Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 26. 09:39
Előzmény: #60799  pancserlama.
#60800
Még valamivel kiegészítem.
Középtávon pedig egy újkormány, újhatalom.. (2-3 év múlva) 2,5-3 e papírt csinál belőle.
Ha privatizál, a cégből ez alatt nem fogja
mama mondta
Mert ez az élet rendje.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 26. 09:18
Előzmény: #60797  d_mode
#60799
Nézd, ha szétszabdalnánk a céget és úgy értékesítenénk.
Telkek, hotel, nyaralok….,gyár… vez.ig…. (pénzügyesért nekünk kell fizetni hogy elvigyék)
1750-2000 kapnánk a cégért
Szóval egy érdekes felállás van, a Rábánál többet érne szétszedve, mint egy egységes szerkezetben.
Szóval érdemes hosszútávon figyelni.
Már csak azért is, mert töketlenek kihullnak, páran nyugdíjba mennek és aztán elszáll az árfolyam))
egyveleg 2012. 10. 26. 09:14
Előzmény: #60794  pancserlama.
#60798
herceg is azt írja link
d_mode
d_mode 2012. 10. 26. 09:12
Előzmény: #60794  pancserlama.
#60797
igen ez relatív lehet,ki milyen időtávot néz :)))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 26. 09:10
Előzmény: #60795  pancserlama.
#60796
2013 február lemaradt ))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 26. 09:09
Előzmény: #60794  pancserlama.
#60795
majd pedig 1500 !))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 26. 09:08
Előzmény: #60793  d_mode
#60794
Szerintem 890-900 nál beszélhetünk kitörésről.
Többek közt ott a történelmi csatorna teteje is.
d_mode
d_mode 2012. 10. 26. 08:45
Előzmény: #60791  Törölt felhasználó
#60793
kitörés megtörtént,ha megtartja nagyon jó,akár egy visszatesztel is,de maradjon meg,ne legyen fals.
Törölt felhasználó 2012. 10. 26. 08:40
Előzmény: #60789  Törölt felhasználó
#60792
Szerintem a matematikai logika az "és" relációt sem zárja ki ebben a kontextusban.
Viszont, ha komolyan van gyanú arra, hogy a hivatal anyagi haszon érdekében fekszik keresztbe, akkor érdemes kicsit utánuk menni. Megnézni, hogy ki adta ki a határozataikat (és végig felfelé az összes főnökét), van-e bármilyen vállalkozásuk (vagy a rokonaiknak), mivel foglalkozik, kikérni az érintett időszak +-2 évre a mérlegüket, megnézni és kielemezni, hogy hol bukkanhat fel a kenőpénz, hogyan lehetett módjuk a munka mellett akkora árbevételt realizálni, hol élnek, futja-e a hivatalnok fizetésből arra, stb. , és ha büdös, akkor rámászni azon a vonalon is az illetőkre egyesével nagyon keményen feljelentésekkel. Vagyonosodási vizsgálat, hivatali visszaélés miatt feljelentés, stb. Ott már nem a mi pénzünkből fogják védeni hivatalból a hivatal jogászai, hanem felelnie kell magánemberként.
Megdöbbentően hanyagok a látszólag trükkös fiúk is. Bevált módszer, én már szereztem vissza így komoly kintlevőséget pár órás tárgyalással.
De fontos, hogy vésd eszedbe, hogy ha nem marad más mint "odaütni", akkor csak keményen, mert másként nincs semmi értelme. És ha egyszer elkezded, akkor ne bizonytalanodj el!
Törölt felhasználó 2012. 10. 26. 08:06
Előzmény: #60790  pancserlama.
#60791
Reméljük jön a harmadik fehér katona is! :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 26. 07:28
Előzmény: #60789  Törölt felhasználó
#60790
Jó reggelt !
Ma technikailag sorsfordító nap következik !?
Törölt felhasználó 2012. 10. 26. 00:50
Előzmény: #60783  Törölt felhasználó
#60789
...Köszönöm...! ...Így látom én is...!

...képzeld, a Környezetvédelmi Hatóság "nem tud olvasni"...!
...a bírónak kellett, - ítéletben köteleznie arra -, amit a korm. rendelet ír elő, hogy NEKI kötelessége Brüsszelhez fordulnia, nem a kérelmezőnek (NIF)...!
...mit ad isten, - azt mondták -, mégis csak a NIF-et kötelezték, a Brüsszelhez fordulásra...! ...???
...szerintem, vagy ennyire "úrhatnákjuk" van, vagy annyira "debilek", hogy egy nyomorult táblázatot sem tudnak kitölteni...!
...ám, inkább azt gondolom, így akarják akadályozni a Keleti - közmegelégedésre alkalmas - nyomvonal létrejöttét...! ...:-(((...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 20:36
Előzmény: #60784  cree1
#60788
...hmm...!

...nagyon éles a látásod...! ...:-)))...!
...pontosan erről van szó...!

...csakhogy, a "fene ezt a folytonosságot", Major meg Illés úr, "hajthatatlan"...!!! ...:-(((...!
...de, - hátha -, a bíróságnak, meg Barossonak, esetleg az ügyészségnek, sikerül Őket, - meg másokat -, "meggyőzni"...!

...de most mond meg', hát nem "hatökrök"...?
...bár a "maffia" érdeke, furcsa is lehet, ahogy "1702" írja...!
...inkább, - úgy látni -, hogy a Derecskeiek jogi képviselőjének, hiányzott a műszaki hozzáértése (jelezte is), merthogy, engem "kiejtettek" a 2008-as "ügyféli jogaimból", így - eddig -, "elkerültük egymást"...!

...másrészt, Brüsszel "csak nem esett a fejére", mint ahogyan, - az AUDI bővítése esetén sem -, hiába zsarolta az AUDIT, egy "koma"...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 20:08
Előzmény: #60721  tigus7313
#60787
...hmm...!

...Köszönöm a kommentedet, igen sok mindent, IGEN PONTOSAN ÉRZÉKELSZ...!

...ám, ehhez a részéhez, van hozzáfűzni valóm:

1.) "...talán ez már túlhaladja a topik témáját..."

...szerintem, messze nem haladja túl a "topik" témáját, sőt (!) hiszen a tőkepiac szerves részét képezi, a "vételi ajánlat", jogi és piaci megítélése, stb...!

2.) "...szóval ez patthelyzet, a két oldal már nem fog közeledni egymáshoz..."

...szerintem, az "ügyféli jog" érvényre jutása esetén, teljesen más világ tárul fel és akkor erre lesz mód...!

3.) "...sajnálatos a magyar tőkepiac szempontjából, hogy megtörtént, hogy egyáltalán megtörténhetett, és a tőzsde jövőjére nézve semmi jót nem jelent..."

...tökéletes a meglátásod, - azaz -, a piaci oldal is, "belátásra ösztönzi", a felvásárlót...!

...még egyszer köszönöm...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 20:05
Előzmény: #60784  cree1
#60786
Az MSZP dettó!
Egyik sem jobb a Deákné vásznánál.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 20:03
Előzmény: #60784  cree1
#60785
Ugyan ezt akartam írni ))
cree1 2012. 10. 25. 19:50
Előzmény: #60782  Törölt felhasználó
#60784
A nyomvonalak kijelölése az 3-5 év hátrányban van a kisajátításhoz, az építéshez kb. 7. Ennek alapján gondold újra...
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 19:47
Előzmény: #60779  Törölt felhasználó
#60783
Nem több az kettőnél. Az infrastruktúra építés klasszikusan és bizonyíthatatlanul a mindenkori kormánypárt(ok) pénzmosodája és kifizető helye. Aki benne van az tudja hova igazodjon, ha munkát akar még valaha kapni ebben az országban. És nyilván nem beszél.
Kíváncsi vagyok mire jutsz, de legyél óvatos, mert ha minden politikai pártba belerúgsz hobbiból, akkor közmegegyezéssel fognak eltüntetni, csak arról nem lesz később Grippen-akta.
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 19:45
Előzmény: #60779  Törölt felhasználó
#60782
Szégyelld magad!
Hogy állíthatsz ilyet a Fideszesekről?
Ők a becsület a hazafiasság és a megvesztegethetetlenség képviselői... :))

Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 19:36
Előzmény: #60780  Törölt felhasználó
#60781
...IGEN, nagyon PONTOSAN "látod"...!!!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek