Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 11:04
Előzmény: #23619  Törölt felhasználó
#23620
EU autó sector +1,22 % 1hely. Valeo alkatrészgyártó + 29%
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 10:58
Előzmény: #23618  Törölt felhasználó
#23619
-:)))))
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 10:56
Előzmény: #23617  gazmber
#23618
640 - en én is tankoltam .
gazmber 2009. 08. 11. 10:46
Előzmény: #23616  Törölt felhasználó
#23617
A 620-670 ~62% fibója 640-en meg volt, ott én megint belenyultam, következő cél lehetne ~690 (ekkor már érdekesebb!), de a ~670 is megteszi.
rt.656
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 09:05
Előzmény: #23613  Törölt felhasználó
#23616
Közép és hosszútávra 6 - 18 hó nagyon jó befektetésnek gondoldom . Ebben a papirban csak türelemre van szükség , az eredményt majd hozza a cég ! Legkésőbb az év elején komoly emelkedésnek kell következni ami előbb is megtörténhet .
gazmber 2009. 08. 10. 19:07
Előzmény: #23614  Törölt felhasználó
#23615
nekem egy swingre jó volt ma ~631-668-között...
~5 hónapja konszolidál ebben a sávban, egyszer csak elindul valamerre ez a csigapapir is... hátha a napokban?
Törölt felhasználó 2009. 08. 10. 18:42
Előzmény: #23611  gazmber
#23614
regel hurráá,estére huhaa.ez semmi.maradtunk 620-670es savban.
Törölt felhasználó 2009. 08. 10. 18:29
#23613
Sziasztok!
Először írok ide, rájöttem, hogy már regisztráltam.:)
Korábban OTP-vel vacakoltam, de túl korán adtam el és kicsit zavar, hogy lemaradtam rallyról...
Pár hete, mikor a kimagasló forgalom volt a RÁBA-nál, vettem egy kisebb tételt,hátha erről nem maradok le, bár ez feltehetően jóval lassabb lesz.
Nem baj, az én tempómnak nem is való az az ideges kapkodás amit az OTI csinál.:)
Rájöttem, hogy a dytrade nem nekem való, nincs kedvem és idegzetem görcsölni.
650-ért vettem és remélem,1000 Ft.körüli áron el tudom adni,bár az nem mostanában lesz, ha jól sejtem...
Ti mit gondoltok,a mikulás-rally hatással lesz a papírra?
Bár, nekem jövőre sem késő...
Kezdő vagyok és tetszik ahogy a RÁBA vezetése lépéseket tesz a válságkezelés terén, valamit tudom, mit is gyárt a cég.Ezért választottam.
Tudom, hogy ez nem jósda,de reálisan 1-2 év távlatában milyen árat láttok a részvényekben?
Köszi szépen.
ferike73
ferike73 2009. 08. 10. 17:44
Előzmény: #23611  gazmber
#23612
kell is mostanában
gazmber 2009. 08. 10. 16:36
Előzmény: #23610  gazmber
#23611
de betolták a végére...nem baj...swingeltem benne egy jót reggeltől
640
gazmber 2009. 08. 10. 12:30
Előzmény: #23609  gazmber
#23610
már 666 !
gazmber 2009. 08. 10. 10:50
Előzmény: #23608  pancserlama.
#23609
Ma kicsinyke réssel (kitörési?) nyitottunk fel, és relative picit "megtépték(?)"...
Készül valami? Hajrá...
rt. 645
pancserlama.
pancserlama. 2009. 08. 08. 08:51
Előzmény: #23607  Törölt felhasználó
#23608
Ez most jó vagy rossz ?
Törölt felhasználó 2009. 08. 07. 13:32
Előzmény: #23604  gazmber
#23607
(NAPI)
Félmilliárdos veszteséget termelt a Rába (bővített)

A várakozásoknak megfelelően 550 millió forint veszteséget termelt a Rába a második negyedévben.
Hirdetés


Kapcsolódó linkek
Nehéz terepen döcöghet a Rába
Rovat cikkei
Mtelekom-célárcsökkentés a Nomurától
Tovább esik az OTP
Kivárás a vén kontinensen is
Richter-célárat emelt a Credit Suisse
Forint: akár 273-ig is elmehet az euró

Úgy tűnik sikeresen vészelte át a válság első hullámait a Rába, a cég drasztikusan megvágta költségeit, s a negyedévben erősödő forint mellett a korábban hatalmas veszteséget mutató hedge-pozíciók egy részét is zárták. A társaság piacai azonban egyelőre siralmas képet mutatnak. Az árbevétel a második negyedévben nagyobbat zuhant, mint az elsőben, ez részben az erősebb forintnak is betudható, összességében a csökkenés 46 százalékos 2008 első félévéhez képest. Az amerikai nehéztehergépjármű piac zsugorodása 38 százalékos volt az időszakban, európában 45 százalékos volt a visszaesés. A cég futómű üzletágának bevételei 46 százalékkal esetk vissza, az Alkatrész Kft-nél 46,7 százalékos volt a csökkenés, a Jármű Kft sebei is nagyok, itt 46,1 százalék a mínusz.

Az árbevétel csökkenésnek alaposan utánamentek szigorú költséggazdálkodással, így az üzemi szintű nyereség csak 551 millió forintra olvadt a tavalyi első féléves 771 millió forintról. Ugyanakkor a pénzügyi tételek jelentős mínuszt hoztak, ebben a legnagyobb szerepet a hedge ügyeltek immár realizált veszteségei játszották, a félév végéig összesen 2,3 milliárd forintos volt a realizált veszteség. Öröm az ürömben, hogy számításaink szerint a félév végi záróárakkal számolva - ha marad a jelenlegi forint-kurzus - akkor a nyitott állományon már "csak" mintegy félmilliárd forint körüli nem relizált vesztesége lehet a cégnek, tehát erről az oldalról jelentősen enyhülhetett a nyomás (315 forintos eurónál még 10 milliárdos nagyságrendű mínuszt mutathatott volna a nyitott állomány.)

Az első hat hónapban az EBITDA 2 milliárd forint volt, a nettó veszteség pedig 2,7 milliárd forint. A 18,2 milliárdos első féléves árbevételi számok mellett ahhoz, hogy a menedzsment 40 milliárd forint feletti bevételi tervei teljesüljenek, erősebb második félév kellene a cég piacain, erre azonban egyelőre nem nagyon van kilátás.

A Rába az első félév eredményei alapján sikeresen alkalmazkodott a számottevően megváltozott külső környezethez, melyet alacsonyabb termelési volumenek mellett változatlanul az átlagnál nagyobb bizonytalanság és ebből adódóan vállalati szinten a tervezhetőség alacsonyabb szintje jellemez - értékelte az első féléves teljesítményt Pintér István, a Rába elnök-vezérigazgatója. A társaság mindhárom divíziója megőrizte profitábilis működését, vevői kapcsolatainkat fenntartottuk. Rövid távú céljaink között szerepel, hogy a meglévő megrendelőinknél további munkafolyamatokra nyerjünk el megbízásokat és ezzel a Rába termelésének hozzáadott értéke is az egyes relációkban növekedjen. A termelési méretünk sikeres kiigazítása mellett is a kulcsfontosságú termékterületeken aktív fejlesztéseket végzünk, így a Rába készen áll arra, hogy a jövőben kedvezőbbre forduló iparági környezetben a megnövekedetett és esetenként új típusú piaci igényeket versenyképesen ki tudja elégíteni - közölte a cég vezetője.

napi.hu
Törölt felhasználó 2009. 08. 07. 13:30
Előzmény: #23605  kenyeres
#23606
fél milliárdos hiány nem semmi

kenyeres 2009. 08. 07. 12:12
Előzmény: #23604  gazmber
#23605
621 az nagyon jó, ezt a szerencsét.DDD
gazmber 2009. 08. 07. 12:07
Előzmény: #23603  Törölt felhasználó
#23604
Néhány kisbüfi adja veszi, ebben jóideig nem terem babér...gondolom.
Az új nyugdíjpénztári bef.szabályok miatt ha elkezdenének belenyulkálni az alapok, akkor talán nem menne le a pincépe megint....
621
Törölt felhasználó 2009. 08. 07. 09:20
Előzmény: #23602  pancserlama.
#23603
Én sajna vevöt sem látok.
pancserlama.
pancserlama. 2009. 08. 07. 09:13
Előzmény: #23601  gazmber
#23602
Nincs eladó ?!
gazmber 2009. 08. 05. 23:09
Előzmény: #23600  tigus7313
#23601
Nos, ez nem amerika, az tuti, és az ehhez hasonló langyos, veszteségről tudósító beszámolót nem valószínű, hogy rallyval ünnepelnék a bét-en. (Az oti egyébként is elvon minden figyelmet)
Addig amíg nem lesz kézzelfogható eredmény és valami perspektíva, és az erre beinduló mutyi(?) addig nem hinném, hogy hasonló tépés indulna mint volt 2006-2008 között, inkább egy szűk sávban történő dagonyázásra számíthatunk, mint volt 2003-2006-ig? szvsz.
Egyébként dicséretes a managment erőfeszítése, hogy hozza a számokat, javítsa a hatékonyságot a feleződött piaci térfélen...is

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek