Korrigál mert ATL volt..vagy azért korrigál mert annyira olcsó..a lényeg hogy itt volt az ideje! És a helyzet az, hogy akár még innen is duplázódhat pillanatok alatt.
Még ma is Pannonflax a cég neve.
Még mindig ér "könyv szerint" is 770Ft-ot részvényenként.
Valójában meg inkább 1000Ft körül lehet a részvényenkénti valós értéke!
A névérték csak egy viszonyszám.
A tözsdei kreskedési érték nem ezen múlik. Bármikor lehet 800 vagy akár 1000 Ft ettől függetlenül. Hiszen olyan kicsi a közkéz, hogy bárhova lehet tenni némi pénzzel a papírok árfolyamát... Tavaszig egy nagy korrekcióra ettől függetlenül lehet számítani a hatalmas esés miatt is...
Ezt a papírt pár százezer forinttal bármerre lehet manipulálni. Nagyon kicsi a kereslet és kínálat. Ezért tud nagyon gyorsan mozogni...
Ahogy lement úgy fel is...
Szarnak rá annyi..
Amúgy meg 750-800 között a részvényenkénti saját tőkéje jelenleg!
Vicc, hogy szabadesésben az árfolyam, és a cég egy szót sem szól, vagy tesz.
Az kétes arab befektetés helyett inkább srv ezen a szinten, megtérülőbb lenne az tuti!
Próbáltam megkeresni ezt a Damax Kft. az optenben.
Név, cégjegyzékszám és cím alapján három különböző eredményre jutottam, persze lehet, hogy nincs még bejegyezve. Na mindegy, csak kíváncsi lettem volna, hogy kivel közösködnek, de nem derült ki számomra.
Van jelentés a bét-en. Elég gyötrelmes. Persze lehet, hogy árfolyamreakció nem lesz rá, nem szokott. Mindenesetre nyugodtabban néztem át részvény nélkül.
Remélhetőleg nem jön a szokásos sírás, panaszkodás a gyapot világpiaci ára miatt a jelentésben!
"Kína betankolása miatt nyomott a gyapotpiac
A gyapot piaca a 2010 végi hatalmas szárnyalás után jelentős visszaesést mutatott, a termék árfolyama a 2011 eleji 200 dollárról 70 dollár alá csökkent. A kilátások ráadásul cseppet sem kecsegtetőek, a legnagyobb fogyasztónak számító Kína ugyanis a tartalékolási politikája miatt hatalmas gyapot készleteket halmozott fel; a becslések szerint a világ (USA-n kívüli) rekord nagyságú, 66 millió bálás gyapotkészletének 45 százaléka Kínáé. A sikeres tartaléképítés után a kínai import viszont akár 50 százalékkal is visszaeshet a várakozások szerint, ami igen komoly keresletcsökkenést jelent a gyapot piacán. A kínai politika miatt a készlet/fogyasztás ráta 37 százalékra emelkedhet az idei szezonban a tavalyi 22 százalék után, ami 4 éves csúcsot jelent."
Pannonflax