Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2012. 08. 02. 11:19
Előzmény: #58459  pancserlama.
#58460
Reálisan próbálom értelmezni a tényeket.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 02. 11:10
Előzmény: #58458  sly36
#58459
skeptikus vagy?
sly36
sly36 2012. 08. 02. 11:06
Előzmény: #58457  pancserlama.
#58458
a forgalomban benne van, hogy mit alkottak Pintérék :-((
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 02. 11:03
Előzmény: #58456  sly36
#58457
Na mindegy a lényeg elkezdett hektikus lenni és mocorogni, rövidesen lehet kereskedni is vele.
Délután meglátjuk mit alkottak Pintérék.
Sírunk vagy nevetünk.
Ha maszatolnak akkor esünk ha ütős és fajsúlyos akkor emelkedünk.
Persze az is lehet hogy fordítva,de a lényeg az hogy pezseg az élet !
sly36
sly36 2012. 08. 02. 10:58
Előzmény: #58455  pancserlama.
#58456
Mert pont ott volt a kocsma számlája mínuszban.:-)))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 02. 10:50
Előzmény: #58454  sly36
#58455
De miért pont 720 nál?
sly36
sly36 2012. 08. 02. 10:45
Előzmény: #58453  pancserlama.
#58454
ha eladói nyomás van, persze szöszmötöl
de főleg velő nincs továbbra sem
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 02. 10:43
Előzmény: #58452  pancserlama.
#58453
A 720 as árfolyam mitől fontos?
Itt mindig szöszmötöl.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 02. 10:41
Előzmény: #58451  Törölt felhasználó
#58452
)))
Ne értsd félre !
Nem gyávaságról beszéltem.
Törölt felhasználó 2012. 08. 02. 10:33
Előzmény: #58448  pancserlama.
#58451
...hmm...!

"...Nantal45 beírásaiból gondolatainak mögötteséből hihetetlen düh és őrjítő pánik érződik..."

...háááááááát, "marhára" tévedsz...!!!!!!!

...nálam, - bár a "düh" motívumai, időnként felfedezhetőnek tűnhet, ám ez csak az átmeneti tehetetlenségi időszakok környékén tűnhet így...!
...még talán igaz is lehet, például, amikor felbontottam az Ítélőtábla v é g z é s é t, - egy rövid ideig -, bizony mind a három bírót, képes lettem volna egy kanál vízben megfojtani...!
...ám, amikor rájöttem, hogy "szegények" hozzáértésével lehet a gond, inkább a "sajnálat" vett erőt rajtam...!
...jobb híján, Strasbourg teszi meg a "kioktatást" helyettem, mert ha tőlem tudnák meg, biztos hogy a sírba vinné őket...!
...embert meg nagyon nem szeretnék a sírba juttatni, ellentétben egyes személyekkel...!

...ami meg a pánik meglátásodat illeti, jelzem, hogy vittek engem már valóságos kivégzésre, nem 56-ban, hanem 98-ban, - maffiózók -, oszt' - szerencsémre -, "elbabrálták" a szállításomat a helyszínre, - annyira -, hogy némi leleménnyel, kicurikkoltam az elrablásomra használt személyautóból, még a grabancomat markolászó egyik pribéket, fizikailag volt szükséges biztatnom, az elengedésére, ám közben hangos segély kérést is megeresztettem a szemben közlekedő kerékpáros felé (a tárgyaláson derült ki, hogy nyugdíjas rendőr volt), oszt amikor a grabancom szorítása engedett, bizony "illa berek, nádak erek", felhúztam a "nyúlcipőmet"...!
...egy személyt volt képes, az igazságszolgáltatás kóterrel jutalmazni, pedig négyen voltak (három ukrán)...!

...megoszt' a RÁBA közgyűléseken is, "magamba roskadva", pánikoltam, mi...???

...:-)))...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 02. 09:32
Előzmény: #58449  atikasz
#58450
De oknélkül))
Ép ez a lényege a témának.
A céggel kapcsoaltos dolgok megvannak, olyanok amilyenek.
A hangulat viszont a tényekhez képest kileng !
Jelenleg a Rábával szemben iszonyatossan a pesszimistaoldalra!!
Szóval ilyen egyszerü ez!
atikasz 2012. 08. 02. 08:48
Előzmény: #58448  pancserlama.
#58449
"pesszimista pánik hangulatot,véleményt aggódást, idegenkedést "
"hihetetlen düh és őrjítő pánik "

azt hiszem nem ok nélkül.

"javaslom is az a félelmek okozta vélemények felülirását ! "

nem rajtunk mulik...
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 02. 08:34
Előzmény: #58446  Törölt felhasználó
#58448
link

Ez a jó hír!
És ha belegondolok,hogy a Rába ezt léptékkel felül is múlja.
Minden humorizálást félre rakva oylan pesszimista pánik hangulatot,véleményt aggódást, idegenkedést mint az elmúlt évben a Rábával szemben részvénynél nem láttam.
Hihetetlen félelem jön fórumban is de egyes „brókerházi” elemzőktől is..
Szinte érezni ahogy remeg a gyomruk mellkasukban kalimpál a szívük.
Nantal45 beírásaiból gondolatainak mögötteséből hihetetlen düh és őrjítő pánik érződik.
Javaslom olvasni az alábbit))
Egyúttal belegondolni, hogy jelenleg a parketten nincs még egy cég, amelyik ekkora (relatív) növekedési kilátásokkal rendelkezne!
Érdemes volna ileltve javaslom is az a félelmek okozta vélemények felülirását !

mama mondta
A tested és elméd harcában nincs más út,elkell döntened melyik mellé állsz!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 02. 08:10
Előzmény: #58446  Törölt felhasználó
#58447
Jó reggelt !
Mi ennek a Rába vonzata?

Azon túlmenően, hogy általánosságban az akarás már megvan.
Törölt felhasználó 2012. 08. 02. 07:24
Előzmény: #58444  Láma
#58446
Jó reggelt!
link
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 01. 17:30
Előzmény: #58444  Láma
#58445
Tippek?
Rába árbevétel?
Rába EBITDA?
Láma
Láma 2012. 08. 01. 16:09
Előzmény: #58443  pancserlama.
#58444
:-))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 01. 16:07
Előzmény: #58442  Láma
#58443
Régen
Van valami erotikus oldala a neten és azt gondozza.
Láma
Láma 2012. 08. 01. 16:04
Előzmény: #58440  pancserlama.
#58442
Szia! Watson mikor járt erre?
Törölt felhasználó 2012. 08. 01. 15:45
Előzmény: #58439  pancserlama.
#58441
...hmm...!

...nekem nem...!
...sejtettem is, - mert a rés -, ilyesmire alkalmas...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók