Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 15:06
Előzmény: #60336  cree1
#60340
...hmm...!

...pont úgy jártál, mint én az éjszaka, nagyon sajnálom, mert tudom, hogy soha vissza nem térő gondolatok is elveszhetnek egy ilyen malőr közben...!
...ráadásul duplán kell "bepötyögnöd" a karaktereket...! ...így csak megköszönni tudom a kitartásod, a pótlás válaszod okán...!

...ismerem az "állami alkalmazottak" orientációit, magam is voltam az, egy nem túl hosszú, ám jelentőségteljes feladat elvégzése okán...!
...ezért is "kézzel-lábbal" teszek azért, hogy "állam apu", vissza "szoruljon", - lehetőleg a jól felfogott saját érdek belátása okán -, a tisztes "biztonsági" részarány mértékére, mert a Rába CSAK AKKOR VÁLHAT PROSPERÁLÓVÁ...!

...na ezt is elősegítik, a JOGI ELJÁRÁSAIM...!
...egyáltalán nem "állam apu" kárára "balanszírozok", sőt...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 15:02
Előzmény: #60338  Törölt felhasználó
#60339
Csak kérdés ?
Milyen indokkal semmis az ajánlat ?
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 14:46
Előzmény: #60334  cree1
#60338
Figyelj, most próbálod harmadszor a számba adni a szavakat, pedig írtam, hogy szerintem sem. Hagyd már kérlek a magasabb árat. Az Nantal hobbija, szerintem sincs ilyen. Szerintem megsemmisítés a lehetőség, és az eredeti állapot helyreállítása.
Ezt illetően viszont óriási tévedésben vagy. Itt fél év telt el, nem 5-6. És nyilván nem én kötelezek senki semmire, hanem a bíróság. Az ellen viszont nincs önkéntes alapon egyet nem értés.
A semmi kedve a rábához szöveggel esetleg elmehetnek az MNV-hez hogy önként felajánlják nekik a maguk csomagját ismét 815-ön, vagy ahol akarják.
Nyilván kamatkompenzáció, adó visszatérítés, osztalék visszafizetés, stb lenne. De ez nem kezelhetetlen. Zárt végű algoritmus. Ha az MNV nem képes kiszámolni, akkor korrekt díjért lefejleszti nekik az egyik cégem a szükséges célszoftvert.
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 14:42
Előzmény: #60329  cree1
#60337
...hmm...!

"...Kötelezni nem lehet magasabb árra..."

...már jeleztem, hogy DE LEHET, ép a Tpt. ad erre lehetőséget...!
...ám abban egyetértünk, hogy ha "állam apu" be akar tartani, hát éppenséggel, a per elhúzásával, erre akadhat módja, ha hazai bíróság jár el...!

...de, pont arra "hegyeztem ki" a kommentjeimet, hogy "állam apunak", - SAJÁT ÉRDEKE -, valós értéken rendezni, a Rába "államosításának" ódiumát...!!!

...mert, az esetemben, - hogy "képben legyél" -, Barosso úr és még sokan mások, a március 20.-ig, - ezen ügyben keletkezett -, összes irataimat kézhez vették, csak mivel NÁLUK, a versenyjogi eljárás folyt, nem volt HATÁSKÖRÜK, a KÖZIGAZGATÁSI ELJÁRÁSBA "belépniük"...!
...azzal "köszöntek el", hogy amennyiben a közigazgatási (bírósági) eljárásom során "...úgy vélem, hogy megsértették az emberi jogok európai egyezményét..." KÉRI (!), hogy "...közvetlenül az Emberi Jogok Európai Bíróságával vegyem fel a kapcsolatot..."
...de a Rába "felvásárlási" esete kapcsán, más jellegű (szakmai) tájékoztatást is kaptam, amelyek sok más kérdőjelet szültek, még a számukra is...!

...ezért gondolom azt, hogy a hazai MEGOLDÁS hozná meg, az igazi piaci sikert is, a Rába számára, - a fejlesztési irány (hibrid futómű), frappáns sikerével együttesen -, még akkor is, ha ezért, 3 szoros árat lesz szükséges fizetni a részvényekért, mert ez lenne a TISZTESSÉGES megoldás...!
...szerintem, nagyon is megérné "állam apu" számára...!

...stb. stb. stb...!
cree1 2012. 10. 09. 14:27
Előzmény: #60295  Törölt felhasználó
#60336
Nantal

egyszer már megírtam a választ, csak a 15p lejárt és elszállt.

Szóval nemismered a rendszer működését, és ezért kergetsz hiú ábrándokat, függetlenül attól, hogy az alap jogügyletben igazad van-e, vagy nincs.

1.) Ha egy állami alkalmazottnak, vagy egy MNV dolgozónak a kezében van egy nagy pénzintézet, egy nagy nemzetközi ügyvédi iroda szakvéleménye, hogy Nantalnak nincs igaza, amit még a Pszáf is megerősít, akkor nincs az a mennydörgés, hogy önként akarjon börtönbe menni hűtlen kezelés miatt: kijelenteni, hogy szerinte mégis inkább 1207 a helyes ár, és inkább szeretne az adófizetők pénzéből további 3 Mrd-ot kifizetni külföldieknek, bankoknak, és tőzsdei spekulánsoknak.
Azon komoly okból, hogy ezek szebben nézzenek rá..

2.) Ez már csak azért is így van, mert az 5-6 évig tartó pereskedést követően lehet, hogy a felperes személye változatlan, de jó eséllyel az eredeti döntéshozók közül már senki sincs a helyén...

3.) Ha pedig egészen Strassbourg-ig rohansz az ügyeddel, ott nem az MNV lesz az ellenfeled, hanem az MNV-t támogató Unicredito, és a nemzetközi ügyvédi iroda... :)

Sok sikert!! :)
tigus7313 2012. 10. 09. 14:17
Előzmény: #60332  cree1
#60335
"az ajánlat nélkül még ezen az áron sem szállt volna ki senki."

ha én nem állíthatom, hogy más felvásárló ilyen áron nem jutott volna hozzá ennyi részvényhez, akkor ez sem állítható.
cree1 2012. 10. 09. 14:14
Előzmény: #60330  Törölt felhasználó
#60334
Félreértesz, az önkéntesség az eladókra vonatkozik, azaz nem okozhat a néhány %-os részvényesi csoport a 50+%-os eladóknak hátrányt, ezért nem kötelezheted a korábbi tulajdonost, akinek már pénze sincs, és semmi kedve a Rába részvényhez...

A bírósági ítélet nem mondahtja ki, hogy az MNV magasabb áron vásároljon.
Mint ahogy azt sem mondhatja ki, hogy 5-6 év múlva kötelezően vegye vissza (esetleg kamattal növelt értéken) valaki, vagy annak az örököse, vagy már megszűntetett alapok azt a Rába részvényt, amit eladtak... Komolytalan...
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 14:13
Előzmény: #60331  Törölt felhasználó
#60333
A menedzsment vásárlása tiszteletet ébresztő és fogom az üzenet lényegét.
A célját viszont nem vagyok biztos benne ,hogy eléri.
Lentebb írtam már, fajsúlyosabbnak érzékelte volna a piac ha kapcsolódik valami árfogó szándékhoz./legalább kommunikálásban/
Elsődlegesen egy MNV stratégiához szerkezetátalakításhoz nem pedig egy őnála bizalomerősítő tényező !
Így számomra bizonytalan a megítélése, ez a „fogás” önállóan fantáziátlan és (használjuk továbbra is ezt a jelzőt) kisstílű jeleget ölt.

Talán érthetőbb vagyok ha azt mondom Rába nem az a stilus vagy ne legyen az akinek „felkell” beszélni az árfolyamot !
A menedzsment magánvásárlása legyen egy valamilyen ötletük,céljuk,szándékuk nyomatékosítása,de a hangsúly az a célon legyen !!
Akkor lesz igazán profi …

mama mondta
Ha megeszed a lovad trágyáját a ló még nem lesz kelendőbb!
cree1 2012. 10. 09. 14:09
Előzmény: #60298  watson
#60332
Watson

1.) Kár nincs, az ajánlat nélkül még ezen az áron sem szállt volna ki senki. Ma is pont olyan jogokkal rendelkezik a kisrészvényes, mint korábban. nincs új FB, sem IG tagja, közgyűlésen felszólalhat, szendvics van korlátlanul.

2.) Kamu. Nem akkor buktál, amikor beszállt az állam a Rábába, hanem amikor magas áron vetted meg. Ha más vásárolta volna fel, most még rosszabb helyzetben lennél... Az állam törvényes áron vásárolt, amit jogodban áll vitatni, akkor is, ha nincs igazad.

3.) A Pszáf tövényesen utasította el a részvényeseket, mert valóban nincs köze egy részvényesnek az ajánlati felhíváshoz. Ha lenne nem lenne semmilyen felvásárlást végrehajtani, mert minden mikimanó részvényes ott sírna a kövön, hogy hátrány érte.
A csaló kifejezés rágalmazásnak minősül.

4.) A semmisségre semmi esély, hiszen kár senkit nem ért, és az eredeti állapot nem helyreállítható.

6.) Amit írsz, az szöges ellentétben áll a semmisség fogalmával. Jogi nonszensz.
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 14:01
Előzmény: #60328  pancserlama.
#60331
...hmm...!

...na, egy újabb, adalék (gondolat) ahhoz, hogy miért csak "csepegtetve" vásárolnak, a menedzsment tagjai:
1.) ...részben, "mutatni kívánják az utat" (nem részletezem)...!
2.) ...nem régen kommenteltem be, hogy mekkora tőke áll, a menedzsment "háta mögött", az árfolyam "karbantartás" céljára...! ...ebből, túlságosan "rugózni" nem lehet, ha komoly az árfolyam "karbantartási" igény...!
...merthogy, arra is számítani szükséges, hogy mondjuk Te, vagy én, vagy másvalaki, egyszer csak, "elunja" ezt a "tökölést", oszt', "borít egyet", amire tartalék szükséges, hogy a STOP vonalat ne lépje át az árfolyam...!

...ezért is lehetséges, csak a "csipegetés"...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 13:41
Előzmény: #60329  cree1
#60330
1. Milyen 5-6 év? Mi az hogy kezelhetetlen? Mi az hogy önkéntességi alapon egy bírósági ítélet? Ne viccelj, légyszives!

2) Vissza nem váltók? Ez nem önkéntes véradás.

2 másodszor) Tigus erről pont az ellenkezőjét állítja. Ha már őt ajánlod olvasd el figyelmesebben.

3) Nyilván ha odaszólnak Handónak..
cree1 2012. 10. 09. 13:31
Előzmény: #60304  Törölt felhasználó
#60329
1702

1. Kötelezni nem lehet magasabb árra, 5-6 év múlva pedig nem lehet semmissé tenni az ügyletet. Kezelhetetlen és végrehajthatatlan volna az ítélet, és az is csak önkéntességi alapon, és kamatompenzáció mellett. (azaz csak aki akarja az adná vissza, és ha addig nemlenne osztalék, akkor vagy a kamatot, vagy ha addig emelkedik az árfolyam, akkor az árfolyamemelkedés az MNV-t illetné).

2.) Ha ez kifizetésre kerülne, majd döntene az állam, hogy tesz -e a vissza nem váltott részre ajánlatot (szerintem 5-6 év múlva ez már nem fogja az államiot érdekelni, és kb. 40%-ig biztosan eljutna a vissza nem váltókkal.)

2.) Szerintem semmi mellébeszélés nincsen olvasd tigus legutóbbi kommentjeit...

3.) Ha per van, májusra még ki sem írják, szakértők jobbról balról, a bíróság meg sem érti, miről beszélnek, megkérdezik a PSZÁF-ot. Fellebbezés, jogorvoslati kérelem stb.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 13:24
Előzmény: #60327  Törölt felhasználó
#60328
Tisztul a piac )
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 13:22
Előzmény: #60326  pancserlama.
#60327
Öntik! Sikerült néhány kisbüfit kiábrándítanod. :))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 13:18
Előzmény: #60324  tigus7313
#60326
ne tőbbesszámban ))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 13:17
Előzmény: #60322  zolaaa
#60325
A hitelintézetek barátságára rá van szorulva a (szándékosan alakítva így vagy nem) Rába ez irányú a kitettségét kéne vagy kell csökkenteni.
Nem vizsgálva a részvényesi érdeket a tőkeemelés vagy ingatlanok… megoldást nyújtanának erre.
De a HM halasztott fizetések sem tesznek jót a céggel.
A mindenkori kormány Rába hitellel veri a mellét jelige?!
Akár HM megrendelések előleggel vagy rövid idejű fizetéssel finomítanának a problémán
Szóval van itt rengeteg kérdéses pont !
Wáberertől és MNV től nemcsak megrendelés várható el a bizalomért a székért és a tiszteletdíjért !
tigus7313 2012. 10. 09. 13:14
Előzmény: #60322  zolaaa
#60324
"Hosszú hiteleket is át lehet tárgyalni, újra lehet finanszíroztatni!
Vagy ha nem tud a bankokkal tárgyalni - érdemi kamatcsökkentést elérni -
akkor tényleg hozza be az MFB-t!"

úgy érzem, hogy régi tulajoként nyitott ajtókon kopogtok.

ezek is megtörténtek.
hosszú hitelek újratárgyalva, MFB a fő hitelező (beruházásokat finanszíroz), CIB lecsökkentve.
nemrég volt is nyilatkozat, bankokkal minden rendezve, komolyabb válság esetén is csak 2013 kell hitelekről tárgyalni, vagyis a bankok nem tudják szorongatni a Rábát.

kamatokról:
2006: 637 millió
2007: 645 millió
2008: 644 millió
2009: 554 millió
2010: 367 millió
2011: 459 millió
2012 első két félév 202 millió

ugye érezhető a csökkenés 2010-től.

légyszí, legalább a jelentéseket olvassátok el, mielőtt kritikát fogalmaztok meg!

cree1 2012. 10. 09. 13:12
Előzmény: #60322  zolaaa
#60323
A kamatok az elmúlt két évben nem csökkentek, inkább emelkedtek, és
az MFB, lévén, hogy nincs olcsó forrása, csak támogatott célokra, talán a legdrább bank Magyarországon.
Az állami vállalatok esetében pedig ha olcsóbb lenne, akkor az tiltott állami támogatás lenne, amit, mint a Malévnál vissza kellene kamatostúl fizetni...
zolaaa 2012. 10. 09. 12:48
Előzmény: #60321  pancserlama.
#60322
Lámával pl. ott nagyon egyetértek, hogy olyan nincs, hogy ugyanannyi kamatot fizessen valaki 75%-os állami tulajdonnal mint azelőtt!

Több száz millió Ft-al kellett volna csökkenjen !

Vagy ha nem tud a bankokkal tárgyalni - érdemi kamatcsökkentést elérni -
akkor tényleg hozza be az MFB-t!

Hosszú hiteleket is át lehet tárgyalni, újra lehet finanszíroztatni!

évi 3-400 M Ft-ért megéri az a pár nap !!

Több száz millió Ft-al károsítanak meg engem mint tulajdonost !

De hogy még saját magukat is ??????

meg igy-meg úgy nem szeretjük a bankokat??

szerintem lámának ezzel van baja,
a tulajdonosi hozzáállás érték-óvás törődés hiánya...

eddig egy szakmai nulla az Mnv, csak a részvényeseket tudta kifosztani
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 12:36
Előzmény: #60320  Törölt felhasználó
#60321
Nincs küldetéstudatom ))
A Rába most kimondottan konzervatív befektetésre kivallóan alkalmas papír. Jelenleg ép ezt kritizálom, tigus pedig támogatja ))
Szerintem átlátható is.
Az hogy vannak, lépések intézkedések amiket kritizál véleményez valaki belefér .
Rába jelenleg (persze ha nem sokat bénáznak) egy éllovas középkategóriás részvény lassú de kiszámítható növekedéssel.
Én a lassút kritizálom, szerintem Rábánál most még beleférne a határozottabb akár kockázatosabb intézkedések sora is…
Szerintem az ingatlanok kiszervezése meggátolná hogy elkopjanak és „felélje „ a gyár, könnyebben átlátható volna a teljesítmény.. és az ingatlan racionalizálása is felgyorsulna… tigus ezt nem így látja.
Nincs ezzel semmi gond ez nem jelenti azt hogy a Rába nem átlátható kiszámítható és korrekt cég !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek