Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2016. 06. 28. 10:04
Előzmény: #3139  pomperj
#3140
Most latom, van 2 fontos TA jelzes.

1)A VIX volatilitas az SPY-ra, BUY jelet adott; es ez megerositi, hogy legalabbis a July 4 unnepig az SPY alighanem emelkedni fog.

A jel lenyege; VIX -ra rajzolsz egy 2 sigma tavolsagu Bollinger szalagot. HA VIX atfut rajta, aztan ujra visszazar a szalag vonal ala (mint most), az igen stabilan jo BUY jelzes.
Nos, ez a BUY jel van most.

2)hetfon Hindenburg Omen is volt.
Altalaban 2 jel kell ahhoz, hogy ervenyes legyen a szabaly, hogy a 2. HO jel utan, 4 honapig a crash valoszinusege 70% fole emelkedjen.

Figyelni kell a masodik erkezik-e vagy nem.
pomperj
pomperj 2016. 06. 28. 09:39
Előzmény: #3138  pomperj
#3139
1)Kozeptavon a velemenyem SPY-rol nem valtozott. A blogban levo 3 ALT. valtozat mindegyiket tovabbra is lehetsegesnek latom. Egyik sem zarhato ki meg.
A lenyeg az, hogy a kovetkezo 2-3 honapban a fo irany lefele van, 60-70% valoszinuseggel.

A kivetel az, ha nagy erovel megindul innen fel, zold szinu ALT a blogbeli rajzon, es ATH-t csinal, Jun.16. chart.

link

2)Neowave alapon, a jo oreg Glenn Neely nagyjabol igy varja a kilatasokat:

link

Ez eleg jol egybe vag a blogbeli piros es kek szinu chart Alt. lehetseggel. Bar az egesz szamozasa teljesen egeszen mas; ees lehet hogy az ove a jobb. De, a lenyege ugyanaz. Es Glenn 50 eve csinalja a szakmat; erdemes figyelni ra.

pomperj
pomperj 2016. 06. 28. 08:25
Előzmény: #3135  Brokerpoker5
#3138
Azsiaban ma reggel mar oldalazas van. Ez vagy a menetkozi korrekcios pici fel par orara, vagy vege-fele jar a Brexit panik. Ez utobbi a valoszinubb.

1)Arra szamitok, hogy OTP es BUX is fordul es koveti oket; talan mar ma elkezdodik a felpattanas. A het vegeig az esenek, ami OTP-ben 700 pont koruli volt, fibo 62%-at alighanem vissza-korrigalja.

2)SPY elerte az elso target, a 1990-2000 savot. Ott is felpattanas kezdodhet; es arra szamitok, hogy a bankok (3x FAS) lesz a legerosebb szektor felfele; ahogy lefele a leggyengebb volt.
Az EU bankok egesz jo daytrade alkalom: DB, ING stb. akar +10%ot mehet.

3)Az olaj korrekcio meg tarthat. A target 43-46 sav. PBR igen jo veteli alkalom 6-5.5 savban.
benevez 2016. 06. 28. 07:52
#3137
Sziasztok!

Újra belevettem WLL-be, de (utólag) kicsit elhamarkodott volt, 10,2-n vettem bele.

Elég komoly mennyiségi hígítást hajtanak végre a részvényállományban, aminek köszönhetően 1 milliárddal csökken az adósságállományuk.

Most 8,5-nél jár az árfolyam.

Pomperj, újabb vételeket itt javasolsz, vagy ajánlott a kivárás inkább?
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 21:26
Előzmény: #3129  pomperj
#3136
Szia János ?

S&P - ben mi a további meglátásod ?

EWZ , PBR is rendesen esik , az első csomag megvétele mehet , vagy még túl korainak látod ma este ?
Brokerpoker5 2016. 06. 25. 17:29
Előzmény: #3129  pomperj
#3135
Szia János !

Köszönöm a múlt hétvégi tippeket. Bejöttek. Köszönöm.
McDee 2016. 06. 25. 05:27
Előzmény: #3096  McDee
#3134
link

p/c ratio: link

szezonalitás: link
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 23:50
#3133
"Merkel bekemenyit" nem sokaig tartott az elkepzeles..., nevezhetnenk gyenge bloffnek

mint irtam korabban nemet export cegeknek nagy szuksege van a brittekre es a korabbi kereskedelmi megallapodasokra...

link
macskassy 2016. 06. 24. 21:24
Előzmény: #3131  macskassy
#3132
Lehet, hogy bejön amit írtál, hogy július elejére érik egy nagy zuhé!
macskassy 2016. 06. 24. 21:22
Előzmény: #3129  pomperj
#3131
Szia Pomperj, nem úgy néz ki, hogy visszahúzzák, sőt...
mi történt a 11. esetben? :) és mikor volt?
gold66 2016. 06. 24. 21:20
Előzmény: #3129  pomperj
#3130
Ép most lehetünk a tanúja a 2028. -as szuport leszakításának ? Ha így marad záróban is az mit jelent ?
pomperj
pomperj 2016. 06. 24. 19:12
Előzmény: #3127  pomperj
#3129
Egy kis statisztika hetvegere, hogy legyen min gondolkodni; meg (w) kerdesere is erdemes precizebb valaszt adni.

1)Mi tortent az SPYban azutan, hogy -3%nal nagyobb le gap-el nyitott?
Az utolso 20 evben volt 11 eset.

Nos, a 11 esetbol 10 esetben aznapi zarasig vissza-emelkedett +2.5%ot, szoval a zuhanas jo nagy reszet.

A rakovetkezo het is erdekes. A 10 esetbol 7 esetben mar pozitivban is zarta a rakovetkezo het vegeig.

A legutolso eset 2015Aug. volt. Akkor, a leszakadas utan 5 nappal mar szereny pozitivban zart.
Szoval, ma zaras korul venni SPY-t, nos, nem is biztosan rossz otlet; de azert a 2028 ala szakadas eseten mar nem mernem longra venni. Mert a support akkor mar leszakadt allapotu lenne.

Vigyazat! Ez SPY statisztika, nem azonos a BUX-al, vagy OTP-vel. De erdekes lenne, ha valaki azt is megcsinalja.
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 17:27
Előzmény: #3127  pomperj
#3128
Nem hiszem hogy az amcsi cegeknek jol jonne a gyengulo cable...
monjuk ez nem fog segiteni a profit "novekedesnek"
az hogy a GBP es SPY visszajott -2% ala, majd fordult es ujra esni kezdett...
Nyilvan a hatterben mindent megtesznek a jegybankok...,de eppen az a problema, hogy akademikus szekbol nem ertik miert tortent ez, a valasz egyszeru az atlag (tomegnek) embernek az elet korulmenyei az elmult evekben nem nottek, foleg nem Eu-ban ill. amcsiban...
eppen ezert Trump az egyik elnokjelolt, mert rengeteg elegedetlen ember van az usaban is....
szep dolog, hogy a jegybankok "megveszik" a piacot ill. megprobaljak csillapitani a sokk hatast...
tovabbra is allitom, hogy ez 1 lepes s sorban...
Vasarnap talan valasztasok vannak Spanyolorszagban, ahol is egyelore nincs is igazi kormany, jovore Franciak valasztanak, majd 2017-ben a nemetek....
Most a Holland nepszavazasrol ill. Dan nepszavazasrol nem is beszeltunk, es kozben az eu szeretne megallapodni a menekult kvotarol...
Nem kell kapkodni, de en nem vasarolnek amcsi ill. eu-s reszvenyeket ( persze ha jegybanki hatter all az ember hata mogott es mint megbizast hajt vegre az ember azzal nincs gond mert ok korlatlanul tudnak elmeletileg penzt krealni, gyakorlatilag meg majd a piac bebizonyitja hogy ki hrodja a nadragot)...
USD pedig erosodott mindennel szemben, (ez nem jo az exportnak es ezaltal a SPY-nak); gondolom a FED 1 resze a PBOC-al probal megegyezest kreallni, hogy ne ertekeljek le a reminbit a dollarral szemben mert akkor elszabadul a pokol, es ez mellett a BOJ sem unatkozik...
Elobb utobb a nagybaratsagbol 1 valsag kozepette, feszultsegek adodhatnak es lehet hogy a korabbi nagy egyetertes es kozos politika kevesbe eros alapokon fog nyugodni....
Ne felejtsuk barmenyire hangoztatjak a jegybankarokat is valasztjak es belso politikai feszultseg 1-ik politikusnak sem hianyzik...
Sajnos nem sok shortom maradt,de 2072,7-en ujra nyitottam 1 adagot, a korabbi ausztral bank shortjaim pedig kezdenek szep profitot mutatni, mint ahogy az aranybanyaszok,EUR/GBP, BTC...
Van benn veteli megbizasom URA-ra es orosz ETF-ekbol vettem kisebb csomagokat, a rubelt is nezegetem...
es GBP-t akarok majd venni JPY ellen,de meg messze van az ar, remelem a kovetkezo 2-3 honapban gyengul meg 1 kicsit GBP/JPY-en es akkor lehet venni nehany jo kis pozit melyet majd evekig lehet dedelgetni...
pomperj
pomperj 2016. 06. 24. 16:36
Előzmény: #3126  Tibi0002
#3127
;-)

2)W-nek:
Az SPY nem azonos sokk idejen BUX-al. Egesz maskepp viselkedik. Most meg benn maradt az oldalazo csatornaban; en nem mernem itt shortolni; ami megvan, azt lehet tartan.
Majd ha leszakad, akkor lehet ujat adni hozza.
Tibi0002 2016. 06. 24. 15:26
Előzmény: #3123  pomperj
#3126
Hogyhogy semmit? Francia bor, belga csoki, cseh sör? Csak viccelődöm. Forintban számolom a portfólióm, és a gyengülés miatt még jelentősen nőtt is az értéke. :)
Törölt felhasználó 2016. 06. 24. 14:41
Előzmény: #3118  pomperj
#3125
Én tartom INDIA és BRAZIL pozikat.

Van még cash-em és ha leesnek bele veszek újra. Így elátlagolom. Ki nem szállok semmiből, nem ugrálok. (avval még jól nem jártam)
pomperj
pomperj 2016. 06. 24. 10:56
Előzmény: #3121  werkaz
#3124
Jo lenne, ha beesne LAC; en alighanem vennek belole meg, es sokat 0.50 tajan. De nem hinnem, ekkora szerencsem legyen.

Egyszeruen a Brexit egy kiomlott tej. A maradekot felnyalom; az se rossz.
pomperj
pomperj 2016. 06. 24. 10:54
Előzmény: #3120  bgyu
#3123
Nem vennek semmit Europban honapokig. Ez most nem a gorog, szokasos nyari honapos, felfujt valsag.
Ez brit. Elso vilaghaboru, masodik vilaghaboru, Brexit a sorrend a brit katasztrofak soraban.

Szoval: ez tenyleg kihat, fundasan, minden Eu tozsdere.

pomperj
pomperj 2016. 06. 24. 10:51
Előzmény: #3119  werkaz
#3122
EN is vettem UVXY-et, de nem eleget ;-)
Csak 5000 db-om van; nem mertem tobbet, tegnap zarasig az SPY meg vadul optimista volt. Aztan fel oraval utana bezuhant.

En mar ateltem ugy 20 ilyen esetet. Mindig ugy nez ki a chart, ahogy berajzoltam itt elobb.
werkaz 2016. 06. 24. 10:50
Előzmény: #3118  pomperj
#3121
János, szerinte LACDF úgyanúgy be fog esni mint bármi más ? LAC ajánlatin egyelőre nem látok pánikot.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek