Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
St.Levente 2021. 03. 22. 20:57
Előzmény: #10958  8uk52
#10960
8uk52  és Wally_Karue köszönet a gyors válaszotokért!
Igazából nem adózás miatt kérdeztem, ugyanis a szóban forgó számla TBSZ, tudtommal arról nem adózok ha nem utalok le pénzt róla a kövi "röpke" 5 évben(?)
Kicsit pontosítok hátha jobban értelmet nyer a kérdésem;
Januárban nyitottam tbsz számlát a randomnal és elkezdtem vásárolgatni kettesével (többek közt) tsla részvényeket(tehát 3 hónapja), és mivel most volt egy szép visszaesés az árakban így a jelenlegi (mai) ár 680-690$/stock.
 Nekem vannak 570-680 közötti vásárlásaim és vannak 680-800 közöttiek is így az összes részvényem (20db) bekerülési átlaga 701 dollár jelenleg. 
Amit elérni szeretnék az az átlagolt bekerülési ár csökkentése, amit egyrészt úgy tornázok lentebb, hogy a dipeknél (amik alacsonyabbak a jelenlegi átlagomnál) vásárolok a másik viszont ez lett volna, hogy mikor ilyen pozitív kilengések vannak mint ma is és sejthető hogy még lesz visszaesés akkor pl ezeket a részvényeket amiket 680-690 körül vettem szeretném eladni és újra megvenni mikor mondjuk 650 alá esik (tudom.. néhányan azt gondoljátok "ha egyáltalán vissza esik" de ez az én kockázatom lapozzunk.. :) ).
Majd mikor a pozitív kilengés megütné a 750-et v 800-at akkor azokat is eladnám amiket azon a szinten vettem és visszavásárolnám olcsóbban őket mikor alkalmam adódik rá.
Az értékpapírjaimnál látom szépen hogy van 10 sorom tsla vásárlásokból mert 10 szer vásároltam, mindnek más más a vásárlási kódja is, mert ugye 10 külön alkalommal vettem őket nem pedig egyszerre.
Na és az lenne a legjobb! ha az egyik ilyen vásárlásra pl rákattinthatnék és csak azt az adott vásárlás amire kattintottam adhatnám el célzottan, csak azt és semmi mást, nem a FIFOT nem a LIFOT meg a fene tudja csak szimplán azt a vásárlást amit én kiválasztok az "értékpakír részletes" listám tulajdonolt részvények vásárlási felsorolásából.
Ahhoz hogy ezt meg tudjam csinálni valahogy tudnom kéne hogyan tudom a vásárlásaimat külön külön kezelni. 
Nem tudom mennyire ismeritek az egyszerű, gagyi  appokat amikkel pl én kezdtem.. pl etoro vagy egyéb hasonló trader felületeknél szépen vásárlásokra van bontva a tevékenységem -ahogy netboonon is- a különbség csak az, hogy ott el tudom adni pl a két héttel ezelőtti vásárolt részvényeim hiába van előtte és utána is már részvény vásárlás más más árakon ugyanabba a cégbe, ott szimplán kiválasztom és eladom a listából azt a vásárlást amelyiket szeretném.
Gondoltam ha ezt ők meg tudták csinálni akkor egy komoly bróker mint random capitál is biztos tudja nyújtani csak én nem értek még a netboon felülethez eléggé.
Ezért gondoltam hogy megkérdezlek titeket, tapasztaltabbakat! :)
Ha mégis van erre mód nagyon hálás lennék ha felvilágosítanátok!
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 03. 22. 18:41
Előzmény: #10958  8uk52
#10959
egyébként meg az adóbevallást a saját kötéslistád alapján kell megcsinálni, ott meg azt párosítasz azzal, amit akarsz... a lényeg, hogy ne kavarodj bele, ha nem úgy csinálod, ahogy a random elszámol, tehát minden vételnek legyen egy eladás párja
8uk52 2021. 03. 22. 18:30
Előzmény: #10957  St.Levente
#10958
Időben és árban "középről" nem tudsz választani, az aktiválási ár a stop típusú megbízásokhoz van. Tbsz és nyesz számláknál nincs igazán jelentősége melyiket adod el előbb, ha meg adózás miatt szeretnéd így zárni, akkor annyi tudsz tenni, hogy a 4 variáció közül kimatekozod melyikkel jön ki az elvárt átlag beszerzési árad. Pl ha van 5 és 15 Ft-os vételed, akkor adsz 2 megbízást fele LOFO, fele HIFO és máris 10 Ft az átlagod
St.Levente 2021. 03. 22. 15:50
#10957
Sziasztok! 
Kezdo kerdesem lenne Netboon hasznalataval kapcsolatban.
A keplet a kovetkezo, (affele szoveges feladat altalanos iskola matematika orajarol). :)
Vasaroltam egy cegtol 20 db reszvenyt, nem egyszerre hanem 10 kulonbozo idopontban, kettessevel vettem oket,  ezert mas mas aron is vannak.
Van reszvenyem ami a ceg jelenlegi erteke alatt es felett is van.
Teszem azt a ceg reszvenyenek jelenlegi erteke 12Ft, nekem van 5Ft-tol 15Ft-ig reszvenyem toluk. 
Hogyan tudnam eladni azon reszvenyemet amit eppen 12 Ft (jelenlegi piaci ertek) kozeleben van?
Mikor netboonon ramegyek a "Normal eladas" opciora, kivalasztom a piacot, majd a ceget, aztan beirom h 1 reszvenyt adnek el de kivalasztani nem tudom azt a konkret reszvenyt amit eladnek. 
FIFO,LIFO,HIFO,FEFO, opciok kozul tudok valasztani de a reszveny amitol szabadulnek pont kozepen van igy szerintem ezen opciok nem segitenek nekem. 
Ez a reszveny amit eladnek a tulajdonomban levo reszvenyek kozul nem az utolso vasarlasom volt es nem is az elso, nem ennek van a legmagasabb ara es nem is a legalacsonyabb.
A Limit ar aktivalasi ar lenne erre a valasz?
Azokat nem ertem meg pontosan ha valaki tudna segiteni halas lennek.
Koszonettel Levi!
Akika01 2021. 03. 19. 11:26
Előzmény: #10955  -bubu-
#10956
Ok,köszi, enyém is androidos, újraindítottam telefontés visszajött. :)
Köszi
-bubu-
-bubu- 2021. 03. 19. 11:22
Előzmény: #10954  Akika01
#10955
nálam jó
android
Akika01 2021. 03. 19. 11:18
#10954
Sziasztok, nálam a Mobilbrokeren nem ad árfolyamot az OTP, MOL, Richter, Mtelekom, BUxX DAXról, reggel még volt...
Másnál?
Köszi
Foxtrader 2021. 03. 19. 11:12
Előzmény: #10952  Foxtrader
#10953
Soós Csaba már bizonyított h kiválóan tud a részvényes társaival szemben fellépni, nagyszerűen tudja érdekeit velük szemben érvényesíteni, a bizalom az Enefi iránt 0 kell h legyen a személyi kérdések miatt!
Foxtrader 2021. 03. 19. 11:11
#10952
Azt is hangsúlyozni kell ahogy szakértők 8 éve nyilatkoztak a Gránit Bankról, a Társaság hírneve kiváló, hiszen nem felelős a múltért, a devizahitelek elterjedéséért, a Bank célja az új ügyfelek megszólítása és számukra kiváló szolgáltatásokat biztosítani. Ez abszolút igaz, nem lehet egy lapon említeni azokkal a bankokkal amelyek úgy reklámozták a devizahiteleket h Forint hitel helyett válasszák azokat, itt elsősorban a külföldi tulajdonú társaságokra és persze az MKB-ra gondolok, az OTP nem ment volna bele, az erste, raiffeisen, k&h, unicredit azok amelyek inkorrekt módon félrevezették a pénzügyileg nem tudatos, szűklátókörű ügyfeleket.
A lényeg h egy jó hírnevű stabil pénzintézet háttere kell a Randomnak, az Enefi céltévesztés, az Enefinek nem célja az h erős tőkepozíciója legyen a Társaságnak, Soós Csabáék mint vagyonkezelő csak kiszednék az osztalékot, ők nem a mi pártunkon állnak, az Enefi tulajdonrészének növekedését MNB határozattal kell megtiltani, Soós Csabát el kell tiltani attól h tőzsdén jegyzett cégben vezető pozíciót töltsön be!
Foxtrader 2021. 03. 19. 09:44
Előzmény: #10950  Foxtrader
#10951
A privát banki ügyfeleknek muszáj a stabil háttér, legalább néhány mrd HUF saját tőke, javítani kell a mutatókon h aki pl venne egy papírból 100m-ért az ne bizonytalanodjon el. Itt a privát banki ügyfélkör és a vállalati üzletág, corporate finance hoz nagy tőkét, a kisbefektetők nem tudatosak, állampapír bankbetét, a statisztika azt igazolja h a leggazdagabbak vagyona nő leginkább, egyedi részvényekbe nagy tételeket ők fektetnek be. Kellene több fajta számla is.
Foxtrader 2021. 03. 19. 08:41
#10950
Szevasztok!
Ti hogy látjátok a Random jövőjét, hosszú távon az Enefi helyett egészen biztosan jobb lenne egy fintech banki háttér, amely segít a különböző platformok fejlesztésében, olyan partnert kell találni amely számára előnyös egy olyan befektetési szolgáltató amely szekciótag a BÉT-en és jelentős tőkepiaci tapasztalata van.
A hazai ügyfelek körében sokak számára fontos a stabil banki háttér, ezért a növekvő Gránit Bank lenne az ideális partner, amelynek finctech fejlesztő cége is van, amely tudna segíteni a Mobilbroker és Netboon fejlesztésében, mert a Mobilbroker X sajnos gyengén teljesít, a cég nem elég innovatív, ülnek a babérjaikon, az elnök nem túl karizmatikus bár jó szándékú!
Tény h a Randi legújabb fejlesztése kiválóan sikerült, ezen nem kell változtatni, a másik 2 platformon viszont mindenképp!
Foxtrader 2021. 03. 19. 08:31
Előzmény: #10944  Hathor
#10949
Abszolút egyetértek!
tallica
tallica 2021. 03. 18. 10:18
Előzmény: #10946  Broafka_Ottokar
#10948
Köszönöm!
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 03. 18. 06:43
Előzmény: #10946  Broafka_Ottokar
#10947
a külföldi is ingyenes jelenleg legalábbis múlt hónapban még az volt
Broafka_Ottokar 2021. 03. 17. 19:06
Előzmény: #10943  tallica
#10946
Tudtommal ingyenes, de vigyázz, csak a BÉT-es az, a külföldi nem. (Ez csak a kondíciós listából derül ki, abból is csak a PDF-es fajtából és nem a webesből.)
Faketrend
Faketrend 2021. 03. 17. 14:19
Előzmény: #10944  Hathor
#10945

Baromság , pont mint a belfordult nutexbarlangodban.
Tiplizz !  XDD
Hathor
Hathor 2021. 03. 17. 12:52
#10944
Kedves Randomosok.
Ez az Alkér féle szuperkonfik..
Emlékezetes az Admiral Markets időkből..
No comment
tallica
tallica 2021. 03. 17. 10:50
Előzmény: #10942  tallica
#10943
Az egy ársávos adatszolgáltatás még mindig ingyenes? 
A felső bannerben úgy hirdetik, hogy április 1-től. De ez a múlt év áprilisától van így vagy majd a mostanitól?
tallica
tallica 2021. 03. 17. 10:46
Előzmény: #10940  kovaax
#10942
Igen, tényleg van egy számlaszám (nálam a bal felső sarokban). Semmi nem jelzi, hogy ott kellene váltani. Pedig ott lehet. Köszönöm! :)
8uk52 2021. 03. 17. 10:43
Előzmény: #10939  tallica
#10941
Belépésnél vagy menüben tudod változtatni a számlát amelyiken kereskedni akarsz, minden megbízásod a kiválasztott számlára érvényes. Netboon oldal alján Számlaváltás, Randiban Felület -> Számla kiválasztása

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek