Topiknyitó: Portfolio 2014. 07. 04. 17:40

Tiltakozik a bankszövetség a devizahiteles csomag ellen  

Ugrás a cikkhez
A bankszövetség a jogbiztonság fenntartása érdekében reméli, hogy a köztársasági elnök a devizahitelekről ma elfogadott jogszabályt nem írja alá, hanem elküldi az Alkotmánybíróságnak előzetes normakontrollra a tartalmi és formai hibák miatt. A...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=200986
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2014. 07. 07. 10:58
Előzmény: #58  elemes
#60
link

2006:
"A Felügyelet a vizsgálatok eredményeképp a hitelintézetek többségében nem állapított meg jogszabálysértést, azonban néhány hitelintézet számára vizsgálati levélben fogalmazta meg az intézmények gyakorlatával kapcsolatos aggályait, illetőleg a jövőre vonatkozó javaslatait."

2009:
A PSZÁF Felügyeleti Tanács elnökének interjúja:

link

2006:
A PSZÁF fogyasztóvédelmi akciója a devizahitelekkel kapcsolatban:
link

És vannak a felelőtlen állampolgárok...
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 10:48
Törölt hozzászólás
#59
elemes
elemes 2014. 07. 07. 09:53
Előzmény: #41  rockmaster
#58
"A bankok betartották a hatályos törvényeket, jogszabályokat."

Nem.
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 02:02
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Tök mindegy, mit ír. Mindenki olvashatta, hogy össze-vissza kamuzik, és szemmel láthatóan kampányol.
Törölt felhasználó 2014. 07. 06. 21:26
Előzmény: #54  gyula1971
#56
De ugye a reklámban az benne volt hogy az ingatlanod a fedezet ?
Akkor miért is nem vihetik a bankok ?
Vagy ezt sem értették meg a hitelfelvevők ?
kiegyezo 2014. 07. 06. 21:11
Előzmény: #54  gyula1971
#55
Ez a két állítás azt jelenti, hogy
- az emberek elfogadták a reklámok állításait, ignorálták, vagy kezelhetőnek vélték a kockázatokat, kértek és kaptak deviza(alapú) hitelt
- a szabályozó nem töltötte be a szerepkörét

De akkor miért (csak) a bank viseli a terheket a végén? Mert most nagyon efelé megyünk.

Üdv:
gyula1971
gyula1971 2014. 07. 06. 20:54
Előzmény: #53  kiegyezo
#54
Na igen, de a reklámok jobban hatottak az emberekre, a PSZÁF meg gyenge volt még 2010.-ig.

link
kiegyezo 2014. 07. 06. 20:49
Előzmény: #51  gyula1971
#53
De ha engedélyezni sem lett volna szabad (ami egy értelmes álláspont, bár én nem értek egyet vele), akkor az engedélyező a húnyó, ebben az esetben az állam. Különösen azzal, hogy a bevezetéskor az euró-bevezetés is napirenden volt, meg a konvergencia. Ezektől most messze vagyunk, első sorban az állam balf.szkodásai miatt. És a balhét az erőfölényben lévő vétkes (akinek mellesleg nem kevés haszna származott a termékből növekedés, beruházások, munkahelyek és adó formájában) egy másik résztvevővel akarja elvitetni ... több évnyi össze-vissza beszélés és számos ellentmondó intézkedés után.

Igazából az látszik ebből a dokumentumból, hogy 2006-ban már intézményesen foglalkoztak a kérdéssel és a hitelfelvevők -ha akartak- tájékozódhattak a termékről, minden jelenleg vitatott illetve tisztességtelennek minősített aspektust és kockázatot beleértve.

Üdv:
gyula1971
gyula1971 2014. 07. 06. 18:23
Előzmény: #51  gyula1971
#52
Egyedi perekben, a bíróságokon követelhetik vissza az árfolyamrés, illetve az egyoldalú kamatemelések összegét a végtörlesztők - nyilatkozta a Hír TV-nek Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
gyula1971
gyula1971 2014. 07. 06. 18:13
Előzmény: #47  kiegyezo
#51
Jó a linked. Igen volt ilyen tájékoztató reklám a Bankfiókokban, az asztalon.
Aki akarta megnézte,emlékszek erre.

A gond, hogy ezt engedélyezni sem szabadott volna.
2001.-ben engedélyezték a lakosságnak a devizahitelezést, de 2004.-től kezdett felfutni igazából.
Törölt felhasználó 2014. 07. 06. 16:19
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
jo, a telekom ado csak felig illika sorba, bar ott is a kenyeret es cirkuszt elv ervenyesul. abbol is a cirkusz.
Törölt felhasználó 2014. 07. 06. 16:17
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Pontosan. Nevetséges a kormány és a devizahitelesek szánalmas hada is. Csak semmi felelősséget ne vállaljunk... Szegény áldozatok vagyunk, főleg a nem kis számú gyula-félék, akik anno még büszkélkedtek vele, hogy hamis jövedelemadatot adtak meg.
Egyébként összeszámolná nekem valaki, hogy eddig hány 100 milliárd forintot költtetett a kormány a saját kampányára találomra kijelölt magáncégekkel?
1) telekom adó 1 és 2 2) végtörlesztés 3) mostani devizahiteles szánalom 4) rezsicsökkentős parasztvakítás (nagy narancssárga rublikában feltűntetve)
biztos sokminden kimaradt, de 500-1000 mrd közé teszem... érdemes lenne ránéznie a kampányfinanszírozást ellenőrzőknrk.. akik fideszesek :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 06. 15:59
Előzmény: #47  kiegyezo
#48
De persze most az a duma, hogy az árfolyamkockázatról se tudott senki...
kiegyezo 2014. 07. 06. 15:00
#47
Erre link bukkantam a PSZÁF / MNB honlapján. Pontosabban: megtaláltam egy nyomtatott változatot, amit annak idején a bankfiókból szedtem össze (az 2008-as változat), aztán kerestem rá. A 2006-os eredetiből pár idézet:

... Megkülönböztethetõ a devizahitel és a deviza alapú hitel.
Devizahitelnél a folyósítás és a törlesztés is ténylegesen devizában történik. Deviza alapú hitelnél a folyósítás és a törlesztés forintban történik, de devizában van meghatározva a hitelösszeg és a törlesztõrészlet.
Kiadványunkban – a köznyelvben elfogadott szóhasználatnak
megfelelõen – devizahitelen ez utóbbit, tehát a devizában nyilvántartott, de forintban folyósított és törlesztett hitelt értjük.

... Ehhez a bank devizavételi árfolyamot alkalmaz, mintha megvásárolná az ügyféltõl azt a devizaösszeget, amelynek ellenértékét forintban kifizeti. A hitel törlesztésekor ugyanez
fordítva játszódik le. Amikor Ön a törlesztõrészletet fizeti forintban, a bank azt devizaeladási árfolyamon számítja át devizára, mintha eladta volna Önnek a törlesztéshez
szükséges devizaösszeget.

... ha Ön a devizahitelt forintban törleszti, akkor
számolnia kell az árfolyamkockázattal

... Gondoljon a holnapra is! Ami ma kedvezõ, nem biztos, hogy
hosszú távon is az marad!

... Hasonlítsa össze a különbözõ ajánlatok Teljes Hiteldíj Mutatóját (THM)! A THM a hitellel kapcsolatos összes költséget mutatja meg százalékos formában, egyéves idõszakra vonatkozóan. A devizahitelek THM-je tartalmazza a vételi és eladási árfolyam különbségébõl eredõ költséget és az egyes bankok által alkalmazott külön átváltási (konverziós) díjat is.

... Fontos tudni, hogy a THM az esetleges árfolyam– vagy kamatváltozásról és az amiatt megváltozó törlesztõrészletekrõl nem ad információt.

... Milyen devizavételi és –eladási árfolyamokat használ a bank? Ezek naprakészen hol ismerhetõk meg?

----
Ugyanezen keresés adta ki a bankartya.hu-ról ezt:
... A devizahitelekkel kapcsolatos ismeretek szélesebb körű terjesztésének érdekében a felügyelet 2006. szeptember 29. és október 19. között fogyasztóvédelmi tájékoztatási akciót szervez a devizahitelek témájában. ...

Üdv:
Törölt felhasználó 2014. 07. 06. 14:37
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
a bankszövetség mondjon le!

link
Törölt felhasználó 2014. 07. 06. 14:34
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#45
a forint árfolyamát oda teszik a külföldi
bankok ahová akarják azzal szembemenni
öngyilkosság ez csak az mszp kétagysejtű pártnak jó, hogy az ellopott afrikai útlevél
mögé bújtatott személyek a pénzüket át tudják váltani kedvezően
Törölt felhasználó 2014. 07. 06. 14:32
Előzmény: #41  rockmaster
#44
:))

svájci bankok meg manipuláltak jajjj ez a csúnya viktor
gyula1971
gyula1971 2014. 07. 06. 12:39
Előzmény: #33  elemes
#43
Teljesen egyetértek!

Friss hír.
A Fidesz frakcióvezetője a műsorban a Reuters hírügynökség tudósítása szerint arról beszélt, hogy a pénteken elfogadott törvényjavaslatnak és a forintra váltásnak köszönhetően a devizahitelesek törlesztőrészlete és kamatterhe 25-40%-kal csökkenhet, és a fennálló tőketartozásuk is csökkenni fog.

Nem beszélt arról, hogy konkrétan milyen árfolyamon kellene majd a bankoknak forintosítani a devizahiteleket, ám az árfolyamveszteségen osztozniuk kell a bankoknak és az adósoknak. Azt is hozzátette: ha az állam akar, részt vállalhat a banki veszteségek kompenzálásában.

Rogán Antal arról is beszélt, hogy a Magyar Nemzeti Bank által felállítandó rossz bank a nemteljesítő hitelek névértékének 20%-án kellene megvásárolja ezeket az adósságokat.
Törölt felhasználó 2014. 07. 06. 12:22
Előzmény: #41  rockmaster
#42
"A bankok betartották a hatályos törvényeket, jogszabályokat."

Az elmúlt évben rengetegen nyertek már pert, vagy kaptak peren kívüli alkut azért, mert a bank nem tartotta be a hatályos törvényeket, jogszabályokat, és az ügyfél inkább a bíróságra ment. Csak erről kevesebbet lehetett olvasni.

Én nem gondolom, hogy az Orbán-pártnak bármi köze van a bankellenességhez. Annó, amikor kivetették a banki külön adókat, meg volt tiltva, hogy ezek a terhek az ügyfelekre át legyenek hárítva. Az adók nem veszteséghalmozóak, hanem nyereségcsökkentőek voltak.

Olvastam olyat is, hogy valaki ezen adókra hivatkozva tartja jogosnak a kamatemeléseket...

Tudod, add oda a labdádat, és fizess érte, hogy én odaadjam neked, amikor játszani akarsz vele. Ha még köteleznek is rá, hogy odaadd nekem, azért már tényleg nem lepődnék meg ha csattanna a saller. A pártnak és a banknak is egyaránt.
rockmaster 2014. 07. 06. 11:52
Előzmény: #38  elemes
#41
A bankok betartották a hatályos törvényeket, jogszabályokat. Az, hogy most mit erőszakolnak rájuk, az egy dolog. Az meg egy másik, nem kevésbé káros történés, hogy jó pár éve az Orbán-párt hangolja az állampolgárokat a bankok ellen. Ezzel nem elsősorban a bankoknak árt, hanem az országnak.
rockmaster 2014. 07. 06. 11:49
Előzmény: #39  elemes
#40
Akkor mégis multi-oligarcha barát az Orbán-párt?
elemes
elemes 2014. 07. 06. 07:13
Előzmény: #36  sanka
#39
a jelenlegi árfolyam kedvező az exportőröknek.
elemes
elemes 2014. 07. 06. 07:12
Előzmény: #36  sanka
#38
1. a CHF hiteleseket legalább ennyire megrázta az EURCHF változása. ez nem feltétlenül volt előrelátható, de (utólag) tanulságos - kis pénz, menedékdeviza, volatilis árfolyam.

2. pénzügyekben kicsit is jártasak számára is nyilvánvaló volt, hogy a 2008-ig tapasztalt forintárfolyam fényévekre van a fenntarthatóságtól (nagyon durva külker és folyómérleghiány, tartósan magas ÁHT hiány, meredeken növekvő államadósság).

ha a bankok ezt nem látták előre, akkor a bankszerűtlen viselkedés (rövid távú döntések), imprudens kockázatértékelés és az arrogancia mellett az inkompetenia is a rovásukon van.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 22:06
#37
Elgondolkodtató az a felelősség,politikai pénzügyi,gazdasági,amelynek kapcsán a forint árfolyama,oda jutott ahol jelenleg van!
Mely érdekek vitték erre a szintre,hisz ahogy a politikusaink,sőt a gazdasági,pénzügyi szakértők jelezték sok évvel ezelőtt a Népnek a NAGY FELZÁRKÓZÁST A NYUGATI FEJLETT TÁRSADALMAKHOZ,elhittük,a forint erősödni fog ,így jól járunk,alacsony kamat ,erősödő forint ,főnyeremény a devizahitel!!!!!!!!! Az árfolyam mit mutat.Közeledtünk vagy távolodtunk tőluk?Talán az árfolyam mesterségesen befolyásolt?Vagy mi van?
Amikor 2006-évben 134ft volt a svájci frank árfolyama,hogyan lehet ma ,252ft?Laikusként úgy gondolom,hogy a devizahitelesek alap problémája ez!!!A többi szinte ehhez képest jelentéktelen súlyú .
sanka 2014. 07. 05. 21:56
Előzmény: #34  elemes
#36
Pedig igaz.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 21:50
Előzmény: #32  watson
#35
a végtörlesztés történetének néhány vonatkozását meg az előbb összefoglaltam a #16-ban.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 21:48
Előzmény: #32  watson
#34
"Mit tegyen a bankrendszer amikor a kormány 265-ről 310-ig löki az EURót a szar kontár=unortodox gazdaságpolitikájával?"

ez csacsiság.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 21:47
Előzmény: #32  watson
#33
"Amúgy mit kellene megtanulniuk a bankoknak?"

mondjuk a bankszerű működés alapelveit.

- nem szabad hazudni.

- a hitelkihelyezéskor nem csak a negyedéves sales bónuszra kell hajtani, hanem a bank egészének hosszú távú működőképességére is figyelemmel kell lenni.

- az ügyfelek nem pénzügyi szakemberek, hanem ügyfelek, nem elvárható tőlük a háztartási pénzügyeknél több ismeret.

stb. de ezek nem olyan rendkívüli dolgok, van négy-öt törvény (pénzintézeti tv, gazdasági társaságokról szóló tv, számvitel rendjéről szóló tv, polgári törvénykönyv, fogyasztóvédelmi törvény és hasonlók) amelyekben ezeket leírják, általánosan (alapelvekként) és némelyiket részletesen is.

az olyan figurák, mint a banxövetség főtitkára, meg akarják kerülni az alapelveket és a korlátozó szabályokat, hangsúlyozottan nagyon rövid távon gondolkodnak.
watson
watson 2014. 07. 05. 19:10
Előzmény: #25  elemes
#32
3. jogbiztonságban szeretnének az emberek élni

4. a magántulajdon védelmét szeretnénk

5. igazságszolgáltatás előtti egyenlőséget szeretnénk politikusra, bankárra, ügyfélre egyformán...

Amúgy mit kellene megtanulniuk a bankoknak? hogy a kormány egy maffia bűnszervezet?
Sajnos egyénileg nincs annyi energiája és pénze az embereknek hogy az EU-ig elvigyenek ügyeket... a felügyeleteknek kéne működniük amelyek függetlenségét és szakmaiságát maga a fideszes kormány maffia irt ki szisztematikusan.

Mit tegyen a bankrendszer amikor a kormány 265-ről 310-ig löki az EURót a szar kontár=unortodox gazdaságpolitikájával? Mit tegyen amikor a kormány úgy tárgyal, hogy soroztaban rúgja fel az egyezségeket? Mit tegyen amikor jogorvoslat helyett végtörlesztéssel rabolják ki? Jópofán álljon hozzá amikor a jogorvoslatot is további kirablással együtt tálalják?
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 16:42
Előzmény: #30  humika
#31
mi a VIP részlegen?se kávé se üdítő se ügyintéző?vidéken élsz?
humika 2014. 07. 05. 16:23
Előzmény: #29  elemes
#30
én is tiltakozom, hogy a bankom egy rakás szerencsétlenség OTP és órákat kell várnom míg sorra kerülök, mert már alkalmazottaik sincsen
elemes
elemes 2014. 07. 05. 09:52
Előzmény: #27  jancsika
#29
"esélye a Bankoknak csak az EU-s bíróság előtt van. "

ez game már over. az EU bíróság döntését honosította a kúria, pont a bankok kárára. én inkább azt hiányolom belőle, hogy a banxövetség főtitkárával egy kategóriában levő arrogáns köcsögöket nem térdepeltetik kukoricán.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 09:47
Előzmény: #27  jancsika
#28
jó, ne mondjuk ki, hogy "a végtörlesztésre használt pénz eredetét", egyszerűen csak egy vagyonosodási és adóvizsgálatot.
jancsika 2014. 07. 05. 09:44
Előzmény: #19  elemes
#27
Elemes drága!

Ne zavarjon, hogy hoztak olyan jogszabályt is, ami tíltja a végtörlesztésre felhasznált pénz eredetét.

watson dr-nak van igaza. Ez bűnözés. Nekem az az érzésem, hogy esélye a Bankoknak csak az EU-s bíróság előtt van.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 09:04
Előzmény: #25  elemes
#26
az 1.pont rám is meg sokunkra érvényes lesz!a 2.pontot meg nem veszem annak csak eszme cserét folytatunk szerintem azért van a fórum.na léptem jó hétvégét.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:49
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
1. közvetett érdekeltségem van, adófizetőként.

2. imádok okoskodni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 08:43
Előzmény: #22  elemes
#24
ha nincs bankpapírod akkor miért tüntetsz?neked akkor nem mindegy?ne sértően értsd a kérdésem!
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:37
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
bocsánat, dadogott a szemem, akkor ez a kérdés az érintett topiktársra vonatkozik.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:37
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
nekem nincs bankpapírom (sem).

a bankárokat úgy lehetne megfingatni, hogy a mostani törvény kapcsán előírnák, hogy a bankokra kényszerített veszteséget tőkeleszállításból kell finanszírozniuk, majd a banki működéshez szükséges tőkeemelésbe kötelezően a magyar állam szállna be és állami tulajdonrész kapnának minden bankban. ez valószínűleg kisebbségi tulajdonrész lenne, de pár év alatt jó haszonnal lehetne reprivatizálni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 08:35
Előzmény: #19  elemes
#21
tko_ topik társ kérdéséből indultunk ki nem rólam van szó,én nem hajtottam végre végtörlesztést.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 08:31
Előzmény: #14  elemes
#20
Nahát ez vicc Orbánék aztán tényleg befognak fosni.Nem a befosi fajták közé tartoznak,leszarják Brüsszel pofáját is de ezt te is tudod.Figyelj ha van bankpapírod akkor értem neked miért és merről fújj a szél.Max egy kicsit beszakadnak most de annál tovább veszik mint én is.Pl:Otp úgyse fog bekrepálni azért arra vigyáznak.Mert kis hazánkhoz tartozik,erste meg raiffeisen inkább leszarva.Meg kell tanulni mindenkinek tisztességes keretek közt és határain belül viselkedni és lopni!
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:29
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
a hitelfelvételkor egy olyan szerződést kötöttél, amely KÉT tranzakció szuperpozíciója. az egyik egy hitel, a másik egy árfolyamspekuláció. ha a forint tovább erősödött volna, akkor a felvett 7 millióra (kamatostul) 5-öt kellett volna törleszteni. NEM JÖTT BE, szopacs.

te mit szólnál egy adóellenőrzéshez, amelynek során megvizsgálnák, honnan volt pénzed a végtörlesztésre?
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:27
Előzmény: #15  watson
#18
"Szerintem a Kúria 2/2014 PJE. jogegységi egyértelműen kimondja hogy az árfolyamrés tisztességtelen volt. Tisztességtelen volt a végtörlesztőknek Bt-knek, Kft-knek is.

Tehát a végtörlesztő is kérheti csak ő pert kell indítson"

Oké nézzük innen.

Ha egy végtörlesztő szeretné visszakapni azt a pénzt is, amit korábban (a "rendes" törlesztés idején) jogtalanul vont le tőle a bank kamatemelések és árfolyamrés formájában, és a bíróság ezt megítéli, akkor ezt a pénzt helyezzük el egy számlán, és a végtörlesztésre fordított pénz FORRÁSA kapcsán indított vagyonosodási és adóvizsgálat lezárultával a büntetés összegét ennyivel lehet majd csökkenteni.

(Személyesen ismerek olyan végtörlesztőt, aki büntetés nélkül megúszná, de szerintem ő a maroknyi kisebbség.)
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 08:24
Előzmény: #13  elemes
#17
Az tény,hogy vállalta vagy legalábbis a szerződésekben beleírták de akkor se( FIX )uzsorakölcsönről volt szó!felvett 7millióra 14meg 21milliót kelljen visszafizetni.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:21
Előzmény: #15  watson
#16
A végtörlesztésnek megvolt a maga története. Még 2010-ben kezdtek tárgyalni a bankokkal a devizahitelesek porblémájáról. Már akkor is rendesen nőtt a minősített kintlevőségek aránya, de a bankok kb azzal az arroganciával reagáltak, mint amit két napja olvashattunk a bankszövetséges faszkalaptól. Innentől a dolog el volt döntve, kártunk és pormányunk feje közismerten nem felejt, térdre akarta kényszeríteni a bankokat. Még Csányi mester sem tudta jobb belátásra bírni (eléggé meg is romlott a viszonyuk ebben az időszakban). Aztán a kőgazdag és becstelen devizaadósok is belelobbizták a saját személyes érdekeiket – ebből született a végtörlesztés.

A bankok nem tanultak ebből sem (lásd a risk reggelis botrányt, hogy összehangoltan akadályozzák a végtörlesztést finanszírozó forinthitelek folyósítását). Kurva nagy veszteségeket kellett leírniuk, de még ebből sem tanultak.

Nagyon szeretném, ha úgy fingatnák meg ezeket a pökhendi szarc simbókokat (akiknek eklatáns példája a banxövetség főtitkára), hogy közben nem vonnak ki további tőkét a bankrendszerből. a gazdaság eldöcög akkor is, ha a motorolajat tüzeljük el, de hamar besül a motor.
watson
watson 2014. 07. 05. 05:14
Előzmény: #14  elemes
#15
:)

A végtörlesztés egy kormányzati bűnözés volt.
Most a bűnöző a lopást megfejeli...

Szerintem a Kúria 2/2014 PJE. jogegységi egyértelműen kimondja hogy az árfolyamrés tisztességtelen volt. Tisztességtelen volt a végtörlesztőknek Bt-knek, Kft-knek is.

Tehát a végtörlesztő is kérheti csak ő pert kell indítson. Mondjuk ha én bíró lennék és a végtörlesztő pert indít, én kimondanám a végtörlesztés tisztességtelenségét is ;)
elemes
elemes 2014. 07. 04. 22:44
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
orbánék elég rosszfelé kekeckednek.
a bankokat megfingatni eléggé olyan, mint amikor a házadhoz vezető villanydrótból készítesz akadályt az ellenségednek. lehet, hogy ő pofára esik, de neked meg kiolvad a hűtőd és sötét lesz a vécében.
elemes
elemes 2014. 07. 04. 22:42
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
a szája jár.

a hitel felvételekor VÁLLALTA az árfolyamkockázatot. a végtörlesztéskor szerencséje volt, elkapott egy jó szelet (amit nem neki fújtak), ezzel sikerült az alacsony kamatú hitelből gyakorlatilag árfolyamveszteség nélkül kiszállnia.

szerintem kb ennyi legyen elég, aki ennél többet követel, pont úgy esik a mohóság bűnébe, mint a bankok (a devizahitelek kiszórásakor). és azt látjuk, hogy a bankok hol tartanak most a mohóságukkal.
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 21:49
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
jobban teszik ha szó nélkül bíróság és pofázás nélkül visszafizetnek mindent mindenkinek ami jár!nem több nem kevesebb olcsóbb lesz mindenkinek.és gyorsabb is.180 végtörlesztést se tudták megakadályozni!ezt se fogják megúszni!ha kekeckednek tovább kekeckednek Orbánék is!
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 21:42
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Raiffeisen a hülye pápápápápá hülye reklám Budapest Bank hülye Emese felni kölcsöne jövedelem se számított sehol se ugye?kölcsönkenyér visszajár éljen Orbán Rogán!!!
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 21:38
Előzmény: #9  elemes
#10
miért?ami jár az jár nem uzsora kölcsönről írtak alá szerződést nem iga?
elemes
elemes 2014. 07. 04. 21:26
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
nem.
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 21:14
Előzmény: #7  elemes
#8
jól teszi nem?
elemes
elemes 2014. 07. 04. 21:07
Előzmény: #5  tko_
#7
még egy bőrt le akarsz húzni a rókáról? megharagszom.
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 20:28
Előzmény: #5  tko_
#6
Nem!egy-két pont még lehet ami kétséges de azzal már neked kell bíróságra menni.
tko_ 2014. 07. 04. 20:19
Előzmény: #1  Portfolio
#5
A kedvezményes árfolyamon végtörlesztőkre vonatkozik a most elfogadott csomag?
elemes
elemes 2014. 07. 04. 19:18
Előzmény: #2  Janku
#4
természetesen Áder megteheti, hogy normakontrollra küldi, de az AB úgyis jóváhagyja, mert az európai bíróságnak nem mondhatnak ellent.
elemes
elemes 2014. 07. 04. 19:17
#3
1. a bankszövetség nem tiltakozott akkor, amikor felvették a giga bónuszokat a hitelállomány bővülésekor, miközben pontosan látták, hogy ez mekkora kockázatot jelent

2. a tegnapi riport azzal az arrogáns faszfejjel eléggé hiteltelenné tette a bankszövetség bármely mozzanatát. szóval bekaphattyák.
Janku 2014. 07. 04. 18:40
Előzmény: #1  portfolio
#2
Feloszlatni gyorsan a bankszovetseget, hasztalan az egesz.

Adder orsosekhoz tartozik, miert ne irna ala. ..? Vicc

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók