Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vicus2000 2023. 02. 08. 20:09
Előzmény: #38874  Civinjanos
#38880
Tanulhatott volna Májer Bálittól, ő egyszerűen csak titoktartással megoldotta,
Vicus2000 2023. 02. 08. 20:05
Előzmény: #38878  Researcher
#38879
Ha csak nulla lenne 
Researcher
Researcher 2023. 02. 08. 20:03
#38878
Gyakorlatilag  kijelenthetjük , hogy egy jól összehangolt bűnöző , kisbefektetőket mindig is átverő , ilyen meg olyan kamu tájékoztatásokkal , kamu tőkeemelésekkel , ezekben a dolgokban igen jártas és jól menedzselt naplopó, átverős , itt a piros hol a piros bandáról van szó?! Igen , garboplast nekem is fura , hogy miért nem jön vissza saját neve alatt , miért nutexxel term sheetel ?! Egy olyan céggel akikkel már sokan megégették magukat és a bizalom a cég felé befektetői oldalról a nullához közelit! 
Researcher
Researcher 2023. 02. 08. 19:52
Előzmény: #38876  Civinjanos
#38877
Hmmm ! Elgondolkodtató Civin Úr amiket írt! Nagyon köszönöm! Szép estét kívánok!
Civinjanos 2023. 02. 08. 19:49
Előzmény: #38875  Researcher
#38876

Alapvetően értékelhetetlen.
-
Ahhoz, hogy bármit is mondjak, ahhoz egy up to date főkönyvi kivonatra és egy a meglévő és hatályos szerződéseket tartalmazó listára van szükség; csak ahhoz, hogy egyáltalán kérdezni lehessen.
-
A nyilvános információk (beszámolók, önmagukat tucatszor ismétlő közlemények: pl.: akvizíciók, saját részvény-vásárlás, eltitkolt négyfős board, stb.) alapján keltett érzetet elnyomja a 15 éve tartó csalássorozat.
-
Apropó, Wayne halálát követően közokirat hamisítás sorozat következett be, egy törvénytelen állapotban hivatkoztak Igazgatótanácsi határozatokra, amelyek ezáltal semmisek volta, no persze minden konzekvencia mellőzve. Nota bene: egy IT tag távozását, halálát nem bejelenteni, nem közleményben elköszönni... csak dr. Orbánt tudom idézni: "Micsoda emberek ezek?"
Őszinte híve
 
Researcher
Researcher 2023. 02. 08. 19:40
Előzmény: #38874  Civinjanos
#38875
Köszönöm szépen a válaszát! Egy kérdés még...Ön szerint a jelenlegi információk tudatában ( nyilvános) mennyire értékelné most a nutexet ? Ne vegyük itt sem a graboplastot sem pedig a csoda osztalékot figyelembe. Ezek nélkül csak a céget! Köszönöm megtisztelő válaszát! 
Civinjanos 2023. 02. 08. 19:32
Előzmény: #38872  Researcher
#38874

Nézze Researcher,
én az imént írottakon túl csak annyit tudok, amennyit a negyedszázad alatt megtanultam, hogy miképpen történik egy vállalatfelvásárlás, vagy share-swap. Tudom, hogy mi az amit közzé kell, és mi az amit közzé szükséges tenni és mi az, amiről hallgatni kell. Az Önök érdekében reménykedem, hogy jön egy közös közlemény, amelyben az általam már egyszer leírt kérdések többségére kapnak választ. Reménykedem, de fogadni nem ajánlom senkinek sem, hogy lesz ilyen...
Cserekleivel és dr. Galambbal, dr. Ágoston Attila barátommal és Teca lányommal egymásra mosolyogtunk, amikor abban maradtunk, hogy ez OK, ez a közlemény kellően tömör és homályos... de mi öten akkor nem a titkolózás, hanem az interaktivitás, a hír megalapozása érdekében tettük mindezt. Ja... én meg órákat körmöltem a Portfólión a válaszokat azokra a kérdésekre, amiket a t. Hozzászólók a közlemény tömörsége és homályossága miatt természetesen felvetettek. Jól jött ez a kommunikáció-változat, sok apró részlet jött elő, sok mindent hasznosítottunk a hozzászólásokból és sok mindent megértettem, megtanultam.
Őszinte híve 
Civinjanos 2023. 02. 08. 19:19
Előzmény: #38871  Qwertzuio
#38873

Tisztelt Quert,
minden lehetséges. Minden. Lehet, hogy a term sheet-ben írtak végrehajthatók, de felmerül egy halvány kérdés, miért nem történt ezügyben még semmi (cégbírósági beadvány, erősebb nyilatkozat a részvényjegyzésre, stb.) és miért nem látunk számokat?
Az éles, gyomorforgató kérdés meg annyi, hogy mi célból van szüksége egy top 10 milliárdosnak (és munkatársainak, tanácsadóinak) egy ilyen cégre, mint a Nutex. Mit kapnak? (i) Több százmillió bizalmat nem gerjesztő részvényt a cégük nagyobbik feléért, (ii) olyanokat kooptálva a Grabo tulajdonosai közé, akik már "bizonyítottak" hogy mire játszanak, valamint (iii) miért is nem viszik tisztán (Nutex nélkül) a Grabo-t a tőzsdére, (nem egy hosszadalmas procedúra és relatíve sokba sem kerül)?
Itt vagy múltbeli elszámolások vannak a háttérben, vagy a Grabo tulajdonosa(i) nagy bajban van(nak).
Önök nem agyatlanok, hanem információk hiányában találgatnak. 
Őszinte híve
 
Researcher
Researcher 2023. 02. 08. 19:09
Előzmény: #38866  Civinjanos
#38872
Civin Úr! Ebben az esetben , amikor a Graboplast illetve három másik vagyonkezelő neve + egy Top 10 -es milliárdos neve többször elhangzik , akár szóban , akár le is írják ..... szóval ők ezzel mit tudnak csinálni ha kamu. Ha adják a nevüket , nem perelnek valótlan állítás , rosszhírnév keltés , befektetők szándékos megtévesztése rajtuk keresztül , nevükkel visszaélve ....szóval ilyet meg lehet csinálni? Mert tudtommal eddig senki sem cáfolt , perel , tiltakozik a fenti cégek , személyek közül! Mi a véleménye? Köszönöm!
Qwertzuio
Qwertzuio 2023. 02. 08. 19:02
Előzmény: #38865  Civinjanos
#38871
Tisztelt János!
Nem lehetséges, hogy most kapnak egy Futuraquát homokozónak, ezt pedig átadják egy top 10-es milliárdosnak?
A term sheet kamu lenne? Még ezt is meg merné csinálni a csapat? Talán az új befektető nem venne ebben részt. Vagy lehetetlen, hogy ez kivételesen összejönne?
Reméljük... Vagy agyatlanok vagyunk. Ez van 
Researcher
Researcher 2023. 02. 08. 18:57
Előzmény: #38856  Civinjanos
#38870
szép hozzászólás Civin Úrtól! Köszönömöm! :) ment a like!
Civinjanos 2023. 02. 08. 18:47
Előzmény: #38867  Vicus2000
#38869

Hadd folytassam még egy kicsit azzal, hogy a tőzsde, mint olyan fél évezredes intézmény, így kissé hasonlatos a római katolikus egyházhoz. A lényeg, hogy a koncepció, azaz az, hogy a tőzsde mire való, az helyes. A probléma abban áll, hogy minden jó koncepció kihasználható fals célokra (lásd.: pl.: Teranos, HunMining).
HunMining...
Tartozom az igazságnak azzal, hogy szegény Varga István szándékai jók voltak és most is azok, csak alkalmatlan arra, amikre bányászként belevágott, belevág. Bűnöző lett. A jó szándék - amely a pokolba vezető út kövezete -nem elegendő, egyszerre szükséges egy jó ötlet, egy jó csapat, egy elkötelezett vezető és sok pénz - ez utóbbit biztosíthatná a tőzsde. A hazai lejáratta magát, a budapesti Értéktőzsde színvonala az illegális kereskedelmek színvonalát érinti - tegyük hozzá, sajnos. 
Vicus2000 2023. 02. 08. 18:42
Előzmény: #38866  Civinjanos
#38868
Ott1 nél még egy magas célárat is kiadtak, mernék fogadni hogy akkor már tudták hogy szar van a palacsintában.
Vicus2000 2023. 02. 08. 18:39
Előzmény: #38866  Civinjanos
#38867
Hogy mondják? A Fejétől büdösödik a hal. Aki ezt megengedi az a legnagyobb bűnös.
Civinjanos 2023. 02. 08. 18:33
Előzmény: #38864  Vicus2000
#38866

A probléma a hatóságok felelőtlen hozzáállása. A hatóságok alatt magát a tőzsdét, az MNB-t (PSZÁF), a rendőrséget és az ügyészséget értem. Azzal, hogy ezeknek a hamis közleményeknek és a lehúzásnak nincs effektív következménye, annak az eredménye az, hogy akik (talán a legjobb szándékkal sem) nem képesek eredményesen vezetni a cégüket, bűnözővé váltak a Tőzsdénk keretén belül.
-
Egyetlen olyan lemondást sem érzékeltem az elmúlt 15 évben, ami arról szólt volna, hogy "tévedtem, az a projekt alkalmatlan, a céget a Tőzsdéről ki kell vezetni, én távozom." Talán Norbi volt az egyetlen ilyen értelemben becsületes, belátta, hogy a projektje ebben a tekintetben szar, nyilvános társaságként nem működtethető és kivásárolta (tizedáron) a benne bízókat. Legalább tizedárat fizetett, nem hülyítette tovább a népet ad infinitum.
-
Emlékszem, annak idején, ha csak bólintottam, vagy megráztam a fejem, a Tőzsde igazolást kért tőlem, hogy az állításom megfelel-e a valóságnak. A legszebb ezek közül az volt, amikor egy kísérletet tettem a szentendrei lerohadó orosz laktanya hasznosítására és a koncepciómat a tulajdonos dr. Kásler kuratóriumi elnök egy közös nyilatkozatunkkal akceptálta, amit nyilván közzétettem. A Tőzsde bekérette tőlem azonnal az ingatlan (ami a mai napig ott rohad, immár 30 éve) tulajdoni lapját??? Mikor erre nemmel válaszoltam, megbüntettek 300.000,- forintra (akkoriban a USD 190 körül járt).
-
Schöne alte Zeiten... 
Civinjanos 2023. 02. 08. 18:21
Előzmény: #38858  Bpali
#38865

Köszönöm.
Őszinte híve
Vicus2000 2023. 02. 08. 18:19
Előzmény: #38863  Civinjanos
#38864
Ha így nézzük akkor az App, Delta, Opus sem más. Hiába a jó számok a részvény a béka segge alatt
Civinjanos 2023. 02. 08. 18:15
Előzmény: #38861  Vicus2000
#38863

Kedves Vicus...
nem én mondtam (írtam)... A Nutexbe fektetők valóban relatíve kevesen vannak, de mégis többszáz lélek nem érthető meg, ha veszi, mert veszi az istenadta nép, ha olyanja van...
Ezekben az esetekben írom le a tapasztalataimat sokadszor, amire igazán mosolyogtató válaszokat kapok; valószínűleg lemaradtam, savanyú a szőlő, annak idején ő (mármint én) is, stb.
Ezek a kispapírok olyanok, mint a kábítószer, a lottó és más, nem feltétlenül szükséges emberi szükséglet. A borzasztó az, amiket itt lehet olvasni SZVSZ körítéssel. Szinte fáj, hogy a hozzászólások teljes egészében addikcióról és tájékozatlanságról, és ebből következően felesleges pénzszórásból, gazemberek gazdagításából árulkodnak.
Őszinte híve
Civinjanos 2023. 02. 08. 18:05
Előzmény: #38859  Vicus2000
#38862

Úgy emlékszem az ott1-ről már írtam, a Futurról nem, de az értékelés alapja ez lehet:
 4. Érdemben tájékozódni bizonyos papírok esetében lehetetlen, ugyanis a cégek közleményeire nem lehet (szabadna) tranzakciót alapozni, mert a közleményeket kiadó menedzsment az értékteremtés helyett szinte kizárólag lehúzásra játszanak. Itt a legszebb példa a Nutex, amelynek a menedzserei gyakorlatilag 15 éve nulla (0) értéket hoztak létre.
A Nutexről igazán nincs mit írnom, már százféle nézőpontból próbáltam arra a figyelmet fekhívni, hogy a menedzsment gazemberekből áll... ők vették át a Futur-t, ha jól tudom.
-
Alapvetően arra lennék kíváncsi, azaz a kisbefektető lekét megérteni, hogy egyáltalán minek? Nagy pénzt csak nagy hírre lehet keresni, aminek még igaznak is kell(ene) lennie.
Néhány rallin jómagam elcsodálkozhattam, de értettem a Humetbe fektetők lelkivilágát és a tévedéseket igyekeztem nyesegetni. A legszebb az volt, amikor egy újságban megjelent a nyilatkozatom, hogy nem értem az árfolyamunk nagyságát, mert a papír, amint azt a mérlegünkből és az üzleti tervünkből látni lehet, a kéthatmadát (sem) éri. Ennek a nyilatkozatnak aztán volt következménye: egyrészt kaptam hideget-meleget, hogy mért fikázom a saját cégemez, másrészt az árfolyamunk szépen emelkedett... a tárgyak felfelé estek...
-
Szóval a kisbefektető lelke megérthetetlen. Akkoriban adaptáltam az ismert viccet, miszerint a pecás Kaliforniában kifogja az aranyhalat, aki (a hal) rossz formájára hivatkozva csak egy kívánságot engedélyez. A pecás azt kéri, mivel nem szeret repülni, épüljön egy autópálya Kalifornia és Hawai között. A hal ezt drágállja, kéri a pecást, találjon ki inkább mást. A második kéréssel a kisbefektetők lelkét megérteni vágyta a pecás. Mir e az aranyhal:
- Hány sávos legyen az a kibaszott autópálya?
Vicus2000 2023. 02. 08. 17:56
Előzmény: #38856  Civinjanos
#38861
Ezek szernint itt kevés a hülye, mert sok eve esik

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek