Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 09:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#10740
sajnos nincs se internetem, se számítógépem
ezért nem tudok neked segíteni,
pedig szeretnék
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 08:43
Törölt hozzászólás
#10739
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 08:33
Előzmény: #10730  Törölt felhasználó
#10738
Úgy gondolod ,hogy itt demokrácia van?
Megnéztem,hogy a wikipédia hogyan fogalmazza meg:

"A demokrácia a társadalom jelentős számú, szavazati joggal rendelkező tagjainak hatalmából eredő politikai rendszer, egy közös területen, ahol hatalmi fékekkel és ellensúlyokkal biztosítják a társadalom jól szabályozott működését,
mint például a közhatalom gyakorlóinak kizárólagos hatalomra törésének a megakadályozását,
a társadalmi igazságosságot és a jóléti társadalom megvalósulását.

Olyan politikai rendszer, melyben a szuverén „nép”, tehát a társadalom összes teljes jogú tagja

– nem egyén, kis csoport vagy a hatalom bizonyos csoportja -

igazgatja a közügyeket, beleértve a kormányzást is"

Atomerőmű bővítés úgy hogy még az unokád is el lesz adósítva,
vasárnapi zárvatartás
állami földek eladása
Beleszólhat a nép? Megkérdezték a véleményét?
A németekek többsége akart idegenáradatot a hazájában?
Még ott sincs demokrácia.

(Nem vagyok sem szoci, sem jobbikos csak nem értem a fidesz népszerűségének az okát)

Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 22:39
Törölt hozzászólás
#10737
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 22:38
Előzmény: #10735  Törölt felhasználó
#10736
Most erkezett valasz emailen a kerdesemre TBSZ-el kapcsolatban:

"Tájékoztatjuk, hogy a TBSZ, valamint NYESZ számlák esetében a jogi helyzet még bizonytalan, ezzel kapcsolatban bővebb információval várhatóan jövő hét végén, közlemény formájában fogjuk tudni tájékoztatni az érintett ügyfeleket, kérjük, hogy ennek kapcsán szíveskedjen figyelemmel kísérni a felszámoló közleményeit a www.psfn.hu weboldalon.

Tisztelettel:
QUAESTOR Értékpapír Zrt. "f.a."​​​​​​​​​​
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 22:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#10735
Küldve: 2015.09.25. 12:51

"Az egyes törvényeknek a pénzügyi közvetítőrendszer fejlesztésének előmozdítása érdekében történő módosításáról szóló 2015. évi LXXXV. törvény 2015. július 7-ei hatállyal beiktatta az Szja tv. 7. § (1d) pontját, miszerint a magánszemély részére nem eredményez adókötelezettséget - bármely adóévre vonatkozóan -, ha a magánszemély pénzügyi intézménnyel szemben fennálló követelését eredményező jogviszonya a pénzügyi intézmény felszámolása miatt szűnik meg, ideértve az adó feletti rendelkezés esetére meghatározott visszafizetési kötelezettséget is. A pénzügyi intézmény felszámolásával összefüggésben kárrendezés címén a magánszemélyt megillető összeg után adókötelezettség megállapításának nincs helye.

Tekintettel arra, hogy a levelében említett tartós befektetési számla a számlavezető felszámolása miatt szűnt meg, ezért a számlán lekötött összeg és az elért hozam a jogszabály módosulás következtében nem minősül adóköteles jövedelemnek, vagyis sem személyi jövedelemadó, sem egészségügyi hozzájárulás fizetési kötelezettség nem keletkezik.

Tisztelettel:

Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Dél-alföldi Regionális Adó Főigazgatósága Jogi, Tájékoztatási és Törvényességi Főosztály Tájékoztatási és Koordinációs Osztály"
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 22:30
Törölt hozzászólás
#10734
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 21:16
Előzmény: #10732  Törölt felhasználó
#10733
Csak szeretném ha mi magyar emberek egymásért élnénk és nem egymás ellen.
Kicsiny Nemzet vagyunk, nem egymást kellene írtanunk, szekálni, macerálni, hanem egymást kellene segíteni, főleg a bajok idején.
Én íezt gy gondolom, igy érzek és így is teszek.
Bár az Ország Házába is eljutnának és értő fülekre találnának ezek a gondolatok.
Akkor mindenkinek jobb lenne egy kicsit ...
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 21:06
Előzmény: #10731  Törölt felhasználó
#10732
Kösz szépen.
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 21:03
Előzmény: #10730  Törölt felhasználó
#10731
Szépen fogalmaztál,de sajnos,de remélem,hogy nincsen igazuk,és minket is kártalanítani fognak majd...
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 20:53
Előzmény: #10729  filter
#10730
Mi lehet az oka, hogy a BC károsultakat nem veszik emberszámba, nem kezelik egyformán a másik két károsult csoporttal, miért másodrendű állampolgárként diszkriminálják őket? Talán ezektől az emberektől nem loptak el ugyanúgy mindent mint a másik két csoporttól.
Fiktív kötvény után jár az emelt összegű kártalanítás, a fiktív részvény portfólió és pénz után nem????
Mi alapján különböztetnek meg embereket, talán velük nem ugyanaz a bűncselekmény történt, lopás, sikkasztás, nem egy bolygón élnek ezek az emberek, nem ugyanolyan emherek, magyar emberek talán mint a többiek ??? Két csoport pozitív megkülönböztetése BC károsulttakkal szemben az rendbenlevő dolog ???
Mit tettek ezek az emberek, hogy nem azonos módon bírálják el őiet a többi károsulttal???
Szeretném érteni, de ez így nekem nem kerek...
Azért jó lenne hinni benne, hogy demokráciában egyenlően bírálnak el, diszkrimináció nélkül azonos súlyú és műfajú dolgokat !!!
Hajrá Magyarország!!!!
filter 2015. 11. 20. 20:31
Előzmény: #10727  Törölt felhasználó
#10729
A portfolio azt mondja csak a hungáriások jöhetnek szóba
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 19:33
Előzmény: #10727  Törölt felhasználó
#10728
Ezek szerint akinek 6-millió felett van pénze azt nem fogják majd kifizetni....OOOO Hát senki sem ment akkor semmire sem,vagyis nem volt értelme semminek sem ezek szerint.Bízzunk abban,hogy mindenkinek van valamije és ahoz egészíti ki majd a Beva is... Pl ha valakinek volt 7 milliója és abból van 2 meg neki akkor a hiányzó pénzt majd a Beva kiegészíti így szerintem rendben is van....Vagyis a 7 millió ugyan úgy meglesz...Ez csak egy példa volt...
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 18:37
Előzmény: #10726  filter
#10727
Az intézményesített kártalanítás nem terjed ki a szintén az idén tavasszal bajba került Buda-Cash és Hungária brókercégek károsultjaira – szögezte le Völner. (A Hungária is a befektetőkre sózta a saját cégcsoportjában kibocsátott, teljesen értéktelen vállalati kötvényeket, ám azok – a befektetők vesztére – nem voltak fiktívek). A két brókercég károsultjait – legalábbis a dolgok mostani állása szerint – még abban a kedvezményben sem részesítik, hogy visszamenőlegesen vonatkozzék rájuk a 2016-tól érvényes új szabály, ami szerint a Befektető-védelmi Alap kártalanítási maximuma ügyfelenként hatmillió forintról 30 millióra emelkedik.
filter 2015. 11. 20. 18:36
Előzmény: #10725  Törölt felhasználó
#10726
Figyeljetek rám ha minket nem vesznek bele de a broker marcsikát igen akinek engedélye se volt se beva semmi akkor irjátok fel ezt a dátumot én szóltam elöre!!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 18:31
Előzmény: #10724  Törölt felhasználó
#10725
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 18:28
Előzmény: #10723  Törölt felhasználó
#10724
link

Kibővítik a jogosultak körét, de nem a bc-re és nem a hungáriára??!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 15:44
Előzmény: #10722  Törölt felhasználó
#10723
De jó zene nagyon megnyugtató,és kellemes hangzású tetszik nagyon..:DDD
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 15:40
Előzmény: #10720  Törölt felhasználó
#10722
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 15:31
Előzmény: #10720  Törölt felhasználó
#10721
Drága Attila nekem is ráment sajnos az egézségem is,mert tudom,hogy mért írtad ezt,huszonévesen 150/110 naponta a vérnyomásom,és sajnos ez nagyon nem jó így....Olyan jó lenne,ha végre tényleg vége lenne ennek az egésznek!!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek