Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 17:23

Orbán mégis beintett Gyurcsánynak  

Ugrás a cikkhez
Mégsem megy el a január elejére Gyurcsány Ferenc meghívására szervezett találkozóra Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, holott ma kora délután még azt mondta, hogy feltételekkel, de belemenne a találkozóba. Az újabb fejleményt Szijjártó Péter Fidesz-frakcióvezető jelentette be a párt délutáni sajtótájékoztatóján.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=107673
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 17:30
Előzmény: #1  portfolio
#2
Jól tette.

Minek ment volna el hogy kifigurázza,mint a választások előtti tv vitában?

Mondjuk egy két hazugságot meghallgattam volna feritől.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 17:35
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Jól tette, de!
Ellenkezzen már, ha egyszer ellenzék és ne azzal, hogy nem megy el, hanem azzal, hogy elmegy és megpróbál konszenzusra jutni.
Hát mééé fizetem én, azért, hogy ne menjen el?
Akutyamegamacska!
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 17:49
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Szélmalomharc.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 17:51
Előzmény: #1  portfolio
#5
El kellett volna mennie!
De nem meghallgatni GYF hazugságait, hanem konkrét javaslatokkal:
- 200 fős parlament,
- adóreform,
- önkormányzati reform,
- 2 fordulós önkormányzati válsztás - ha nincs 50%+,
- pályázati / támogatási rendszer (ebben talán összeülés nélkül is van már megegyezés!).

Így nem lehetne majd ingyen népszerűdségre szert tennie az MSZP-SZDSZ-MDF kormánynak!

(Vagy lehet, hogy ez a cél? 5% felé tornászni a két kis pártot, hogy ők erőszakolják ki az előrehozott választást, félve attól, hogy 2010-ben már nem lesz meg az 5%+?)
martin36
martin36 2008. 12. 17. 17:54
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Ez inkább egy durcás kisgyerek,mint egy nemzetért felelősséget érző politikus reakciója.Nem megyek el,mert a múltkor is megdobtál kaviccsal,beeeeeeeeeeeeeeee.!
Ezért tart ott az ország,ahol tart.
martin36
martin36 2008. 12. 17. 17:55
Előzmény: #1  portfolio
#7
beintett......megint a bulvárcím....már várom,h mikor írják,h baszki....:-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:00
Előzmény: #6  martin36
#8
Inkább arról van szó, hogy megpróbálják a kisebb rosszat választani.

Ha elmegy, a szájába adhatnak mindenféle hazugságot, ha nem megy el, akkor meg csak azért támadhatják, hogy nem ment el - de minek is elmennie? A csúcsok-ból sem lett semmi, akkor ettől miért vár valaki is valamit?

A kormány azért van, hogy kormányozza az országot, az ellenzék meg azért, hogy ne hagyja, ha a kormány ártani akar - ezért nincs diktatúrában ellenzék (meg 2/3-os törvények), hogy senki se akadályozhason meg semmit!

Orbán naivitása, hogy először hajlot a dologra!
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:04
Előzmény: #6  martin36
#9
Jól tudod te is hogy nem erről van szó.

ez nem "kavics" volt:

"Ami pedig a lényeget illeti: Elnök Úr, kérnék Öntől valami szívességet most itt. Ezt a nagyon buta és igaztalan kampányt, hogy itt valaki gyógyszerfelírási díjat akar bevezetni, legyen olyan kedves, vonja vissza. Ön úriember. Ilyet senki nem mondott. No de most kampányt építenek. Nem akarhat igaztalan módon nyerni. Nem igaz vádakkal választást nyerni az nem igaz országhoz vezet. Annak van befolyása.
Akkor én most mondom Önnek, ez nem igaz. Tudja mit? Vonja vissza ezt a kampány, mert ha nem teszi, akkor maga is az igaztalanság vádjába süllyed."
martin36
martin36 2008. 12. 17. 18:04
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Igaz,ne menjen el.Sőt,sehova se menjen.Ülésterembe se menjen,mert ugysem azt szavazzák meg amit ő akar.Bizottságba se menjenek,mert a gonoszok úgyis csak átverik őket.Sőt,egyáltalán sehova se menjen el,mert úgysem ő kormányoz.Egyetlen helyre menjen csak el:ahol aál kell írni a fizetési bizonylatot!
Komolyan ezért szavaztál rá anno,h mindent és mindenkit állandóan bojkottáljon?Erre a hozzáállásra,és feladatra adtál felhatalmazást a szavazatoddal?
Véleményem szerint egy államférfi bármi is legyen az eredménye a javaslatainak,ha ezerszer visszautasítják,akkor menjen,és képviselje az eszméit gondolatait ezer egyedszer is!Ne hátráljon,ne durcázzon,vagy ha igen,adjon vissza minden jogosultságát,mert így csak a helyet foglalja minden esély és remény nélkül.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:06
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Igazságtalanságban én sem vennék részt.
martin36
martin36 2008. 12. 17. 18:07
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
Porti,minden bizonnyal igaza volt.De az összes politikus hitvallása a hazudozás,minden kisember átvágása.Ha egyvalaki egy icipicivel is többet gondol az ország sorsára,ha valüban az foglalkoztatja,és nem a saját zsebe,vagy a pártérdekek,nem lehet meghátrálni semmiylen körülmények közepette sem!
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:08
Előzmény: #10  martin36
#13
Aki bizalmi szavazással erősíti meg a rossz gazdaságpolitikáját
arról én se szívesen beszélnék.
Sőt inkább az ellenzéket okolnám mindenért.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:10
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#14
Anarch!
"Inkább arról van szó, hogy megpróbálják a kisebb rosszat választani. "
ez a mondat elismerése annak, hogy Gy.F. megint nyert!
O.V. megválaszthatja a vesztés módját! :-)

Jól felismerted a helyzetet! :-)))
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:11
Előzmény: #12  martin36
#15
Igaz.
orbán is csinálhatna többet.
Régebben azért kicsit jobban odatette magát.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:16
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
csendes ,

és Te nyertél? az ország nyert?
lassul a növekedésünk 2009-ben? vagy csökkenünk?
hiteleket visszafizettük?
vagy ez az viktor dolga?
vagy ez a szomszéd tehene effektus?
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:19
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Szia Malev!

Ha elkerülte volna a figyelmed:

"Téma: Orbán mégis beintett Gyurcsánynak"

Maradjunk ennél, ha már itt vagyunk!

pampa 2008. 12. 17. 18:27
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Még nem jött el az ideje.
Szerintem sem kell elmennie,csak a kormányhű médiának adtak volna megint muníciót,hogy arról szóljanak a hírek, nem az ország rossz gazdasági helyzetéről.
Jön az EP. választás megint beindult az MSZP kampánygépezete. Annyira nyilvánvaló ami itt folyik és mégis sokan nem látják,vagy nem akarják látni...

Itt van a Fidesz frakcióból kiült képviselő esete,egyből kapott egy kormánybiztosi posztot.... az MSZP frakcióban nem volt alkalmas ember erre a pozícióra????

Itt már régen nem az ország a lényeg hanem az ,hogy Gyurcsány hogyan húzza ki a választásokig hátralévő időt.

És még ő akar építő jellegű konstruktív megbeszélést tartani az ellenzék vezetőjével...Bla,bla,bla,bla....
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:31
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Szia Csendes,

ezt én értem, de azt várnám, hogy miután ekkora trutyiba rakta az országot ez a "fenomén" a saját társai rúgják ki
nem kell ehhez viktor
azonban nemhogy nem vágták még ki éppen ellenkezőleg
védik !
mint országvezető hova juttatta az országot?
a legrosszabb húsz közé?
ja, hogy már a szlovákoknál is jobban megy a szekér?

magyarán inkább azt vártam volna Tőled, hogy

"Csendes is beintett Gyurcsánynak"

Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:35
Előzmény: #18  pampa
#20
Szia Pampa!

"Itt már régen nem az ország a lényeg hanem az ,hogy Gyurcsány hogyan húzza ki a választásokig hátralévő időt. "

Alapvető tévedés!

Ha a gazdasági válságból ez a kormány ki tudja vezetni az országot, akkor eldőlt a 2010-es választás eredménye!

Ezen kellene témázni, nem agyrémeket kergetni.

Üdv!
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:37
Előzmény: #7  martin36
#21
jah: a fidex bedobta, majd vissz is szívta. Ilyenek ezek. Kaméleon alcsutti. (((((((((((8
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:43
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22
Malev!

GY.F.-t nem fogja kirúgni az MSZP, mert:
- az egyenlő az előrehozott választással!
- az ellenzék, adott már neki -2006-ban, 48 órás- ultimátumot, de nem tudta máig sem leváltani
- Viktor azért van a népszerűség élén, mert a tanácstalan tanácsadóknak még sikerült befogni a száját
- bár az ország nem áll jól, de azért ne kiabáld el a dolog végét, másokról is derülnek ki a dolgok, elég a híreket figyelni

- "Csendes is beintett Gyurcsánynak"
ezzel a következő a gond: engem nem hívott meg. De ha valami csoda folytán megtenné , biztos, hogy elmennék! Lenni annyi vér a pucámban, hogy tegyek fel néhány igen kellemetlen kérdést Neki! :-)
(igaz, én megtehetném, mert nem vagyok politikus és nem "fújjolok" olyanra, amiről tudom, hogy Nekem is megkellene tennem!)

Szerintem Neked is lennének kérdéseid!

pampa 2008. 12. 17. 18:49
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
A 2010-es választás már akkor eldőlt amikor kiszivárgott az öszödi beszéd.Egyedül a %-os adatok nem ismertek még.

Ahhoz,hogy itt valami jelentős gazdasági változás legyen az állami kiadásokat kellene drasztikusan visszafogni, mivel már a bevétel növelésének nincsen reális esélye.
És azon az oldalon már csak két területen maradt mozgástér, az állam és azt kiszolgáló hivatalok leépítésében és a szociális ellátásokban.
Ugyan melyiken húznak egy jó nagyot?
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:51
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Csendes !

ilyen gazdasági eredmények után és
ilyen érdekérvényesítő képességgel mint amilyen most van az országnak nekem semmilyen kérdésem sincs
ezen mit dumálnék meg vele?
a teljesítménye önmagáért beszél
ráadásul mások mérik még elfogult sem lehetek
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:52
Előzmény: #23  pampa
#25
Melyiket engedné Vezéred a Viktor? :-)))
Egyiket sem!
És ha megmarad Neki a kérdés?
Hogy fog ez tetszeni a hívőknek?
rockmaster 2008. 12. 17. 18:52
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
"Szijjártó azzal indokolta, hogy Orbán mégsem megy el a Gyurcsánnyal tartandó konzultációra, hogy más út is van a gazdasági válságkezelésre, ráadásul nem szeretne médiaeseményt csinálni a megbeszélésből. "

már médiaesemény... csak fel kellett dobni a témát, ennyi...
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:53
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
"ráadásul mások mérik még elfogult sem lehetek "
és elég sokan egyre jobb véleménnyel vannak róla! :-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:55
Előzmény: #26  rockmaster
#28
Gy.F-nél a pont!
Gratulálok az ellenzék bőlcs vezérének!
rockmaster 2008. 12. 17. 18:57
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Ennek az országnak annyi... teljes a közöny, a fiatalok nagy része nem akar dolgozni, évről-évre egyre hajmeresztőbb dolgokat hallani társadalmi és politikai irányból, reformokat el se merik / lehet kezdeni ... pfff.... ende vége finito....
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 18:57
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
Megyek, megnézem és hallgatom a "média eseményt" !

Üdv!
rockmaster 2008. 12. 17. 18:59
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
sztem shorotlják a politikusokat :))))
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 19:07
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#32
"ráadásul mások mérik még elfogult sem lehetek "
az ország paramétereire gondoltam

Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 19:19
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#33
Szia Csendes!

"Ha a gazdasági válságból ..."
csakhogy most nem egyszerűen gazdasági válság, hanem világgazdasági válság van. Ebből kivezetni (ettől függetleníteni) egy országot, hogyis mondjam, olyan vállalkozás kb mint az országhatárnál megállítani a gázárakat. Választást meg - Te is tudod - 19000 Ft-os nyugdíjcsekkel is lehet nyerni!

amúgy üdv a még ki nem tiltottak táborában :)
csa-csi
csa-csi 2008. 12. 17. 19:25
#34
Orbán nem intett be, mert először egy bizonytalan igent rebegett, majd ráébresztették, hogy egy ilyen találkozón megint képtelen lenne labdába rúgni.
Gyurcsány ötlete ravasz húzás mert a békülékeny a haza érdekében akár az ördöggel is cimboráló bölcs államférfi képét mutatja.
Nyilvánvaló, hogy a két ember nem egy kaliberű.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 19:27
Előzmény: #34  csa-csi
#35
Igazad van Feri nem ember.-:)))
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 19:42
Előzmény: #6  martin36
#36
O,ebben van némi paradoxon

"Ez inkább egy durcás kisgyerek,mint egy nemzetért felelősséget érző politikus reakciója.Nem megyek el,mert a múltkor is megdobtál kaviccsal,beeeeeeeeeeeeeeee.!
Ezért tart ott az ország,ahol tart."

Ezek szerint te Ovitol várod a megoldást,mert ha nem megy el ,akkor az ország ott tart ahol szerinted ..
Erre a problémádra csak egy megoldást tudok javasolni,szavazz a fideszeskre és talán kormányzati pozicioba jutnak nem kell egész nap itt irogatnod feleslegesen baromságokat.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 19:44
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
szinház az egész
csa-csi
csa-csi 2008. 12. 17. 19:51
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
Azt hiszem abszolut emberi amit Viktor tett. Ment volna is meg nem is... mit neki egy oroszlán barlangja....
Nem a gyávaság és a kiirthatatlan Gyurcsány-fóbia e megfutamodás oka. Nem, nem, nem és nem!
Azok a fránya tanácsadók....
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 19:58
Előzmény: #38  csa-csi
#39
Jézusom, miket írtok. Emberi? Politikusokról beszélünk. Akiknek minden tette és szövege mögött szavazatmaximalizálás van. Ennyi. Semmi emberi nincs ebben. Politikusi, ill. pártérdek annál inkább. Azért, hogy minél több Pampát ikszeltessenek ide vagy oda. Ő nyilván azért örül, hogy Viktor nem ment el, mert a végén még megint Ferire szavazott volna:)

Egyébként a fenti szövegem természetesen Ferire is és az egész megbeszélés tervre is igaz.
csa-csi
csa-csi 2008. 12. 17. 20:16
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Ha csak fény és árnyék lenne, akkor az életünk sivár lenne. Szerintem jobb, hogy színek közt élünk....
Te pénznyerő vagy én meg csa-csi... és mégis milyen emberi.... :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 21:04
Előzmény: #40  csa-csi
#41
Ebben a kérdésben nincs különösebb jelentősége, hogy ki kinek int be.
Azt viszont valamennyien szívjuk, hogy "neazemberekkelfizettessék meg" Viktor valamennyi javaslat kapcsán (akár épeszű, akár nem) beintett és be is fog inteni. Mert ha épeszű a javaslat, akkor azért, hogy ne a kormány népszerűségét növelje, ha meg elvetendő, akkor akár joggal is.
Tulajdonképpen sajnálatra méltó az ellenzéket támogató számos honfitársunk, aki így soha nem fogja megtudni, melyik javaslat válhatott volna az ország hasznára és melyikek voltak azok, amelyek jobb, hogy nem váltak valóra. Mert ugye nem lehet mindenki mellé egy közgazdászt állítani, aki elmagyarázná Pista bácsinak, hogy hát bizony ezt kár volt leszavazni, vagy kár volt népszavazáson tréningeztetni a választókat, hogy saját maguk alatt vágják a fát. Pl. 300 Ft miatt.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 21:28
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Orbán kegyelmet adott ferinek.
Nem megy el.
Legutóbb is mikor Medgyessy-vel beszélt ,utána Medgyessy beadta a felmondását.
balalajka 2008. 12. 17. 21:37
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Piros pont!!! Tökéletes gondolatok!
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 21:42
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Kérdezd Pampát, rá milyen hatást gyakorolt a legutóbbi Gyurcsány-Orbán vita:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 22:01
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
nem ismerem pampa álláspontját.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 22:09
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#46
Kormánytöbbség van.
Tehát azt szavaznak meg maguknak amit akarnak.
Úgyhogy ezt kár másra kenni.

A 300ft ot meg a nép szavazta meg.(hogy ne legyen)
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 22:17
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Ja. A nép. Teljesen magától.
csa-csi
csa-csi 2008. 12. 17. 22:17
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
a nép egy része.
csa-csi
csa-csi 2008. 12. 17. 22:23
Előzmény: #48  csa-csi
#49
Persze lehet, hogy aki másként döntött az már nem számít népnek.
A ma népszerű kiszólás: "a magyar az egy birka nép!" használatakor vajon kire gondolnak? Kit birkáznak? :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 22:25
Előzmény: #48  csa-csi
#50
igen
pontosabban.
Törölt felhasználó 2008. 12. 17. 22:57
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Gyurcsány Fleto persona non grata, aki a legrosszabb és a legnagyobb kárt okozóként "kullghat" a magyar történelem kisbetűs hasábjain...! Szegényke! Pedig még most is milyen nagy a küldetéstudata....sajnos ennek a levét az ország issza meg. A kispártok meg lefeküdnek minden kis enegdménynek, csakhogy ne méretessék meg magukat....., a vitézek.
Ezvan! Ilyen károkat okoz egy PR-kormány.
csa-csi
csa-csi 2008. 12. 17. 23:13
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
hadesz! És leírnád a te véleményedet is?
Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 07:15
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#53
Nem értem gYurcsányt!

Miért akarja kihozni a politikát a Parlamentből?

Miért nem a Parlamentben terjesztik elő az "országmentő ötleteiket", ha egyáltalán bármilyen ötletük is van még, ami jó a gazdaságunk számára?

Lehet, hogy azért, mert ötlettelenek?

Ezekről van elképzelésed Conqui, vagy csak egyzerűen, élve a gyurcsányi szándék adta lehetőséggel, az MSZP-SZDSZ kormány ötlethiányát át akarod kenni az ellenzékre???
Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 08:00
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Szia Anarch!

"Nem értem gYurcsányt!"
Nem csodálkozom rajta! Ehhez csak :
- a széndék és
- az a logika
hiányzik az egyik fél részéről! :-)

Üdv!
Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 08:10
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#55
Szia Nyuszi!

"amúgy üdv a még ki nem tiltottak táborában :)"

Miért is kellett volna "kitiltani"?
Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 08:16
#56
Ma reggel, a királyi rádióban meghallgattam a "nagy Vezér" nyilatkozatát.
Úgy látszik, nem hallgatta a Szíjjártó sajtótájékoztzatóját....

"az arcátlanságnak is van határa!" mondta.
Ezzel máris bebizonyította, hogy ez az állítás hazug! :-)

"a frakció egyöntetű döntése"...
Erről az a régi poén jut eszembe:
" Aki egyetért Velem, leteheti az egyik kezét!"

sanka 2008. 12. 18. 08:30
#57
Ez igen, ez aztán a karakán csávó, mármint az Orbán csávó, ez illik egy igazi dakotához.
Ennyi többet nem ér.
hill 2008. 12. 18. 08:38
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#58
Az egész Mszp egy idióta banda. Feláldozzák az ország haladásának a lehetőségét is, a Ferikéjük trónon tartásában. Most megpróbálták Orbánt megint bevonni a játszmájukba, megint nyernek egy kis időt. Nem csinálnak semmit, csak időhúzásra játszanak. Pitiáner tolvaj banda
Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 08:48
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
Csendes!

Ha van benned szándék és logika az MSZP megérétésre, akkor legyél szíves segíteni kérdésem megválaszolásában:

"Miért nem a Parlamentben terjesztik elő az "országmentő ötleteiket", ha egyáltalán bármilyen ötletük is van még, ami jó a gazdaságunk számára?"
Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 08:50
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#60
Csendes!

Érdemi észrevételed már megint nincs?

Topik gazda

porti
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek