Én csak TA alapon nézem. A 35 500 Ft-ot azért mondtam, mert ez az elsődleges emelkedési ciklus 38,2%-os Fibo szintje, amit ráadásul épp ebben az időintervallumban keresztez egy hosszú távra meghúzott fibo fan is. Ezért gondolom, hogy erős támaszt jelent. A mai támaszokat -36 740 Ft -ot és a rést - könnyedén leküzdötte. (A 36 740-et holnap esetleg vissza is tesztelheti). Ha a 35 500-on is átmegy - csak 200 Ft választ el tőle, elég mélyre mehet. Középtávú csökkenő trendcsatornában mozog az árfolyama, aminek most 34 500 körül van az alja. Holnap kiderül, hogy érdemes lesz-e 35 500-ra vételre beállni elég szűk stoppal védve a belépési pontot.
nem kell túldramatizálni.
a DLO válság negatív hatása a richterre már ismert volt.
az értékesítés 30%-a történik a Richternél az orosz piacra.
a hír már sokszorosan beágyazódott az árfolyamba.
ideje már egy kisebb pozizív korrekciónak
Leváltották az orosz egészségügyi felügyelet (Roszzdravnadzor) vezetőjét, Ramil Habrijevet a \"közgyógylistás\" program (DLO) finanszírozási válságában, és a Kreml-hű monopolpárt, az Egységes Oroszország két hetet adott Mihail Zurabov miniszternek a kilábalásra, menesztésének követelésével fenyegetve meg őt.
Habrijev felfüggesztését Mihail Fradkov miniszterelnök jelentette be egy Vlagyimir Putyin elnök vezette hétfői kabinetülésen, amelyen Dmitrij Medvegyev első miniszterelnök-helyettes a drága orvosságok finanszírozásának megoldását ígérte a veteránokat és más kedvezményezetteket ingyenes gyógyszerekhez juttató, állami DLO-programon belül.
Egyes súlyos betegségekben szenvedő kedvezményezetteket külön program keretében elkülönítenek, hogy megkönnyítsék a folyamatos finanszírozást - modnta Medvegyev.
Putyin a DLO-listán szereplő drága importgyógyszerek (hazai készítményekkel való) kiváltását szabta a kormány feladatául, rámutatva: a listás gyógyszereknek \"gyakorlatilag a 93 százaléka külföldi gyártmány\".
Medvegyev később, egy internetes médiaszeánszon úgy vélte, hogy két-három héten belül elválik, meg tudott-e birkózni az egészségügyi tárca a DLO-válsággal. Zurabov beharangozta egy sor regionális intézményi vezető menesztését a DLO-gondok miatt.
A DLO-listáról múlt novemberben már töröltek több száz drága gyógyszert, még mielőtt kipattant egy kenőpénzbotrány, amely vizsgálati fogságba juttatta az orosz kötelező egészségbiztosítási alap (FFOMSZ) vezérkarát. A FFOMSZ-vezetőknek főleg azért kell bűnhődniük, mert a DLO tavalyi büdzséjét alaposan túlköltötték, amit jórészt a drága gyógyszerek listára vétele okozott.
A múlt évi DLO-költségvetést ugyanis alig több mint 29 milliárd rubelre (1,1 milliárd dollár) méretezték, noha szakértők állítólag előre figyelmeztették Zurabovot, hogy ennek a duplájára lenne szükség. Az orvosok tavaly csakugyan 65 milliárd rubel (2,45 milliárd dollár) értékben írtak fel receptet a listás gyógyszerekre. A finanszírozási szakadék miatt a DLO-kifizetések egyre húzódtak-halasztódtak, immár több mint egyéves késéseket eredményezve.
Orosz lapok szerint az államnak a gyógyszerszállítókkal szembeni DLO-adóssága már 40 milliárd rubelre (1,5 milliárd dollárra) duzzadt, így az orvosok már nem írnak fel DLO-recepteket és a patikákból eltűnnek az ingyenlistás gyógyszerek.
A Moszkovszkij Komszomolec szerint Zurabov csak 16 milliárd rubel (600 millió dollár) adósságot akar törleszteni a szállítóknak, míg a többit veszteségként akarja leíratni velük. A gyógyszercégek azonban a teljes adósság megtérítését követelik, bár egyelőre folytatják a szállításaikat. Mindenesetre a múlt hét elején a gyógyszerszövetségek azzal fenyegetőztek, hogy fizetésképtelennek nyilvánítják a DLO-programot - írta a moszkvai tömeglap.
Ami a magyar cégeket illeti, konkurenseikhez hasonlóan igyekeztek átterelni oroszországi eladásaikat a gyorsan (tavaly 78 százalékkal) növekvő, de törlesztésmulasztás fenyegette DLO-programról a (teljes orosz gyógyszerforgalom több mint 60 százalékát lekötő, s a múlt évben is stabilan 20 százalékkal növekvő) magánpiacra.
Így a Richter részesedése a DLO-programban a múlt évben 1,96 százalékra zsugorodott a tavalyelőtti 4,15 százalékról, míg az Egis DLO-hányada tavaly 0,58 százalékra fogyott a megelőző évi 1,13 százalékról. Ezzel szemben a kereskedelmi piacon a Richter tavaly 2,76 százalékra növelte részesedését a tavalyelőtti 2,48 százalékról (amivel a hetedik a magánpiacot ellenőrző vállalatok sorában). Az Egis részesedése a magánpiacon is valamelyest csökkent a múlt évben, 1,36 százalékot téve ki, szemben a tavalyelőtti 1,55 százalékkal - mondta a Pharmexpert piackutató cég főelemzője, David Melik-Guszeinov az MTI-nek.
Ez csak esik. Már 36 alá is bekerült.
Mekkora hajcihő volt mikor 50-45 re lement!
Most 40-36-ig szép csendben esett.
Ha normalizálódna a világhangulat, erősen belenyúlnék. De így?
Richter topik