shikoro

Regisztráció: 2019-05-03 09:13:20

Hozzászólások száma: 7

Utolsó hozzászólás: 2022-09-15 09:59


Tapasztalat: 2
Aktivitás: 2
Népszerűség: 2


utolsó 20 hozzászólás

EUR/HUF 2022. 09. 15. 09:59
Kedves Fórumtársak! Lejárt állampapírból kikerült olyan összeg, amire nincs s.o.s. szükségünk, viszont nem szeretnénk, ha ez a pénz elkallódna. Állampapírba nem akarjuk visszaforgatni, és voltaképp azon gondolkodunk, hogy nem forintban tartjuk, hanem átváltjuk (nem tőzsdei kereskedésre gondolok, hanem fizikai átváltásra). Számításba jött az euró, az angol font és a svájci frank (az amerikai dollár értékállóságában nem bízunk, a legerősebb arab valutáktól, valamint a rubeltől és a jüantól félünk). Sajnos olyan fórumot nem találtam, ahol hasonló témáról menne a beszélgetés, de talán az itt aktív fórumtársak között van olyan, aki megosztaná velem a véleményét erről a három valutáról, és arról, hogy ha lehet őket rangsorolni, melyikbe érdemesebb a forintot átforgatni. Persze ha van más valuta, amire érdemes lenne a forintot átváltani, e tekintetben is szívesen veszem a tanácsot. Előre is köszönöm, ha megosztjátok a véleményeteket!
Lakás/Ingatlan árak topik 2020. 03. 30. 14:33

Sziasztok!
A lakáshitelekre adott moratóriummal kapcsolatban érdeklődöm.
A bank honlapja, telefonos ügyfélszolgálata érdemi tájékoztatást, magyarázatot még nem tud adni, de nyilatkozatot bármikor tehetek, hogy nem szeretnék élni a moratórium adta lehetőséggel. A problémám az, hogy április elején fizetnem kell a törlesztőt, ha nem akarok késni, és a moratóriumot sem szeretném igénybe venni, szóval jó lenne egyértelműen látni a helyzetet. Egyelőre nem tudom, hogy mivel jár a döntés. Próbáltam utánajárni a következményeknek, találtam 3 oldalt (https://www.mnb.hu/letoltes/fabian-banai-vastag-az-ugyfelek-a-moratoriummal-jobban-jarnak.pdf,   https://24.hu/fn/gazdasag/2020/03/27/koronavirus-hitel-torlesztes-moratorium-kamat-toke/ és https://bankmonitor.hu/cikk/kiszamoltuk-hogyan-hat-a-hitelmoratorium-a-visszafizetesedre/), ahol példákon keresztül próbálták kiszámolni, hogy a moratórium hogyan változtat a hitelkonstrukción.
Az a kérdésem, hogy jól értem-e, hogy a hátralévő tartozást úgy nem kell 9 hónapig fizetni, hogy a 9 hónapra eső kamatösszeget hozzászámítják a teljes tartozáshoz, így a 9 hónapra eső kamatot (kamatrészt) voltaképp kétszer kell megfizetni (emiatt nőne a futamidő nem 9, hanem annál több hónappal). Felmerült bennem, hogy ha nem üt be a krach, a 9 hónap alatt gyűjteném tovább a törlesztőt (387 ezer Ft kamatrészt és 657 ezer Ft tőkerészt), majd a 9. hónap végén ezzel az összeggel előtörlesztenék, azt remélve, hogy a 9 hónapra eső kamatrész összegével (azaz 387 ezer Ft-tal) csökkenteni tudnám a még fennálló tőketartozást (és ezáltal a hátralévő évekre eső kamatrész is csökkenne). Azonban ha az előtörlesztéstől függetlenül a 9 hónapra eső kamatot (387 ezer Ft-ot) így is, úgy is felszámítják utólag, akkor nem éri meg ilyesmin törni magam, jobban járok, ha folytatom a havi fizetgetést.
Segítségeteket előre is köszönöm!
MOLly tulajok topikja 2019. 05. 03. 09:46
Köszönöm a gyors választ!!
MOLly tulajok topikja 2019. 05. 03. 09:28
Sziasztok! Elnézést az offért, de van infó arról, hogy az osztalékhoz meddig lehet venni a részvényt és mikor van a tulajdonosi megfeleltetés?  A tulajdonosi megfeleltetés másnapján már el lehet úgy adni, hogy az osztalékot megkapjam? Ha akkor még nem, akkor hány napot kell várnom? Tavaly április végén vettem, de akkor elég sokáig meg is maradt, idén nem tudom tartani. Köszönöm, ha válaszoltok!
Lakás/Ingatlan árak topik 2018. 03. 25. 23:34
Köszönöm a tanácsokat, figyelni fogom a hirdetéseket. A szakvizsgát elkezdtem, még két vizsga van hátra. Ezeket követően szétnézek a munkaerőpiacon, mert azzal már szembesültem, hogy a közszférában én nem fogok tudni előrelépni, sem érdemben többet keresni. A hitel ilyen fizetés mellett kétségtelenül nagyon megkötné a kezeimet, és az illeték, valamint a felújítási, berendezési költségek miatt tartalékom sem maradna, sőt, valószínűleg nem is futná mindenre. De ha lakható állapotú lakást vennék, azt ki is adhatnám kb. 1 évre, addig a törlesztőrészletet a bérleti díj fedezné, így tudnék egy kicsit gyűjteni, hogy utána normálisan meg tudjam csináltatni, vagy be tudjam rendeztetni. A törlesztőrészlet kevesebb lenne, mint a bérleti díj, amit másnak fizetnék, és ha még munkahelyet is tudnék váltani, a magasabb fizetésből már félre is tudnék tenni, egy idő után elő is tudnék törleszteni, és akkor már az se lenne gond, ha nem lenne az árakban visszaesés. Ugyanakkor ha 3-4 év múlva visszaesnének az árak mondjuk a mostani szintre, a köztes időszakban gyűjtött pénzzel együtt nagyobb vagy jobb minőségű vagy jobb helyen lévő lakást tudnék venni, vagy a kisebb mérethez kellene kevesebb hitelt felvenni. Szóval a pro és kontra érvek egyaránt megvannak.
Lakás/Ingatlan árak topik 2018. 03. 24. 07:20
Köszönöm a válaszokat! Egy hozzászóló pár hónapja levezette, hogy 2019-2021 közé várja az újabb ingatlanválságot, és ez teljesen logikusnak tűnt. Időközben viszont kibővítették a CSOK-os lehetőségeket, és látva, hogy az általam követett körben a 2-3 hónappal ezelőtti hirdetések teljesen eltűntek, helyüket pedig újabb, de jóval drágább ajánlatok váltották fel, felmerült bennem a kétely, hogy a közeljövőben (2-4 év) valóban lesz-e válság, és ha igen, nagyobb méretű, vagy csak egy kisebb pangás – hiszen a vásárlóknak úgy tűnik, ezek az árak se túl magasak. Mi erről a véleményetek? Egyébként a felső szintű közigazgatásban dolgozók azon (kisebb) részébe tartozom, akiknek nincs protekciója, és nem széles nyelvcsapásokkal vagy mások elgáncsolásával igyekeznek a ranglétrán előrébb haladni (talán ezért se haladok előre). A szakvizsgát követően tervezem a váltást, addig azonban a munkáltató neve tart ott, ahol vagyok, illetve az, hogy a nyelvvizsgáimra pótlékot kapok (ezzel együtt érkezik 178 ezer Ft a bankszámlámra), amit vidéken nem kapnék, mert itt végképp nem lenne szükség a nyelvtudásomra. Voltaképpen azért vártam már eddig is, mert túl nagy falatnak éreztem a hitelt, csak közben attól tartok, hogy a folyamat más irányba halad, mint azt sokan (én is) várják. Több külföldi nagyvárosban olyan magasak az árak, hogy nagyon leszűkült a saját tulajdonban lévő ingatlanok aránya, ezért jóval többen bérelnek, mint vásárolnak, és nincs válság. Úgy veszem észre, hogy itthon is a befektetőknek kedveznek a szabályokkal (akinek sok van, annak legyen még több, így legalább a hitelezési válság esélye is alacsony marad, és az se gond, ha a befektető külföldi, hiszen aki kipengeti a letelepedési kötvény árát, tisztában van a megtérülési és haszonszerzési lehetőségekkel is, és ebből a szempontból még mindig az ingatlan az ász), a népességszám növelése miatt pedig igyekeznek a nagycsaládosokat is segíteni (tehát ha előre akarsz jutni, vállalj be minél több gyereket). Nem politizálni akarok, csak sajnos a felső körökben született döntések határozzák meg az ingatlanpiac alakulását, és úgy tűnik, nem akarnak válságot eredményező, csökkenő tendenciát kiváltani, ugyanakkor igyekeznek az „öngeneráló” folyamatokat is visszaszorítani (pl. tartósan alacsony szinten tartani a Ft-ot, a kamatokat). Mit gondoltok erről?
Lakás/Ingatlan árak topik 2018. 03. 23. 11:50
Tisztelt Fórumozók! A tanácsotokat szeretném kérni lakásvásárlással kapcsolatban. Figyelemmel az emelkedő árakra elgondolkodtam, hogy bár egyelőre nem akartam, talán mégis vásárolnom kellene egy kis lakást (35 m2-es panel), mert félő, hogy később még ilyenre se telik (bár a téglát jobbnak tartom, de a nagy belmagasságot, a gázfűtést és a bojlert kifejezetten nem kedvelem, így már inkább panelokat nézek, és leginkább a 48 m2-es lakások elosztása tetszik, de sajnos ezek nálam az elérhetetlen árkategóriába esnek). A lakás megvásárlásához 15 évre 8.5 millió forint hitelt (végig fix kamattal) vennék fel (most vagyok 28 éves), ami havi 70 ezer forintos törlesztőrészlettel járna. 15 év múlva azt se tudom, mi lesz, de remélhetőleg nőni fog a bérem, ami most nettó 178 ezer forint (jogász végzettség + 2 felsőfokú nyelvvizsga), azonban az ingatlanpiac is változni fog (kérdés, hogy milyen irányba). Természetesen jelzáloghitellel terhelten nem fogom tudni eladni a lakást (csak bőven ár alatt) egy esetleges csere érdekében. Jelenleg vidékről utazok fel (napi 4 óra, ha a vonat nem késik), illetve elképzelhető, hogy szolgálati lakásban lakok 1 évig (ha sikerül onnan a molylepkéket kiírtani), ami havi 35-40 ezer forint kiadással járna (tehát valahol ott lenne, mint egy saját lakás rezsi költsége). Szerintetek érdemes lenne még most (fél-1 éven belül) egy kisebb lakást megvennem, vagy inkább várjak még pár évet, hátha addigra kedvezőbbek lesznek a körülmények? Előre is köszönöm a tanácsokat!

friss hírek További hírek