Mit gondoltok, egy NYesz számla nyitásáva nem lehetne optimálisabban kivédeni a nyakunkon lévõ kamat/árfolyamdó hatást, mint mondjuk egy UL-lel, vagy sima befektetési alappal?
Tehát 2 hete még úgy volt, most meg már így van. Ez nem jó hír.
Főleg azért nem, mert a NYESZ számlára való befektetéssel nekem hosszú távú elkötelezettséget kell vállalnom, nem nagyon ugrálhatok. De ha a feltételek hipp-hopp megváltoznak, akkor nem tudok tervezni. Akkor csak annyit tehetek, hogy a lehető legrosszabb feltételekkel kalkulálok.
De mi a lehető legrosszabb? 100% brokidíj? Vagy van valami korlát?
az illetékmentesség úgy érhető el, hogy a rendelkezésre jogosult (aláírókartonon)visszaváltja a befektetéseket baj esetén, így a számlaegyenleg (pénz) valóban illetékmentességet élvez.
Szerintem az illetéktörvény szabályozza a betétek illetékmentességét...
Nekem ezt írták...
Törölt felhasználó2007. 10. 21. 19:16
#31
Persze ne adja isten de ha mégis meghal az a családtag akinek a nevére kötöm. Mennyi az örökösödési illeték amit ilyenkor be kell fizetni?
Sziasztok! Köszi a szerkesztést! :)
És a tőzsdecápás linket is! Sajna nem tudok oda regisztrálni (nem küldi el a kódot), de az ott feltett egyik kérdésre ("hogyan számítandó a 3 év?") a válasz: pl. 2007. dec. 31-én megkötöd, 2009. dec. 31-én befizeted az első komolyabb összeget, és 2010. jan. 1-én felveheted adómentesen.
a tőzsdecápákon is foglalkoztunk a NYESZ-szel, szerintem ott is érdekes info-k vannak.
Az Unicreditnél 1% a díj, ha eladod az instumentumot (gyakorlatilag olyan, mintha kb. 0,5%-os lenne a tranzakciós díj, ha az árf nyereségtől elvonatkoztatsz...)
Akira:
Cég a munkavállalóinak megállapodás szerint, és diszkriminációtól mentesen fizethet az önkéntes nyugdjjpénztárba havi rendszeres jövedelem mellett, de ha jól tudom max. a minimálbér 50%-ig, és éves max.400000.-Ft-ig más egyéb adómentes kifizetésekkel összevontan !
Fizethet még támogatást is, de az már beleszámit az adóalapba, a fenti korlátok mellett.
A cég persze emiatt nem lehet veszteséges....stb.
Hogy mindez érvényes-e a Nyesz-re, azt nemtom.
sztem !
Az Equitas-nál rossz adat szerepel a táblázatban a belföldi részvény költségrovatban (0,25%, min. 150 Ft). Ugyanis minden kötés fix 150Ft.
Törölt felhasználó2007. 10. 19. 12:42
#23
Elkezdtem összeállítani egy objektív összehasonlítást a (kamatadómentes) NYESZ számlákról.
Akinek van ilyen számlája vagy információja vagy ideje, sokat segítene, ha beírná / kijavítaná a brókercégéhez tartozó infókat. Vagy ha nincs kedve szerkesztgetni, akkor a fórumra, vagy ide a tapasztalatait. Nagyon köszönöm.
URL: link
dietline: nem,mert a tőzsdei ügyletből származó jövedelem elkülönülten adózik, a kedvezmény sajnos csak az összevont adóalapba tartozó jövedelmeknél vehető igénybe. Már balhéztam érte, mert nekem csak "tőzsdés" jövedelmem van, de sajnos ez a jogszabál.
Nyesz-számla
Mit gondoltok, egy NYesz számla nyitásáva nem lehetne optimálisabban kivédeni a nyakunkon lévõ kamat/árfolyamdó hatást, mint mondjuk egy UL-lel, vagy sima befektetési alappal?
Mi ennek a hátránya?
Elõre is köszönöm...