Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Becenick 2009. 08. 23. 20:42
Előzmény: #344539  Becenick
#344540
(Egyébként Bernanke úgy látszik felhagyott a pánikoltatással. A legutóbbi beszéde után szép esés jött, melyben a gazdaság élénkülését leghamarabb 2010-re saccolta. Változnak az idők.)
Becenick 2009. 08. 23. 20:39
Előzmény: #344538  Becenick
#344539
Kíváncsi leszek a holnapra. Most már tényleg sajnálom, hogy nem fektettem be, de talán még ezután se lesz késő. Arra viszont kíváncsi leszek, hogy kint mit művelnek. Mert ha optimista is a hangulat, ilyen emelkedős 2 nap után nem lenne meglepetés egy kisebb gyengélkedős nap sem.
Akkor arra vajon hogy fogunk mi reagálni ?! Jó kérdés. Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz olyan pofon egyszerű a következő hét sem.
Meglátjuk. :)
Becenick 2009. 08. 23. 20:36
Előzmény: #344526  Törölt felhasználó
#344538
Üdv mindenki !
Benéztem :) Távol álljon tőlem a kötekedés, tényleg nem szokásom. Csak egy kérdés az elemzéssel kapcsolatban.

"Elkerülte az indokolatlan veszteséget, aki esésben is a „ TARTÁS” ajánlásra hallgatott. "

Bár csak feltételezés, de mi történt volna, ha valaki a tartás ajánlásra hallgatott volna 4600-os belépővel, majd a 4350 nem fogta volna meg ?! Mert akkor ki lehetett volna hirdetni a long trend megszakadását és a korrekció kezdetét, de akkor az illető már több száz Ft mínuszba lett volna részvényenként (beragadva).
Tényleg nem akadékoskodásból, de tényleg érdekelne, hogy ez a befektetés kockázataként van értékelve ?!
Mert a hozzászólásokban csemegézve még mindig furcsának találom, hogy az élcelődést a "kihirdetett long trenddel" kapcsolatban :)
De csak emiatt. Mert akinek 2500 óta van pakkja vagy lejjebbről, annak nincs sok vesztenivalója, hisz a búsás haszonból kockáztat valamicskét az emelkedés érdekében. De ha valaki most lépett a parkettre és úgy döntött, hogy befektet, annak szerintem kicsit komolyabban meg kell fontolnia, hogy hol is van az a határ, amikor lépni kell. Bár nyilvánvaló, hogy mindenki számára személyreszabott elemzést képtelenség írni, de az "indokolatlan veszteség elkerülését" csak utólag láthatta meg a frissen érkezett befektető, igen nagy kockázatot vállalva.
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 20:34
Előzmény: #344536  Törölt felhasználó
#344537
Ismereteim szerint az oroszok 60 USD olajárnál már enyhén nyereségesek, így talpon maradnak, bár eddigi tartalékaik jelentősen csökken(t/n)ek, ugyanakkor oligarcháiknak is "vérét vette" a válság, ami javítja az állam helyzetét. (Persze csak amíg felnőnek az újak.)
Ukrajna erősen padlót fogott, lassú és nehéz lesz feltápászkodnia. Ráadásul rossz fuldokló módjára össze-vissza kapálózott, így a komolyabb mentőszándékúak is csak óvatosan mernek a közelébe menni. Gyanítom ez lesz a legtovább ápolásra szoruló beteg (OTP szempontból is!).
Az OTP (vezetőjének személyes érdekeltsége és már eddig is közismert "innovatív" technikájának megfelelően) a nyáj növelésének korlátai miatt bevezette a dupla nyírást (szőrt is, bőrt is), azaz a már eddig is világcsúcsnak számító kamatmarzsát több mint 50%-al emelte. A realizált veszteségek (beismerése helyett) elodázása érdekében pedig még a már "nem élők" tartozásait is átütemezi, jobb időket várva (nem utolsó sorban az osztalékok terhére).

Ui. Kiszámolta már valaki, hogy mekkora sima látra szóló pénzállománynál nullszaldós egy alap OTP bankszámla (azaz, ha nem nyúlsz hozzá egy hónapig, akkor nem csökken az összeg)? Pedig addig a párnaciha sokkal takarékosabb megoldás. Negatív nominális kamat, még negatívabb reálkamat, magas és növekvő hitelkamat(a díjakat is beleértve), azaz együtt a "Csányi adó" növelése, ami majd lassan konszolidálja a bankokat. Mivel ez a lehetőség döntően megszűnik az euró bevezetésével (az utolsó lehúzás az átváltási árfolyam lesz), így világos, hogy ezt megakadályozzák, amíg csak lehet.

De mint tudjuk, ennek semmi köze a tőzsdéhez, és abban az OTP árfolyamához.
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 19:57
Előzmény: #344522  Törölt felhasználó
#344536
Talán van benne valami.
Abban az esetben ha Ukrajnában és Oroszországban nem lesz nagyobb fenn akadás abban, hogy növekedésnek induljanak akkor az elméletem helytálló lehet.
Nagyon fontos, ha jegybankok elkezdenek kamatot vágni, akkor elindulhat a gazdasági felpörgés(csak mellékesen MO-on lévő bankok kezében ott van 3521 milliárd Forintnyi 2 hetes MNB kötvény 1 éve még 400-500 millió Forint volt.Vagyis van 3ezer milliárd ami a start gomb megnyomására vár).De ha jegybank kamatot vág, vége lesz a kényelmes életnek kénytelenek kihitelezni a forrásaikat.De jelenleg folyamatosan nő:(.
A munkanélküliség nagy kérdés ha megáll a növekedés valószinüleg meg fog állni a céltartalék képzés is.Ha lehetet egyszer átütemezni akkor miért nem lehet mégegyszer átütemezni?:)
Ha nem is fog javulni de elsőkörben a stagnálásra kell öszpontositani,vagyis hogy OTI nyeresége ne csökkenjen tovább.Ukrajna egy kényes pont.Bár ha nem is brilliroz jelentősen nem fog rákényszerülni újabb céltartalék képzésre.
link
Továbbra is úgy gondolom hogy nem az ügyfél elvesztése a cél, hanem, hogy a pénzt viszont lássák és amig él az ügyfél addig hallaszák a fizetését újabb és újabb szerződésmódositással.
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 19:50
Előzmény: #344534  Törölt felhasználó
#344535
OK! Így már értelek. Én sem igazán vagyok híve az öszkeesküvéselméletek ellen szőtt összenemesküvéselméleteknek. :)

Egyébként engem éppen a Bernanke megszólalása aggaszt. Ugye tudod mi történt (néhány héten belül), mikor legutóbb (1-2-3 alkalommal) ilyen magabiztosan optimista volt?

Ismered, vagy esetleg használod is?
Móriczka és Tasziló a hómezőn látják közeledni a medvét. Móriczka megáll, és befűzi a cipőjét. Mire Tasziló: "Csak nem képzeled, hogy el tudsz futni előle?"
Móriczka felnéz: "Ugyanmár, nekem csak nálad kell gyorsabbnak lennem." :)

Más: Emlékszel, egy jó héttel ezelőtt írtam, hogy pl. a "The only way is up!" sláger, mint stratégia március óta milyen kiváló beválást mutat. Ez azonban nem változtat azon a tényen, hogy teljesen alkalmatlan tőzsdei kereskedési stratégiaként, mert független a tárgyától, így bármely egybeesés (még a közel 100%-os is!) pusztán a véletlen műve. Ahogy pl. nemrég kiderült egy 18 éve gurunak számító fazonról, aki saját bevallása szerint focicsapatok eredménye alapján jelezte a tőzsde irányát.
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 19:21
Előzmény: #344530  Törölt felhasználó
#344534
Ezalatt csak azt értem, hogy felesleges túlkombinálni, elméleteket gyártani. Nekem egy egyszerű növekedés megfelel,mindenféle nagy elemzői technikai tudásról tanúbizonyságot tévő eszmefuttatás helyett.
Néhány napja még elméletek sora született a hatalmas korrekcióról, majd a jegybankelnők kiadta az irányt : FELLLLL!
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 19:18
Előzmény: #344525  roland75
#344533
Kérjük meg hogy a maradékból vegyen egy kicsi OTI-t:))).20 Milliárd forintért vesz pár otit a többiből meg eléldegél.
Ha ügyes lenne még nyerne is:)))
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 19:12
Előzmény: #344526  Törölt felhasználó
#344532
Nem rossz az előrejelzés:)
Miután csak OTP tanulmányozom ezért csak arról alkotva véleményt.Szerintem is emelkédés lesz ezen a hosszú héten.
De hogy ne keressünk logikát.Ez egy kicsit erős volt:)Kétségtelen hogy van benne valami.De gondolom valami oknál fogva megnyomják hogy "20 thousand OTP shares BUY"
Következő sor:
"Are you sure?"ENTER
Szerintem azért gondolkodnak és nem a szerint cselekednek,hogy Mariska nézi,meg Juci néni vett, mert olyan olcsónak TÜNIK az OTI.
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 19:10
Előzmény: #344526  Törölt felhasználó
#344531
Köszönjük prof! Reggel azért még a EURO-USD árfolyamot meg a futikat megnézem mielőtt még veszek.
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 18:59
Előzmény: #344526  Törölt felhasználó
#344530
Írod: "Nem javasolnám, hogy bárki is sokat foglalkozzon manapság a tőzsde logikájával, inkább a tények elfogadása a célravezető."
1. Ezek szerint a "tőzsde logikája" (akármit is értessz ez alatt) nem a tények elfogadásán alapszik?
2. Mégis, te a tények milyen "logika mentes" feldolgozásával mondassz véleményt?
osbourne 2009. 08. 23. 18:34
Előzmény: #344527  Törölt felhasználó
#344529
.... és hova is várod a belépési pontot ? Megköszönném ... ;)
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 18:25
Előzmény: #344527  Törölt felhasználó
#344528
Koszi Mobius bacsi!
Mult heten bevasaroltam a 7foi esesben 4400 ert mert azt mondtad 4500-5000 ig lesz a szolam :)
Koszi!
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 18:20
Előzmény: #344526  Törölt felhasználó
#344527
Helyes meglátás....az OTP-vel kapcsolatban én is ezt látom. Más részvénnyel sajnos nem foglalkozom.

Holnap: a holnapi réssel emelkedés után némi lejtmenetet érzek, de ez jó alkalom lesz újabb vásárlásra. Amit meg is fogok tenni gőzerővel. Utána meg várunk, de egy biztos: pályán kell lenni a szemnek és a remegő kezeket lefogni. Stop: 4500-öt felett semmiképpen!
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 17:58
#344526
A 34. Hét kiértékelése
A részvénypiaci helyzet általános jellemzésére a:
„a hangulat egyre idegesebb, ami heves reakciókat vált ki árfolyam ingadozások formájában.
Általánosan tehát semlegesnek ítélhető meg a következő hét,”
adott megállapítás jellemzőnek bizonyult, hiszen a semlegesnek ítélhető mozgásokat ingadozások kísérték.
Különösen igaz volt ez az OTP-re, amely a
”Nagyobb a valószínűsége azonban a 4500-5000 közötti ingadozásnak.” megállapításnak megfelelt, hiszen heti távlatban maximum érték 4599, míg a záró 4550 Ft lett.
Elkerülte az indokolatlan veszteséget, aki esésben is a „ TARTÁS” ajánlásra hallgatott.
Az FHB-nál a várt növekedés elmaradt, amit továbbra is várok hosszabb távon.
A „bár érdemes megvárni egy kisebb korrekciót mert rövid távon az eddigi rally elakadt.
Középtávú befektetők számára a bankpapírok vétele javasolható”
megjegyzés ugyanakkor utalt az elhúzódásra.
„Az EGIS tekintetében oldalazást vagy enyhe időleges visszacsorgás várható” jóslat bevált, mert a részvény a múlt pénteki 20650-ről enyhén lecsorogva 19865 Ft-on zárt.
„A TVK is kifutotta magát egy időre, tehát az irány lefelé várható.” prognózis
2850-es előző pénteki árról 2745-re csökkenéssel teljesült.
„A Richternél látok lehetőséget az emelkedésre.” Szerényen 36200-ról 36780-ra zárult a hét kereskedése.

Az elemzést intelligensen követőknek nem kellett veszteséget elszenvedniük, sőt nyereséggel zárhattak, ha a várakozásokat megfelelő időben a hasznukra tudták fordítani, ezen a csapkodós oldalazós, rövid héten.
35. heti ajánlás

Megerősítem e márciustól számított long trendet, valamint a rövid távú korrekció megtörését, azaz long long trendre váltottunk. Ben Bernanke beszéde optimista volt, s a kilábalás megkezdését valószínűsítette.
Nem javasolnám, hogy bárki is sokat foglalkozzon manapság a tőzsde logikájával, inkább a tények elfogadása a célravezető.
Mivel az elmúlt két napban zárva tartott a tőzsde sok más tőzsdézővel hasonló véleménye vagyok, ami a hétfői emelkedést illeti, de szavazok ennek a folytatására is.

A következő részvényeket preferálnám leginkább: OTP, FHB, RICHTER
Célárak megjelölésére a bizonytalanság miatt felesleges lenne vállalkozni, elégedjünk meg az egészséges növekedéssel.
Charttechnikai szempontból nézve az EGIS is készülődik a visszapattanásra a nagyobb magasságok irányába.
roland75
roland75 2009. 08. 23. 16:50
#344525
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 16:46
Előzmény: #344523  osbourne
#344524
pár hasznos link + kereskedési időben aktív chat, a gyors információ cseréhez

link
osbourne 2009. 08. 23. 14:04
Előzmény: #344520  Törölt felhasználó
#344523
Persze ... ;)

Csak ugye ki ne találjuk hogy egy betétbiztosítási alap ki tudná fizetni azt azt a szerződéses összeget ami egy ekkora recesszióban a bankbedőlések miatt keletkezhet, keletkezni fog. Nem véletlenül jószerivel fedezet nélkül a magyar kormány is átvállalta hogy 10 milláig fizet vagyis kezességet vállal azért hogy a betétesek 1-1 izgalmukban meg ne kergüljenek.

Tudtommal a magyar biztosítóknak is van biztosítása nagy nemzetközi cégeknél hogy ha valami tömeges viszmajor lenne akkor ne maradjanak fedezet nélkül.

Persze jönnek-mennek a cégek de a bizalom megfizethetetlen. Ha nem bízunk egy cégben elkezdünk nem bízni egy pénzügyi rendszerben akkor van az igazi csőd ....
Törölt felhasználó 2009. 08. 23. 14:01
Előzmény: #344511  Törölt felhasználó
#344522
A hsz-em döntően az OTP rv. elmúlt időszakának számomra érdekesnek tűnő eseményeivel és rövidtávú lehetőségeivel foglalkozott. Csak az utolsó mondat utalt hosszabb távra.
Igen jól látod a véleményem, ami egy júniusi hosszabb és összetettebb munkám eredménye. Számomra meglepő/alig hihető analógiákat és következményeket adott, melyek töredékéről már e fórumon is többször tettem említést. A Q3, Q4 utalás is ennek megfelelő. Szerintem Q3-ban lesz az éves maximum, Q4 lefele és majd Q1-ben lesz lokális minimumunk. Az elemzés eredményei szerint kb. 2011 Q3-Q4 táján érjük el újra a válság be/kirobbanása előtti szintet, így a válság egy jó 3 éves hullámvasutazás. Övek becsatolva, mosolyt kérünk!
Persze szigorúan szvsz. :)
osbourne 2009. 08. 23. 13:55
Előzmény: #344520  Törölt felhasználó
#344521
Persze ... ;) De azért ne találjuk ki azt hogy az amerikai vagy a mi betétbiztosítási alapunk korlátlan vagyis tudtommal 10 milláig felemelt biztosítást ki tudná fizetni. Hisz így is a kormány vállalt felelősséget a megemelt összegre azért hogy be ne fossanak az emberek és ki ne kapkodják a pénzüket a bankokból tovább súlyosbítva a likviditási gondokat.....

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek