Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2022. 04. 11. 09:11
Előzmény: #5479  Törölt felhasználó
#5480
Képviselőket tetszik vagy nem, az elfogadott játékszabályok szerint pártok juttatnak a parlamentbe, egyéniben vagy listáról.
Hol vannak az új pártok? Miért nem alakult MZP mozgalma vagy Kossuth Körei párttá?
Idő az lett volna rá, de lehet, hogy igény nem lett volna a kiöregedett MDF-esekre.
A 444 most felfedezte a sajtban a lyukat. Azért ránézhetett volna a fidesz emberanyagára is.
Törölt felhasználó 2022. 04. 11. 08:55
#5479
hantás viki legyőzhető ! De ugyanazokkal a képviselőkkel, akik már eddig is 3-at veszítettek? Itt van közülük 5 fő
Öt örök vesztes lesz képviselő most is (msn.com)
signal2
signal2 2022. 04. 11. 08:31
Előzmény: #5471  euler
#5478
Szemmel láthatóan csak dk-sok szólhatnak hozzá sz FB-poszthoz. Építik a saját kis alternatív valóságukat. 
A posztban írtakhoz képest elég nyilvánvaló, hogy a fidesz Karácsonyra és Dobrevre készült nagyon. Ezt ismerték fel az előválasztók is. A DK-sok persze Dobrevre szavaztak, mindenki más meg MZP-re. Győzött a GYurcsány-fóbia. Józan paraszti ésszel is az jön ki, hogy Dobrevvel lett volna legkönnyebb gyurcsányozni. Karácsony lejaratása is hirtelen félbe szakadt, amikor MZP nyert. Nem készültek újabb országot bejáró riportok a "budapesti mocsokról", "óriási dugókról", és a az ún "Városháza-ügy" is teljesen elhalt. 
signal2
signal2 2022. 04. 11. 08:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#5477
Mással sem győzhető le, amíg a fidesz mindent beborító hazugságpropagandáját iylen könnyen bezopják az embereke, mint pl. most azt, hogy "ha az ellenzék ner, akkor háborúba megyünk". 
Bárkit lejáratnak 1 hónap alatt válogatott hazugságokkal. BÁRKIT. 
Klem 2022. 04. 11. 07:01
Törölt hozzászólás
#5476
cintanyer 2022. 04. 10. 23:36
Előzmény: #5472  Heisenberg
#5475
Ez tényleg vicc.
Most akkor kereshetjük, hogy ki  hekkelte meg az éles választást! 
XYZ  felbujtotta a szavazóit, hogy a Fideszre adják a szavazatukat?.:-))
euler 2022. 04. 10. 22:03
Előzmény: #5472  Heisenberg
#5474
Ha volt is ilyen, az nem úgy működik a gyakorlatban, hogy bárki is aki részt vesz benne "kettős ügynöknek" érezze magát. De szerintem is ez valószínűleg egy utólagos dk-s magyarázat a váratlan vereségre.
A kétszázezer hirtelen belelkesült szavazó inkább azért tűnt el a tényleges választáson, (sőt már közben támogatóként is), mert rájött, hogy MZP átvágta őket azzal az ígérettel, hogy ellenzékváltást csinál, legyőzi Dobrevet is Jakab után (ja, lehet, hogy igazából a jobbikosok tűntek el, vagy pártoltak át a mihamohoz - az ő bekerülésük a szégyen a társadalomra), tehát a saját politikai tapasztalatlanságuknak estek áldozatul. Nem látták át MZP ígéretének teljesíthetetlen voltát, aki természetesen kénytelen volt összeállni azzal az ellenzékkel akit az előválasztáson le akart győzni és elszámoltatni. Nála ezt nagyon nagy jóindulattal nevezném tapasztalatlanságnak ...
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 10. 21:51
Előzmény: #5472  Heisenberg
#5473

Nem azt írta, hogy meghekkelték, hanem azt, hogy ő (Vásárhelyi Mária) meg van győződve erről.
Én meg arról vagyok meggyőződve, hogy a fideszt váratlanul érte MZP.
Különben nem Dobrevre és Karácsonyra hegyezték volna ki az Elk*rtuk filmet.
Egyébként ez a választás (is) arról szólt, hogy mit hisznek az emberek. A hiedelmek gyakran fontosabbak a tényeknél.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 10. 21:35
Előzmény: #5471  euler
#5472
Na ennél is elmentek otthonról....200 ezer fidesz ügynök? Mekkora kockázatot vállalt volna fel a fityesz ezzel? Hacsak egy is " kettős ügynök" lett volna, vagy terit az egyikük valamelyik újságnak jó pénzért...ne vicceljünk már....
euler 2022. 04. 10. 21:15
#5471
"Most már nyugodtan leírhatom, mert a jelenben nincs semmiféle tétje, de a jövőre vonatkozóan hordozhat tanulságot. 
Én - amint ezt akkor jeleztem is - mind a mai napig meg vagyok győződve arról, hogy a fidesz meghekkelte az előválasztás második fordulóját és jelentős szerepet játszott abban, hogy Márki-Zay Péter lett az ellenzék közös miniszterelnök jelöltje. 
Indoklás a fb posztban: 
https://www.facebook.com/vasarhelyi.maria/posts/10224798292557330
cintanyer 2022. 04. 10. 12:16
#5470
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/mero-laszlo-uzent-gyurcsanynak-ne-mondd-mar-hogy-a-nepet-kell-lecserelni/
Mérő László üzenete Gyurcsánynak:
„Cicám nem te választottad, hanem mi több százezren. Ne mondd már, hogy a népet kell lecserélni. Mi az, hogy rossz kapitány választottál te?”
cintanyer 2022. 04. 10. 11:43
Előzmény: #5468  Dehogynincs
#5469
Részemről az EP választás csak azért fontos, hogy egy nagy mintás pártpreferenciát mutat a kényszerházasság tagjai között.
Nem tudom mások hogyan értékelik Gyurcsány tegnapi monológját, mert nekem ez az igazi öszödi bomba.
Kinevezte magát vezérkosnak, azaz csak vele nyerhetünk.
Beszédében ignorálta az előválasztás fontosságát, pedig már a mostani előválasztásnál is  elég durva torzókat erőszakolt ki a saját érdekében, az egyéni jelöltek egyfordulós eldöntésével. Ebből jött ki az, hogy a DK-Jobbik 61 jelöltjéből 4 fő futott be a célba, pedig egy helyben beépített civil talán eredményesebb lett volna. Az világos ezek után, hogy neki a listás helyek voltak a fontosak.  
    
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 10. 09:04
Előzmény: #5466  cintanyer
#5468

Az ep-választáson (az egész ország egy körzet és tisztán listás) a fidesznek egy mandátum hiányzott a kétharmadhoz. 21-ből 13-at vittek.
https://www.valasztas.hu/osszesitett-eredmenyek_ep2019FIDESZ- KDNP Szavazati arány: 52,56% Érvényes szavazatok: 1 824 220 mandátumok: 13
DK Szavazati arány: 16,05% Érvényes szavazatok: 557 081 mandátumok: 4
MOMENTUM Szavazati arány: 9,93% Érvényes szavazatok: 344 512 mandátumok: 2
MSZP- PÁRBESZÉD Szavazati arány: 6,61% Érvényes szavazatok: 229 551 mandátum: 1
JOBBIK Szavazati arány: 6,34% Érvényes szavazatok: 220 184 mandátum: 1
A momentum tehette volna helyre Ferit, de ehelyett jól összefogtak vele. A pártok ide-oda tologatják és tárgyalják egymás között a vélt mandátumokat. Csak az a baj, hogy a választókat igazából nem ez érdekli.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 10. 08:45
Előzmény: #5463  euler
#5467
Mi abban a meglepő, hogy 2019-ben MZP,  aki akkor még csak helyi politikus volt, csak a saját városát szántotta föl és hozta is Vásárhelyt. Most is hozta Vásárhelyt, csak Lázár többet hozott a Vásárhelyhez csatolt körzetekben.
MZP-t éppen Gyurcsány által összeeszkábált összefogás választói szavazták Gyurcsány nyakára. A saját választói is kevesebb Gyurcsányt kértek.
Nyilván MZP-nek is volt valamekkora szerepe a negyedik kétharmadban, de Gyurcsánynak az előző három kétharmadban is.
Gyurcsány nem csodafegyver. A csodafegyver az őszödi beszéd atombombája, amit minden választáson le is dobnak rá.
cintanyer 2022. 04. 09. 18:04
Előzmény: #5465  euler
#5466
A sebek nyalogatása helyett majd az EP választás az önjelölt vezérkosok helyett eldönti a pártok támogatását.
euler 2022. 04. 09. 17:46
Előzmény: #5464  cintanyer
#5465
Nem emlékszem olyan híradásra, hogy Gyurcsány személyesen megjelent volna valamelyik jelöltjüknél kampányolni. (Dobrev igen).
Továbbá egyszer sem mutatkozott vele MZP.
MZP biztos, hogy kampányolt a Jobbik jelöltjeinél, kétszer is megjelent pl. Potocskáné Kőrösi Anitánál, sőt talán a legnagyobb szabású kampányzárót Siófokon tartotta az egyesült ellenzék, ahol tényleg mindenki megjelent, kivéve Gyurcsányt.
cintanyer 2022. 04. 09. 17:36
Előzmény: #5463  euler
#5464
Én nem tudom, de szerintem azt senki sem akadályozta, hogy a DK-s egyéni jelöltek mellett  kampányoljon Feri. A Jobbik meg külön kérte,  hogy MZP ne kampányoljon az egyéni jelöltjeinél ami  teljesült. Ezek után a furcsa koalíciójukból az jött ki, hogy a 61 jelöltjükből 4-et sikerült behúzni.
A többiek valahogy eredményesebbek voltak.
euler 2022. 04. 09. 17:01
Előzmény: #5461  cintanyer
#5463
De ha már említetted az EP választást: 
nyilván más lesz a helyzet mint 2019-ben, de akkor a bejutó ellenzéki képviselők felét (4 fő) a DK adta. Nem látom miért változna ez drasztikusan 2024-re, ha még lesznek egyáltalán ep választások ...
Más: 
nemrég került elém egy dk-s poszt (egyéniben bejutott a parlamentbe), ami azt írja és minimum meggondolandó:
"2019. önkormányzati választás - Nincs Márki-Zay Péter, Gyurcsány Ferenc pedig felszántja az országot az egész kampányban. Eredmény: masszív ellenzéki győzelem, nyertünk Budapesten, Miskolcon, Pécsen, Tatabányán, Salgótarjánban, Egerben és Szombathelyen.
2022. országgyűlési választás - Gyurcsány Ferenc nem folytathat országos kampányt, mert erre kéri Márki-Zay Péter, aki végigkampányolja az országot. Eredmény: kétharmados Fidesz-győzelem, a 2019-ben megnyert városok jelentős többségében veszített az ellenzék."
https://www.facebook.com/100063935310542/posts/360917799382728/?d=n
euler 2022. 04. 09. 16:46
Előzmény: #5461  cintanyer
#5462
Semmit, mert nincs "idegem" végignézni és az origót se végigolvasni.
Nem tudom kinek van igaza, talán a szavazóra kell bízni a döntést. Ill. kellene egy demokráciában, de nálunk ez már nem működik. Másfajta eszközök kellenének.
cintanyer 2022. 04. 09. 16:36
Előzmény: #5459  euler
#5461
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1377350579382743
.
Mit szólsz a Gyurcsány produkcióhoz?
Remélem EP választás még lesz, ahol nem szükséges az összeborulás, és a helyére teszik a Ferit.
Bocsánat az origo linkért, de az indulatomra összefoglalóként csak ezt találtam.
.
https://www.origo.hu/itthon/20220409-je-suis-gyurcsany-valasztas-ertekelo.html
 

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek