Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cintanyer 2022. 04. 07. 14:22
#5440
Szabó Szabolcs, aki immár 3. alkalommal hozta a papírformát:
https://444.hu/2022/04/07/egyre-inkabb-iranyithatatlanna-fog-valni-orban-szavazotabora-es-ebbol-meg-oriasi-problemak-lehetnek
.
Érdemes elolvasni ezt a riportot. Kifejti a minimális parlamenti jelenlétet és azt, hogy már most el kell kezdeni a parlamenten kívüli építkezést a következő választáshoz.
.
Az meg már az én véleményem, hogy Gyurcsány Ferenc dominanciáját már most ki kell dobni a kukába az összefogáshoz. Már pedzegetik, hogy "nem kell az előválasztás", miközben a választók akaratából csak 4 parlamenti széket szereztek. Részemről az előválasztást a pártok választására is kiterjeszteném az első 10 listás hely közzétételével együtt.
Részemről eddig is támogattam az aHang-osokat, és gondolom 4 év alatt csak összejön az alaptőke. 
euler 2022. 04. 07. 10:55
#5439
“Hogyan lehetséges, hogy Magyarországon még mindig ennyi ember támogatja Orbán Viktort? “- tette fel a kérdést a Deutsche Welle
Magyarország az egyetlen az EU és a NATO tagállamai között, amely nem hősként ünnepli Volodimir Zelenszkij ukrán államfőt, hanem ellenséget lát benne, amely szövetségre lép a magyar ellenzékkel 
Orbán sokat kockáztatott a győzelemért.
Oroszbarát kurzusával kockára tette a hagyományos lengyel-magyar barátságot, de még a V4 működését is. Hatalmas választási ajándékokat osztogatott, befagyasztotta egyes élelmiszerek árát és nagy állami veszteségek árán elodázta az energiaárak emelkedését.
Mindez azonban nem maradhat így, mert ezt a magyar költségvetés nem bírja sokáig. Orbánnak takarékossági kurzusra kell térnie, ha nem akarja az országot gazdasági csődbe vinni.
Az eredmény megerősíti, hogy mennyire szélsőségesen polarizált a magyar társadalom. A vidék és a városok közötti olló tovább nyílik, ideológiai téren is. A két párhozamos valóság már évek óta létezik: az egyikben Orbán a béke követe, aki az ország jogaiért küzd, a nemzet megmentője, a másikban pedig korrupt csaló, aki Putyinhoz húz, és kivezeti az országot az EU-ból. Ennek előbb-utóbb feltétlenül vége lesz. Orbán olyan mélyre ásta az árkokat, hogy előbb-utóbb maga fog beleesni. 
Forrás: Huppa
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 10:23
#5438
Újra műsoridőt kapott a közmédiában a Kétfarkú Kutya Párt
https://telex.hu/valasztas-2022/2022/04/06/mkkp-m1-kozmedia-nagy-david-valasztas
https://youtu.be/koi_z-ypBLI
"Fel kell tennem azt a kérdést, hogy ez az öt perc most a 2026-os öt percünkből jön-e le, vagy ez most egy önálló öt perc?” – szegezte a kérdését Tari Titanilla műsorvezetőhöz.
________________________________
Kérem szépen, nálunk tényleg tombol a demokrácia. Alig lett vége  a kampányidőszaknak és a választásoknak és az ellenzék máris szerepelhet a közmédiában.
signal2
signal2 2022. 04. 07. 09:06
Előzmény: #5436  euler
#5437
No, ha a 6%-is Mi Hazánk már a Kossuthon és az m1-en paárdézik, akkor gondolom a hatszor nagyobb Egységben hatszor annyi műsoridőt fog kapni.
euler 2022. 04. 07. 08:58
#5436
Már nem a fidesz a Parlament legszélsőségesebb pártja.
Szövetségest kapott a magyar könyvdaráló újnyilasok pártjával. (Az pedig műsoridőt a közmédiában).
- „A Mi Hazánk minden olyan kérdésben együttműködik a kormánnyal, amely Magyarország érdekeit szolgálja”, mondta Toroczkai László, a parlamentbe most bejutott párt elnöke a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában
- A Mi Hazánk Mozgalom az Országgyűlésben azokat a javaslatokat támogatja, amelyek a magyar emberek érdekeit szolgálják, “nem hisztiellenzék szeretnénk lenni és nem zsigeri ellenzék” – hangsúlyozta Dúró Dóra a párt elnökhelyettese szerdán az M1 aktuális csatornán.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 08:13
Előzmény: #5434  Dehogynincs
#5435
Hát igen én valahogy nagyon nem találom a Soros pénzét, hovatovább a gatyám ( nem a Gattyán...))) rámegy, ha valami értelmeset akarok olvasni...
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 08:06
#5434

Tegnap még csatlakozás és előfizetés nélkül el lehetett olvasni ezt a cikket.
A fidesznek nem lett volna negyedszer is kétharmada, ha az üzeneteihez csak akkor férünk hozzá, ha fizetünk érte. Bár végső soron tényleg mi fizettük (akaratunk nélkül) az árát.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 07:46
#5433
Rájuk kellett volna borítani az asztalt
https://444.hu/tldr/2022/04/06/rajuk-kellett-volna-boritani-az-asztalt
- Ruff Bálint politikai kommunikációs tanácsadó szerint az ellenzék azért veszt mindig kétharmaddal, mert 2010 óta senki nem mondott még semmi újat a választóknak.
- Szerinte az embereket a megélhetésük és a biztonságuk érdekli, de ezt csak a Fidesz ismerte fel. Idén is.
- Az ellenzék az előválasztás utolsó napjának éjszakáján állt a legjobban. Márki-Zay Péter nem vezetni kezdte ezután az ellenzéket, hanem bevonult közéjük, és ez stratégiai hiba volt.
- A kétharmad Márki-Zay Péter katonákról szóló félmondatán, és annak utóéletén múlhatott.
- Drámainak látja, hogy nagyon sok politikus és szakértő 12 éve csinálja ugyanazt a kampányt, mindig egyre rosszabb eredménnyel.
euler 2022. 04. 06. 22:11
Előzmény: #5431  Dehogynincs
#5432
Igen igazad van, be is ugrott így utólag. (Seldon szokott egyetérteni velem és szerintem mindenki aki már volt szavazatszámláló.)
Tanulságnak jó volt a pesti mentalitású ellenzéknek és tapasztalatszerzésnek azoknak akik részt vettek benne.
És ettől függetlenül, legyen legalább két ellenzéki számláló a későbbiekben is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 06. 20:22
Előzmény: #5429  euler
#5431
Nem maradtál egyedül. Legalábbis a szavazatszámlálás ügyében. Négy hozzászólással vagy előttem az Orbán takarodj topicban.
A másik kérdésben már eleve azt mondtam, hogy nem szavazok sem a fideszre, sem a dk-ra, sem az mszp-re sem azokra, akik velük összeállnak.
Ezt Mérő (akit személyesen is ismerek) így fogalmazza meg utólag a telex-en:
"A többiek részemről kuka. DK – kuka, Jobbik – kuka, MSzP – kuka, úgy, ahogy vannak. LMP, Párbeszéd, Együtt – á, rajtuk már kikukázni sincs mit."
Dehogynincs 2021. 09. 21. 18:07    Előzmény: #47409  Törölt felhasználó #47413
Aha. A szavazatszámlálók és az önkormányzati jegyzők megszegik az esküjüket, nem tartják be a törvényt és a statisztikából sem tűnik ki, hogy egyes szavazókörök (kb. 800 választóval) nem lógnak ki a sorból.
Azt viszont nem látom, hogy az ellenzéki pártok mennyire készültek föl arra, hogy mindenhova pártdelegáltakat küldjenek.
Szerintem a szavazatszámlálásnál nem lehet és nem érdemes csalni. Pontosan meg szokták számlálni, hogyan szavaznak a kormánymédia által megdolgozott alattvalók. Ha ilyen egyszerű lenne csalni, akkor semmi szükség nem volna hatalom médiahengerére. A tökös ellenzék szerint az is rendben van, hogy a kormánymédiában még a hírekben is leplezetlen kormánypropaganda folyik és például a királyi rádió Ütköző című műsorában a kormánypárti műsorvezető behívja kormánypárti Nézőpont és a kormánypárti Századvég vezetőit, akik nagy egyetértésben szapulják az ellenzéket. Az ellenzék nem szólal meg a saját hangján a saját témáival.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 04. 06. 17:29
Előzmény: #5429  euler
#5430
Sajat magat fogja megbuktatni a traktoros xD
euler 2022. 04. 06. 16:25
#5429
Mérő László is szavazatszámláló volt ...
"Sok más társához hasonlóan Mérő is azt gondolta, azért kell ott lenni, hogy a meggátolják a csalást, és mint írta, ezzel is ment oda Zemplénbe, Sárazsadányba.
„Nos, az ott eltöltött hosszú és fárasztó nap alapján biztosan merem állítani, hogy akkor sem lett volna csalás, ha nem vagyunk ott. (…)
„Ezt a hatalmas erőforrást használhatta volna az ellenzék sokkal hatékonyabban is, ha nem azt a buta mesét kellett volna megcáfolnunk, hogy vidéken agymosott fideszesek elcsalják a szavazást. Erre lett elhasználva az energiánk ahelyett, hogy ezt a sok százmillió forintnyi értéket arra használtuk volna, hogy kitaláljunk egy sok mindenki számára vonzóbb alternatívát Orbánnal szemben.” (telex)
.
Milyen egyedül maradtam itt a fórumon amikor már a választás előtt ezt állítottam ...
euler 2022. 04. 06. 14:35
Előzmény: #5425  Peterbond
#5428
Erdogan azért elég sokat tett azért, hogy ne tudják megbuktatni. Orbán még nem tart ott, de tanulhat tőle.
Másrészt nem tudom mennyire kezelte jól a válságot Erdogan, az viszont egyértelmű, hogy Orbánéknak ez nagyon nem megy.
euler 2022. 04. 06. 14:15
Előzmény: #5426  euler
#5427
Azt is olvastam valahol – mert szoktam olvasni -, hogy az volt a baj a választásokkal, hogy az ellenzék nem tudta megszólítani a nem különösebben iskolázott, leginkább a közpénztévén művelődő tömegeket, akiket nem szabad lehülyézni, mert nem hülyék ők, csak éppen semmi nem érdekli őket, és semmiből semmit nem értenek. 
Az ellenzék a tanultabb, érdeklődőbb, nyitottabb réteget tudta csak elérni. 
Ezek szerint ebben az országban van 1,5 millió ember, aki tud olvasni és érdekli a saját sorsa, és van 6 millió olyan, akihez valami módon gügyögni kell, mert azt érti. Ha ez így van, akkor szerintem egyáltalán nem baj, ha a fejünkre szakad az ég. 
Hátha az ütődéstől beindul néhány ember agyműködése. 
Lehet ám nyugodtan átkozódni és kitagadni a nemzetből az ellenzéki szavazókat. Csak előtte el kellene töprengeni az alábbi találós kérdésen: 
ha beüt a baj, és dicső országunk bezuhan a pöcegödörbe, vajon annak van nagyobb esélye elugrani, aki beszél idegen nyelveket, szakmája van, magasan kvalifikált a szakmájában, vagy annak, aki rácsodálkozik eső után a szivárványra, hogy miért nincsen még betiltva?
.
Végül, illik elárulnom, hogy bár a fenti gondolatokat sajátjaimnak érzem, de innen valók: 
A szomszédba még át is megy háztűznézőbe, visz kempingszéket, csipszet, sört, a gyerekeknek szörpikét
euler 2022. 04. 06. 14:07
Előzmény: #5424  blackmirror
#5426
Az egy dolog, hogy 1,5 millió honfitársammal együtt nem számítunk semmi jóra, az pedig egy másik dolog, hogy a többi 6 millió, szavazati joggal rendelkező, felnőtt, feltehetőleg ivarérett állampolgár mire számít, milyen jövőt képzel el magának.
.
Nincs ingyenleves továbbra sem, tehát az Oroszország elleni szankcióknak bizony egész Európa fizeti az árát, ezért a válság jóval mélyebb és súlyosabb lesz a vártnál, pedig az eredeti sem ígérkezett kicsinek. 
Az egyre durvább inflációt már egy ideje látjuk, de azt még nem látjuk, hogyan tervezi a diadalmas kormány kivezetni a választási győzelem érdekében bevezetett árstopokat. Márpedig ezek nem fenntarthatók az idők végezetéig, az teljesen biztos. Azt sem tudni – vagy csak én nem tudom -, hogy a hitelmoratóriumokkal mi fog történni, azt azonban lehet tudni, hogy lakosság is, az állam is igen acélosan el van adósodva. És akkor jön a nagy kérdés: meg fog-e inogni a kormány szavazóbázisa. Mármint ezt a kérdést nem én teszem fel, hanem ezt olvastam szakértő elemzésekben.
.
Mint nem szakértő azt tudom mondani, hogy pont ki nem szarja le, mi lesz a kínja a drága szektásoknak? Azok is ugyanazzal fognak szembenézni, mint akik nem Orbánra szavaztak. Az engem már marhára nem érdekel, hogy mindenki akkor, és csakis akkor kezd el gondolkodni, amikor az ő háza ég.
Merem állítani, hogy senkit nem fog érdekelni az ovisokra fenekedő nemátalakító lobbi akkor, ha a krumplit sem fogják tudni megvenni, ha bedől a hitelük, ha kiderül, hogy 12 hónapon keresztül kurvakevés a nyugdíj, ha nem kapják vissza az adójukat, de még egy kis választási krumplira is négy évet kell várni. 
Sok múlik persze azon, hogy az Európai Unió mennyire veszi komolyan önmagát. Ha meg tudnak állapodni a győzedelmes kormánnyal, akkor valamennyire biztosan be lehet foltozni a lyukakat, de az is csak átmenetileg működhet. Komoly átalakítások nélkül Orbánék fejére fog szakadni a 12 éven át buherált rendszer, amivel egyáltalán nem leszünk kisegítve, mert minket is el fog temetni. 
Peterbond 2022. 04. 06. 14:04
Előzmény: #5422  euler
#5425
Ne nagyon számolj vele. Törökországban Erdogan-t se buktatták meg pedig volt török líra bezuhanás, 20% feletti kamat meg amit akarsz. Kész gazdasági csőd.
.
Itthon se számítanék másra. meg lesz magyarázva és a Fidesznek elnézték az 5000 milliárdos hiányt is 2 évben és a 3.-ban hogy -1500 milliárdnál járunk már Februárban az osztogatások miatt. 
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 06. 13:35
Előzmény: #5422  euler
#5424
A jelenlegi "baloldali" ellenzéknek és az elkötelezett szavazóbázisának már csak az a reménye maradt,  ha mindenkinek rosszabb lesz, akkor talán nyerhetnek. Rossz hírem van, ha be is köszönt egy gazdasági krízis, ez az ellenzéki összefogás már nem rúghat labdába. Két dolog történhet: 
1, a Mi Hazánk erősödik meg annyira, hogy alternatíva legyen. 
2. Megjelenik egy új, alulról szerveződő új politikai erő, amely a jelenlegi politikai garnitúrával (kormány + ellenzék) szemben pozícionálja magát. Például MZP új pártja, ha tényleg elindítja. 
Ha az utóbbi is lesz, akkor ennek a baloldali-liberális garnitúrának reszeltek, és a törzsszavazóiknak is mert egy tisztességes, alulról szerveződő politikai erő, aki komolyan gondolja a kormányváltást nem engedheti meg magának, hogy egy ocsmány, alpári, pökhendi, arrogáns, magát (budapesti) értelmiségnek hazudó, szemellenzős gyülevész banda lejárassa azzal, hogy a bizonytalan potenciális szavazókat ekézi, gyalázza 0-24-ben. Tehát akik itt, ezen a fórumon is folyamatosan birkáznak, összefideszeznek mindenkit, azoknak mindenképpen bukta van mert a jelenlegi, bukott, összetákolt ellenzéken kívül senkinek sem kellenek.
cintanyer 2022. 04. 06. 13:32
#5423
Éljen a Jugoszláv és a nagy Magyarország koalíció!!!
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=529652382071344
Mi jön még? EU kilépés?
euler 2022. 04. 06. 12:15
Előzmény: #5421  Peterbond
#5422
Ha Inotai Andrásnak igaza van Orbánt a gazdasági válság fogja legyőzni.
Lehet, hogy csak 4 hónapot kell rá várni, nem 4 évet. (Választásokkal már egyébként se lehet kiütni a hatalomból.)
https://hirklikk.hu/kozelet/negy-honapon-belul-hatalmas-gazdasagi-valsag-lesz-magyarorszagon/396213
Peterbond 2022. 04. 06. 11:35
Előzmény: #5419  cintanyer
#5421
A Stratégiai nyugalom csak a választásokig tart. újra gőzerővel megy a háborús kommunikáció. Csak mi általában az elvileg szövetségeseinkkel harcolunk ( Brüsszel, Nato ) és valahogy az Oroszokkal beszélgetünk úgy mint mások a szövetségeseikkel.
.
Pl az eddigi több mint 10 Orbán-Putyin találkozó elött volt valaha is hogy Orbán úgy nyilatkozzon hogy harcba megy a m,agyar érdekekért? Vagy kemény kűzdelem lesz a PAKS 2 vagy az orosz gáz tárgyalás? Hogy Megy Moszkvába kokikat és sallereket osztogatni? Moszkvának nem üzengetünk mi semmit? Orosz nagykövetet az elmúlt 12 évben VALAHA bekérette Szíjgyártó?

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek