Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 11:15
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
az persze kétségtelen, hogy ahhoz az arbitrázs ügylethez, amelyben az egyik fél az állam, nem kell sok ész.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 11:18
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
olyan értelemben írtam,hogy a közvagyon mintha már a sajátjuk is lenne,mint amikor az autótolvaj kinézi magának az ellopandót.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 11:26
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
ja, ja. másé, nem őrzik és lebukás esetén sincs szankció.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 11:26
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64

a közvagyonnal sok baj van.
CMOTDilbert 2007. 08. 07. 11:35
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#65
Gratulálok a lényeglátásodhoz, ibiza. És ha már látod a lényeget, mihez tudsz kezdeni vele?
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 11:40
Előzmény: #65  CMOTDilbert
#66

úgy érted, szart sem ér a harag hatalom nélkül?
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 11:55
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
"Főként vidéken nagy a mozgolódás, sőt lázongás a nagyobbik kormánypárt új vezetésének társadalomellenes és a baloldali értékeket meghazudtoló intézkedései nyomán. Heves megyén kívül többek közt Hajdú-Biharban, Tolnában, Baranyában, illetve Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is átértékeli a tagság jelentős része az MSZP-hez való kötődését."
(mn-fidesz)
CMOTDilbert 2007. 08. 07. 12:24
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Nem, én komolyan kíváncsi vagyok a "megoldásra". Ha nem bízol a bolti zöldségben, termeszthetsz sajátot. Ha nem bízol a nagy, intelligens, világelső operációs rendszerben, válszthatsz több nyílt megoldás közül. Akkor is, ha 1% alatt van az választásod "piaci" részesedése. Persze mindkét példának megvannak a korlátai. De hogyan választasz személyi politikust?
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 12:39
Előzmény: #68  CMOTDilbert
#69

a kézenfekvő megoldást a természet rendje adja. a természetben működik a negatív visszacsatolás (ha pl. valamelyik állat elszaporodik, akkor a táplálékláncban felette álló helyre teszi a dolgokat).

az emberek esetében a negatív visszacsatolás (szerintem) olyan értelemben korlátozottan működik, hogy a "felülvizsgálat" és beavatkozás (pl. világháborúk, vagy globális felmelegedés) ritkábban történik, de akkor nagyon intenzív és globális lehet a hatása.

ezzel a kusza gondolatmanettel oda akartam kilyukadni, hogy ha a hazai politikai helyzettel elégedetlen vagy, akkor nem nagyon tudsz jelet küldeni a politikusoknak (nincs negatív visszacsatolás napi szinten). Négy évente lehet ugyan szavazni, de nincs olyan rubrika, hogy mindenki bekaphatja, és inkább egy mangalica legyen képviselő, mint ezek.

Nincs viszont kétségem, hogy a negatív visszacsatolás egyszer csak eljön, csak a módja kérdéses. Előbb utóbb hatalmi vákum keletkezik és csak az a kérdés, hogy ki nyomul be oda. Egy felülről szervezett harmadik erő (pl. Csányi) vagy pedig civil (pl. zöld) mozgalmak. Eljutottunk oda, hogy mi lehet a megoldás. Szerveződj civil mozgalmakba a barátaiddal. Persze nem kell feltétlenül fekete egyenruhában járnotok és lőgyakorlatokat végeznetek.

Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 12:45
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Én inkább azt mondanám, alapíts saját pártot.
Pl. egy vicces párt, a Kétfarkú Kutya Párt komoly szavazatokat kapott volna, ha indul a választásokon. Egy személy állt lényegében mögötte, akihez csatlakoztak segítők később.

Alapíts pártot, legyél hiteles, szellemes, és még esélyed is lehet.
Ha nem tetszik a zöldség termeszthetsz magadnak. Legfeljebb rájössz, nem is olyan egyszerű az. Pártoknak sem olyan egyszerű hitelesnek maradni/lenni. De mindenki próbálja ki és próbálja meg :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 13:12
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
szerintem párttal, szavazással nem lehet semmiféle eredményt elérni, a csalások miatt, az információk hiánya (féltve őrzött államtitkok) miatt, az emberek mesebeli butasága miatt, a sznobizmus miatt, és a pénzhiány miatt (amiből rettenetesen sok kellene).

szóval a demokrácia sokkal hatékonyabban tartja hatalmon a maga elitjét, mint a szocializmus vagy a fasizmus, vagy a királyság, stb.

az ok is egyszerű: a modern demokráciák alapja nem kulturális, hanem civilizatórikus - így nincs ami elpusztuljon, ami elvesszen, mert a legnagyobb kataklizmák során is csak fejlődni tud a civilizáció (a kultúra pedig roppant sérülékeny).

itt változást csak civilizatórikus eszközökkel, azaz: erőszakkal, tárgyi eszközök alkalmazásával lehet elérni! bármibe lefogadom, hogy máskülönben még 100 év múlva is ugyaitt tart az ország vagy még szarabb helyzetbe kerül.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 13:14
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
"csak civilizatórikus eszközökkel, azaz: erőszakkal, tárgyi eszközök alkalmazásával lehet elérni!"

ez jó.

a csalásokat kifejtenéd?
tokos. 2007. 08. 07. 13:18
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
Hasonlóan látom én is, egy új párt létrehozásához, futtatásához baromi sok pénz kell, nem véletlen, hogy a cimborák is vettek egy-egy többé-kevésbé befutottat a piacon, ahelyett, hogy a létrehozás, felfuttatás több éves kínjával bajmolódtak volna.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 13:22
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
ha te nem asszociálsz a választási csalás mindenki által harsogott szólamára, akkor nem! akkor nem fejteném ki.
(a többire miért nem vagy kiváncsi?)
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 13:40
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
A többinél azt gondolom van alapja, bár éppen a Kétfarkú Kutya Párt mutatta meg, hogy pénz nélkül is milyen jó eredményeket lehet elérni. A pénz szükséges, de kevésből is lehet eredményt elérni.

A választási csalásokat, mint választási bizottság tagja kérdezem, hogyan gondolod, milyen módon történt? Mindenki nem harsogja ezt a szólamot, csak néhányan de azok hangosan.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 13:48
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76

az érdemi választási csalás módszertana engem is érdekel. azt az indokolást, hogy köztudott, sajnos nem tudom elfogadni.

továbbra is azt gondolom, hogy nem szabad mástól várnotok a megoldást. nincs mese, be kell lépni a Kétfarkú Kutya pártba és tagdíjat kell fizetni.

Fáradtságos, de úgy tűnik nem lehet megúszni.
tokos. 2007. 08. 07. 13:49
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
Fogalmunk sincs, hogy mennyien szavaztak volna rájuk. Ahhoz, hogy ezt tudjuk, indulniuk kellett volna.

Az ilyesmi jópofis dologból megjöttek már páran, ha jól emlékszem, a Fidesz is a kezdeteknél hasonló gondokkal küzdött, mindenki aztmondta milyen jópofák, stb, de alig néhányan szavaztak rájuk.

Hasonló volt a helyzet az MDF-el az elmúlt pár évben, és máig se tudjuk, hogy ki fogják-e nőni.

Az emberek azért nem így működnek, mondják, hogy jó, meg szimpatikus, de mikor bemennek a fülkébe, akkor nem bízzák a véletlenre, nehogy véletlenül Orbán, vagy Gyurcsány kerüljön a hatalomra. Ez sajna így működik.

Te is egy jó részben azért szavaztál ezekre, nehogy véletlenlenül az Orbán jöjjön. Szavaztál volna egy Kétfarkú Kutya Pártra??? Soha, ide a rozsdás bökőt.

És ugyanígy én sem, mikor az MDF mellé tettem az X-et, elég sokáig izgultam, hogy bekerülnek-e a parlamentbe. Az embernek az az 1/8 000 000-nyi beleszólása van, nem akarja, hogy elvesszen.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 13:59
Előzmény: #77  tokos.
#78
Végeztek felmérést, amiben arról kérdezték az embereket szavaznának-e a KKP-ra. Megkérdőjelezhető persze egy ilyen felmérés komolysága, de 20% feletti eredmény jött ki, az indokok nagy része a többi pártból való kiábrándultság, és a kedves, vicces, a többi párt kampánya elé görbe tükröt tartó KKP "kampány" volt.
Ha 20%-ot nem is, de egy komolyabb (5% feletti) eredmény szerintem esélyes is lett volna. (Csak nem volt bejegyezve, mint valódi párt, hiszen viccnek indult - aztán mindenki meglepődött, hogy egy vicces kezdeményezésre is sokan inkább szavaznának mint a többi pártra).
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:01
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
A kérdés az, hogy ma hányan szavaznak a két nagy pártra "kényszerből", azaz mert nincs más. Ez nagyon nagy réteg, amit bármilyen új párt sikerrel szólíthat meg, ha ügyes. Legalábbis az első kampányban, amíg tart az újdonság varázsa.

Azért megnézném mondjuk Merkel arcát, amikor lefordítják neki, mit is jelent az új magyar parlamenti párt neve :)
pampa 2007. 08. 07. 14:03
Előzmény: #77  tokos.
#80
fretek

Pl: Bemész,elkéred a szavazó lapot a fülkében zsebre teszed kiviszed és az ott várakozó aktivistának átadod.Megkapod érte ami jár és részedről vége.Ő kitölti és a következő szavazni induló társával beküldi a borítékot és ő ügyesen az urnába dobja.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek