Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 11:04

USA: Apple, Google, Tesla Sokar cégek egyéb tech- és sok más részvény!  

Sziasztok!

Manapság egyre több helyen és egyre olcsóbban lehet kereskedni amerikai részvényekkel. Itt még nem nagyon találtam ezekkel a részvényekkel foglalkozó fórumot, ezért úgy gondoltam nyitok egyet. Biztosan itt is vagytok páran aikik már elgondolkoztak rajta h vesznek valamit, vagy már vettetek is.Én elég sokáig kerülgettem a dolgot de aztán csak belevágtam....

Ha van bármiylen tapasztalotok pl az adatszolgáltatásról (hol jobb, olcsóbb stb...), vagy ki miben lát fantáziát s miért, beszéljünk róla..



Jó kerskedést!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 17:55
Törölt hozzászólás
#780
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 13:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#779
Eddig jól jöttem ki! :)
Volt h egy nap 2 kör aztán másnap még egy...
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 13:14
Törölt hozzászólás
#778
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 13:06
Előzmény: #776  Törölt felhasználó
#777
Én most az utóbbi két hétben inkább a béten kereskedtem.
Egy két OTP kör volt.
Sajnos az Etsy-t nem adtam el 18 körül :( pedig ott jó lett volna
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 13:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#776
Hajrá!! ;)
Én szurkolok!
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 12:49
Törölt hozzászólás
#775
Törölt felhasználó 2015. 06. 16. 14:32
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#774
Hali!

Valaki érdeklődik a FitBit iránt??
Láttok benne fantáziát?
Jókat írnak de ki tudja....
bebi_csibe 2015. 06. 13. 18:01
Törölt hozzászólás
#773
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 18:47
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#772
RGSE
Mobileye ma szépen megy!
RGSE-t múltkor mikor volt a részvény összevonás vettem 3,1 ért azt hittem nagy hülyeség lesz.. Van fentebbről is :)) anno azt is 3 ért vettem na most az 60 :)) azt soha nem adom el :)
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 12:11
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#771
Akkor az azért nem hozott rosszul :)
Tudod az a biztos ami el van adva..

500db az szép....
Nekem kb annyi van összesen dollárban mint ami neked a TPLM összértéke :)
Nem kicsiben játszol :)
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 12:06
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#770
De utána újra beszálltam 465-nél
TPLM nem sokat, 500 db.
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 11:19
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#769
De azt már dobtad nem?
Vagy vettél újra?

TPLM-ből mennyit vettél?
Vagy csak még kacérkodsz vele?
5$-ért jó lett volna
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 11:07
#768
Béna voltam, hogy nem vettem többet NFLX-ből, azt nagyon sajnálom!
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 18:14
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#767
ESPR - kockázatos de érdekes lehet. -23%-ról feljött -16%-ra:)
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 17:16
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#766
Etsy ma jól húz! Remelem kitart 20 ig a lendület
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 11:22
Előzmény: #763  upgrayeddAKS
#765
AMBA-hoz az is hozzá tartozik, hogy sokan vetttek fel short pozikat amiket zártak az elmúlt héten veszteség csökkenés érdekében ami ugye az árat növelte.
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 11:18
Előzmény: #762  upgrayeddAKS
#764
Ha olaj ár tartósan emelkedni ($80+) fog akkor TPLM ki fog lőni, persze ez csak saját vélemény.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 10. 09:38
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#763
Pusztán műszaki szempontból nézve az Ambarella azt az utat, modellt követi, mint az Apple: sokat fordít K+F-re, van néhány fontos szabadalma is, és rábízza a gyártást más cégekre. Ez egy nagyon kedvező modell, mert meg tudja versenyeztetni a beszállítóit, amivel még a kockázatait is csökkenti. AAPL és AMBA esetén is a Samsung az egyik legfontosabb beszállító, mert a SoC-eket (amiket jellemzően az ARM Holding procijaiból készít) a Samu szállítja, ill. AAPL esetében a display-t is. (Nem kizárólagosan, de fő beszállítóként ezt érdemes kiemelni.)
Tehát sem az Apple, sem az Ambarella nem gyárt procikat, még csak SoC-t sem, hanem okosan beleintegrálja ezeket a termékeibe. Ez valójában inkább jó, mint rossz (pl. a kockázatok csökkentése miatt), no persze vannak olyan emberek, akik szerint csak az a tech. cég teremt értéket, amelyik hozzá is járul a műszaki fejlődéshez, de ez egyféle "modern fiziokrata" szemlélet, mert ad1 az integrálással is hozzá lehet járulni és ad2 piacot teremtenek a valóban jóval több innovációval előrukkolóknak, pl. Samu. De üzletileg kifejezetten jól jár egy cég ezzel a modellel... a gyártási költségek csökkenő tendenciát mutatnak, a gyártók marginja meg folyamatos nyomás alatt van emellett is. Egyszóval: jobb "integrátornak" lenni, mint gyártónak.
Persze van egy lényeges különbség is: az Apple-t nehéz lenne "lecserélni", mert van egy sereg fanatikus vevője, az Ambarellát meg elvileg kiüthetik a nyeregből más gyártók ill. árversenybe kényszeríthetik. Ez csak akkor jelent komoly kockázatot, ha más gyártó is fel tud mutatni akkora minőséget, megbízhatóságot, stb., mint az Ambarella.
Sztem egy 10-20% még benne van a papírban, de könnyen lehet, hogy előtte még korrekciózik egyet. (Persze pü-i mutatók alapján drága papper...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 10. 09:17
Előzmény: #761  Törölt felhasználó
#762
TPLM nem jelentett valami jót*, és még később megbüntethetik érte a befektetők... de lehet, nem reális, hogy 3-3,5 USD környékéig lejöjjön, mert amúgy meg jó cég (leszámítva ugye az áprilisi fiaskót*).

* link

Ez a jelentés meglátszik az összes mutatóján: bár a -2,39 EPS egyszeri tételek miatt lett ilyen rossz, azok nélkül is -0,09 lenne (elemzői várakozások: -0,04). Eközben 2014 azonos időszaka elég szép nyereséget tudott hozni: 0,97-es EPS-t. A cég BV-ja is lezakózott kb. 40%-ot (545 -> 367 in mio. USD). Persze ezt még május végén jelentette, szóval volt idejük "büntetni" a befektetőknek.
Viszont a nyersanyag-cégekben mindig ott van a lehetőség, hogy találnak egy "aranybányát". (Olajcég olajat, stb. Én pl. ezért is veszek előszeretettel ilyesmi cégeket, persze ha "jóárasították" nekem a büfik...)
Szóval csupán a pü-i eredményei alapján nem lenne jó vétel, de jöhetnek ettől sokkal jobb jelentések is. Nem tudom, ki hogy van vele, de én meg szoktam nézni afféle worst-case scenario gyanánt a pár éves lokális minimumokat a papíroknál, csak hogy tudjak mivel kalkulálni, mihez viszonyítani. (Meg ugye a maximumokat is, szintén viszonyítási alapnak a best-case scen.-hoz.) A TPLM 3,3 USD-n zárt dec. 8-án, amikor még nem látszott, hogy milyen xar lesz a 2015-ös áprilisi jelentése. Ez lehetett szimplán technikai "dobálózás" is (kiszállt egy nagyobb büfi), pánik az alacsony olajár miatt, stb. De viszonyítási alapnak nem rossz kiindulási pont. Ha nem kezd el a szokásosnál nagyobb forgalommal emelkedni a papper, valószínűleg kiszórnám a helyedben. Hasonló cégekben kb. 2 hetet szoktam várni, utána kiszórom. Mondjuk az USD elég kedvező volt vételkor, így x nap múlva magán a dolcsin is lehet pár % nyerő...
De ez nem "ijesztgetés" akart lenni, csak hozzátettem valamit a SWOT-hoz :)
(Ez még messze van a teljes SWOT-tól...)
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 19:53
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#761
Ahhoz sokat fogtam rajta másfél hét alatt, hogy ne realizáljam.

Mondjuk ma egy picikét bele vettem de azt teljesen spakulatív szándékkal:)

Este TPLM-t sikerült még 4.81-en elcsípni de abból keveset.

REGN lehet ma még érdekes FDA preview van, vagy nagyon be esik vagy hatalmasat menetel.

PTCT még érdekes, 52-53 között érdemes lehet vásárolgatni, de ez nagyon speki papír.

Topik gazda

csiborc
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek