Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
locozoka 2020. 07. 30. 23:38
Előzmény: #1917  bull8200
#1920
Elég nagy a Robinhood kitettség.... 
locozoka 2020. 07. 30. 23:36
Előzmény: #1917  bull8200
#1919
Tegnap és ma elvileg a felszaladás oka ,  bejelentés ,hogy amerikai piacra kerülnek az autói a gyárnak röviden. 
Gondolom szép lassan nap végére aláhagyott a lendület. 
 
yooio 2020. 07. 30. 23:36
#1918
Off:Brutal beatek a nagy cegektol. Pl eddig is volt amazonom de 40 % y/y rev novekedesre 3,2kert is jonak gondolom.
bull8200
bull8200 2020. 07. 30. 23:30
Előzmény: #1914  locozoka
#1917
A Rick által mutatott DSS Bessert indikátor alapján annyira nem néz ki rosszul. Talán lehet pár pillanatra 12 is holnap sztem. De mi a hír mögötte? 
locozoka 2020. 07. 30. 22:53
Előzmény: #1915  Csaba_2
#1916
11,3 :(
Csaba_2 2020. 07. 30. 22:50
Előzmény: #1914  locozoka
#1915
Mennyinél vettél bele?
locozoka 2020. 07. 30. 22:37
#1914
Sziasztok.
Teljesen kapkodós módon sikerült beülni a KNDI be, sajnos nem a végén...... Szerintetek várható még mostanában egy fel szúrás....
csilla23
csilla23 2020. 07. 30. 22:22
#1913
Majd holnap hozzászólnék részleteiben ehhez az adok-kapokhoz, amit most olvastam. 
Elöljáróban: MI a saját pénzünket kezeljük, saját döntések alapján, mert ha másra bízom (alapkezelő, pl.) az már nem “tőzsdézgetés”, csak tőzsdéből szerzett jövedelem... :DDD 
De akkor hol van az a faktor, amit szellemi izgalomnak neveznék! Nekem például ez a legfontosabb, utána a sikerélmény, utána tőkém számszerűsített növekedése. Akinek fordított a sorrend az is OK, mert itt mindenféle jóarcok vannak, ki ilyen, ki olyan. 
A saját pénzével pedig úgy kereskedik mindenki, ahogyan akar, ha akar über spekát játszik, ha akar value részvényeket vesz osztalékért, ha akar mindkettőt felváltva. 
Igen, olvassuk ezt a topikot, meg mást is itthon, és kinti fórumokat is, meg a twittert is. Meg ezer mindent még. Aztán megnéztük, hogy értelmes-e a tipp, ha akarjuk meg játszuk. ÚJa, és mindenki elkezdte valahogyan, valamikor, azok is, akik tíz éve csinálják, akik 1 éve, meg azok is, akik 10 napja. Ha robinhooder, ha swingelő, ha ciklus-kereskedő, etc...
Egy biztos, itt arra törekszünk, hogy normális hangnemben szóljunk a másikhoz, mondjunk véleményt. A topikgazda pedig garancia, hogy ez így is marad...👆👆👆
yooio 2020. 07. 30. 21:59
Előzmény: #1909  csilla23
#1912
Szia RICK!!
Csatlakozom csillahoz, nagyon szepen koszonjuk hogy meghuztad a topicot es mindenkit, aki akart rengeteget tudott toled tanulni. 
Koszonjuk szepen!
csilla23
csilla23 2020. 07. 30. 21:57
Előzmény: #1905  yooio
#1911
Jó terv, kb én is erre gondoltam. Nálam 125 körül van a célár, de igazából évekre érdemes venni, mert nagyon jók fejlesztésben... Majd tárgyaljunk róluk, várom én is a jelentést...🙄
csilla23
csilla23 2020. 07. 30. 21:56
Előzmény: #1868  Törölt felhasználó
#1910
Biztosan nem low kategória. De attól még mehetnek, mint állat...
Value stockként tudom javasolni az aerospace & defense industry-t, eddig a Raytheon és a Northrop jelentett pozitívat. Ott van még a Lockheed, a General Dynamics, és a mindenfélével foglalkozó Honeywell... Még az alatt az ár alatt lavíroznak, ahol én kb 2 hónapja kiszálltam. Sosem lesznek speka papírok, de lassan jöhet egy jó felkör bennük, hosszútávon valszeg igen jó vételek... Ha érdekel, akkor jövő héten foglalkozhatunk velük, nekem a Raytheon kivételével mindből szépen volt, 10-15%-os körre mindig jók, ha a beszálló jól eltalált...
csilla23
csilla23 2020. 07. 30. 21:48
Előzmény: #1854  Törölt felhasználó
#1909
Szia RICK! 
Hidd el csak csupa nagybetűvel írjuk a neved... Bármilyen nickkel nézel vissza, és bármikor! 😏😏😏
robikovacs26 2020. 07. 30. 21:47
#1908
Sziasztok,
Szerintetek az FRO, STNG, TNK trio mennyit emelkedhet a jelentésre? Elméletileg jó félévük/negyedévük volt.
csilla23
csilla23 2020. 07. 30. 21:45
Előzmény: #1853  Rray
#1907
Ma direkt feljöttem a partról, és fél négytől fél hétig néztem a papírokat. Hülyeség volt, majdnem eladtam valamennyit az SPCE-ből és azMRNA-ból napi aljon (😱), amikor láttam 80-ra megfeküdni az ATVI-t (és az ABBV-t 95.5 körül). Végül húztam kicsit az időt, mert fordulni látszottak. Úgy, hogy végül nem nyomtam rá a felvitt ajánlatra, és így ATVI-m sem lett ma...🥺 
DE: amit Rick írt, aki megint angolosan távozott a sok segítség után, hogy az SPCE-jelentés katalizátor lehet, azon elgondolkodtam. Szerintem a döntő faktor nem is az előleges foglalások száma lesz, hanem a cég mondása, ha lesz ilyen, arról, hogy mennyi bevételt várnak a köv. 6-12 hónapban!!! Ennek csak pozitív visszhangja lehet, mert azt már mindenki benyeli, ha most nem mondanak semmit. Szerintem. Ha mondanak számot, akkor viszont - okulva a 27.5 és a 26.6-os meghúzáson - el fogok adni 1/3-nyit a pakkomból, számításom szerint a jelentést követő kereskedési nap első felében. Nem azért, mert nem bízom a szép árfolyamban, hanem azért, mert vennék ATVI-t, és az SPCE-ben pedig úgyis túl nagy a kitettségem... Szóval, ATVI! 😏
Max, ha meglesz a 3. sikeres tesztrepülés, akkor visszaveszem. Figyelni kell, mert az első tesztrepülés től is kereskedés közben tették ki a hírt, de jövő héttől úgyis real timeban leszek. Ennyit most kockáztatnék...
bull8200
bull8200 2020. 07. 30. 21:44
Előzmény: #1903  yooio
#1906
Várjál picit! Én nem javaslom ezt. Tehát a lényeg, hogy a sok pancser teslát akar venni aminek a tickerje tsla, de akkora lámák, hogy tlsa-t vesznek. Ez már többször elődordult idén. Néha több napig megy ez. A Zoom megdobta a másik Zoom (Talán Zoom technologies) részvényt többszáz százalékkal. Tehát ha felülsz az idióták vonatára és előre ülsz, akkor tolnak felfelé. :D Egész addig míg rá nem jönnek mekkora butaságot csináltak, mert azon a ponton elad mindenki hamar. 1-2 nap alatt. :D Kinek mi a reakcióideje ugye. :D De én ezt nem annyira javaslom. Olyannal is lehet 10-30%-ot keresni 1-2 nap alatt ami nem mások téves vásárlásain alapul. Pl. ami írtam biotech részvények van hogy naponta tudják ezt. De tudni kell, hol az alja a swingjeiknek. Ehhez kell tudni chartot olvasni, elemezni.Kedvenc stocktwits bejegyzésem a TLSA alatt:$TLSA i wonder how many people are buying and think its tesla
https://www.tradingview.com/x/m2q1Rzav/
  
yooio 2020. 07. 30. 21:36
Előzmény: #1904  csilla23
#1905
ABBV sztemegy bitangjo ceg, egy synthetic longot opciot rautottem. 
Kitoresben veszem a visszatesztben, 110/115 korul siman mehet, holnap kiderul. Izgalmas napunk lesz :)
csilla23
csilla23 2020. 07. 30. 21:30
Előzmény: #1861  AudreyDeak
#1904
Mayer... :DDD
Ügyeskedünk, ügyeskedünk, de nem majerkedünk... Nekem az előző 3 hónapban négyszer volt AMD-m, mindig eladtam +2-4% körül, amikor behalt, legutóbb az SPCE-ért, és az MRNA-ért dobtam az 52.5-ös átlagú pakkot (300 darab volt), amit azért vettem, hogy nyáron el lesz, úgyis kitör egyszer. Dobtam, hogy 18-ért vegyek SPCE-t és 60-on MRNA-t. Jó üzlet lett volna, ha az SPCE-t részben kiszórom 27.5-ön, az MRNA-t meg 95-ön (bő egy hét után), pont vissza tudtam volna venni az AMD pakkom, amikor beírtad, hogy kitört (én is láttam kereskedés elején), akkor el is gondolkoztam rajta. Aztán mégsem... Ennyit a mayerekről. Kerestél vele, és ez jó, engem az sem zavar (magam részéről), hogy jól láttam a célárat. Nem számoltam ki, hogy mennyit “nem nyertem”, mert az a legnagyobb hülyeség. Szvsz.
ABBV: a finvizen egy csomó komoly cikket találsz, fundában a Zacks a legjobb. Sokat tudok róla, vannak lementett elemzéseim is, de a lényeg a következő szerintem: 
1. Bonyolult a helyzet a Allergan beolvadása miatt, illetve a Humira elkezdődött kifutása miatt. 
2. Izgalmasak nem is a negyedéves számok lesznek, hanem a cég vélekedése a jövőről. Korrekt a menedzsment, nem fognak nagyot mondani. 
3. Sok általános gyógyszergyár jelentett, többnyire verve az előrejelzéseket (kivéve a GlaxoSmithKlein), DE pegy-két nap emelkedés után megint jó áron lehetett őket venni (SNY, MRK, stb). 
4. Nem látom át, mert nem volt időm kikutatni, hogy az ABBV-ra miként hat a Trump-féle négy pontos gyógyszerrendelet...
Szóval, úgy döntöttem: megvárom a jelentést!!! 
Átolvasom holnapig, és majd döntök. Tuti, hogy 100 alatt lehet venni holnap, vagy hétfőn. Ha nem, akkor jön a dohányipar: MO, BTI, PM kiváló osztalékkal, COVID-biztos, mégha a ló túlsó oldala is. Habár nem tudom a gyógyszerek, vagy a dohánytermékek okoznak több halált... 😂🤣😂🤣😂
yooio 2020. 07. 30. 21:29
Előzmény: #1901  bull8200
#1903
Kiprobalom en is ezt, koszi! 
Azt mondod, hogy ha pl 1-2 oraja jott ki egy hir es megteptek, akkor meg nem alakult ki rendes rally, es azert veszunk hogy megvarjuk a keson ebredoket es megtomjuk oket? :) ez csakmazert nehez mert neha mi leszunk tomve. Mennyit lehet csinalni %osan szted? 
bull8200
bull8200 2020. 07. 30. 21:26
Előzmény: #1897  Adamoo
#1902
Nekem sokkal kockázatosabb chartnak tűnik mint az NVAX, ALT, VXRT, SRNE, IBIO, VBIV. Én ezekkel spekázom. Írom ezt úgy, hogy ha olvasod mit írok tudod, hogy foglalmam sincs melyik mivel foglalkozik pontosan. :D Sztem ezt nem feltétlenül kell tudni. Veszik vagy sem. Ott van a charton. 
JMIA lehet felmegy 16-ig de utána óriási zakó és lehet sokáig a közelében sem lesz.Amiket én írtam tök szépen visszapattannak a támaszszintekről vagy éppen a tendvonalról, MA20-50-ről. 
bull8200
bull8200 2020. 07. 30. 21:23
Előzmény: #1900  yooio
#1901
Már nem! :D De mikor nap elején, vagy az esemény elején látsz ilyet és tudod mi történik az könnyed 10-30% pár óra alatt. :D

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek