Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 15:03
#12880
Szoval mondom , volt 3600ft is !!!! Aki nem hisz nekem , nézzen utánna !! Nekem annak idején volt !!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 15:02
Előzmény: #12878  Tbarna
#12879
na.....megint indul a ki a nagyobb spiller című játék...
Tbarna 2007. 10. 10. 15:01
Előzmény: #12875  neomodel
#12878
neomodel

"Éppen a csorda tehetetlensége viszi mélyebbre, olyan árszintre amin megint érdemes beszállni."
"már korábban elhatároztam, hogy 2200-2300 között fogok visszaszállni, de most még korai. "

Nincs benne kapaszkodó csak a csordaszellem.
Szerinted én miről beszéltem?
Na mindegy Hagyjuk!

Azért komolyan érdeklődve olvasnám a Rábára vonatkozó "értékpapír értékelésed"
me hogy nekem gőzöm sincs róla.

Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:57
Előzmény: #12875  neomodel
#12877
neomodel, elbeszéltek egymás mellett.
az 1000 -> 2500-as árfolyam fundamentálisan nem volt indokolható.
egyetlen okból lehetett venni a papírt, mert más is vette, felvásárlás blabla...

most viszont, ahogy jön lefelé, eltűnt a felhajtó erő. hogy átmenetileg vagy végleg, azt esés közben nehéz megmondani. ezért hulló kés, ezért vagy Te is bizonytalan, és még semmi különöset nem is csinált, egy 150%-os 9 havi emelkedésre esett 20-at, na bumm.

optikailag olcsónak tűnik, mert már volt 2800 is, meg az általános hangulat is jó stb.
de szerintem tudod Te ezeket, ezért mondom, h elbeszéltek egymás mellett
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:56
Előzmény: #12875  neomodel
#12876
Ha a felvásárlási "prémium" árazódik ki, akkor 1700-ig is eshet.
neomodel 2007. 10. 10. 14:43
Előzmény: #12868  Törölt felhasználó
#12875
Tbarna nem kizárólag a Rába sztorit, hanem az értékpapírok kvázi értékelését sem ismeri. Csordaszellem létezik, meg technikai jellegű ármozgások, un. spekulációk ugyebár, éppen ezért lehetséges megsaccolni, hol vannak azok a túlértékelt szintek ahol már érdemesebb eladni és kivárni az ismét jó beszállópontot. Éppen a csorda tehetetlensége viszi mélyebbre, olyan árszintre amin megint érdemes beszállni. Én speciel Rába ügyileg éppen erre várok, már korábban elhatároztam, hogy 2200-2300 között fogok visszaszállni, de most még korai. Ilyen előzményekre ugyanis nem számítottam, és félek az esetleges kivezetéstől is, meg minden egyébtől.
Tbarna 2007. 10. 10. 14:39
Előzmény: #12868  Törölt felhasználó
#12874
Balint14.

A cég vezetésről én spec egy szót sem szóltam kizárólag a részvény jellegéről beszéltem.Elég nagy különbség!

petyko98 2007. 10. 10. 14:38
Előzmény: #12869  Törölt felhasználó
#12873
Szerintetek a szokásos délutáni minuszok mennyire érintik majd a Rábát?

Attól félek a 2250 támasz ismét elesik, alatta nagyon nagy tér van, csak a 2155-65 tarthatja vissza.
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:37
Előzmény: #12865  Törölt felhasználó
#12872
senki sem hitte el, hogy vége, aztán most itt sírtok.
A belevétel? sok bátor ember van itt is.
"nem vak ez a lúúúúúú csak bátor",
a lélektani 2000 erősebb mint a TA alapján számolt korrekciós szintek, de hogy oda is ragsztják egy ideig azt én most így "érzem".
Nem kell félteni az önkorit, hogy bukott rajta, meg fogják mondani, hogy abban az időben akkora pakkal nagyon jól szálltak ki. Ehhez az árfolyamot le kell tornászni olyan ügyesen mint ahogy feltornászták.
biztos bolond vagyok..., de ha nem vettétek észre bizonyos körök , bizonytalan módszerekkel szedik el a pénzeiteket. Enyhén szólva is bennfentes kereskedésekkel.
Az econet legalább vett egy céget amivel duplázta az árbevételt, és még arra is rátett egy lapáttal, de a rábába mindenki beleálmodott minden vágyat. Az álom most véget ért.
Valóban érdekes, hogy annyira veszik. Egy helyrerakott cég jókor jóidőben. Biztos, hogy nem a kályhás bróker akarja megvenni , hanem valamelyik "szakmai" befektető. Ezt neszelték meg az erste-ek is , és nem kizárt, hogy a győri ökori is benne van még a buliban.....lehet, hogy vesztett párszáz milkát , de ezzel nyert egy újabb letelepedőt. A titok még a függönyök mögött van, és ezért sem véletlen, hogy a győriek egyhangúlag adták el, nemvoltak kiáltozó nagyokosok.
Ha egy érdekcsoport áll mögötte, akkor lehet várni a bejelentést, ... most a begyűjtés folyik.
És amilyen erővel megy lefelé, elég nagy esélye van annak, hogy a gyűjtőknek nagy a raktárkapacitásuk.
A Linamart meglőtték, ott sem tudjuk ki lett volna a végső állomás, hát lehet most egy másik ajtón kopogtat, csak egy kicsit módosított a módszerein.
Na jó ezt is csak úgy leírtam, nem tudom minek, úgysem értek hozzá....
TrendMan 2007. 10. 10. 14:34
Előzmény: #12867  Törölt felhasználó
#12871
Lesz is annyi, mégpedig 1 éven belül.
Két út között a legrövidebb út az egyenes. Hát ezt most a nagybüfik kicsit megnyújtják, hogy ugyanazt a pénzt még egyszer bezsebeljék.
Eddigi tapasztalatom szerint nem állnak fundamentális okok a háttérben, aki augusztusban vett, elutazott és jövö tavaszig felé se néz, észre sem fogja venni ezt a kirázást!
Tbarna 2007. 10. 10. 14:33
Előzmény: #12865  Törölt felhasználó
#12870
Temeti a franc
Igazi speki papír a gyötrelmeivel és a szépségeivel együtt.
Ettől még a tény tény marad. Per pillnat nem látni a végét. ...Az elejéről meg ne is beszéljünk.:)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:32
Előzmény: #12860  Tbarna
#12869
"....nincs benne semmi kapaszkodó csak a csordaszellem. " :-)
Lesz itt majd csordas is, nem kell semmitol sem tartani......na johetnek a moderalni valok. ajm redi
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:29
Előzmény: #12864  Törölt felhasználó
#12868
Tbarna:

én azárt ránéznék a cég mérlegére, és eredmény javulására mielőtt ilyeneket beírnék. A hozzászólásod azt mutatja egyáltalán nem ismered a Rába-sztorit. A mostani vezetés a csőd széléről hozta vissza a társaságot, ami az idén díjazott a piac. A mostani árfolyamon is több mint 100 százalékot lehetett keresni annak akinek év eleján volt Rábája. Én inkűább dicsérném a cég vezetést, főleg az első félévi eredményét, amit a gyenge dollár ellenére értek el.
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:26
Előzmény: #12866  Törölt felhasználó
#12867
Igaz is vot !
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:25
#12866
A rába valamikor réges régen, a mesében volt 3600ft is ,csak a szakállas öreg emberek emlékszenek rá !
De igyvot !
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:24
Előzmény: #12864  Törölt felhasználó
#12865
miről? :DD ne má.
most meg szart sem ér.....meg csordaszellem....:))
hát a kisbüfi ilyen, vesz ha megy fel, elad, ha csökken...és? temessétek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:21
Előzmény: #12860  Tbarna
#12864
Tbarna, erről van szó.
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:18
Előzmény: #12860  Tbarna
#12863
Rába -5 és fél, Nyomda -2,79 autó -1. Szuper egy nap még szerencse nincs másom az is esne....
Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 14:18
Előzmény: #12857  Törölt felhasználó
#12862
emlékeim szerint úgy 1000 körül kezdte venni pláma és a kocsma népe, aztán bezuhant 500-ig, évekig totyorgott 600-700-800 körül míg végül idén elszállt. közben láma barátunk írt hideget-meleget.
ha végig ült rajta, a nyereség valóban nagy lett. kérdés, mihez képest?
TrendMan 2007. 10. 10. 14:18
Előzmény: #12859  Törölt felhasználó
#12861
Brunhold:
Tudom, hogy szar érzés bukni egy papiron, de ezért nem hiszem, hogy a Rába menedzsmentjét kell hibáztatni.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek