Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cyberslider
Cyberslider 2020. 06. 11. 10:36
Előzmény: #777  csilla23
#780
Hahó, én vidéken..! Idő semmi :)) Viszont! AMD már nyerő! :))) ugyh. már 100% nyerőben vagyok, az összes papírom +++. Mondjuk kivághattam volna az összeset 2-3 napja. Mindegy.
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 10:34
Előzmény: #775  Törölt felhasználó
#779
Aha! Stimm.
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 10:33
Előzmény: #774  Sigmund
#778
Szerintem  az oszti mindenképpen csökkeni fog. Kérdés, hogy mennyire. Ha nem kell a lóvé a deal-re, az éppen megerősítheti az osztalékfizetési lehetőséget. Az árat, amiből most visszalépett, még covid előtt fixálták 52,50 USD-n, ami elég húzósnak tűnt már akkor is. Persze ha most újra tárgyalnák 40 alattra, hát...Ha megnézed a februári bejelentés előtt 30 USD körül billegett...
Mondjuk azt el kell ismerni, hogy a Taubmann-nak kiemelkedő minőségi plázái vannak. Az átlagos 1 nm2-re jutó eladás több, mint 30 %-kal veri a Simonét, csak hát az a trágya mérleg...
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 10:33
Előzmény: #773  Sigmund
#777
Francba! 
Igen. Ugyanez a helyzet. AMD április közepe óta játszott ebben a zónában. Háromszor vettem bele, amikor fordult, háromszor adta vissza. Negyediknél nem volt szabad zsé. Viszont jó helyre került (CRM, ATVI), ha ma lefordulnak, akkor is meglesz a +5%. Ha meg kilőnek, lehet, hogy jobbak lesznek, mint az AMD.
Amit, ha van, akkor is villámgyorsan el kellett volna passzolni tegnap. Valszeg.
Nem tudok 1.5-2 hónapot ülni egy papírban, imádkozva miközben szambázik, máshol meg ott a nyilvánvaló lehetőség. Így jártam az SQ-val is, és a TSLA-t sem vettem vissza pár napon belül. Aztán meg hatalmas gappal ugrotta át a sávot, ahol vissza akartam szállni. 
Át kell gondolnom, hogy mit lehet jobban csinálni. Annak ellenére, hogy keresek folyamatosan. Például az utóbbi hetekben jobbak lettek a beszállóim, kiszállóim, és az az 2 x 1-2% különbség nagyon számít egy 5-15%-os swingnél. Nem lehet mindent egyszerre, de folyamatosan fejlődni kell. Nincs mese!
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 10:30
Előzmény: #774  Sigmund
#776
beleférNE, a feltételes mód kimaradt, szerintem jobb árat akarnak kialkudni, arra megy ki a játék, és úgy lesz bombaüzlet, kicsit bénán fogalmaztam :)
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 10:26
Előzmény: #772  csilla23
#775
Egyetértünk.
Annyi kiegészítéssel, hogy az akvizíciót még bőven békeidőben tárgyalták le, pár nappal az "olasz bomba" előtt jelentették be. Mondjuk még a normál viszonyokhoz képest is drágállottam...a szektor vezetőjeként a saját árazásomhoz képest 20-25 % prémiumot fizetni P/FFO alapon, egy sokkal rosszabb mérlegű cégért...persze ha az ember fia bő tíz éve feni a fogát egy cégre, néha megszalad a ceruza...
De díjazzom, hogy visszaléptek..., így most még bátrabban veszem majd vissza ha kiesi magát:)
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 10:24
Előzmény: #772  csilla23
#774
szerintem ezért fogadták negatívan, mert így az oszti csökkentés esélye nőtt (bár még a tegnapi záróval is 9,71%, ha felezik is jó), amúgy én a bombaüzletet látom benne, pont most lehet olcsón megvenni :) már a Covid előtt is volt szó róla, hogy felvásárolják. SPG-nek nincs sok hitele, belefér, lehet hitelt is vesznek fel hozzá. 
A semmit se érő SKT-t is ugyanúgy húzták az égbe 0 osztival, szóval egy oszti csökkentés után is még bőven lehet jó papír.
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 11. 10:18
Előzmény: #767  csilla23
#773
Kiszálltam sajnos belőle én is 53 körül, bukóban (mondjuk pre-marketben megint -2%). igazából gyakorlatilag minden papírom jó lett volna, csak ki kellett volna várni a nyerőt. az a baj sok jó papír vonzott, és az ugra-bugrálással megszívtam, nem volt elég tőkém 10+ papírra.
Baba: gyors nyerő bizonytalan, az igaz, főleg most.
Sajnos megindult egy komoly korrekciós fázis, bár a jobb Reit-ek ettől függetlenül szépen tartják magukat (IRM, PSA), SPG-ből és a többségből (OHIt is ide sorolnám) meg tényleg speka papírt csináltak.
kolléga kérdésére: NNN nem olyan jó funda alapon, és a mélyponttól induló emelkedésben se volt olyan erős, én nem venném (semmilyen áron).
SPG funda alapon jó, nem tudsz vele mellényúlni, de hogy hol lesz az alja azt senki se tudja. 60 alatt már mindenképpen bővíteném, TA ott nem működik, hangulat alapján dobálják napi 5-10%-ot.
nekem a tegnapi napban biztató volt a Fed, pumpálni fogják a pénzt ahogy kell, Trump is az utolsó fűszálba is kapaszkodni fog, hogy menjen a piac, így én nem félek továbbra sem. Tudom az előrejelzések romlottak, és most is csúnyák a futik, nekem elég konzervatív a portfolióm, kiülöm, meg 1-2 papír így is emelkedik (eü., e-commerce). Paraszt short mehetne a bátraknak, csak ahhoz folyamatosan gép előtt kell lenni, mert ha jön 1 jó hír fordíthatják (akár már a héten is).
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 10:18
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#772
Nem. 
Nálam pluszos hír lenne, de nem úgy tálalták, fogadták. Ki érti, hogy pont most kell terjeszkedni, amikor túlélésért küzd a legtöbb REIT. Nem ér rá ősszel, ha már tisztult a helyzet? Most vagy nagyon nagy üzlet, vagy kegyelemdöfés. Szvsz.
A Healthcare-ben megértem a felvásárlást, itt nem.
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 10:00
Előzmény: #770  csilla23
#771
Azért ezt a negatívot te sem véletlenül tetted """"-be:)))
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 09:35
Előzmény: #769  csilla23
#770
csilla23
csilla23 2020. 06. 11. 01:18
Előzmény: #768  yooio
#769
Ne haragudj, de mértékkel okoskodnék bele. Nincsenek fent a nálam a watchlisten, így nem követem őket napközben. Plusz a TA-t is csak ugatom... 
Amit én követek, például az OHI-ban lejtmenet indult, akár MA50 alá nézhet. Ott rés is van pár %-kal alatta...
Az SPG-re ránéztem - érdekel, sokat olvastam róla, mégiscsak húzónév -, de tényleg csak műsoron kívül. 
Dettó, mint az OHI, csak jóval keményebb pálya: rés, rés hátán. Pont a semmi támasztja (szerintem) MA50-ig, max a papírvékony MA20. Ha beadja rendesen a kulcsot akkor MA50 felett is van egy rés. Ahhoz 38%-ot kellene esnie? 🙃 Ráadásul, kvázi mega réssel indult, ami még szintén ott tátong. Nagy forgalommal húzták a múlt héten, számomra hihetetlen lenne, ha visszaadná magát 52.14-ig. Viszont még 3-5 ilyen vacak nap - hiába húzogatják közben vissza -, és a MACD (is) bejelezhet. Akkor kaszáltak neki. 
A lényeg, mint mindannyian látjuk: a REIT-ek jórésze szégyen-gyalázat, de átment speka kategóriába. Úgy rángatják, lengetik őket, ahogyan akarják.  Bármikor, bármelyiket (Tisztelet a kivételnek, már ha van) erőből tovább nyomhatják le, vagy fordíthatják meg, és vágta felfelé. Nálam normális nyerőnél “fogd a pénzt, és fuss” lenne. Utálok beragadni, meg az olvadó nyerőt nézni... :DDD
yooio 2020. 06. 10. 23:52
Előzmény: #767  csilla23
#768
Szia Csilla!
SPG es NNNre ra tudnal nezni technikailag? Eleg csunyan be lettek adva, normal korrekcio/profitrealizalas zajlik? 
Koszi elore is ha rakukkolsz. 
csilla23
csilla23 2020. 06. 10. 22:35
Előzmény: #765  Sigmund
#767
Köszi! 
Mennek ezek, de “gyors” nyerőre venném. Kitörhet könnyedén, csak nem akarok ezért hetekre beleülni.
ABBV bővítés lett a vége záróban, habár irtó ronda lett a mai gyertya. 
Az OHI-t figyelem, hogy meddig enged, hátha leteszik MA200 környékére...
Megvan még az ADM-ed? Én kiszálltam múlt héten 53,65 körül, és tegnap még nem volt szabad tőkém...
Mondjuk ott sem lett egy kimondottan szép gyertya ma...
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 10. 22:00
Előzmény: #765  Sigmund
#766
PDD-vel amúgy együtt szokott mozogni, csak az %-ban általában megelőzi, irány hasonló, ma is +5%-ban, és ATH-n volt ma.
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 10. 21:56
Előzmény: #764  csilla23
#765
pedig lehet bejött volna, ezek pár hetente mennek új ath-ra..
231,14 az ATH, januárban, egyébként 197-ről (05.29) szinte folyamatosan jött fel, pár dollárral nyomták csak vissza időnként, szerintem van benne erő, de elég lassan halad. ha sikerül itt 224 felett zárni az elég mára bőven, kitörethetik, bár a korábbi fülescsésze alakzatból már kioldalazott.
csilla23
csilla23 2020. 06. 10. 19:20
Előzmény: #763  Sigmund
#764
Jó ötletnek tűnt. Abban a pillanatban. Egy perccel később már nem. Tíz perccel később el is passzoltam. Nem szoktam mostanában hülyeséget csinálni. Ez egy felesleges vétel volt.
Most a BABA-t nézem. Ha előbb átmegy a 222.80-on beleveszek, de várható volt, hogy nem jön össze egyelőre. BABA 231 felett van az ATH?
Forgalom kellene neki...
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 10. 18:45
Előzmény: #761  csilla23
#763
Bátor, az is ATH-n járt ma ha jól láttam, mint az Amazon.
én Pinduoduo-n gondolkodtam, utaltam pénzt még a számlámra, de nem mertem lépni, kivárom mi lesz ebből, az is minden nap új ATH.
miért pont Ebay?
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 10. 18:42
Előzmény: #758  AudreyDeak
#762
30 alatt szerintem jó vétel, én azt reméltem, hogy pénteki záróig meglesz a 33, és ott ki lehet szállni. amúgy vettem anno 22,5-ért is csak korán dobtam, most 28,3-ért, tartom 33-ig. Ha nem lesz meg, akkor 06.12 ex-dividend-date, az se rossz, 8-9% oszti még a mostani árfolyamon is.
SPG-vel nagyobbat lehet nyerni de bukni is, én szeretem a WPC-IRM vonalat is, erős papírok, IRM-nek a legszebb az osztija (csak a safedividends 40%-ra adja, h marad is ez az oszti). 
csilla23
csilla23 2020. 06. 10. 18:29
Előzmény: #757  Sigmund
#761
Betársultam az e-commerce-vonalra melléd: EBAY (az RSI-t nem merem leírni, mert hülyének fogtok nézni...) 😃

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek