ugyanugy mint Xautistajet vannak dolgok amiben egyetertunk es vannak dolgok amiben nem.....
Mint korabban irtam mar parszor kvantitiv analizist hasznalok es rendelkezem par kereskedesi strategiaval,statisztikaval.....
van olyan strategia amit sajat magam fejlesztettem ki, es vannak olyanok amelyeket tovabb fejlesztettem ill. szemelyre szabtam, nyilvan rendelkezek olyan strategiakkal amit az internetrol vadasztam le es teszteltem es vannak olyan strategiam amit kereskedoktol ill. befektetesi alapkezelok research csapatatol vettem ill. fizettem jogdijat erte....(nyilvan olyan strategiakrol nem igazan adhatok ki informaciot amelyek szerzoi jog alatt vannak)....
a turtle rendszerrol is tettem mar fel linket tobbszor is..., es arrol is irtam mar parszor, hogy a kockazatot ilyen es hasonlo trendkoveto strategiaknal 2%-rol nem eleg lecsokkenteni 1%-ra hanem 0,6-0,8% kockazat amit maximalisan lehet hasznalni...(nalam okosabb emberek lemodeleztek mar ezt is)
arrol is irtam mar korabban, hogy kezdoknek ill. a jovoben ezt a 0,6-0,8%-os kockazat/kereskedest celszeru lesz csokkenteni a kovetkezo 5 evben csokkenteni 0,3-0,5%-ra.....

Az alltalam hasznalt strategiak (ill. az en beallitasaim szerint, mar tavaly augusztus ota nem adnak veteli jelzest amcsi reszvenyekre) es december-februar kozott pedig mar nem kaptam veteli jelzeseket az Ausztral reszvenyekre....
kivetel ez alol, nehany aranybanyasz amelyre febr-majus kozott dobott a rendszer veteli jelzest.....

Szamomra igy US, AU (kivetel az aranybanyaszok) es Europaban nincsenek long belepok....
Short belepesre kapok jelzeseket, amik kozul jo parat lekereskedtem....
lasd Dax,NDX,S&P....
jelenleg is van Dax,S&P,NDX shortom par ezek merete mar micro nagyon alacsony es ha az indexek uj csucsra mennek akkor zarni kell.....
az uj csucsoknal is pozitiv eredmenyem van....(lehet, hogy meg sem art a kockazat kezelessel foglalkozni)
csak a Dax-on nezve 10040 korul meg mindig 500$ profit folott van a CFD szamlan, azt azert ne felejtsuk el hogy addig meg majdnem 900pont/$ van hatra....
;)
Szamomra es a kereskedesi rendszereim, strategiaim szerint a piac oldalazo fazisban van jelenleg, raadasul technikailag kezdunk uj alacsonyabb aljakat es alacsonyabb csucsokat kiepiteni, ez szamomra nem bika piac jelenleg....
nem allitom, hogy nem mehetunk uj csucsra es nem folytatodhat a bika akar mar november kozepen vagy jovo ev elejen,de azt majd meglatjuk.....

Fundamentalisan sem latom az elonyt a long oldalon, a short oldalon annal inkabb es ez nem csak az europai indexekre, de az amcsi indexekre is igaz.....,nyilvan az eros USD nem fogja novelni a cegek beveteleit a kovetkezo negyedevben....
P/E-t hagyjuk, vagy az elore mutato P/e-t, Shiller-t, konyv szerinti erteket..., margin debt alakulasat, vagy az osztalekhozamokat, novekszik azon cegek szama akik nem tudjak teljesiteni az eredmeny elvarasokat, a reszvenyek kozul egyre tobb ceg kezd eves melypontok kozelebe kerulni, kozben a cegek probalnak munkaerotol es agazatoktol szabadulni....
szamomra ezek nem longos jelek!!!!

Velemenyem szerint a kockazat long oldalon nem all aranyban a varhato hozamokkal, short oldalon a kockazatot kisebbnek itelem meg a lehetseges hozamoknal....

Nem allitom, hogy nem lehet a long oldalon penzt keresni, rovidebb idotavokon...
es azt se hogy nem lehet penzt keresni short oldalon arany vagy ezust piacan....,de en nem latom ertelmet pl. az aranynal probalkozni 10,20,40$-os kockazatokkal short oldalon kereskedni mert szerintem a kockazat/hozam nincs a kereskedok oldalan, nem latok elonyt, elony nelkul pedig minek nyitnek pozit....
(arany-ezust piacan pedig nem latom ertelmet tokeattetelt hasznalni, eleg volatilisek ezek anelkul is, nem hiszem, hogy sok kereskedo kepes 30-40%-os DD-vel dolgozni....
long oldalon arany v. ezustnel nagyobb idotavon latom es ismerem az elonyt, es vannak nekem es az alapomnak is pozicioi mind aranybanyaszokban mind fizikai arany es ezustben...

Engem az nem zavar ha valaki long oldalon kereskedik, vagy short oldalon a nyersanyag piacokon esetleg a nemesfemeknel...
mert mindenkinek sajat maganak kell feleloseget vallalnia a kereskedeseiert....

Az viszont zavar, ha valakinek mas velemenye van mint a tobbsegnek akkor azzal hogyan bannak itt a forumon es nem csak akkor zavar ha velem tortenik ez hanem akkor is ha esetleg pomperj-jel,Tom5-al,Xautistaval es meg sorolhatnam....
es ezt is szova tettem mar, es nem fogom a mellemet verni ha 1 kereskedes bejon meg akkor se ha az R/R 5 vagy 10-szeres..., hogy en ugye megmondtam....
mert a nyereseg es a veszteseget is mindenkinek sajat maganak kell elkonyvelni, feldolgozni....

A butasagokra, rosszindulatra az esetek nagy reszeben nem valaszoltam,de igenis elofordult, hogy roszindulatra reagaltam es butasaggal vegyitve pedig nem turom, ha atmegy szemelyeskedesbe, mert le tudok menni am en is kocsmai szintre es meg karomkodnom se kell ugy is helyre lehet tenni embereket....
(es mivel nem karomkodtam, igy kitiltani sem lehetet, nem ugy mint nehany mas forumozot, es mivel nem az oviban vagyunk en nem fogok senkit felnyomni a moderatornal,de a rosszindulatu,buta, szemelyeskedo embereket elobb utobb ugy is nevetsegesse teszem...(eleg kitarto emberke vagyok, ha ez meg nem derult volna ki), a tobbi tulajdonsagomat meg hagyjuk....
Egyebkent az elet legtobb teruleten a tudast es tapasztalatot tisztelni, elismerni szoktak....
A tudas pedig nem hatalom, csak a felhasznalt, megfeleloen felhasznalt tudas hatalom.....

Azok szamara akik pedig ugy gondoljak, hogy ertenek a kereskedeshez,de 10 evnel kevesebb tapasztalattal rendelkeznek, csak azt az erdekess statisztikai adatot ajanlanam, ahol is megkerdezett emberek 90%-a ugy gondolta, hogy o az atlagosnal jobban vezet....
(talan ez ravilagit arra, hogy amit gondolunk a kepessegeinkrol nem teljesen tamasztja ala a valosagot)...
vagy amit a valoszinuseg fogalmarol hiszunk, a birthday paradox: egy 50 fos tarsasagban nyugodtan kothetsz fogadast arra, hogy van ket olyan szemely akiknek ugyanarra a honapra es napra esik a szuletes napja...konyen fogsz talalni erre a fogadasra jelentkezot... mert a tobbseg ugy gondolja, hogy ez 1 rossz tet, kozben ha jol emlekszem majdnem 98,5%-os valoszinuseggel lesz ilyen.....
;)
Tehat nem art matematikai modeleket hasznalni a kereskedesben.....

Sok sikert a longosoknak, shortosoknak, azoknak akik a tobbsegi velemenyt kepviselik es azoknak is akik nem, a piac pedig hosszutavon ugy is megjutalmazza azt akinek igaza van....!!!
;)
pomperj
pomperj 2014. 10. 29. 09:54
Előzmény: #3761  tberki
#3769
A tegnapi SPY erosodes persze a kinai piac felrobbanasanak echoja is lehetett. Azert egy +3% koruli indulo impulzus nagy ritkasag barhol. De nem vitas, mara az egesz Azsia zoldben virit, es ennek lehet meg egy echoja NY-ban.
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 09:51
Előzmény: #3762  Törölt felhasználó
#3768
Egyetertek, sajnos en meg nem talalkoztam strategiaval es olyan statisztikaval sem ahol a fibonacci szintek akar napos idotavon kepes lenne barmilyen elonyhoz jutatni.....
(persze ez nem jelenti azt hogy nem letezik,de en meg nem talalkoztam vele es az altalam ismert kereskedok sem rendelkeznek ilyen statisztikaval).....
A tamasz, ellenallasok es a napi pivot pontokra pedig mar a FED is keszitett statisztikat FX piacon, nem emlekszem pontosan ugy 20-30 evvel ezelott....
az eredmenyrol mar irtam korabban es arrol is hol veszitettek el az elonyt a kereskedok akik igy probaltak kereskedni....
Egyebkent arulnak az interneten ilyen strategiakat es 3 foldreszen az 5 vilagvarosban tartanak hasonlo tanfolyamokat 5000-10000$ koruli osszegekert, nyilvan a strategia 70-80%-os talalati aranyt hirdet, aki pedig veszi a faradsagot es utana nez az interneten,(szukseg lehet 30-60percre) az rajon, hogy a 70-80%-os strategia inkabb 51-53%-os....
(ugyanezen a logikai uton haladva sajnos a fibonacci szinteknel is eltunne az elony ha lenne, de egyelore meg az elonyt se sikerult bizonyitani....
es ezt nem en allitom, hanem olyan kereskedok akik 40-50 eve kereskednek a piacon sajat szamlan...
(pl. Larry Williams is es meg a konyv es az oldal szamat is feltettem a forumra ahol errol ill. ilyen temaban foglalnak allast)....
Egyebkent nem olyan nehez ezeket tesztelni, back tesztelni, mar egy viszonylag olcso 100-200$-os szoftver is elvegzi a munkat....(ahol eleg jo statisztikai adatokhoz lehet jutni, vagy lehet az embei emlekezetre hagyatkozni)....
Nekem ez kicsit Susus-nek tunnik, kb. olyan mint sarkany ellen sarkanyfu....

Szarvasvadasz es elliott modszere nekem azert tetszik jobban pomperjenel mert o csak mint lehetosegkent kezeli a szinteket es csak megfigyeleskent hasznalja a kulonbozo szinteknel, raadasul nekem ugy tunik, hogy kockazat kezelesre is komoly hangsulyt fektet es a rendszere mintha tartalmazna az os regi szabalyt, hogy akkor nyitunk ujabb poziciot ha az elozo pozi mar profitot mutat....

Egyebkent mindenki olyan strategiat hasznal amilyet jonak tart, mert mindenkinek feleloseget kell vallalnia a tetteiert ill. kereskedeseiert.....

ill. at lehet haritani a feleloseget masokra, (nyilvan akkor ha nem ugy mennek a dolgok ahogy elvartuk, bar en ezt nem tartom tul profi dolognak).....

Ugyanolyan un-profisional mint az a kijelentes, hogy nem kell a tokeatetteltol felni, csak megfeleloen kell tudni kezelni aztan pedig kijelenteni hogy mar nem kereskedunk Fx-en....
hm.....(abban egyetertek hogy nem kell felni tole,de a kereskedok tobbsege nem kepes megfeleloen hasznalni es itt tobb mint 90%-rol van szo)......

Azt pedig fantasztikusnak tartom, hogy 1 kereskedonek jobb 1-2 termeken megtanulni kereskedni, ezzel teljes mertekben egyetertek, mert konyebb es gyorsabban lehet sikereket elerni, es megtanulni nyeresegesen kereskedni....
es nem szegyen micro lotokkal kereskedni....(foleg sajat "eles" szamlan)....
mert az ugy sajnos nem arrol szol a tobbsegnek (90%), hogy ki milyen hozamokat er el hanem, hogy mennyi ido alatt vesziti el a szamlajat.....
Ezt nem kivanom bizonyitani ez is 1 teny......
es jobb 1%-ot keresni hosszutavon havonta mint par ev alatt elvesziteni jelentosebb osszegeket!!!!
pomperj
pomperj 2014. 10. 29. 09:18
Előzmény: #3762  Törölt felhasználó
#3767

Off
Linda Rashke-tol en is sokat tanultam. Akkoriban webseminarium nagy ujdonsag volt. A csaj 5 perces stoch-or hasznalt be es kilepesre, DE NEM CHARTON!
hanem a kepernyon ugralo szamokat nezte. Es igy is, halalos pontossaggal lepett be es ki. Egy napig ment a kozvetites, egymasutan negyszer csinalta meg hibatlanul. Es kozben konnyeden elmegyarazta, hogy masodlagosan mire figyel. Szenzacios volt.
emerald 2014. 10. 29. 09:00
Előzmény: #3754  pomperj
#3766
Hát reálisan elképzelhető ez a forgatókönyv.
Eredeti terveimben az volt hogy 1270-ig longolom az aranyat.
De talán egy short belepő arany ill. bányászok esetében meg fontosabb lenne.

December aranyár szempontból szezonalisan gyenge, tehát addig az emelkedés lehet meg is történik.-habár hullamtanilag lehet másképp fog kinézni időarányosan.

Sebaj, ha lessz arany 900$-ért, az ajándék a fizikai piacon :)
emerald 2014. 10. 29. 08:48
Előzmény: #3764  szarvasvadasz
#3765
Hú de jó, köszi :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 29. 08:44
#3764
FYI:

During FreeWeek, you get unrestricted, 24/7 access to intraday, daily, weekly and monthly forecasts -- including charts and videos -- for these FX markets:
• EUR/USD
• EUR/JPY
• USD/CHF
• EUR/CAD
• GBP/USD
• EUR/GBP

• USD/JPY
• GBP/JPY
• AUD/USD
• AUD/JPY
• USD/CAD
• U.S. Dollar Index

Link:
link
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 07:12
Előzmény: #3761  tberki
#3763
"egyedul a ma delutani fed amit en bizony olyan tenyezonek erzek ami felrughatja a status quot."

:XDD

Itt minden föl van már rúgva és minden ellenkezőképpen műkszik, mint amit a józan ész diktál, ezért kezdtem el mostanában a kifutó tradjeim mellett a gázzal és gázos cégekkel foglalkozni......

A FED-től sem várható nagyobb vola, mint általában az utóbbi 6 hétben ..... rövid távon ----- értsed ezt 1-5 napos időtartam ... lekereskedhetetlen a piac.... tiszta szerencsejáték..... W1 - en meg kell a mrgin, ha nem csak bohóckodni akarsz, sajnos ez van. vayg extra rövid időtávon hedgeles vagy stophuntingra mész rá kemény támaszoknál és rögtön utána már megy is a trailingstop...
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 07:02
Előzmény: #3760  Törölt felhasználó
#3762
"1 szamlan 1 strategiat kovetni"

Nagyon egyféleképpen gondolkodunk, azzal egészítenlm ki, hogy elvileg csak egy terméken lehetne tradelni.

Frankfurtban 1998 októberében tartott egy röpke 8h-s szemináriumot Joe Ross, meghívott vendég volt Linda Raschki, Ők is ezeket mondták, hogy felejtsem el a fibo-t, az elliotot, Gann aranymetszés stb varázstradeléseket és hogy kell egy mentális tréner = pszichológus.

Amiben nem értünk egyet az a daytradelés szerintem H1- en jól műkszik a tevehát- technika GBPUSD-en pl.... az egyetlen szabály, hogy napi 2x nyithatsz max.... ha az beválik jó ha nem gép kikapcs......

Másik szabály ..... a daytrader max két terméket tradelhet egyszerre, mert megfelelően , max 2 terméket lehet egyszerre managelni..... amúgy egyet értünk, Én is D1- en tradelek vagy fölötte , ott az alakzatok és a jelek sokkal magabiztosabban lekereskedhetők.

Visszatérve .:Elliot és Fibo.: Popmperj és szarvasvadász nagyon profi ebben és ezért megváltozott a véleményem ..... az elliot - elmélettel kapcsolatban, fibo- t meg azért kell néha rárakni, mert már annyian a rabjai, nagy sz@r, mert csak agkkor fordul az ár onnaN ha amúgy is kemény támaszhoz ér az árfolyam ..... úgy fogalmazok, hogy ezzel a két eszközzel Én sem operálok....
tberki 2014. 10. 29. 07:00
Előzmény: #3760  Törölt felhasználó
#3761
En hasznalom a fibokat a lehetseges fordulok elorejelzesere jol mukodnek. Miutan a korrekcios iranyt belottuk jol lehet kereskedni ilyen kicsi elmozdulasokat is. Szepen latszik hogy hol tartunk a korrekcioban, egyedul a ma delutani fed amit en bizony olyan tenyezonek erzek ami felrughatja a status quot.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek