Topiknyitó: Portfolio 2013. 03. 22. 07:55

Orbán: Erős barátaik vannak a hazug energiacégeknek (3.)  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor miniszterelnök ismét a Kossuth Rádió vendége volt, ahol a rezsicsökkentésről beszélt részletesen. Elmondása szerint a kormány kitart a további rezsicsökkentések mellett. Ha kell, akkor erőből hajtja végre az újabb vágásokat, az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=181536
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 11:09
Előzmény: #118  marcus
#120
"miközben a nagy sarc után is 59 Ft tiszta hasznuk van / a biztosan kristálytiszta könyvelés után is / 50 Ft osztalékot tud fizetni a 410 Ft-os részvények után /...a banki kamatok 2szerese minimum/ ... ja,bizonyság milyen szarul megy a szolgáltatónak."

Akkor lehet hogy mégsem azért fizetnek annyit mert annyira jól megy?
Az árfolyam kb feleződött kormányváltástól.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 10:56
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#119
a közhelyesen ismert alapelvek szerint egy kockázati befektetésnek prémiumhozammal kell tudni kecsegtetni
marcus 2013. 03. 24. 10:40
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
hogy Christopher Mattheisen a tulajdonostársaknak ( nagytulaknak) tudjon legálisan némi zsét juttatni a cégből, mert másképpen gondolom fenéken billentenék az éves közgyűlésen, nem miattam az biztos,de ez reménnyel tölt el a későbbiekre nézve is (remélem nem alaptalanul )
Nem tudom egyetértünk-e?...:-))
marcus 2013. 03. 24. 10:33
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#117
amíg jobb az osztalék , mint a banki kamat, addig nincs gondom a tartással.Átlagolva nincs komoly veszteség ( virtuális), merthogy lehetett rávenni 360-370 ért és ez egyensúlyban tartotta a dolgokat...osztalék mindenképpen kárpótolja a (virtuális) veszteséget...
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 10:31
Előzmény: #114  marcus
#116
Még egy kérdésem lenne. Ha jól tudom 2011-ben veszteséges volt a telekom, mégis fizetett osztalékot. Szerinted miért ?
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 10:16
Előzmény: #114  marcus
#115
Te hány százalék osztalékig tartod a papírt ? Banki kamatért tartanád ?
Ha mondjuk kormányváltáskor vetted, mennyi árfolyamveszteséged van ?

marcus 2013. 03. 24. 10:08
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#114
abban biztos lehetsz:-), de nem erről szólt a hozzászólásom...értetted te azt:-))...Kicsi kis pontyocska vagyok én ahhoz,hogy Christopher Mattheisen cégét átvegyem, elég nekem a cége részvényeiből az a kis töredék is. DE : nem furi egy kicsit, hogy Eu- bírósághoz futkosnak panaszra, mert kértek tőlük némi hozzájárulást a közös kasszához, miközben a nagy sarc után is 59 Ft tiszta hasznuk van / a biztosan kristálytiszta könyvelés után is / 50 Ft osztalékot tud fizetni a 410 Ft-os részvények után /...a banki kamatok 2szerese minimum/ ... ja,bizonyság milyen szarul megy a szolgáltatónak.
Érthetetlen miért nem a 90ezer nettot kereső dolgozóját tépik még jobban +...
Ha ezt tényleg komolyan gondolod, akkor nincs is mit mondanom már...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 09:52
Előzmény: #111  marcus
#113
nem, a júzerek menjenek el melózni a tisztaszemű közgéphez vagy cba-hoz 500-ért, elvégre nemzeti cég nem zsákmányol úgy ki, mint a karvaly
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 09:51
Előzmény: #111  marcus
#112
Akkor nem panaszkodni kell hanem cselekedni. Te biztos nem vagy lúzer, át kell venni a telefont, vagy internetet vagy víz- vagy gázszolgáltatást.
Olvastam a portfólia fórumán hogy mekkora üzlet és befektetni sem kell :)))
marcus 2013. 03. 24. 09:42
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
na ja, a lúzerek azok ne a szolgáltatásba fogjanak, hanem álljanak be a szolgáltatóhoz dolgozni havi netto 90.ért
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 09:37
Előzmény: #109  marcus
#110
Nem értem ha ekkora nagy üzlet, miért nem kezdtél még valamelyen szolgáltatásba.
Ismerek olyat próbálkozott a kábeltévével.
Nem volt olyan kerek a dolog mint ahogy Te leírtad. Abba is hagyta.
marcus 2013. 03. 24. 09:33
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#109
igen...kitöltheted a jelentkezési lapot, minimális önrész 80%, de igyekezz, mert a nagy érdeklődésre való tekintettel a projekt lezárásának határideje rövid /...esetleg lesz határidőmodosítás, ha véletlenül valaki visszamondja jelentkezését.../
marcus 2013. 03. 24. 09:30
Előzmény: #103  Bekre_Pal
#108
jobb idők? ...biztosan lesznek ( lehet romantikázni ) majd egyszer, ha nem a hiteleket osztogatják szét boldog boldogtalannak, hanem a már megtermelt javak lesznek elosztva, addig + lesz itten fogaknak csikorgatása .../ nincs kivétel,multi, nem multi, póógár vagy elvtárs, lesznek itt még nagyobb szívások is a rezsicsökkentésnél/
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 09:27
Előzmény: #105  marcus
#107
Eddig miért nem próbáltad meg ?
Vagy már csinálod?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 09:21
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#106
ja, ha a mobil nekik kellett, téged lenyúlni, akkor remélem, te nem hagytad magad és nincs is mobilod, abba meg bele se merek gondolni, milyen gépen, milyen internetcsomaggal írtad ezt
marcus 2013. 03. 24. 09:19
Előzmény: #98  kiegyezo
#105
Építek én bárkinek családi házat akár úszómedencével is, ha kifizeti a beruházást és miután elkészült, élete végéig bérelni fogja tőlem, aztán a bérleti díjat minden év elején felülvizsgáljuk...és hogy ne érje szó véletlenül a ház elejét + "lássák a népek" milyen jó szívvel áldott + az Úr, az elektromos kapunyitó távirányítója az én ajándékom a projekthez... Sőt a bérleti díjakból +ígérem, hogy fejleszteni is fogok, majd idővel teszünk föl napelemeket picike EU-s támogatással..
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 09:18
Előzmény: #102  Bekre_Pal
#104
Á, autodidakták. Borzasztó sokan vannak.

Tán Svejk , a derék katona mondta, " jelentem, én tényleg hülye vagyok"

Kéne nekik egy forró vonal Orbánhoz, amikor majd be akarják jelenti , hogy elment az áram, és egész nap csak a foglalt jelzést hallgatják a hibabejelentőn. legyen kitől segítséget kérniük.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 09:16
Előzmény: #101  marcus
#103
"Melyik multi tervezi a kondér elhagyását??"

a cégek jeletős része azért kiszámolja, hogy még mindig kisebb veszteség átvészelni minimálban a jobb időkig, mint ki-be volnulni. utóbbiból is akad rendesen, de olyan is szép számmal van, ahol nem fejlesztenek, csak vegetálnak, hisz ki szeret kiismerhetetlen gazdasági viszonyok között beruházni, senki. úgyhogy amikor maradnak, olyankor is elkerülhetetlenül bekövetkezik a visszaesés meg leépülés, ami aztán mindenkit érint. nehéz ebben megtalálni az örömre okot adó elemeket, nekem pl. a mai napig nem sikerült. talán a vakhit segítene, el kéne sajátítani
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 09:08
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
ezt a sok sületlenséget tanítják valahol?
marcus 2013. 03. 24. 09:07
Előzmény: #98  kiegyezo
#101
"Az 'extraprofit' pedig igen furcsa: egy beruházásba először be kell tolni a rengeteg pénzt"
...csak a tisztábban látás végett : igen, ez így leírva nagyon-nagyon szépen hangzik, a nagy "Kulcskérdés" : ki tóóóóta be a rengeteg zsét annak idején??? vezetékes telefon - 1994-95 körül valóban nagy fejlesztések voltak vonalas telefonügyben - de bekötésenként 70.000Ft(...ezabbanazidőben3,5havitanárifizetésvoltasztabasztamiii???...) volt a beszálló + a beruházás államilag megtámogatott milliárdjai, na és ezért a pénzéért kapott-e egy icike-picike kis tulajdonrészt a cégben a 70.000Ft-ot befizető? válasz : nem kapott.
Gázvezetékek - 1996- 2000 körül valóban nagy fejlesztések voltak gázellátás ügyben - de bekötésenként 120.000 Ft volt a beszálló + a beruházás államilag megtámogatott milliárdjai, na és ezért a pénzéért kapott-e egy icike-picike kis tulajdonrészt a cégben a 120.000Ft-ot befizető? válasz : nem kapott.
Csatorna - 1995-2010 között valóban nagy fejlesztések voltak csatornázás ügyben - de bekötésenként 180.000 Ft volt a beszálló + a beruházás államilag megtámogatott milliárdjai, na és ezért a pénzéért kapott-e egy icike-picike kis tulajdonrészt a cégben a 180.000Ft-ot befizető? válasz : nem kapott.
Kábeltévé - 1992-2000 között valóban nagy fejlesztések voltak kábeltv ügyben - de bekötésenként 25.000 Ft volt a beszálló , na és ezért a pénzéért kapott-e egy icike-picike kis tulajdonrészt a cégben a 25.000Ft-ot befizető? válasz : nem kapott.
De!,miután megtörténtek a bekötések kapott a fogyasztó a nyakába folyamatosan emelkedő számlákat + sokszor mondvacsinált ürügyekkel horror büntetéseket...úgyhogy nem omlik össze egyik szolgáltató sem , ha icike-picikét befizetnek a közösbe, csakhogy ezidáig még nem találkoztak olyan kormányzattal, amelyik a tökükre lépett ( már itt volt a legfőbb ideje ) volna...aki mélységesen aggódik a nyereségükért, fizesse helyettük e különbözetet.
Ja, ha egy épeszű vállalkozó azt látja, hogy számára nem buli már amit csinál, fölszámolja, abbahagyja, eladja a cégét... Melyik multi tervezi a kondér elhagyását?? ugyan...
bigyula 2013. 03. 24. 08:48
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
"ők hozták, de nem kellene ezért ennyit elkérni...."

Tudod, a piacon minde annyit ér - annyi az ára -, amennyiért van rá kereslet, azaz el lehet adni. Ha neked van egy terméked, amit 100 Ft-ért el tudsz adni, hajlandó lennél-e önként mondjuk 70 Ft-ért adni?

"egyébként fejlődés része a telefon, mert anno nyugaton sem volt.."

Nálunk a mobiltelefonok elterjedéséhez nagyban hozzájárult, hogy nem volt vezetékes telefon, megfelelő hálózat az 1990-es évek elején-közepén! A mobilhoz könnyebb volt hozzájutni, mint egy vezetékeshez.

"és nem miattunk hozták, hanem nekik kellett, hogy legyen nekünk, mert a lehúzás része"

Azért hozták ide a mobilt, mert volt rá kereslet - lásd fent -, és a mobilhálózat kiépítése egyszerübb - és valószínűleg olcsóbb is - volt, mintha behuzalozták volna az egész országot.

Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 06:56
Előzmény: #98  kiegyezo
#99
ők hozták, de nem kellene ezért ennyit elkérni....egyébként fejlődés része a telefon, mert anno nyugaton sem volt...és nem miattunk hozták, hanem nekik kellett, hogy legyen nekünk, mert a lehúzás része
kiegyezo 2013. 03. 24. 00:45
#98
tegnap volt cikk link itt. Eddig nem láttam, hogy valaki hivatkozott volna erre az adatra:

vezetékes gázzal ellátott települések aránya
1992: ~20%
2010: ~90% (gy.k. +~70%)

vezetékes gázzal ellátott háztartások aránya
1992: ~48%
2010: ~78%

Más szolgáltatási területen:
a rendszerváltás környékén volt kb. 300.000 vezetékes telefonvonal. Mostanában van 3.000.000+ , meg hozzá 11M mobil, meg széles sávú internet, meg kábeltévé.

Mindezt a közmű(-szerű) szolgáltató cégek hozták ide, mert itthon ennek a töredékére sem lett volna megfelelő tőke.

Az 'extraprofit' pedig igen furcsa: egy beruházásba először be kell tolni a rengeteg pénzt, mait mindenféle furcsa szabályok szerint lehet könyvelni és a lassan jön ki belőle a profit. És most ezen a ponton avatkozik be a Focista. Biztosak lehetünk abban, hogy ezt meg fogják jegyezni ...

Üdv:
Sigorszky 2013. 03. 23. 23:11
Előzmény: #94  loliense
#97
Nem értek én már semmit.
Mit is akartam én közölni? Csak azt, amit írtam.
Na, ez a nap se jól végződütt.
Egyébként meg...
Ki a .... az a V.G.?
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 21:53
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
(Mielőtt valaki lehülyéz, a képlet nyilván bonyolultabb. De a lényeg, hogy a teljes árcsökkentés a szolgáltató bevételi arányánál nagyobb, tehát mínuszba viszi ezt a szegmenst, ezt fogja behozni máshol. Vagy eladja az államnak. És vagy visszakapja triplán a gázüzletág megvételénél. Azt ugyse tudja az átlagparaszt beértékeléni, voks szempontjából meg a rezsicsökkentés hozza a pontokat.)
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 21:46
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#95
Ember, nem tudom, hogy helyesek-e a számok, de ha igen, az 1,32-ből vond ki a 4,5-et, kapsz egy negatív számot, na ez lesz a bukesz (+ a költségek), illetve ez lesz átterhelve a gazdaságra (vállalati szektor áremelkedés).
Nincs ingyenebéd. Valaki a végén mindig fizet, legyen az rezsicsökkentés, vagy tranzakciós adó. A kormány nem mágus vagy varázsló, csak bűvész.
És jellemzően minden lépésénél a más f.szával a csalánt a tökéletes analógia. Jogászok, mind. Nem mérnök, nem közgazdász, nem építész, nem orvos. Valszleg ezért nem az az előrehaladás, fejlődés, ha létrejön vmi (épül, érték teremtődik, felértékelődik, bővül, stb)., hanem ha átszabnak egy törvény, mégegyet, százat,ezeret, törvény betűjével innen elvesznek, oda odatesznek. Ez nem értékteremtés, nem bővülés, nem fejlődés. Csak sakkozás a más által megteremtett javakkal.
Matek meg csak annyi van benne, hogy a képlet végébe bekerült egy pozitív állandó, a mindenki által ismert közbeszerzésekből ismert cég. A CÉG.
loliense 2013. 03. 23. 20:59
Előzmény: #92  Sigorszky
#94
Estét Kolléga!

Ezzel most azt közölted,talán felesleges volt 10 mondatot leírnom a frankó nicknek???-még szerencse,hogy az stb-t nem fejtettem ki!

Áment neked is:
Ifj.Novák Béla Jeromos.Bp.1159.Kovács utca 8.Fsz.6 négyet kopogj!

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 23. 20:50
Előzmény: #87  ujonc
#93
a céges autó típusa amúgy is az érvekben szegény felheccelt laikusok ópiuma szokott lenni, amit derék porhintő iparosok osztanak szét közöttük ékes szónoklatok közepette. az olyan érthető. meg egyszerű. mint ők.
Sigorszky 2013. 03. 23. 19:39
Előzmény: #91  loliense
#92
Szia Kolléga!
Írásodról az egykori szovjet rajzfilm címe ugrott be rögtön: "Mindent tudni akarok!"
Én már úgy vagyok ezzel, hogy talán nem is akarok tudni mindent. Persze a fiúk célja ennek elérése az átlagember közügyekhez való viszonyulásában: ne akarjanak annyi mindent tudni! Minek kíváncsiskodnak? Mert ők tudják legjobban, hogy a tudás = hatalom!
Ámen
(Feri pápa is ezt üzeni!)
:)
loliense 2013. 03. 23. 18:19
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#91
Talán,ha direktben neked van címezve,választ kaphatok!

Nagy öröm,hogy Veress Gábor néven, új népnemzeti hatalompárticivil önállóvéleményt olvashatunk a pf-n!
Sok szép, és „önálló kormánypárti okosság van szavaiban",érdemes ráfigyelni és félretenni mindenkinek a tapasztalatát,tudását,gondolatait,életkörülményeit!!!

Bár eddig még csak az előző kormányok,szolgáltatok,cigányok okozta hibákat sorolta,remélem nem sokára a hatalom orvosságát,innovációit is olvashatjuk majd tőle,megoldásképpen a problémákra!
(egy már megvan:a szolgáltatókat meg kell regulázni)

Talán a kedves hatalompárticivil testvérünk, nem vette észre,hogy ők vannak hatalmon évek óta és náluk az összes pénz és paripa,-talán új munkahelyeket kéne teremteni és nem felosztani a haverok,offshor cégeik között az adóforintokat eu-s pénzeket,földeket és mindent,ami még megmaradt,sőt a jövőt is!!!

Remélem,nem sokára megtudjuk tőle,miért is annyira jó nekünk,még itt levőknek,
-ha drága az üzemanyag,ha brutális az áfa,ha a jól szituáltakat is támogatják,ha újra minden közbeszerzést az offshor cégek nyerik,ha nem ér lófaszt sem a Forint,ha minden titkosítva van az emberek előtt,ha gyermekeink külföldre menekülnek tanulni,ha nem tudhatjuk meg kik voltak a komcsi besúgok,ha minden normális munkavállaló és családjaik eltakarodnak innen,ha az alapvető jogokat elprivatizálják,ha az országot harctérré változtatják,ha nem lehet megélni a fizetésekből,ha nincs új munkahely,ha képtelenség ellenőrizni a hatalom tevékenységét és semmibe veszik a bíróság ítéleteit,ha nem működik a gazdaság,ha kiszámíthatatlan minden az országban és tombol a recesszió stb.stb.

Nagyon jó lesz majd olvasni a Veress Gábort,addig is,koncentráljatok kollégák erősen!!!
ujonc 2013. 03. 23. 17:58
Előzmény: #89  S52Raptor
#90
De azt nem lehet!
Tudod, abból finanszírozzák a szociális kiadásokat (pl).
Valami olyasmi lenne az ideális, ha mindenki ingyen dolgozna, ingyen szolgáltatna. Az adó tartalom meg maradna a mostani forintosított szinten. Na ekkor megpihenhetne a vezér!
Aztán lehetne menni a közmunkásoknak a szőlőbe kapálni, meg füvet nyírni a focipályára.
S52Raptor 2013. 03. 23. 17:52
Előzmény: #88  S52Raptor
#89
Bocs, kimaradt egy rész:

"... ráadásul olyan megoldással, ami még a zegyszerű multik számára is kalapemelést indukál.A mocskosmulti ÁLLAM ugyanis még az adót is megadóztatja a benzin árában. Ehhez pedig már tényleg pofa kell!
S52Raptor 2013. 03. 23. 17:50
Előzmény: #84  S52Raptor
#88
Hogy befejezzem az előző gondolatmenetemet, szeretnék a kormány számára további populista ötletet is adni.
A magam részéről például szívesen venném, ha a benzin árát 50%-os mértékben csökkentené és ezt még aláírásommal is támogatni fogom.
A gonosz multi MOL és méggonoszabb multi ÁLLAM ugyanis pofátlan mértékű hasznot zsebel be ezen az energiaterméken különböző adók formájában (jövedéki, fogyasztási, ÁFA) ráadásul olyan megoldással, ami még a zegyszerű multik számára is kalapemelést indukál. Amint már többször megtudtuk, a benzin árából 2/3-ad részt az állam rak zsebre.
ujonc 2013. 03. 23. 17:42
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#87
"Meg mellesleg az, hogy a szegény ELMŰ vezérkara miért autózik külön-külön 3 Audi 8-asban minden hétvégén konvojban a reptérre a költségcsökkentés jegyében?"

Mióta is veszteséges az ELMŰ?
Mi közünk az ELMŰ autóparkjához? Tudtommal "privát" cég. Majd a részvényesek számon kérik a felesleges kiadásokat.!

Milyen típusú hivatali autó kapcsán pattant ki Lázár botránya?
Mióta veszteséges az állam? Milyen autókon furikáznak a felső vezetők?
Mi közünk az állami kiadásokhoz? Na akkor talán először itt lehetne számon kérni az autók típusát!
ujonc 2013. 03. 23. 17:28
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#86
"és a privatizáció alatt ellopott csúnya sok pénzzel mi lesz?"

Most adóztatják Cipruson.
loliense 2013. 03. 23. 16:58
#85
Nagy öröm,hogy Veress Gábor néven, új népnemzeti hatalompárticivil önállóvéleményt olvashatunk a pf-n!
Sok szép, és „önálló kormánypárti okosság van szavaiban",érdemes ráfigyelni és félretenni mindenkinek a tapasztalatát,tudását,gondolatait,életkörülményeit!!!

Bár eddig még csak az előző kormányok,szolgáltatok,cigányok okozta hibákat sorolta,remélem nem sokára a hatalom orvosságát,innovációit is olvashatjuk majd tőle,megoldásképpen a problémákra!
(egy már megvan:a szolgáltatókat meg kell regulázni)

Talán a kedves hatalompárticivil testvérünk, nem vette észre,hogy ők vannak hatalmon évek óta és náluk az összes pénz és paripa,-talán új munkahelyeket kéne teremteni és nem felosztani a haverok,offshor cégeik között az adóforintokat eu-s pénzeket,földeket és mindent,ami még megmaradt,sőt a jövőt is!!!

Remélem,nem sokára megtudjuk tőle,miért is annyira jó nekünk,még itt levőknek,
-ha drága az üzemanyag,ha brutális az áfa,ha a jól szituáltakat is támogatják,ha újra minden közbeszerzést az offshor cégek nyerik,ha nem ér lófaszt sem a Forint,ha minden titkosítva van az emberek előtt,ha gyermekeink külföldre menekülnek tanulni,ha nem tudhatjuk meg kik voltak a komcsi besúgok,ha minden normális munkavállaló és családjaik eltakarodnak innen,ha az alapvető jogokat elprivatizálják,ha az országot harctérré változtatják,ha nem lehet megélni a fizetésekből,ha nincs új munkahely,ha képtelenség ellenőrizni a hatalom tevékenységét és semmibe veszik a bíróság ítéleteit,ha nem működik a gazdaság,ha kiszámíthatatlan minden az országban és tombol a recesszió stb.stb.

Nagyon jó lesz majd olvasni a Veress Gábort,addig is,koncentráljatok kollégák erősen!!!

S52Raptor 2013. 03. 23. 16:52
#84
Összefoglalásképpen (mert egész nap nem voltam, így csak most olvastam minden hozzászólást):

1. Lehet, hogy az energiacégek pazarló módon gazdálkodnak pontosabban anyukához viszik a lóvét, továbbá a menedzsment az általunk befizetett közműdíjakból dagadtra hízik, de ez még mindig morzsa ahhoz képest, amilyen mértékben a jelenlegi hatalmi elit hízik az általunk befizetett adókból. Csak megismételni tudom: az államnál szarabb, kártékonyabb és pazarlóbb tulajdonos nincs.

2. Pártunk és kormányunk hatalmának megtartása érdekében, most a közműköltségek erőszakos csökkentésével- mint az utóbbi három évben rendszeresen - ismét más farkával veri a csalánt.

3. Eljön még az az idő, amikor az emígyen megszívatott multik megelégelik a kormány ebbéli tevékenységét és falloszukat kirántják a csalánból, hogy orbánviktor szájába adhassák.

Na azért a pillanatért érdemes lesz élni!

Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 16:49
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#83
"Talán csak nem arról van szó, hogy a sokszáz milliárdos cigánysegélyeket nem kellene fizetni, mert itt tombol a szocializmus és a szabad piac szereplőit megsarcolják? "- na, ha fogyunk az érvekből, akkor jön a cigányozás, bravó..mikor írsz a zsidókról? az szokott lenni a következő..szánalom...
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 16:38
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#82
"Monopolhelyzet van "-
link
mióta egy telekom cég áramot gázt árul, nem mondhatjuk, hogy monopol helyzet van.
egyébként, ha már a pf-en írunk: neked volt pl émász részvényed? mert nekem igen, és nem is sírtam, hogy milyen magas a profitja, mert én is kaptam belőle szépen.csak amikor vezérünk elkezdte szétverni a piacot, kissé lement az ára:))
veszel rv-t és kapsz osztalékot, így nem olyan drága az áram. ja, hogy a zemberek nem rv-t, hanem autót, meg plazmatévét vettek? ....
bigyula 2013. 03. 23. 15:54
Előzmény: #79  aliben
#81
"Most már csak azt kérdezem; orbántól ki védi meg a MAGYAROKAT!"

Mire nem gondolsz? Orbán maga a MAGYAROK... :)
totoro
totoro 2013. 03. 23. 15:09
Előzmény: #79  aliben
#80
Egyébként aki tapsikol a rezsicsökkentésnek, az nézzem meg mennyi a benzinár, ha van akkor mennyi a törlesztőrészlete és aztán számolja ki mennyi lenne ugyanez 285-ös forintnál. Ez a rezsicsökkentés azonnal kalkulálható ára, és szerintem vannak egy páran akiknek nem plusszos lesz a mérlegük (a hosszú távú hatásokkal most ne is foglalkozzunk)
aliben 2013. 03. 23. 14:43
#79
A lényeg; hogy orbán legyőz mindenkit, még ezeket a rohadt kapitalista energiacégeket is, igaz ezért szegényt elitélik a rohadt kapitalisták az egész civilizált világban, de ő megvédi a magyar lakosságot ezektől, és egyébként is nem őt itélik el, hanem a magyarokat, és azért büntet az eu, mert harcolni mertünk, meg nincsenek erős barátaink, de ő majd megvéd bennünket, és ezek csak támadnak, támadnak, ő meg nemgyőz megvédeni(meg a békemenet)...
Most már csak azt kérdezem; orbántól ki védi meg a MAGYAROKAT!
2000.-ft-os REZSICSÖKKENTÉS mikor lesz egyenlő a 20000.-ft-os ÉLELMISZER ÁREMELKEDÉSSEL!! (a benzinről, meg a tranzakcios illetékről nem is beszélve)
Azt sem elemezzük, hogy ennek milyen hatása lesz a beruházásokra, s végül a munkahelyekre!!!
kukutyinbenko 2013. 03. 23. 14:17
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Történetesen a lakossági energia ármegállapítás joga az államé.
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 14:15
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#77
"Nekem ez zavaróbb, mint egy piaci alapon működő cég vezetésének autói."
Ezeknél a cégeknél hol a piaci alapon működés? Monopolhelyzet van és az elmúlt 10 évben úgy emelgették kényükre-kedvükre az árakat, ahogy csak akarták.
cscsb 2013. 03. 23. 14:05
Előzmény: #66  kukutyinbenko
#76
+1
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 13:25
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Ja, látom az 58-ban tényleg lemaradt a link hogy honnan idézem, de az 59-ben javítottam. Elnézést.
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 13:19
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
"Neked nem udvariatlanságból nem válaszolok, hanem azért mert olyant "idézel" tőlem, amit nem én írtam."

Mit idéztem Tőled ?
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 13:18
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#73
Neked nem udvariatlanságból nem válaszolok, hanem azért mert olyant "idézel" tőlem, amit nem én írtam. Igy no komment.
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 13:13
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
Talán csak nem arról van szó, hogy a sokszáz milliárdos cigánysegélyeket nem kellene fizetni, mert itt tombol a szocializmus és a szabad piac szereplőit megsarcolják? Én tényleg csak azt tudom javasolni, hogy a különbözetet, amivel most kevesebbet kell fizetni, aki ennyire szolidáris a közműszolgáltatókkal és aggódik a profitjukért, fizesse be piros csekken nekik. Ennyire egyszerű. Biztosan sokan gondolkoznak így, ezért nem is történt semmi, minden marad a régiben. Szegény közművesek meg vannak mentve. De ne felejtsük: a csúnya kormánynak is továbbra befizetjük a 4,30 Ft/kWh-át.
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 12:57
Előzmény: #67  bigyula
#71
Sajnálom, hogy a példa lényege elsikkadt. A példában az aközös, hogy akiknek a privátjet meg az A8 fölöslegesen belefér, ott nem kell annyira szánakozni, függetlenül attól, miért került rosszabb helyzetbe. De változatlanul a lényegi kérdés: ha 4,5 Ft-ból csak 0,2 Ft-ot veszít a szolgáltató, akkor csak nem az a csúnya Orbán-kormány mond le 4,3 Ft-ról?
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 12:34
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#70
"Sőt, még a benzin áránál meg egyebeknél is így van. Csak azt nem tudom, milyen jajveszékelés lenne, ha mondjuk az ebből fizetett szociális kiadásokat holnaptól eltörölnék? "- na szvsz ez a tipikus szocialista gondolkodás. vegyük el attól, aki megtermeli, és osszuk szét a rászorulók közt.
csakhogy idővel nem lesz aki megtermeli, és a "rászorulók" akkor sem kapnak semmit. ezek az adóemelések, cégek sarcolása, meg infla feletti nyugdíjemelés csak odázzák az elkerülhetetlent..később és fájóbban fog bekövetkezni (mert minden lufi kipukkad egyszer:))
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 12:23
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#69
"Meg mellesleg az, hogy a szegény ELMŰ vezérkara miért autózik külön-külön 3 Audi 8-asban minden hétvégén konvojban a reptérre a költségcsökkentés jegyében? "- tanulmányozd kicsit Lézer(blokkolós) János életét:))az ne zavar, ha az adódból fizetik az állami S(-ast (az kicsit drágább, mint az a8). Nekem ez zavaróbb, mint egy piaci alapon működő cég vezetésének autói.
kukutyinbenko 2013. 03. 23. 12:17
Előzmény: #64  bigyula
#68
"... a szegény ELMŰ vezérkara miért autózik külön-külön 3 Audi 8-asban minden hétvégén konvojban a reptérre a költségcsökkentés jegyében?"

Nem tudom így van-e, de ha igen, valószínűleg ugyanazért amiért a politikusaink napi szinten teszik ugyanezt.
bigyula 2013. 03. 23. 12:15
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#67
Egy kicsit én is leegyszerűsítettem a kérdést, mert valóban nem csak a 2 Ft-ból kell a szolgáltatónak 4.5 Ft "kedvezményt" adnia. A nem lakossági áram árát valamelyest megemelték, de ez be fog épülni a termékek és szolgáltatások árába, így ezt is a fogyasztók fogják fizetni. Tehát, egyik oldalon vagy egy választási "rezsicsökkentés", míg a másik oldalon lesz áremelés. De, lehet arra hivatkozni, hogy ahhoz a kormánynak semmi köze... Pedig, igenis van köze!
kukutyinbenko 2013. 03. 23. 12:15
#66
Sajnos a hazai és nemzetközi példák sora bizonyítja, hogy az állam katasztrofális tulajdonos. A klientúra építésen és a pénzek lenyúlásán kívül nem sok minden érdekli a tulajdonos államot. Tudom létezik néhány fehér holló, főleg skandináv országokban, de az egy más kultúra sajnos.
Az, hogy a közműcégek már a többszörösét keresték a befektetett pénzüknek, elég demagóg érv. A kapitalizmus azért működik más rendszerekkel ellentétében, mert a profitra nem valami üldözendő eltévelyedésként tekint. Sajnos vagy nem, így működik az emberi társadalom. Azok a kísérletek pedig amelyek ezt figyelmen kívül hagyták, elbuktak. Egyébként egy beruházás elvárt megtérülési ideje, szektoronként váltózóan ugyan, de 7-10 év körüli. Tehát ha közel húsz év alatt nem térült volna meg 2-3-szorosan a befektetett összeg, akkor van baj szerintem. A nominális adatokat viszont illene korrigálni az inflációval. Azt gondolom könnyen belátható, ha 96-ban fizettek valamiért 1 mrd.-ot, és ma akár évente hoz a cég ennyit, akkor azért az nem azt jelenti, hogy évente megtérül a beruházás. Ráadásul az infláción felül azóta fejlődhetett a cég, lehet több fogyasztója, működhet hatékonyabban stb. stb. Azon kellene inkább elgondolkodni, az államnak miért nem sikerül egy ilyen befektetési sztorit eszközölnie soha? Nálunk miért rohad le minden ami az állam kezébe kerül?
bigyula 2013. 03. 23. 12:09
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
Nem tudok róla, hogy az áram árába beépülő adók, rendszerhasználati díjak egy fillérrel is csökkentek volna. De, Te tudsz valami konkrét adócsökkentésről? Megosztanád velünk?
bigyula 2013. 03. 23. 12:06
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
2 Ft: link

"Meg mellesleg az, hogy a szegény ELMŰ vezérkara miért autózik külön-külön 3 Audi 8-asban minden hétvégén konvojban a reptérre a költségcsökkentés jegyében?"

Ezt ne tőlem kérdezd. Tedd fel a kérdésedet az ELMÜ-nek.

" Ezt még az amerikai kongresszus sem nyelte be: amikor 2009-ben az autóipari cégek vezetői segítségért koldultak, megkérdezték tőlük, akkor miért privátjeteken jöttek Washingtonba, ill. a sokszázmillió dolláros fizetésükből mennyiről hajlandóak lemondani. nem volt nagy a lelkesedés az érintettek körében."

Rossz a példád, mert az amerikai autógyárak 2009-ben NEM A KORMÁNY intézkedéseinek következtében kerültek szarba! Ott a kongresszus részéről felmerült kérdés teljesen jogos volt!
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 12:06
Előzmény: #60  bigyula
#63
Bocsánat, de egy gondolat még lemaradt: ha igaz az állítás, hogy 45 Ft-ból 1,32 Ft marad a szolgáltatóknál, akkor a 10% teljes árra vetített árcsökkenés 95%-át ki fizeti meg, ill. ki mond le róla? Csak nem az állam?
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 12:04
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
"Veszteségessé vált az Elmű az árcsökkentés és a közműadó miatt"

link
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 11:59
Előzmény: #60  bigyula
#61
Nem tudom, mi a 2 Ft, de én az ELMŰ levélben 1,32 Ft/kWh-ot látok.(Ez marad állítólag az egyetemes szolgáltatóknál) Lehet, hogy a végén nagyítóval kell keressük azt a kis pénzt, amit szegények eltesznek. Engem nem ez érdekel. Hanem az adózott nyereség, mert lehet, hogy az 1,32 sok, de lehet hogy 10,- Ft is kevés.. Meg mellesleg az, hogy a szegény ELMŰ vezérkara miért autózik külön-külön 3 Audi 8-asban minden hétvégén konvojban a reptérre a költségcsökkentés jegyében? Ezt még az amerikai kongresszus sem nyelte be: amikor 2009-ben az autóipari cégek vezetői segítségért koldultak, megkérdezték tőlük, akkor miért privátjeteken jöttek Washingtonba, ill. a sokszázmillió dolláros fizetésükből mennyiről hajlandóak lemondani. nem volt nagy a lelkesedés az érintettek körében.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók