Topiknyitó: prfecó 2009. 11. 25. 18:26

setésinfluenza 8,7 millió ember nem oltatta be magát , még sincs bajuk  

média hiszti az van.



2008-ban ÁzsiábanSARP nem hozta meg a lét

2009-. ben nagyobb média pánik Európában több pénzt lehet összehozni.



Minden Európában meghallt betegben megtalálható a normál influenza vírusa. Szeretném már ezt is hallani a médiában
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kenyeres 2009. 11. 28. 22:18
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
link Jó estét.ÐÐ
Törölt felhasználó 2009. 11. 28. 21:39
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Amikor ilyen híreket olvasok, akkor több mint felháborodok azokon, akik csipbeültetéses agyament beteg szarságokkal BÁRKIT IS LEBESZÉLNEK EGY ÖNKÉNTES OLTÁSRÓL.

(nem kell rábeszélni, de ne dumáljunk már le egy embert se ilyen baromságokkal)

Fecókám, majd menj el ezeknek a kismamáknak a rokonaihoz és mond azt, hogy tök jól tették, hogy nem oltatták be magukat és meséld el, hogy a magad módján mindent megteszel, hogy embereket lebeszél az oltásról, sorra nyitsz topicokat erről, stb. Úgy, hogy se nem vagy orvos, sem értesz az oltáshoz, semmihez nem értesz ezzel kapcsolatban. Egyszerűen csak beveszed és terjeszted a szélsőjobbos portálokon összeolvasott beteg szarságokat.

Én egyébként simán beperelném az ilyen oldalakat az áldozatok/rokonaik helyében.

ui: világos, hogy egy oltásnak is vannak kockázatai, és világos, hogy mérlegelni kell beadás / nem beadás között, és az is világos, hogy nem ártana / nem ártott volna több, korrekt tájékoztatás az ügyben. De ez egy picit sem menti fel a fecóféléket. Egy szakmai vita más lenne, de amit az ilyen emberek művelnek az nem szakmai, hanem szimpla oltári ostobaság és felelőtlenség.
Törölt felhasználó 2009. 11. 28. 21:03
Előzmény: #37  prfecó
#38
link

hárommal több a megengedhetőnél.

mi a motivációd fecó?
prfecó 2009. 11. 28. 16:11
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Nagyon érdekes és felelősségteljes a Lengyel hozzáállás.

Ott ugy látszik gondolkodnak és utána cselekednek.

Vajon Magyarországon 2001-2008 -ig amikor normális influenza vírusok által megbetegítették az ország közel egy nyolcadát , miért nem volt oltóközpont és média ricsaj.
Miért kell most előre -utólag és közben is pánikoltatni az embereket?
Törölt felhasználó 2009. 11. 28. 14:01
#36
prfecó 2009. 11. 27. 18:38
Előzmény: #34  prfecó
#35
azt viszont remélem nem kell pandémiás járvány ellen ujabb tapasztalatot szerezni.
Én ugyan ugy tudom Olaszországban lényegesen szervezetlenebb az ottani egészségügyi hálozat mégis rögtön oltópontokkal kezdtek
Nem az orvosokkal kezdték utasítgatni és pánikhangulatot kelteni . Pénzügyileg meg probáltak 500 Ft-ért / per oltásvitatkozni 3 hetet.

Virus kimutatási módszert eddig nem ismertem .Azonban , ha nálam a dolgozó csak minden 1000 vevőből csak kettőnek adna számlát , akkor az Apeh gyorsan kivégezné a céget.
prfecó 2009. 11. 27. 18:31
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
látom már van fekete piaca a influnza vakcinának

amaffia ráteszi mocskos mancsát Magyarország uj kincsére -egészségügyi rubik kockája - mert mindig eredményesen lehet forgatni

most h1n1 ellen jó , holnap mutálodott h1n1 ellen is , egy hónap mulva meg már maga lesz az univerzum , mert legyőztük a halálos kort és kiderül hasonló volt,mint a madárinflu))
Törölt felhasználó 2009. 11. 27. 16:25
Előzmény: #31  prfecó
#33
Igen, legalábbis az 55% zöme H1N1.
Egyébként, más teleken is csak szúrópróba szerűen vesznek mintát, ha influenza gyanúval fordulnak orvoshoz az emberek. Ezekből állapítják meg, hogy milyen vírus kólicál éppen az országban.

A szervezés biztosan lehetne jobb. Nincs tapasztalatuk pandémia esetén az oltásszervezésre, azt hitték gondolom, hogy elég a megszokott helyeken (háziorvos, iskola, m.hely) oltoni.
Persze, sok energiájukat elvihette a győzködés, a sok rémhír cáfolata, az oltás melletti érvelés is.

+: a rádióban hallottam ma, hogy már loptak is el vakcinát
Nyugi 2009. 11. 27. 13:51
Előzmény: #31  prfecó
#32
A H1N1 sokkal veszélyesebb, mint eddig hitték

Az új influenza kórokozója, a H1N1 sokkal virulensebb, azaz sokkal aktívabb, mint előtte gondolták, olyan anyagokat termel, amelyek gátolják a szervezet természetes védekezését - hangsúlyozta Falus András akadémikus, a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének igazgatója az MTI-nek.

Mint kifejtette, a kórokozó nagyon gyorsan szaporodik, vagyis igen gyorsan terjed. A betegség veszélyes szövődményeit sorolva Falus András mindenekelőtt azt emelte ki, hogy a vírus nagyon nagy aktivitással támadja meg a tüdő sejtjeit, ami tüdővérzést okoz.

"Közeli és valós a veszély" - hangsúlyozta Falus András, emlékeztetve arra, hogy a Stockholmban a napokban tartott konferencia résztvevői is arra mutattak rá, hogy a betegség, a járvány sokkal veszélyesebbnek ígérkezik, mint amilyennek eredetileg gondolták a tudósok
prfecó 2009. 11. 27. 06:58
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
én az utobbi időben a média által terjesztett híreket nem értem teljesen.

ezek szerint , amikor azt mondják 55 % -al emelkedett az influnza jellegű betegséggel jelentkezők száma az mind h1n1.

Amikor meg megvizsgálják őket kiderül mindig csak 2 személyből mutatják ki , mert drága. XVII kerületben nem engedjük pánikoltatni az embereket, pedig volt hiányzási arány 37 % is. Mára minden zárlat nélkül visszament a megszokott 17 % körülre. Viszont minden iskolába,óvodában kötelező kezet mosni , fertőtlenítési lemosás minden órában kötelező a technikai segédszemélyzetnek..

.Semmi gond tényszerüen kéne leírni nem szenzációhajszaként , Minisztériumi ajánlással Blikk színvonalon.

Végre vannak oltópontok , nem kell a betegek közé beülni és a fertőzéseket elkapni.
Ezt nyugati országokban már sokkal jobban szervezik , miért nem gondolkoztak és ugy indultak neki.
Törölt felhasználó 2009. 11. 27. 02:17
Előzmény: #22  prfecó
#30
"Mult héten 55 % több az influenzás normál beteg , ebből kb 50 fő h1n1 -sertéspestis , aki egészségügyi vizsgálatra került."

Itt valamit félreértesz.
Attól, hogy 50 főtől vettek mintát és mutatták ki a H1N1-et, az nem jelenti azt, hogy az összes többi normál influenzás. Ugyanis, ha egy közösségbe (iskola, m.hely, nyugdíjas otthon, stb.) többen megbetegszenek, akkor is csak pár mintát vesznek, hogy jelen van-e ott a H1N1. Ez az új vírus terjedésére szolgál infóval, a gyógykezelés a 2 influenzánál azonosan történik.
Azoktól vesznek mindig mintát, akik kórházba kerülnek influenzás tünetekkel, vagy sajnos elhaláloznak egy kórházban.
Nyugi 2009. 11. 26. 22:28
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
A H1N1 sokkal veszélyesebb, mint eddig hitték

Az új influenza kórokozója, a H1N1 sokkal virulensebb, azaz sokkal aktívabb, mint előtte gondolták, olyan anyagokat termel, amelyek gátolják a szervezet természetes védekezését - hangsúlyozta Falus András akadémikus, a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének igazgatója az MTI-nek.

Mint kifejtette, a kórokozó nagyon gyorsan szaporodik, vagyis igen gyorsan terjed. A betegség veszélyes szövődményeit sorolva Falus András mindenekelőtt azt emelte ki, hogy a vírus nagyon nagy aktivitással támadja meg a tüdő sejtjeit, ami tüdővérzést okoz.

"Közeli és valós a veszély" - hangsúlyozta Falus András, emlékeztetve arra, hogy a Stockholmban a napokban tartott konferencia résztvevői is arra mutattak rá, hogy a betegség, a járvány sokkal veszélyesebbnek ígérkezik, mint amilyennek eredetileg gondolták a tudósok
Nyugi
Nyugi 2009. 11. 26. 11:09
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Kínai Népköztársaság
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 10:34
#27
FN hír /08.02/:
"Eddig nyolc szárazföldi kínai A (H1N1) influenzás esetben fedezték már fel az új vírus genetikai mutációját - közölte a kínai sajtó az országos influenzaközpont bejelentése alapján csütörtökön Pekingben..."
Micsoda marhaság ez (már megint)? Milyen az a szárazföldi kínai, van vízi kínai is? Segítséget kérek.
Köszönöm.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 10:12
Előzmény: #25  martin36
#26
Ők ebben érdekeltek/dolgoznak/
martin36
martin36 2009. 11. 26. 10:07
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Aki akar oltat,aki nem akar nem oltat.Alapvetően ez lenne a helyzet,a gond ott van,hogy aki nem akar,folyamatosan hetek óta próbálják mosni az agyát az ellenkezőjéről.
Ez a baromi idegesítő ebben.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 09:55
Előzmény: #21  Nyugi
#24
Akkor még egy kört a számlámra!-jól beszél megérdemli
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 09:55
Előzmény: #16  Nyugi
#23
Nyugi !

Nyugi. Finoman fogalmazzon kend. Már vettük az adást, a "nagybaromállatról" . Esetleg még sokáig akarsz itt ezzel a nagy barom állat stílusoddal tornázni?
prfecó 2009. 11. 26. 09:28
Előzmény: #20  sanka
#22
Igazad van .Mult héten 55 % több az influenzás normál beteg , ebből kb 50 fő h1n1 -sertéspestis , aki egészségügyi vizsgálatra került. Ezt el felejtettétek megemlíteni.

Mindenkinek baja lehet , én például elcsuszott a kezem, amikor shortoltam a buxot és 50 helyett 150 K kötöttem meg. Most meg mehetek a bankba felvenni a pénzt:-))
Ez állítólag tőzsdei - gazdasági oldal , nem pedig politika vagy egészségügy iránt érdeklődöké.

Az életben még olvastam, hogy otp, mol , hati vagy pl. genesissel üzletelsz. Esetleg DAX, nasin fundázol vagy TA alapon?
Nyugi 2009. 11. 26. 09:16
Előzmény: #20  sanka
#21
Az új influenza kórokozója, a H1N1 sokkal virulensebb, azaz sokkal aktívabb, mint előtte gondolták, olyan anyagokat termel, amelyek gátolják a szervezet természetes védekezését - hangsúlyozta Falus András akadémikus, a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének igazgatója az MTI-nek.

Mint kifejtette, a kórokozó nagyon gyorsan szaporodik, vagyis igen gyorsan terjed. A betegség veszélyes szövődményeit sorolva Falus András mindenekelőtt azt emelte ki, hogy a vírus nagyon nagy aktivitással támadja meg a tüdő sejtjeit, ami tüdővérzést okoz.

"Közeli és valós a veszély" - hangsúlyozta Falus András, emlékeztetve arra, hogy a Stockholmban a napokban tartott konferencia résztvevői is arra mutattak rá, hogy a betegség, a járvány sokkal veszélyesebbnek ígérkezik, mint amilyennek eredetileg gondolták a tudósok.

Topik gazda

prfecó
3 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek