Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bereczarpad 2011. 07. 02. 15:28
Előzmény: #2778  Törölt felhasználó
#2780
Szia nekem senki sem válaszólt, Civin szerint 5ft-ot ér a nyereség részvényenként, akkor, hogyan fizettek 10-et, ami a tavalyi nyereség hetede, 50ft-nál az egész cég 90 milliót érne, idén 3-400 millió nyereséget várnak, de legyen csak a tavalyi, bár negyedévnél felül teljesítették az előzőtt, pedig akkor az 1. félév volt a nyerő, ha Civin 2,5 éve nem benfentes, akkor miért marslakó módjára közli itt az árakat. Ha a tavalyi beszámoló csak mese, itt egyik felügyelet sem működik, mert hivatalos elmarasztaláról nem hallottam. Cimre spekije szerintem csak arról szólt, hogy 125ft-ért irreálisan olcsónak találta 170-nél pedig a körülményekhez képest kockázatosnak, a beirásai viszonylag tényszerűek voltak...,ja van aki már megkapta az osztalékot. A szemétség a forumon az, aki direkt valótlan tényeket állít..
Törölt felhasználó 2011. 07. 02. 13:32
Előzmény: #2777  Törölt felhasználó
#2779
ne fárassz ember.

civin írta hogy a 24 Ft-os papírt ami 50-et ér 170 ért adják.
erre én írtam hogy ez tőzsde, és a 24 ft nem jelent semmit, mint ahogy a többi papírban is van a névérték aztán sokszorosán forog.
meg azt is írták hogy a nutexben 700 Ft/rv érték van, ezt sem én találtam ki, persze túlzűásnak tartom....de ha az RFV foroghat 10K-n akkor bármi elképzelhető

(hozzáteszem hogy értsd: az RFV-t nagyon jó cégnek tartom, de akkor is a legtúlértékeltebbb papír a béten)

az otp-t csak a példa kedvéért kevertem ide, civinnek, pontosan azért hogy ez tőzsde tehát nem pontosan értéken forog semmilyen papír, úgyhogy ha szerinte 50 -et ér a nutex attól még simán lehet 100 felett.

a személyeskedéssel meg menj a p***ba, szerintem meg te vagy buta és ebben megállapodtunk.
kb ugyanolyan tudásu olyasmi kisbüfi lehetsz mint én, úgyhogy ne osszad az észt a magas lóról senkinek...úgy látom másnak is játszod a warren buffetet.

majd ha tényleg kinn leszel a top listán a Forbes listáján akkor okoskodj.

Törölt felhasználó 2011. 07. 02. 11:50
Előzmény: #2774  Törölt felhasználó
#2778
életében nem vett(béten)...
gyanítom ezután sem fog ;)
Törölt felhasználó 2011. 07. 02. 10:36
Előzmény: #2775  Törölt felhasználó
#2777
Gazdagodó, jó sok butaságot írtál.
1. A névérték és egy cég értéke, ill. a piaci érték nagyon különböző fogalmak. Előbbinek nem sok köze van az utóbbiakhoz.
2. Az OTP saját tőkéje 4000 felett van. És nagyon ne hasonlítsd mutyi fosokhoz.
3. A Nutexnél nem néhány db 24 Ft-os papír van. Íme a részvény- / szavazatszám:
a.) 1.767.800 tőzsdei papír ("E" sorozat). Ebből 807.800 db korábbi, zömmel 600 Ft (régi 6 Ft)-os kibocsátás, 260.000 db 140 Ft-os és 700.000 db 24 Ft-os. A meglévő tőzsdei papírok 60%-a tehát nem 600 Ft-os. Ja, és persze nekik már egy darab sincs a régiekből...
b.) 35.000 db 350.000 szavazatot jelentő nem tőzsdei papír ("F" sorozat.
4. 600-ból meg úgy lett 24 Ft a névérték, hogy az alaptőkét leszállították.

Az elég nagy arcodhoz marha kevés tudás társul. Pedig ha legalább a topicokból tanultál volna, annyi éve írogatsz, már akkor sokkal tájékozottabb lennél.
Törölt felhasználó 2011. 07. 02. 10:32
Előzmény: #2775  Törölt felhasználó
#2776
Gazdagodó, jó sok butaságot írtál.
1. A névérték és egy cég értéke, ill. a piaci érték nagyon különböző fogalmak. Előbbinek nem sok köze van az utóbbiakhoz.
2. Az OTP saját tőkéje 4000 felett van. És nagyon ne hasonlítsd mutyi fosokhoz.
3. A Nutexnél nem néhány db 24 Ft-os papír van. Íme a részvény- / szavazatszám:
a.) 1.767.800 tőzsdei papír ("E" sorozat). Ebből 807.800 db korábbi, zömmel 600 Ft (régi 6 Ft)-os kibocsátás, 260.000 db 140 Ft-os és 700.000 db 24 Ft-os. A meglévő tőzsdei papírok 60%-a tehát nem 600 Ft-os. Ja, és persze nekik már egy darab sincs a régiekből...
b.) 35.000 db 350.000 szavazatot jelentő nem tőzsdei papír ("F" sorozat.
4. 600-ból pedig úgy lett 24 Ft a névérték, hogy leszállították az alaptőkét.
Törölt felhasználó 2011. 07. 02. 08:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#2775
ehhez meg annyit hogy ez tőzsde, tehát itt árulhatnak 50 Ft-os hibridboxot 1000 felett, meg 10 Ft-os estart 1000X áron, meg 100 Ft-os otp-t is 6000-ért (csak hogy lássuk az otp is valami 2500 ft-ot ér könyv szerint)...
önnek kell magyarázni hogyan működik?

egyébként zavaros nekem ez a részvényár, mert én úgy tudom 600 (6) FT-ért nyomdázták nagyrészt a sok papírt, a 24 Ft-os kibocsátás csak hab a tortán a bennfenteseknek....az viszont tényleg trükk hogy lett hirtelen a 600-ból 24.
Törölt felhasználó 2011. 07. 02. 08:12
#2774
ne dőljetek be a ledumájának, a papír könyv szerint 700-at ér, ha hozzávesszük a speki meg diszkont...stb tényezőket akkor is minimum 300-400 a reális ár..

civin 50-ért szeretné venni....és valami miatt nagyon sürgősen...
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 23:44
Előzmény: #2772  Törölt felhasználó
#2773
Üümm. Nem ő veszi ;-)

De mostmár tényleg viszlát
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 23:37
Előzmény: #2771  Törölt felhasználó
#2772
Pénznyelőkénk suttyomba vásárol aljas módon becsapva a fórum olvasóit!
De sajnos el kell fogadnunk, hogy vannak milyen emberek is!
Vastag bőrűűű
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 23:01
Előzmény: #2769  Törölt felhasználó
#2771
Egy utolsó válaszra: 

Mindenki tudta hol szálltam be. Mindenki tudta hol szállok ki. Mindenki tudta nem volt céláram. Közöltem pozícióból beszélek, és a fel irány az érdekem. Mindenkinek javasoltam stopot. Azt mondtam mi rajzoljuk a chartot. Azt is mondtam nem a fundamentumok miatt emelkedhet. Úgy tűnik volt érdeklődés a részvényre. Egy nyitott könyv és öszinte voltam végig ellentétben veled. Tudod én egy ilyen tisztességesebb fajta speki vagyok. (Ez amolyan betyár becsület) Megvoltam győződve arról, hogy tudna menni ez a részvény, ha akarnák a többiek is. Én ezt mindenben segítettem. Ellentében veled. És hogy mennyit érünk, kedves Pénznyelő, azt majd élet eldönti. Te semmi esetre sem.

Én egy spekire jöttem, nem számítottam arra, hogy közben megvilágosodok. Részemről békén van hagyva a részvényetek. "bocsi, igazad volt penznyelo".
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 22:58
Előzmény: #2769  Törölt felhasználó
#2770
Egy utolsó válaszra: 

Mindenki tudta hol szálltam be. Mindenki tudta hol szállok ki. Mindenki tudta nem volt céláram. Közöltem pozícióból beszélek, és a fel irány az érdekem. Mindenkinek javasoltam stopot. Azt mondtam mi rajzoljuk a chartot. Azt is mondtam nem a fundamentumok miatt emelkedhet. Úgy tűnik volt érdeklődés a részvényre. Egy nyitott könyv és öszinte voltam végig ellentétben veled. Tudod én egy ilyen tisztességesebb fajta speki vagyok. (Ez amolyan betyár becsület) Megvoltam győződve arról, hogy tudna menni ez a részvény, ha akarnák a többiek is. Én ezt mindenben segítettem. Ellentében veled. És hogy mennyit érünk, kedves Pénznyelő, azt majd élet eldönti. Te semmi esetre sem.

Részemről békén van hagyva a részvényetek. "bocsi, igazad volt penznyelo".
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 22:06
Előzmény: #2767  Törölt felhasználó
#2769
Cimre: tegnap még marha nagy volt az arcod, meg ment a "hajrá Humet". Pont azt művelted, ami ellen írok itt évek óta: a beragadtak piti egymás hülyítése. Ezt tetted és a mai nappal igazoltad, hogy az elmúlt napok vitáiban mennyire nekem volt igazam.

Dícséretes dolog, hogy legalább nem elkullogtál, mint ahogy azt az elmúlt években sok tucatnyian tették. De egy 'bocsi, igazad volt penznyelo' lett volna a korrekt. Annyit érsz, amit itt produkáltál.
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 21:39
#2768
Ma én se tudtam figyelni.

Elég csúnya lett, de nem biztos, hogy annyira.Jó esetben következő megálló 195.

A mai esésnek több okai is lehetnek.(nem azért, mert szar)
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 21:16
#2767
Sziasztok!

Sajnos a mai napon repült mindkét pakkom, tőkém megóvása érdekében. Más elfoglaltságom lévén az eseményeket néhány perc kivételével követni nem tudtam. Ez a néhány perc elegendő volt döntést hozni a dobásra, és véleményt alkotni.

A fórum mai hozzászólásait csak átfutottam, el nem olvastam. Később ezt megteszem. Az alábbi történetet, meglátásaim szeretném megosztani veletek (elnézést kérek, hosszú lesz):

Öntés: A mai napig ez egy olcsó részvény volt. Nem azért, mert ~140 forinton forgott, hanem mert kis pénzel is oda volt tehető ahová kellett.
X nappal ezelőtt úgy gondoltam megállhat a lejtmenet. Próbának beálltam a könyvbe 125 ft köré 500000ft értékben vevőként, megbizonyosodni arról valóban öntenek-e. Részteljesülés történt, az is apró tételekben és lassan. Ezzel meg is bizonyosodtam arról, hogy ez nem öntés. (Az nem részteljesülés lett volna). Ezt követően elkezdtem rendre kiveszegetni az eladói oldalt. Szerettem volna látni van-e valós ellenállás. Ilyet nem tapasztaltam. Sőt, rajtam kívül is volt vevő. A kicsik tételei pedig kiálltak az útból. Ami a leginkább érdekes, hogy mindössze további 250000ft-om forgott míg az árfolyam 125-ről 170 fölé jutott. És úgy, hogy ezek az ügyletek is nyereséget mutattak a mai napig. Köszönhetően annak, hogy mások is bekapcsolódtak. (köszönöm nektek) Amit tőlem megvásároltak, abból a következő szintet megvettem. És így tovább... Pofon egyszerű lett volna "bármeddig" felvinni.
Tudom, hogy a fórumon történt hozzászólasaim is hozzájárultak az emelkedéshez.
Épp úgy, ahogy mások hozzászólásai is az eséshez. Ez a csodálatos ebben.

Hogy miért mondtam ezt el nektek?
A mai nappal ez a részvény drága lett. Még a "nagyfőnök" is megjelent.
Technikailag fordulós jelzes került a chartra. Ami lehet, hamarosan megválltozik. Az eddigi hozzászólásaimból alkossatok véleményt.
Jesse Livermore-t olvassátok, jó! Remekül mutatja többek közt az érdek-ellenérdek harcát. Ezúton elköszönök mindenkitől. Köszi a rallit mindenkinek!

Sziasztok!

Ui: Valóban nem napizom (ez a kevés kivételhez tartozott) 

bereczarpad 2011. 07. 01. 21:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#2766
Befektető, befektetni, csak egy stabil értéktermelő, osztalékot fizető, folyamatos emelkedő részvény ár mellett lehetséges kategória, a béten talán a Zwack, áramszolgáltatók, a humetbe csak spekik vannak én is az vagyok, de a spekik egy része is lehet becsületes. Ha Civin 2,5 éve nem benfentes honnan tudja a valós adatokat, a nyereségre azt írja max.5 ft/részvény, akkor most miből fizettek 10ft-ot, a tavalyi nyereség önmagában 50ft/részvény, vagy a béten minden hatóság megvezethető évekig, mert hivatalos elmarasztalásról még nem olvastam.
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 18:52
Törölt hozzászólás
#2765
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 18:36
Törölt hozzászólás
#2764
Civinjanos 2011. 07. 01. 18:17
Törölt hozzászólás
#2763
Civinjanos 2011. 07. 01. 18:13
Törölt hozzászólás
#2762
Törölt felhasználó 2011. 07. 01. 18:08
Előzmény: #2758  Civinjanos
#2761
" mint az eltelt 13 év alatt, majd a Portfólióra való beírásaimnak is az volt a célja, hogy a részvényeseket híven és a legjobb tudásomnak megfelelően tájékoztassam."

És a saját érdekeinek megfelelően...

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek