Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 12:26
Előzmény: #9613  detto71
#9620
nekem keleres mol infom van, a gépből nézte meg előttem a nő hogy mennyi mol van a bc számláján.
Ahhoz h ne legyen 40-50% meg ahhoz nagyon sok mol-nak kellett volna a bc nél lenni (több tizmilliárd)
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 12:15
Előzmény: #9611  filter
#9619
Utolsó 4 szavad abszolút helytálló.
detto71
detto71 2015. 09. 01. 12:14
Előzmény: #9616  detto71
#9618
a pontos hiányt azok tudják, akik gyanúsítottak, de nekik meg van igérve az enyhe ítélet, ami le fogja fedni az előzetest, amit hamarosan otthon tölthetnek majd.
detto71
detto71 2015. 09. 01. 12:14
Előzmény: #9616  detto71
#9617
a pontos hiányt azok tudják, akik gyanúsítottak, de nekik meg van igérve az enyhe ítélet, ami le fogja fedni az előzetest, amit hamarosan otthon tölthetnek majd.
detto71
detto71 2015. 09. 01. 12:12
Előzmény: #9615  filter
#9616
Ez a több hely mind a telefonos ügyintézőtőket jelenti.

Hívd fel őket most, szeptember második felére fogják mondani.

A felszámoló nem mondott semmi időpontott.

Mikor márciusban érdeklődtünk, akkor májust mondtak, amikor májusban érdeklődtünk júliust mondtak. Én augusztus közepén érdeklődtem augusztus végére mondták a hiányközlést, de az egyenlegeket őszre.

Mindenki nagy várakozással várja a hiány mértékét, hiszen sokunknak sok múllik rajta. sosem tudjuk meg, hogy a valósat közlik-e vagy nagyon sokat elloptak, hogy befódozzák a fidesz forexes bukát.

filter 2015. 09. 01. 12:02
Előzmény: #9613  detto71
#9615
ha több helyről azt halljuk hogy hiány közlésnek múlthétre kellett volna lenni, akkor joggal kérdezzük megint szívatnak csak?
detto71
detto71 2015. 09. 01. 12:01
Előzmény: #9613  detto71
#9614
A tárgyalásokra kell majd elmenni, ha lesznek. Mekkora színjáték lesz. senki nem tudja majd hogy hogy történt. MIndenki ártatlan lesz, az ügyvédek úgy kenik majd a szart a másikra mint a huzat.
detto71
detto71 2015. 09. 01. 11:54
Előzmény: #9600  filter
#9613
Őszintén, mit hergelitek egymást. Én ezt hallottam az amazt. Mennyire hitelesek ezek. Ha valakinek van valami kézzel fogható bizonyítéka arra, hogy mennyi volt meg márciusban és ezt a bíróságon is tudja prezentálni az jelentkezzen.

Nekem is van egy bennfentes infóm még márciusból, mondjuk engem csak a MOL érdekel 40-50% között van meg, ezt tudom ezt mondták. Kp nem jelentős, ami a számlán volt.

Aztán jött egy bróker, aki a BC-nél dolgozott és próbált rám sózni valamit ő a MOL-ra 2%-ot mondott, hogy megvan és jót nevetett.

Nem tudunk semmit, hogy mennyi volt meg és ahhoz képest mit fognak közölni.

És teljesen mindegy hogy fidesz vagy mszp vagy jobbik mindegyik alatt így zajlana a felszámolás.
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 11:38
Előzmény: #9611  filter
#9612
most voltunk bent a csajommal a BC-nél mert neki is volt részvénye.
a kispapírokat eltranszferáltattuk az megvan minden db.
Mtelekom van még neki de arról még mindig nem tudják mennyi van meg.
hamarosan közlik ez volt a válasz....
filter 2015. 09. 01. 11:30
Előzmény: #9610  Törölt felhasználó
#9611
Tényleg semmilyen törvény nem kötelezi őket hogy mikorra kell bizonyos munka feladatokkal elkészülni????????!!!!!!!!
Adófizetők pénze = ellopható vagyon
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 10:48
Előzmény: #9600  filter
#9610
Ha ez igaz akkor miért nem a nyár kellős közepén uborkaszezonban közölték?Én megmondom őszintén én ezt vártam.Csendesebb lett volna média felhajtás,a kutyát nem érdekelte volna.Ha igaz amit pletykálgatunk akkor az utcán sokan leszünk velem együtt./legalább is remélem/
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 10:39
Előzmény: #9606  filter
#9609
0-50% bármi.Készpénz 1%
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 10:36
Előzmény: #9607  tchongee
#9608
Nem a Telekom hátrébb van biztos.
tchongee
tchongee 2015. 09. 01. 10:30
Előzmény: #9605  Törölt felhasználó
#9607
Lehet, hogy ez a sorrend a hiány mértéke alapján állítódott össze?:

RICHTER GEDEON NYRT.
A231124A07 számú állampapír
A181220A13 számú állampapír
FOTEX NYRT. (EUR)
OTP BANK 16/09/19
OPUS SEC 16/10/31.
D151223 számú diszkont kincstárjegy
D150916 számú diszkont kincstárjegy
D150722 számú diszkont kincstárjegy
D150527 számú diszkont kincstárjegy
M.TELEKOM NYRT.
MOL NYRT. törzsrészvény
D150401 számú diszkont kincstárjegy
A190624A08 számú állampapír
OTP BANK NYRT. törzsrészvény
A201112A04 számú állampapír
filter 2015. 09. 01. 10:25
Előzmény: #9605  Törölt felhasználó
#9606
ÉN nem 40%-ról hallottam hanem arról hogy szinte semmi nincs meg, kivéve ricsi.
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 10:21
Előzmény: #9602  filter
#9605
Ha Otp sincs meg semmi,Telekomból se,+készpénz szinte semmi, az állampapír 80% hiány,Mol mondjuk szerencsésen a fele,+richter és Otp kötvényekből is van hiány,és a svájci bukóval együtt itt nem 30-34 milliárd forintos hiány lesz amit belengettek fél éve, hanem minimum 50-55 milliárd./kérdés hogy lett 30-ból 50 milliárd.Egy biztos a nagy részvények legalább fele a Telekom kivételével biztos megvolt még március elején. Szerintem szinte semmi nem fog maradni nekünk./kevés Mol/40%/ valamennyi Richter/80%/többit meg ellopták a csúnya brókerek./ahhoz képest ilyen kevés maradt elég sokáig számolják.
tchongee
tchongee 2015. 09. 01. 09:23
Előzmény: #9603  tchongee
#9604
"A fideszes fiúk a szokott módon megforgatták a közpénzt, elvitték határidős devizapiacra, ahol svájci frankra "fogadtak". (Hja, ez a fajta spekuláció már nem adás-vétel, hanem inkább szerencsejáték!) Ehhez nyújtott segítséget többek között Tarsoly Csaba és a Questor. Az állami pénzeket részben nála helyezték el (a Szíjjártó-féle banda, de mások is játszottak, más ismerősökön keresztül), úgy látszik fiktív kötvényeket használtak, majd ezt a pénzt kivitték valahová... talán Frankfurtba. Aztán január 15-én becsapott a ménkű. A svájci jegybank kedélyes vigyorgás közepette bejelentette, hogy továbbiakban nem interveniálja a svájci frankot, és a sok marha, aki azt hitte, hogy okosabb a svájci bankároknál, teljesen elbukta a vagyonát.
A fideszes fiúk is bukhattak valami 300 milliárd forintot. Csakhogy ez a pénz nem az övék volt, hanem az államé. Pech! Főleg úgy, hogy a hűtlen kezelést bünteti a törvény, jóindulattal is tíz év letöltendő.
De hát nem úgy van az! Amíg lélegzik az ember, addig van remény!
Vissza kell szerezni a pénzt!
Orbán Viktor kiadta az ukázt, hogy ki kell szedni a pénzt a brókercégekből. Igaz, hogy az oda betett állami pénzek már elúsztak, de a kisbefektetők pénze még ott van.
Szóval NEM IGAZ AZ, HOGY AZ ELMÚLT ÉVEK ROSSZ GAZDÁLKODÁSA MIATT JUTOTTAK CSŐDBE A BRÓKERHÁZAK! NEM IGAZ AZ, HOGY MEGTÉVESZTETTÉK A FELÜGYELETET!
Egyszerűen azért tűnt el a kisbefektetők pénze, mert a tisztelt kormányunk a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelést lopással igyekszik eltussolni. Nem érdekli őket az, hogy hányan lesznek öngyilkosok. Nem ér-dekli őket az, hogy a kisemberek megtakarítása elvész. Illetve egy embernek volt annyi lelkiismerete, hogy ebbe nem ment bele. A másik utat választotta - az öngyilkosságot.
Így aztán Orbán Viktor sem "bennfentes információn" alapuló kereskedést csinált, hanem egy konkrét parancsot adott ki, hogy LOPJANAK annyi pénzt a fiúk, amivel be lehet tömni a költségvetésen keletkezett lyukat. Szó sem volt még akkor "dominóhatásról", amikor kiadta az ukázt! És az Index-nek adott március 4-ikei "füles" sem arról szólt, hogy "tudunk arról, hogy ezek és ezek a cégek rossz anyagi helyzetben vannak, és be fognak csődölni", hanem annak tudatában nevezte meg a három céget a fideszes informátor, hogy tud-ta, a már eltőzsdézett pénzt veszik ki - a kisbefektetőket károsítva meg ezzel, szánt szándékkal csődbe taszítva ezen cégeket. De úgy látszik az egyik ilyen cég (nincs megnevezve) nem ment bele ebbe a bűncselekménybe... és nem is bukott meg eddig.
Ezért van az, hogy csak most vették észre a 150 milliárdos "fiktív" kötényeket a Questor esetében. Korábban ugyanis ezek nem léteztek. Ezért van az, hogy a bankalapításkor átvilágított Buda-Cash most hirtelen 100 milliárdos hiányt mutat fel. Január 15 előtt ugyanis nem létezett ez a hiány.
Hogy a fideszes fiúk és az ellenőrzésre küldött jegybanki "szakemberek" egyből az "elmúlttizenötév"-et emlegették?De azóta biztos vagyok abban, hogy még a múlt év karácsonyakor is rendben volt minden. A papagáj kommandó rá akarta kenni a dolgot a szocikra. Elvégre kell egy bűnbak! Csakhogy ez a bűnbak keresés ad hoc jel-legű volt, és állandóan félresikerült.
Lassan fény derül az egész bűncselekményre."*

*Q topicból becopyzva
tchongee
tchongee 2015. 09. 01. 09:18
Előzmény: #9602  filter
#9603
Akkor sem értem mi ez a nagy titkolózás. Február 25.-én már tudták mennyi a hiány Ibolya főügyész úr le is nyilatkozta 62 mrd kárértékre 68 mrd vagyonelemet foglaltak le. Ha másnap közlik miből mennyi van már rég nem ezen rágódnánk. Itt valami nagy disznóság van a háttérben. valaki itt a fórumon 2-3 hete már leírt egy fityiszes összeesküvés elméletet, lehet nem alaptalanul (megpróbálom előhalászni).
filter 2015. 09. 01. 07:36
Előzmény: #9601  Törölt felhasználó
#9602
Egy bróker céget vezet az illető
Persze pletyka szinten mondta, de sajnos minden pletykának a fele igazság
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 06:56
Előzmény: #9600  filter
#9601
Kivel?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek