Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 07. 21. 15:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#7080
Szerzett jogot csökkenteni?
Ki hallott már olyat!    :(
.
Erre van kitalálva a HITEL!
.
Sorban állnak a hitelezők, hogy kölcsön adjanak a "hitelképes" országoknak.....
.Rész siker is siker......  :(
Breaker 2018. 07. 21. 15:38
Törölt hozzászólás
#7079
pampa 2018. 07. 21. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#7078
Az EU szociális ellátórendszere nincsen felkészítve erre a tömegre akik most már napi szinten használják.
Fejleszteni kell és ez pénzbe fog kerülni....sok, sok pénzbe....
Breaker 2018. 07. 21. 15:24
Törölt hozzászólás
#7077
Breaker 2018. 07. 21. 15:22
Törölt hozzászólás
#7076
pampa 2018. 07. 21. 14:45
Előzmény: #7074  Phylaxa
#7075
Egyszerűsíteni kell, mert különben elveszünk a részletekben....
.
Én azt írtam, hogy EMBERI ALAPJOGGÁ akarják tenni a migráláshoz való jogot, így bárki szabadon eldönthetné,hol akar a továbbiakban élni.
.
A lefordított rész ugyanezt takarja.
.
Ahogyan az is veszélyes, hogy rájuk a nemzetközi törvények iránymutatásai  vonatkoznak ezután.... mármint a migránsokra...
először egyenlőséget tesznek a 
.
MENEKÜLT-MIGRÁNS között.....majd megvédik a törvényekkel....
.
Nem szabad ebbe belemenni!
Phylaxa 2018. 07. 21. 14:26
Előzmény: #7073  pampa
#7074
Ez nem ugyanaz mint amit korábban állítottál. Viszont megértem, hogy tartasz a dologtól, hiszen bármit bele lehet magyarázni. Ezért kell szerintem úgy kijelenteni a mondatot, ahogy én tettem. Ez kizár mindenféle más eshetőséget és egyértelmű.
      
Egyébként az idézett mondatod logikusan a már eldöntött státuszra is vonatkozhat, tehát megadták neki a tartózkodást vagy mint menekült, vagy mint migráns és az ezutáni életükben teljesen azonos joggal rendelkeznek. Csak az a kérdés, hogy ezt miért kell deklarálni, mikor is minden demokráciában az alkotmányban rögzített és minden állampolgárra vonatkozik. Szóval érthetetlen. :)
pampa 2018. 07. 21. 14:12
Előzmény: #7072  Phylaxa
#7073
"A menekültek és a bevándorlók ugyanolyan emberi joggal és alapvető szabadságjoggal rendelkeznek, amelyeket mindenkor tiszteletben kell tartani, védeni és teljesíteni kell."
.
.Ez szerepel az új tervezetbe! 
Ez kb. szó szerinti fordítás.
Phylaxa 2018. 07. 21. 13:52
Előzmény: #7071  pampa
#7072
Ellenben az benn van, hogy ugyanazon jog illeti meg mint a menekültet!
    
Még a menekültet sem KELL befogadnunk, ha nem direktben jön. Ellenben a migráns nem menekült.Egyébként pedig a fenti mondat egyértelműen azt jelenti, hogy mindenki aki jön, azzal le kell folytatni egy eljárást és eldönteni, hogy maradhat vagy sem. A gyakorlatban pedig mindenki marad, ezt tudjuk, hiszen azt sem tudják hol vannak. Minden második ember rendőr lesz, ha így folytatják és még így sem tudják kipakolni, ha elkapják. Ökörség az egész. A vízumot pedig csak a turistáknak adják majd? :)
    
A nemzetközi jog az elmúlt 4 évben tisztán ellene van mindenféle szuverenitásnak. Tehát, ha valaki nekem azt mondja, hogy egy ország szuverén belügye, hogy kit enged migrálni a saját területére, csak tartsa be a nemzetközi jogot, akkor egy ellentmondást állít, amivel értelmes ember nem foglalkozik, hiszen az ellentmondás semmis. :) 
pampa 2018. 07. 21. 13:23
Előzmény: #7070  Phylaxa
#7071
Ebből kerekedett a vita.
Nincsen benne:
EMBERI jog a MIGRÁCIÓHOZ való jog !
:)
Ellenben az benn van, hogy ugyanazon jog illeti meg mint a menekültet!
.
Így a most két külön csoportból egyet csinálnának!

A következő "buktató" pont......
Esetükben tekintettel kell lenni a nemzetközi jogra.....
.
Az pedig KÖTELEZŐ érvényű.......
.
Így "belecsempészik " a KÖTELEZŐT is!
Phylaxa 2018. 07. 21. 12:24
Előzmény: #7065  signal2
#7070
 "A migráció minden egyes szuverén ország belügye és semmilyen nemzetközi joggal vagy szerződéssel nem kényszeríthető ennek megváltoztatására." 
     
Nincs benne, sőt kiemelve az van benne, hogy tekintettel kell lenni a nemzetközi jogra, ami mint tudjuk úgy változik, ahogy éppen szeretnék. Ráadásul mindent beleértenek. Ha az van benne, hogy nincs rajta sapka, akkor pillanatok alatt elfogadják, hogy a van rajta sapka is elfogadható ebben a különleges helyzetben, ami 2000 óta folyik. :)
    
Nem tehetik meg, hogy a fenti mondatomat beletegyék, mert akkor az egész folyamat leállna. Bődületes pénzek mozognak benne. A lényeg pont azon van, hogy senki se értsen semmit, csak bólogasson és minden mondatot 100 féleképpen magyarázhassanak. :)
     
pampa 2018. 07. 21. 08:08
Előzmény: #7067  Törölt felhasználó
#7069
" Az ausztráloknál sem a kampány sikerességén múlott a migráció megállítása, hanem azon a következetes politikán, amit az ottani kormány képviselt az illegális bevándorlással szemben. A vízi határzár gyakorlati működése szorítja vissza az országba kéretlenül érkezőket. Dél-Ázsiában máshol is követni kezdték az ausztrál példát – tette hozzá a Migrációkutató Intézet vezető kutatója."
.
."Ahogy Líbiában sikeresen lezárták az embercsempészet útvonalát, az irány menten áttevődött, „átterelték a forgalmat” a spanyolországi útra. Nagy összegekről van szó, komoly informatikai háttérrel rendelkeznek ezek a csoportok – húzta alá Marsai Viktor.
A nemzetközi sajtó gyakran elhallgatja az embercsempészekkel kapcsolatos híreket. A szervezett bűnözés ellen együttműködnek az országok és mégsem kap elég nyilvánosságot ez a jelenség. Több ezer eurót fizetnek szemmel láthatóan nincstelen emberek, és senki nem ad rá magyarázatot, honnét állt rendelkezésükre ez az összeg – mondta Pintér István."
.
"A geopolitikai állás szerint Afrikát illetően rövid távú megoldás nem létezik. Amíg – Afrikán kívül – bizonyos köröknek érdeke lesz a bevándorló tömegek mozgatása, nincs és nem is lehet az ottani társadalmak felemelkedéséről beszélni – jelentette ki  Pintér István cyber-szakértő, a Geopolitikai Tanács elnöke."
pampa 2018. 07. 21. 07:50
Előzmény: #7067  Törölt felhasználó
#7068
Nem volt sikeres az integrálása.
Törölt felhasználó 2018. 07. 21. 07:40
Előzmény: #7066  pampa
#7067
pampa 2018. 07. 21. 07:26
Előzmény: #7057  signal2
#7066
"És az idézett rész, hogy megilletik az alapvető emberi jogok továbbra sem azt jelenti, hogy bárki bárhová mehet engedély nélkül. Ez olyanokat jelent, mint pl. nem lehet éheztetni, kínozni, megtagadni tőle a tisztességes jogi eljárást stb."
.
.
Én és más is ezt próbáltuk elmagyarázni,hogy ha ugyanaz a JOG illeti meg a MIGRÁNST mint a MENEKÜLTET.....
az aláírás után már csak egy CSOPORT fog létezni aki elhagyja a hazáját BÁRMILYEN ok miatt!
.
De pontosan ezt jelenti, hogy SZABADON mehet!
Az egyik emberi alapjog a .
MENEKÜLÉSHEZ való jog!
Idáig ez csak háború esetén JÁRT valakinek!
Most ebbe a fejezetbe írják bele, hogy BÁRMI okozza a MENEKÜLÉSÉT az adott országból és MIGRÁLNIA kell akkor úgy kell kezelni mint ha HÁBORÚ elől menekülne.
Éheztetni,kínozni, idáig sem lehet senkit sem! Ahogyan még a TERRORISTÁNAK is jár a tisztességes jogi eljárás! Ez MOST is szabályozva van!
.
Ezért kérdeztem én is és más is, hogy mi az a új tartalom SZERINTED ami belekerült és kilépésre kényszerítette az USA-t és Magyarországot?
.
signal2
signal2 2018. 07. 20. 22:54
Előzmény: #7064  Phylaxa
#7065
Phylaxa 2018. 07. 20. 22:13
Előzmény: #7063  signal2
#7064
Hááát amit bemásoltál, az kb. az ellenkezője. De másold be nyugodtan, ha ezt megtalálod bármiben, mert szerintem erre nagyon vigyáznak, hogy még véletlenül se kerüljön semmi ilyesmibe bele. Ezért tudják ezt az álszenteskedést művelni. 
signal2
signal2 2018. 07. 20. 21:09
Előzmény: #7061  Phylaxa
#7063
Kb benne van, amit kívánsz. Lentebb idézve
Phylaxa 2018. 07. 20. 20:51
Előzmény: #7053  pampa
#7062
Valahol írtad, hogy a líbiai vezetők ellenzik menekülttáborok létrehozását az országukban. Nos valóban nem menekülttáborokat kellene csinálni, hanem városokat. Azok a tömegek építsenek városokat és induljanak el egy normális életformában. Ennek a finanszírozása vár azokra, akik segíteni akarnak ezeknek a tömegeknek. Ez nyilván Líbiának is jól jönne. :)
Phylaxa 2018. 07. 20. 20:18
Előzmény: #7060  signal2
#7061
Szerintem pedig nem elfogadható. A lényeg, hogy egyes vezetők úgy gondolták, ahogy te is. Egy dokumentum nem vélekedések és filozofálgatások, majd ebből törvénysértő fenyegetések alapja. Ezt nevetségesnek tartom. Legyen, tiszta és egyértelmű. AZ én szempontomból pedig ha aláírást várnak, akkor legyen benne a következő mondat: 
     
 "A migráció minden egyes szuverén ország belügye és semmilyen nemzetközi joggal vagy szerződéssel nem kényszeríthető ennek megváltoztatására." 

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek