Topiknyitó: prfecó 2009. 11. 25. 18:26

setésinfluenza 8,7 millió ember nem oltatta be magát , még sincs bajuk  

média hiszti az van.



2008-ban ÁzsiábanSARP nem hozta meg a lét

2009-. ben nagyobb média pánik Európában több pénzt lehet összehozni.



Minden Európában meghallt betegben megtalálható a normál influenza vírusa. Szeretném már ezt is hallani a médiában
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:59
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#120
Eddig arról sem vezettek statisztikát, hogy hányan haltak meg influenza vírusban, lassan meg már azt is nyilvántartásba veszik, hogy hányan halnak meg H1N1 védőoltás után 12 napon belül...
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:53
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#119
énis valószínűleg a kötelező csecsemőoltásaimat követően fogok elhunyni...
ennyit a bizonyítékaidról...
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:52
Előzmény: #87  maxwax
#118
Az a fő baj, hogy a közismert tények napról napra változnak.
Ebben persze nem csak a kommunikáció hibás, hanem az is, hogy valóban nem tudnak minden szükséges dolgot a szakemberek sem. Gyakorlatilag élesben történik a vakcina tesztelése, így ahogyan a csecsemőkorról felszökött egy éves korig a tilalom, majd szép lassan megint visszacsordogál, ahogyan a kismamák esetében is elérhetjük, hogy nem lesz akadály sem az egynapos, sem a két hónapos állapot sem.

Talán majd ekkor meg meri hozni a döntést az illetékes és kötelezővé teszik ezt az oltást is, ha valóban olyan komoly és valóban olyan jó az ellenszer.
Addig marad a bizonytalanság...

Az ugyanakkor biztató, hogy Angliában már rengeteg gyermek átesett a betegségen úgy, hogy észre sem vették, így lehet, oltatás előtt érdemes egy vizsgálatot végezni, hátha már túl is vagyunk a betegségen és kialakult a természetes védelem!
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:51
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
Hogy jött ide a fityisz? (No mindegy...)
Én kettő olyan esetről tudok, akik a "védőoltás" felvételét követően haláloztak el a szülővárosomban, illetve egy szomszédos kis faluban. Egyik sem lett hír. MIndkettőnek voltak különféle eü problémái, de a vakcinációt követően hunytak el.
Minden eddigi h1n1-es áldozatról kiderült, hogy vmely más eü problémája is volt.
Az egyik HÍR, a másik nem...
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:42
Előzmény: #115  maxwax
#116
13:50
- Vége az SZDSZ frakciójának (Napi Gazdaság)
maxwax
maxwax 2009. 11. 30. 14:42
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#115
Szerintem az esetlegesen bekövetkező pánik elkerülése végett gyártatták le a 6 millió vakcinát - nem tudjuk megjósolni, hogy lesz-e és ha igen, akkor milyen méretű járvány .
Az állam megrendelt ennyi vakcinát, ezt kifizetik. Nem gondolom jelen pillanatban, hogy kötelezően beoltanak majd mindenkit.
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:40
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#114
és mi lesz, ha önkéntes marad? és ha elfogy "határidőre" az a 6 millió?

semmi...

továbbra is azt mondom: több olyan halott van, aki nem oltotta be magát, mint aki beoltotta magát és utána halt meg... úghogy nem értem hol itt a probléma:
MATEMATIKAILAG igenis indokolt az oltás:

persze, ha politikailag nézzük... akkor a fidesznek nem elsz 2010-re szavazója :D
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:38
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#113
akkor nem értem miért kell már most úgy kezelni, mintha nem az lenne?

mi a garancia, hogy bármikor is kötelező lesz?

ezt hívják úgy, hogy rémhír keltés...
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:34
Előzmény: #107  maxwax
#112
Most még az. De vajon az is marad?
(Mi lesz, ha "határidőre" nem lesz meg a 6 millió?)
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:33
Előzmény: #107  maxwax
#111
"ÖNKÉNTes a beadatása..." most még igen
gabriellusz 2009. 11. 30. 14:33
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#110
soha semmilyen védőoltást nem engedek magamnak beadatni amit bármelyik hatalom javasol.A saját egészségem a magánügyem. Vigyázok rá -jobban mint az egészségügyi kormányzat az adhoc akcióival. Közben pedig ellátatlan betegek utazgatnak egyik intézményből a másikba, orvosi műhiba okozta halálesetek tucatjai maradnak kivizsgálatlanul.
kösz nem.
G
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:31
Előzmény: #97  sanka
#109
Úgy látszik a csecsemő-tilalom összecseng, a magyar vakcina tekintetében, a kismamák pedig úgyis sűrűn járnak orvoshoz, azok biztosan naprakészek, hogy éppen lehet, nem lehet, mikortól lehet, magyar vagy külföldi vakcina által védettséget remélni!
maxwax
maxwax 2009. 11. 30. 14:29
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#108
Az szezonális volt, de azóta nem kérdés, hogy felvegyem-e a védőoltást, hívják azt szeonálisnak vagy h1n1-nek!
maxwax
maxwax 2009. 11. 30. 14:28
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#107
Szerintem mindeannyian olvasunk újságot: Szegeden egy 40 éves nő már november elej óta van intenzíven (mélyaltatásban), Pesten ketten és most Győrben.
Elég rettenetes ez az egész hangulatkeltés, ami kialakult az oltás körül. Egyet nem szabad elfelejteni, ÖNKÉNTes a beadatása...
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:22
Előzmény: #98  gabriellusz
#106
Gabriellusz, sem nem értek hozzá se nem vagyok illetékes. De azért járvány és nem járvány között baromi nagy különbség van. A méhnyakrák nem járvány. Ennyi különbség bizonyosan van a kettő között. Az egyik egy állandó probléma, a másik egy adott időben jelentkező, hirtelen döntés igénylő helyzet, aminek nagyon súlyos makroszintű kockázatai veszélyei vannak. Szerintem világos a különbség.

Ettől még persze a méhnyakrák ellen lehetne kötelező a védőoltás, de önkéntesen be lehet adatni és javasolják is. (persze az ára elég húzós).
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:22
Előzmény: #102  sanka
#105
Gondolom 10 éve nem a H1N1 vírus volt a súlyos lefolyású betegség hátterében!
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 14:20
Előzmény: #91  maxwax
#104
nem írtad oda hogy kikről beszélsz
utólag persze már lehet kombinálni

maxwax
maxwax 2009. 11. 30. 14:20
Előzmény: #98  gabriellusz
#103
Elég húzós az ára, ezért sokan nem engedhetik meg maguknak. (nem 2000 ft, hanem 90.000. ft körül van).
Persze itt a rendszeres szűrés lenne a fontos...
sanka 2009. 11. 30. 14:17
Előzmény: #85  maxwax
#102
"Kb 10 éve januárban influenzás lettem - előtte kb 15 éve voltam utoljára beteg. Az influenzának köszönhetően egy hét alatt a súlyom több mint 10 százalékát elvesztettem, majd kialakult egy szívritmus-zavar, ami a mai napig kísért. Azóta nem kérdés, hogy beadassak-e magamnak influenza elleni védőoltást."
Szerintem maxwax példája mindennél többet elmond, hogy miért is kell az oltás, ez egy eset a sok közül.
maxwax
maxwax 2009. 11. 30. 14:15
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#101
Védőoltás kérdésben manapság nagyon forr a levegő. Legyen, mivel nő és anya vagyok, ezért tudom, hogy milyen hamar elkezdik oltani a gyerekeket, és a hagyományos - bejáratott(!) - védőoltások beadása után is könnyen belázasodnak a gyerekek - az orvosok mindig előírták, hogy milyen időközönként kell adni lázcsillapítót.
A másként alatt azt értem, hogy fiatalabb terhesek a szövődménnyel kezelt nők.

Topik gazda

prfecó
3 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek