Topiknyitó: pampa 2009. 12. 18. 10:58

VÁLASZTÁS 2010  

Lassan aktuális lesz.



Egy kis olvasnivaló:



Vasban nehéz MSZP-snek lenni



A jelenlegi adatok azonban nem támasztják alá a szocialisták optimizmusát. A közvélemény-kutatások a júniusi EP-választásoknál is rosszabb eredményeket prognosztizálnak. Számításaink szerint ebben a helyzetben nem zárható ki az sem, hogy az ország három-négy kisebb megyéjében, Vasban, Zalában, Tolnában, esetleg Nógrádban nem lesz a pártnak sem egyéni, sem listás mandátuma.



A legrosszabb pozícióból a Vas megyei jelöltek vágnak neki a kampánynak. A megyeszékhely, Szombathely ugyan a mai napig MSZP-s polgármester vezetése alatt áll, a közgyűlési többség azonban már rég áttolódott a jobboldalra. A párt Vasban hagyományosan rosszabbul teljesít az országos átlagnál, a 2006-os győztes országgyűlési választáson is csak harminchat százalékot kapott a Fidesz ötvenhárom százalékával szemben, és egyéni körzetet már akkor sem sikerült elhozniuk. Az EP-választáson az egyik legrosszabb szocialista eredmény született ebben a megyében, alig haladta meg a 13,3 százalékot.



Ha az MSZP akár csak egyetlen százalékkal rontott támogatottságán az utóbbi hat hónap alatt, akkor egy mostani választáson kalkulációink szerint a párt megyei listájának nem jutna parlamenti hely. (A számítás természetesen hipotetikus, hiszen két különböző időpontban zajlott választás adatain alapszik, és a végeredményt 2010-ben a párt népszerűségi adatai mellett a riválisok támogatottsága, illetve a részvételi arányok is befolyásolhatják.)



Vas megyében négy mandátumot osztanak ki a területi listán. 2006-ban kettő jutott a Fidesznek, és az úgynevezett kétharmados szabály miatt az MSZP-nek is kettő.

Hogyan születik a listás mandátum?



Az MSZP szorult helyzetének megértéséhez érdemes felidézni, hogyan szabályozza a választási törvény a területi listás mandátumok kiosztását. A választás első fordulójában a pártlistára leadott szavazatokat elosztják a kiosztható mandátumok száma +1-gyel, azaz Vas megyében öttel. Az osztás eredménye adja meg azt a számot, ami egy mandátumot ér. Vasban 2006-ban 147 980 szavazatot adtak le, ebből adódóan 29 596 szavazat után kapott egy-egy párt egy parlamenti helyet.



A fideszes szavazatokból bőven kijött két mandátum, a szocialistáknál viszont nem. Náluk a kétharmados szabályt alkalmazták, azaz ha egy pártnak van annyi fel nem használt szavazata, amennyi kiteszi a mandátumhoz szükséges szám kétharmadát, még egy jelöltje bejut. Ekkor viszont az így felhasznált szavazatok és az egy mandátum elnyeréséhez szükséges szavazatok közti különbséget levonják az országos listára átvitt szavazatokból. Vas megyében az utolsó listás képviselői posztot 19 730 szavazattal szerezték meg, amihez az EP-választásival azonos, 13,3 százalékos eredményt kell teljesíteni.



Az MSZP listáját Ipkovich György, szombathelyi polgármester vezeti, a második helyet Nemény András megyei elnök kapta, ő a párt országos listáján is rajta van, a harmincharmadik.

Zalában jobb MSZP-snek lenni, de nem sokkal



Kissé jobbak a zalai szocialisták kilátásai. Zalában az uniós választást 14,6 százalékkal zárta a párt, és a 2006-os adatok alapján számításunk szerint 11,1 százalékos listás eredmény is elég egy megyei listás parlamenti helyhez. A megyében 2006-ban az öt egyéni körzetből egyet, Göndör Istvánét sikerült megnyerniük, kettőben a Fidesz–KDNP első fordulós győzelmet aratott. A 2006-os harminchét százalékos listás eredmény két helyre volt elég, a Fidesznek itt három mandátuma lett.



Az előrejelzést azonban megzavarhatja az is, hogy a térségben mindkét nagy párt – belső konfrontációi miatt – nagy cseréket hajtott végre. Göndör nem indul egyéniben, és a területi listán sem kapott helyet. A lista élén Baracskai József megyei elnök áll, őt a Göndört váltó Fodor Csaba követi.

A Jobbik bekavarhat



Tolna megyében, ahol négy országgyűlési hely vár listás kiosztásra, 15,3 százalékos teljesítményt hoztak júniusban a szocialisták, a 2006-os adatok alapján számolva legalább 13,3 százalék kell ahhoz, hogy a helyi listavezető bekerüljön a parlamentbe. Ha ez meglesz, akkor Harangozó Tamás megyei elnök, a volt EP-képviselő öccse, a Mozaik Klub egykori tagja szerezhet mandátumot.



Nógrád lélekszámban az ország legkisebb megyéje négy egyéni és négy megyei listás mandátummal. 2002-ben és 2006-ban a pásztói és a salgótarjáni kerületben az MSZP jelöltje nyert, a szécsényi és a balassagyarmati kerületekben a Fidesz–KDNP győzött. A megye nem teljesen reménytelen a szocialistáknak, hiszen az EP-választás is az országos átlag feletti támogatottságot jelzett, itt 17,7 százalékot értek el, és a 2006-os választáson 13,3 százalék elég volt egy listás hely megszerzéséhez. De nyáron a Jobbik nagyobb támogatottságot kapott, 18,7 százaléka egy teljes százalékot vert a szocialistákra. Így az új választáson egészen más szituáció állhat elő, mint 2006-ban, amikor még Boldvai Lászlónak és a jelenleg titokminiszterként működő Juhász Gábornak is sikerült egyéni mandátumot nyernie.link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2010. 01. 23. 13:03
Előzmény: #199  exley
#200
Hihetetlen,hogy a Fidesz esetleges 2/3-os győzelme megakadályozása érdekében mindent beáldoznak.
Ennyire rettegniük kell ezekszerint tőle? Mert a mentelmi jog a Jobbik bekerülése esetén úgysem menthető meg.
exley 2010. 01. 23. 11:09
Előzmény: #198  mondoka
#199
A kultúrális tárca 24 milliárdot készül szétosztani, közben éhező gyermekek 100 000-ivel kell számolni.
mondoka 2010. 01. 23. 10:40
Előzmény: #197  pampa
#198
Utánuk az özönvíz...
Az armageddon és világvége előtti utolsó napon még tán királlyá is koronáznák az egész országot. A materialista elvek már nem számítanának. A 20milliós hivatali audit meg masnival a tetején odaadnák az utolsó valóban minimálbéren élőnek. Valami szívességet még persze biztosan elfogadnának, vagy akár kérnének is érte. :))
pampa 2010. 01. 23. 10:04
#197
Osztogatás válság idején
Íme, a szocialista csodafegyver!

Élő Anita

2010.01.23. - 09:34

A közvélemény-kutatási előrejelzéseknél kedvezőbb választási eredményekben reménykednek a szocialisták - januártól ugyanis sosem látott osztogatásba kezdenek. "A több pénzt az embereknek" elv alapján egymillió nyugdíjas kap extra emelést, februártól pedig dolgozók millióit "jutalmazzák meg" akár havi 18 ezer forinttal.

"Ne féltsen engem, be fogok jutni a parlamentbe" - nyugtatgatja lapunk munkatársát az egyik szocialista politikus, amikor jelezzük neki: az országos lista közepén elfoglalt helyével nem vennénk mérget rá, hogy folytatja országgyűlési karrierjét. A magabiztos választ az indokolja, hogy - mint más forrásaink is megerősítették - az MSZP vezérkara ígéretet tett a képviselőjelölteknek: hamarosan véget ér pártjuk mélyrepülése, az új adórendszernek köszönhetően a szocialisták támogatottsága emelkedni kezd.

Mindez meglepő, hiszen korábban szakértők egész sora - és a Heti Válasz is - láttatta, hogy az akkor még csak tervezett változtatással nem nő, hanem csökken a nettó bérek összege. Az adótörvény végső változatából azonban kitűnik: nem csak annyi történt, hogy a szuperbruttósítás miatt a munkáltatói járulékokat is beszámítják az adóalapba, és cserébe 1,9 millióról ötmillió forintra emelik a sávhatárt. Vagy is azt az összeget, amely alatt még a legalacsonyabb, 17 százalékos, és nem a 32 százalékos adókulccsal kell számolni. Megemelték azt a tételt is, amit az alacsony jövedelműek levonhatnak az adójukból. Tavaly adójóváírás címen 104 ezer forintos bruttó bérig havonta 11 340 forinttal lehetett, idén 265 ezer forintig 15 100 forinttal lehet csökkenteni az adó összegét.

Magasabb nettó bérek

A hatás nem is marad el: számításaink szerint minden idők legnagyobb "spontán" reálbéremelkedése várható februártól. Ezúttal a kormány nem a legalacsonyabb jövedelműeknek kedvez leginkább, noha a minimálbéresek is többet kapnak havonta 1150 forinttal, ami 1,5 százaléknak felel meg. Összegszerűen azonban a 210-230 ezer forintot keresők járnak a legjobban. (Ez a munkaszerződésben szereplő, hagyományos bruttó pénzt jelenti, nem pedig a szuperbruttósított összeget.) Ők havi hét százalékkal magasabb nettó béremelkedéshez jutnak, vagyis 15-16 ezer forinttal vastagabb borítékkal térhetnek haza. Nominálisan a legmagasabb növekedést a 330-340 ezer forintot keresők könyvelhetik el, ők pusztán az adószabályok módosulása révén havi 18-19 ezer forinttal többet keresnek majd februártól. Ez lenne tehát az első számú szocialista csodafegyver, az érezhető mértékű nettó béremelés.

Hogyan lesz képes ekkora adóbevételről lemondani az államcsődtől csak a nemzetközi hitelek segítségével megmenekített magyar költségvetés? A hivatalos indoklás szerint mindezt a vagyonadóban szednék vissza - persze legtöbbünktől csak a választások után. Ám amíg a jövedelmek szinte kivétel nélkül emelkednek majd, addig az ingatlanadó rengeteg embert nem érint. Falun például 120 négyzetméteresnél nagyobb új ház kell ahhoz, hogy ingatlanadót fizessünk, de az is csak a legdrágább helyen, Veszprém megyében, mert a legolcsóbbként besorolt Szabolcsban 370 négyzetméternél nagyobb új házat - vagyis már várat - kell építeni ahhoz, hogy valakire kiróják az adót.

Óriási a szórás a városoknál is; adó szempontjából a "legdrágább" Pest megye, ahol már egy 90 négyzetméternél nagyobb, de luxusméretűnek még aligha nevezhető új ház is adóköteles. A "legolcsóbb" Jász-Nagykun-Szolnokban viszont 195 négyzetméteres új városi házban terpeszkedhet valaki, és mégsem rónak ki rá ingatlanadót. A legmagasabban beárazott megyei jogú városok (Székesfehérvár, Győr és Sopron) ugyanannyit kóstálnak, mint a legolcsóbb fővárosi kerületek - itt is 90 négyzetméteres új háznál húzták meg a határt. Vagyis a családos háztulajdonosok nagy valószínűséggel fizetni kényszerülnek, már csak azért is, mert az állam korábban a gyermekek után járó szociálpolitikai támogatást éppen a külön szobákért adta.

Az utóbbi évek legnagyobb jövedelemátrendezésére számíthatunk tehát, csakhogy az ingatlanadó-fizetési kötelezettség a legtöbb ember számára még messze van, május végén - tehát csak a választások után kell ezzel foglalkozni. Addig legfeljebb az egyéni vállalkozók idegeskednek, akiknek február végén kell befizetniük az adót. No és a gyermekesek, akik közül sokan vélhetően azért nem merik már februárban visszakérni a családi pótlék alkotmányellenesen megadóztatott részét, mert adóbevallásuk benyújtásával együtt az ingatlanadót is be kellene fizetniük.

(A szeptembertől visszaigényelhető "családipótlék-adó" maximális összege az egygyermekeseknél közel kilencezer forint, kétgyermekeseknél 19 ezer, háromgyermekeseknél pedig 34 ezer forint lehet.) Így csak tavasszal derül ki majd a vagyonadóról szóló törvény egyik legnagyobb hibája, hogy a sokgyermekesek nem kaptak eleve mentességet, holott ők nem luxus iránti vágyuk miatt vásárolnak négy-öt szobás lakást. A nagycsaládosok a harmadik és minden további gyermek után 15 százalék kedvezményt kapnak, vagyis még a hatgyermekeseknek is be kell fizetniük az adó 40 százalékát.

Kedvezmények panellakóknak



A februári pénzosztás és a májusi - immár az új kabinetre hagyott - pénzvisszaszedés nem az egyetlen a kormányzat hangulatjavító intézkedései közül. Ide sorolható az elsősorban a panellakókat érintő távfűtés-áfa 18-ról öt százalékra való visszanyesése is. Emellett december 31-én - az eredeti jogszabályban rögzítettel szemben - mégsem szűnt meg a gáz- és távfűtés-támogatás, a kormány az utolsó pillanatban módosította a vonatkozó rendeletet. Április 30-ig - tehát a választások lebonyolításáig - az érintettek még megkapják a támogatást. Az intézkedés következtében a nagyérdemű az új fűtési idényben, a következő kormány idején értesül majd a támogatás eltörléséről, megalapozva az őszi önkormányzati választások hangulatát.

Keresetkiegészítés közalkalmazottaknak

Noha a korábbi megszorítások alkalmával a közalkalmazottaktól elvették a 13. havi bért, idén - még a választások előtt - két részletben mégis kapnak kiegészítő juttatást. A 340 ezer forint bruttó jövedelemhatár alatt kereső közalkalmazottak januárban és márciusban jutottak volna hozzá a kétszer 49 ezer forintos bruttó összeghez. Azóta változott a forgatókönyv, az egészségügyiek például februárban és márciusban vehetik kézhez a kiegészítést - vagyis a választást megelőző két hónapban - alapjövedelmüktől függően - nettó 20-30 ezer forinttal többet vihetnek haza.

Rendkívüli nyugdíjemelés

A szavazatmaximálási programból nem maradtak ki a nyugdíjasok sem; a nagy pártok hirdetésekkel bombázzák a másik táborát. Közben januárban egymillió idős ember nagyon is kézzel fogható változtatásokat tapasztalhatott meg - 2-4 százalék extra nyugdíjemelést kapott. A szakértők eredetileg a rendszerváltás előtti válság idején nyugállományba vonultak (1988-1990) ellátását igazították volna a többiekéhez, hogy hátrányukat csökkentsék. Ám a Gyurcsány-kabinet 2005-ben, vagyis még az előző választások előtt ígéretet tett az 1992-1995 és az 1997-1998 között nyugdíjassá váltaknak is. A válság miatt az eredeti, 2009. januári határidőt tavaly szeptemberre halasztották.

Csakhogy 2009 májusában megint hozzányúltak a törvényhez, és újra eltolták az emelés időpontját - idén januárra. A kampánykezdethez való igazítás az átlagnyugdíjban részesülőknek 14 ezer forint veszteséget okozott.

Emellett kitörölték a törvényből azokat a változásokat, amelyek januártól jártak volna - így a rokkantnyugdíjak öt éve megígért emelését és az özvegyi nyugdíjasokat érintő változást. Továbbra is érvényben marad tehát az a sokak által fájlalt szabály, hogy - kissé leegyszerűsítve - ha valakinek a nyugdíjba vonulása előtt több mint tíz évvel hal meg a házastársa, akkor egyetlen fillér nyugdíjat sem kaphat utána. A veszteség az elhunyt nyugdíjának 60 százaléka.

A kormány tehát látszólag gesztust tett a nyugdíjasoknak, ám valójában csak a kampány kezdetére időzített olyan emeléseket, amelyek már korábban esedékesek lettek volna. Másokat pedig egyszerűen elfelejtett - abban reménykedve, hátha az idősek fejéből is kiment már a beígért változtatás. Az persze nagy kérdés, hogy a folyamatos megszorítások közben honnan lett ennyi osztogatni való pénz a költségvetésben. Sehonnan, ám az anyagias szemléletű választók körét meg lehet nyerni egy ilyen lépéssorozattal, és ez jelentősen csökkentheti az MSZP hátrányát.
gabriellusz 2010. 01. 22. 16:16
Előzmény: #194  gabriellusz
#196
...........Ha van még remény, a prolikban kell lennie, mert csak ez a nyüzsgő, lenézett tömeg,Óceánia lakosságának 85%-a teremtheti meg az erőt, amely elpusztíthatja a pártot. Belülről nem lehet megbuktatni..............
gabriellusz 2010. 01. 22. 16:12
Előzmény: #194  gabriellusz
#195
gabriellusz 2010. 01. 22. 15:29
#194
..... Kiderült hogy hálatüntetéseket rendeznek a Nagy Testvérnek a csokoládé fejadag heti 20 grammra való emeléséért is.Pedig csak tegnap jelentették be , gondolta hogy az adagot heti 20 grammra csökkentették. Lehetséges volna, hogy ezt is beveszik az emberek, alig 24 óra múlva, Igen bevették.A másik asztalnál ülő szem nélküli teremtmény fanatikusan és szenvedélyesen vette be, égve a dühös vágytól, hogy kinyomozzon, feljelentsen és elgőzösítsen mindenkit, aki meg merné említeni, hogy a múlt héten még 30 gramm volt a fejadag.....
A telekép tovább ontotta a mesébe illő statisztikai adatokat..................

Aki borzongani akar olvassa el-félelmetes és megrendítő.
Minden mondat üt....
G
pampa 2010. 01. 22. 15:14
Előzmény: #192  pampa
#193
Igazi profik ezek a Szocialisták. Már most látják előre,hogy 2011-ben már nyugdíjprémiumot lehet kifizetni hiszen akkora már teljesülnek azok a számok ami szükséges hozzá....

Érdekes,2006-ban a választás előtt nem volt ilyen látnoki képességük? Mert Gyurcsány nagyon magyarázkodott a nyerés után a rossz adatok miatt. Vagy ez azóta fejlődött ki náluk?

"Ha a gazdaság pörög, akkor annak előnyeiből azoknak is részesülniük kell, akik 40-45 évi munkával járultak ehhez hozzá – mondta Korózs Lajos. A Szociális Minisztérium államtitkára szerint amennyiben az ország gazdasági helyzete lehetővé fogja tenni, akkor számos plusz juttatást kaphatnak a nyugdíjasok. Korózs Lajos úgy véli, hogy a nyugdíjprémium egyértelműen a szocialista kormány érdeme. Azonban a Fidesz által javasolt svéd modell bevezetésével járnának a legrosszabbul a nyugdíjasok, amely modellt a nyugdíjas szervezetek egyértelműen elutasítanak – tette hozzá az államtitkár.

atv.hu

És még annyit,hogy ŐK már azt is tudják,hogy a Fidesz mit fog bevezetni....

még -- 78 -- nap
pampa 2010. 01. 22. 14:53
Előzmény: #191  pampa
#192
Nagyon érdekes ez a kisvideó.
link
pampa 2010. 01. 22. 12:06
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
Rajtunk is múlik. Akkor aki még nem tudja,hogy kire szavazzon rájuk,inkább mint az MDF.

"A kutatás adatai szerint a Fidesznek a biztos szavazó pártválasztók körében 59 százalékos a támogatottsága, ami valamelyest alacsonyabb a decemberben mértnél, míg az MSZP bázisa januárban is maradt a 17 százalékos szinten. A Jobbik a decemberi enyhe visszaesés után ismét erősödött, támogatottsága a biztos részvételt ígérő pártválasztók körében is emelkedett, elérte a 15 százalékot – írta az MTI.

Az MDF is javított tavaly decemberi pozícióján, szimpatizánsainak aránya januárban elegendő lenne ahhoz, hogy átlépje a Parlamentbe jutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt. A kisebb pártok közül az LMP az egyetlen, amelynek 3 százalékos támogatottságával még esélye lehet arra, hogy képviselőket küldjön az Országgyűlésbe - olvasható a felmérésben.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 11:51
Előzmény: #189  pampa
#190
Akkor már inkább az lmp-nek adnék esélyt azok még nem járatták le magukat.
pampa 2010. 01. 22. 11:13
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#189
penznyelo

Az MDF is elvileg ellenzéki párt ebben az időszakban.Sajnos ez egy-két megmozdulásában nem így volt. Szerintem kétszínű,álságos politizáslást folytatott és ezért nincs helye a következő Parlamentben. Ott volt a pécsi eset,a budapesti szintén. Esélytelen helyzetben jelöltet indított a jobboldali szavazatok megosztására így segítve a másik oldal jelöltjét, pl. Most pedig ezzel az SZDSZ-es társulással is bizonyítja,hogy képes politikai "prostutícióra"csak ott tudjon maradni a hatalom környékén.
De ez az én véleményem,ennek ellenére mindeni arra szavaz akire akar.
És a mutatott teljesítménye alapján sem érdemelné meg a győzelmet.Gyakorlatilag minden felégettek maguk mögött,körül csak hogy Dávid Herényivel életben maradjon.

Ettől még nyugodtan szavazz rájuk,hiszen hitelesebb jelöltet nem igazán találsz azok között akik a te elvárásaidnak megfelelnek.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 11:09
#188
....nyelőt a parlamentbe!-gusztos helyett/lehet,hogy ő?
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 11:05
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
Mire jó az, amit csinálsz? Személyeskedsz, rágalmazol folyamatosan. Fejezd be.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 11:02
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#186
Szövegértelmezésből nulla vagy.

Ez itt egy olyan fórum, ahol mindenki arról ír, amiről éppen neki tetszik? Függetlenül attól mire válaszol, mi a téma, szabadon választ témát és egy nem létező hsz-re válaszol, mert azt, amire válaszol képtelen érteni?

Pénznyelő ezt még egy ovodási is megérti , azt , hogy mit írtam oda. Ezért logikusan és joggal feltételezem , hogy szándékosan FÉLREértelmezed megint a hozzád írtakat.

A jobbik körülötted, amióta elérték a parlamenti küszöböt, állandóan szóba kerül. Így aztán ezt a hüleséget szeretettel írhatod bárkinek, aki hozzád szól.

Állandóan ott vagy, ahol az ő fizetett munkásaik dolgoznak, te, a fizetett kormányoldali munkás.

Ne játszd a gyengeelméjűt a válaszaiddal.
pampa 2010. 01. 22. 10:58
#185
MNO - BL
Hivatalosan megkezdődött pénteken a 78 napig tartó választási kampány, miután Sólyom László államfő április 11-re kiírta az általános országgyűlési választást.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 10:36
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#184
Dlph, már megint azonnal jöttél, ahogy szóba került a Jobbik. Miért véded ennyire?
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 10:35
Előzmény: #182  pampa
#183
Pampa:

"Az MDF-nek az utolsó 4 évben folytatott politikája miatt nincsen helye a Parlamentben."

Feltűnt ugye, hogy nem ők kormányoztak/nak? Mit is szoktál mondani a Fidesz bírálatokra? Na ugye. A fentit ugyanígy ki lehetne jelenteni a Fideszre is.

pampa 2010. 01. 22. 08:46
#182
Gondolkodtam az SZDSZ MDF-be való olvasztásán. Igazán nem értem a célját,mert ha mindkét párt olyan maradandót "alkotott" volna a Parlamentben akkor nem kellene a választás előtt azon félniük,hogy átlépik e az 5 %-ot.
Mert ebbe az esetben teljesen úgy fest,hogy van egy pár politikus aki annyira ragaszkodik a székéhez,hogy még azzal is szövetségre lép akit 8 éven keresztül bírált,kritizált,szidott, csak ne pottyanjon ki a zsíros bödöntől.
Mert más logikát nem látok a közös indulásban,nem annyira támogatott ez a formáció,hogy esetleg esélyük lenne a kormányalakításra egy győzelem esetén. Mert a szavahihetőségüket az is megkérdőjelezi miszerint Bokrost indítják Miniszterelnök jelöltnek,hiszen az EU. Választási kampányban az volt a fő szlogenjük:
Szavazzon az MDF-re mert ez az a párt aki egy hiteles szakembert küld Bokros Lajos személyében ez EP.-be. Nyertek is vele. Most szintén ezt a szlogent próbálják előrángatni. Szavazzon az MDF-re mert neki van olyan hiteles Miniszterelnök jelöltje aki jól tudná kormányozni az Országot a következő 4 évben. Csak nekem ez így arculcsapás azokra nézve akik 2009-ben Bokros miatt az MDF-re adták a szavazatukat. Csak reménykedem,hogy nem lesz meg az 5 % ezen formációnak,mert nem érdemlik meg,jelenleg ott mozognak valahol a küszöb környékén. Mert Miniszterelnököt nem adnak ennek az országnak belátható időn belül az biztos.

Maximum arra van esélyük,hogy bekerüljenek a Parlamentbe. De ennek elérése miatt beáldozni egy párt szavahihetőségét? Vagy már mint párt nem is létezik az MDF?
Ugyanazt játssza el Dávid amit 2006-ban Gyurcsány a választás megnyerésével? Mert arra ráment az MSZP erre pedig valószínűleg az MDF.
Mi motiválhat egy embert abban,hogy egy rendszerváltó pártot a politika szemétdombjára juttasson?
Már azt sem tudtam igazán megérteni amikor Mécs Imre 56'-os elítéltként beült Horn mellé az MSZP frakcióba. Gondoltam ettől már nincsen lejjebb.
Tévedtem,mégis van.

Szerintem amivel minden mesterkedés aláásható az a részvételi arány. Minél többen mennek el szavazni annál nagyobb lesz az a szavazatszám amivel átléphető az 5 %-os küszöb.

Akit szintén felháborít az MDF viselkedése az azzal tud ez ellen tenni,hogy az ismerősei körében kampányol a részvétel mellett.

Minél nagyobb részvételi arányt kell elérni és az MDF-SZDSZ-en kívül lényegtelen hogy kire adják a szavazatukat.

A táborok támogatottsága már nagyjából összeállt. Fidesz kb.- 60%, MSZP kb.-20 %, Jobbik kb. 10%. Az a + 10 % szavazat többlet amit esetleg egy jó kampánnyal még el lehet érni már érdemben nagyon nem befolyásolná a végeredményt csak az MDF-SZDSZ esetében. Így valószínűleg nem tudnák átlépni a Parlamentbe jutáshoz szükséges %-ot.

Az MDF-nek az utolsó 4 évben folytatott politikája miatt nincsen helye a Parlamentben.
Az SZDSZ-pedig gyakorlatilag megszűnt létezni, és bizonyítottak kormányon 12 év alatt.
Pesten pedig lassan 20 év kormányzás áll mögöttük.
Van miből megítélni munkásságukat.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 05:49
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#181
"Nem meglepő, megirigyelték a Jobbiktól, akik már jó ideje nyomják:) Egy éve itt a fórumon is látszik az eredménye...
penznyelo"

10 éve ez a foglalkozásod. Valaha még azt is tagadtad, hogy ilyen egyáltalán létezik. Eteted itt a jónépet az álszent megjegyzéseiddel.Bértopikolók siserehada kezdte meg tevékenységét, mint akiket farbarúgtak hevesen, és hirtelen. Vezényszóra megy a hülyítés ezerrel. Konki tis kiküldték dolgozni... :))

De szegénynek nagyon nem megy....

Hát ez van.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek