Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 16. 12:13

Az indokolatlan nyugdíjakat bármikor el lehet vonni  

Ugrás a cikkhez
Az indokolatlanul folyósított rokkantnyugdíjakat alkotmánymódosítás nélkül is bármikor el lehet vonni, a korkedvezményes nyugdíjasok esetében azonban még a módosított alkotmány ellenére is komoly jogi aggályok merülhetnek fel. Ezt mondták...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=149496
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 23. 10:53
Előzmény: #299  commander8
#300
még a végén igaz lesz Fankadeli mondása "magyar rendőr velünk tart":)
commander8 2011. 05. 23. 10:51
Előzmény: #296  watson
#299
"A nyugdíj-kiváltságok eltörlése pedig nagyonis helyes lépés.
Ahogy helyes lépés lehet még a segélyt munkáért, és rokinyugdíj helyett segélyt a munkaképtelen rokiknak elképzelés."

No ez az amiben nem értünk egyet. Részben. Abban egyetértek, hogy változtatni kell a nyugdíjrendszeren, de nem törvénytelenül.
Mint mondtam: Adóztassa, fagyassza be, emelje a korhatárt stb. amióta megszületett már azóta kész a kormányzásra. Ilyen fantázia szegény, hogy erre sem képes?
Ami pedig a "rokikat" illeti. A helyzetük így is éppen eléggé megalázó. Nem hinném, hogy a segélyfizetéssel kellene tovább alázni őket.
Törölt felhasználó 2011. 05. 23. 10:50
#298
ha a fidesz esetleg meglépné a már meglévő nyugdíjak visszavonását vagy eltörli a korkedvezményt számolhat azzal, hogy max. az eu csendőrség vagy az in-kal esetleg a saját milliciája a terror elhárítási központ védi meg a a lánzongóktól
commander8 2011. 05. 23. 10:44
Előzmény: #294  prmiklos
#297
Végre valaki vesz a fáradtságot, hogy legalább belegondoljon abba amit írtam.
watson
watson 2011. 05. 23. 10:39
Előzmény: #284  commander8
#296
"tökéletesen elérte fidesz azt amit akart és jöhet a következő lépés. Amire nem is gondolná"

parancsnok, ebben tökéletesen igazad van csak nem ez az a lépés ami után következhet bármi, hanem a visszamenőleges adóztatás, a manyup lopás, az alkotmánybíróság korlátozása, a közhatalmi szervek egypártosítása (köztársasági elnök, ügyészség, bíróság, MNB...), diktátum alkotmányozás...

A nyugdíj-kiváltságok eltörlése pedig nagyonis helyes lépés.
Ahogy helyes lépés lehet még a segélyt munkáért, és rokinyugdíj helyett segélyt a munkaképtelen rokiknak elképzelés.
commander8 2011. 05. 23. 10:36
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#295
Ja most olvasom. Te kintről vagy ennyire határozott? Ez igen. Kint fizeted az adót, nyugdíjjárulékot?
prmiklos 2011. 05. 23. 10:35
Előzmény: #288  commander8
#294
Egyelőre vegyesek az érzéseim a témával kapcsolatosan. Egyrészt én is túlzásnak tartom, hogy 40-45 éves emberek nyugdíjba vonulhattak, másrészt az utólagos "visszahívás" sérti a jogérzékemet. Az igazság az, hogy sok érvelést hallgattam már meg a szakszervezetektől és az ágazat képviselőitől, melyeknek egy jórésze nem győzött meg. Pl az, hogy sokan azért mehettek el 4x évesen, mert az átszervezések kapcsán nem tudtak nekik más pozit adni. Nekem is van belügyes ismerősöm, hallottam nem egy történetet arról, hogy ezt hogyan játszották ki, stb, stb, stb, de az az igazság, hogy már az alapvető érveléssel sem tudok egyetérteni.

Mert kinek adatik még meg, hogy a munkájának elvesztésekor 50 éves kora alatt nyugdíjba mehessen? Még 58 évesen se, pedig akkor már minimálisak az esélyei, hogy talál munkát magának.

Azt elismerem, hogy vannak kemény helyzetek egy tűzoltó, rendőr, külföldön szolgáló katona életében, és ezt a munkát nem lehet 65 éves korig végezni, de azért azt nem szeretem, amikor mindenki a "csináld utánam" szöveggel jön. Csinálja vallaki az aszfaltozó után a nyári kánikulában a forró aszfalttal való munkát, vagy a heggesztő uán az egésznapos térdelést és hajlongást, a gázok belélegzését, és még folytathatnám tovább. A legtöbb munkának meg vannak a nehézségei, a mai munkahelyi körülmének mellett meg főleg.

Számomra egy biztos: nem helyes az, hogy ekkora különbségek legyenek a kedvezményezett és a nem kedvezményezett emberek között a nyugdíjakat illetően, nem szabad a terhet így elosztani.Az, hogy ezt a változtatást nem úthenger stílusban kellene intézni, az is igaz.
commander8 2011. 05. 23. 10:34
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#293
Ha csak ennyire futja abból a sok iskolából, akkor pedig ne legyél rá büszke, mert az is kidobott pénz volt az állam részéről.
Azért a te magas kvalifikáltságodban én erősen kételkedem.
commander8 2011. 05. 23. 10:30
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#292
Egy alternatívaként írtam. De lehet másként is.
Törölt felhasználó 2011. 05. 23. 10:28
Előzmény: #290  commander8
#291
hát, koma, ezt elbuktad, mert az egész pereputtyodnak nincs annyi iskolája, mint kb nekem. úgyhogy szádat evésre.

persze tudom én, egyezerűbb a markodat tartani az államnak, mint tenni a saját boldogulásodért...ezért tart itt ez az ország.
de hamarosan összedől a szemétdomb, na majd akkor sírhattok. majd küldök képeslapot külhonból. szevasz.
commander8 2011. 05. 23. 10:22
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#290
Nézd Szépecsém. Én nem akarlak téged megbántani, de oly mértékben vagy buta, hogy az már fáj. Tanulj még egy kicsit hátha sikerül a csőlátásodon változtatni.
Törölt felhasználó 2011. 05. 23. 10:21
Előzmény: #287  commander8
#289
Muhahaha.
Népszava??? Ahol internáló táborral "fenyegetnek"? Ne már!!
commander8 2011. 05. 23. 10:19
Előzmény: #287  commander8
#288
Következő...(javítás)
commander8 2011. 05. 23. 10:12
Előzmény: #286  marcus
#287
A k9övetkező lépést itt olvashatod. Már belinkeltem, de még egyszer:link
Egyik alternatíva. Tetszik?
marcus 2011. 05. 23. 10:07
Előzmény: #284  commander8
#286
jöjjön a következő lépés,már alig várjuk...az út úgy tűnik járható...
Törölt felhasználó 2011. 05. 23. 10:06
Előzmény: #284  commander8
#285
milyen jogtalanság?
hoznak rá egy törvényt és kész. egyszerű ez, mint egy faék.

szerintem meg az a jogtalanság, hogy te 25 év után elmész f*szt verni 2 kilóval én meg majd kapok 80ezret 45 év után, holott fizettem végig mint a kutya.

de mondom még egyszer: szerintem a gondolkodásmód megváltoztatásán és az ösztönzésen a lényeg, nem a pénzügyi megtakarításon. az csak a hab a tortán.
commander8 2011. 05. 23. 10:02
Előzmény: #279  watson
#284
Okosok, ha ti csak azt látjátok ebben az egészben, hogy ez egy egyszerű nyugdíjkérdés, akkor már tökéletesen elérte fidesz azt amit akart és jöhet a következő lépés. Amire nem is gondolnál, meg én sem, mert úgy véled, hogy na ezt már biztosan nem lehet.
Aztán rádöbbensz arra, hogy mégis, mert már ezeknek semmi sem szent. Még egyszer mondom: Ezzel a jogtalansággal nincs megállás, jönni fog a következő, és nehogy azt higgyétek, hogy ti ki fogtok maradni. Ti is Watson, Kivlov hát nem értitek?
Egy kis olvasni való:link
Törölt felhasználó 2011. 05. 23. 09:56
Előzmény: #281  commander8
#283
Egyet tudok érteni veled annyiban, hogy ha már elmentél nyugdíjba, akkor ne lehessen visszarángatni dolgozni, mert először is nincs hova, ha meg igen akkor minek? Kutyaszart szedni meg utcát söpörni?
És mi után számolnák a nyugdíjat? Az 50e Ft-os közmunka fizetés után?
Akkor lenne ennek értelme, ha mindenki visszakerülne a korábbi beosztásába.
De miért kéne hasra esni 25 év katonai szolgálattól? Háborúban voltál talán?
Mert ha igen, akkor jól megfizettek és különben is egy idegen hatalom érdekeit szolgáltad, nem a hazát védted.
El tudom képzelni, hogy nem az íróasztal mögött ültél és hogy keményen dolgozol, de más is így teszi, mint pl a vegyipari dolgozó vagy az útszéli kubikus. Akkor mindenki menjen el 25 év után nyugdíjba?
Törölt felhasználó 2011. 05. 23. 09:55
Előzmény: #281  commander8
#282
hagajuk már ezt a sz*rrágást, papa.
felesleges betolnom a lét nyugdíjra, mivel sosem kapok vissza belőle semmit. ennyi. vagy ki fogja majd fizetni nekem 45 év múlva? kolompár hozé és a purdéja??? lóf*szt...

Vicc az egész korkedvezmény akkor is. kezdve onnan hogy (korábban?) beleszámolták a katonai/rendőri középsulit pl a munkaviszonyba. Milyen alapon? Vicc.
Az irodai aktatologatók korkedvezményéről nem is beszélve.
Az már csak hab a tortán, hogy szinte összes idegileg, fizikailag „kikészült” 40 éves nyugger dolgozik a 2 kilós nyugdíja mellett…
commander8 2011. 05. 23. 09:48
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#281
Valóban semmi közöm sincs a korodhoz, bár ha véleményt alkotsz, akkor legalább ennyire érdemes volna vállalni magadat. Tudom, hogy itt mindeni anonim, de a korosztály lehet, hogy egy kicsit befolyásol.
"De úgysem érem meg a nyugdíjat, ergo egy vasat nem kéne befizetnem…" - írod.
Hát ezt rosszul tudod cukorborsó. Ugyanis a magyar társadalom biztosítás rendszerében a korának megfelelően mindenki érintett, a gyerek úgy, hogy iskolába jár, amit a befizetett adók és egyéb pénzek (ne menjünk bele ezekbe a rendszerekbe) finanszíroznak, az idősek és arra jogosultak pedig nyugdíjakban részesülnek.
Az pedig, hogy te ezt sosem fogod megérni, sose mond, mert nem tudhatod, hogy mikor kerülsz olyan helyzetbe, amikor rajtad is a társadalom-biztosításnak kell segíteni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók