Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 20:01
#8500
"Minden demokrácia alapja a tájékozott választás"

A fenti mélyen szántó gondolat a Figyelőben futó MSZMP utódpárt hirdetésében olvasható!

Ezek tényleg ennyire debilnek és hülyének nézik az ország népét?
Van képe leírni ennek a köztörvényes csűrhének a fenit mindatot a 2006- os válaszások után?
Ennyi volt?

Igaz országot nem lehet hazugságra építeni mondta Elqro Orbánnak a vizitdíjjal kapcsolatban (az mellett érvelt, hogy Orbán demagógul hivatkozik rá, s szó sem lesz annak bevezetéséről)!
S most? A vizitdíj mellett érvel Elqro a demokrácia alapelveire hivatkozva!

Ez olyen, mint amikor, egy fattyú bolsi antiszemitizmusról fröcsög egy családja által bitorolt zsidóktól elrabolt villában.
pampa 2008. 01. 24. 15:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#8499
Nagyon érdekes. Elküldte a rendőröket,hogy később ne lehessen azonosítani őket.....

Egy rendőrtisztet hallgattak ki a nyomozó ügyészek gyanúsítottként csütörtökön Révész Máriusz fideszes politikus 2006 októberi bántalmazási ügyében - mondta Keresztes Imre, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője. A politikust 2006 október 23-án, a Fidesz nagygyűlése után verték meg rendőrök.

Tavaly ősszel pszichológiai bűnsegédlettel már egy rendőrt meggyanúsítottak - ő látta a verést, de nem tett semmit.

Most egy rendőrtisztet, a helyszínen bevetett csapatok egyik beosztott parancsnokát hallgatták ki. A 2006. október 23-án az Astoriánál szolgálatot teljesítő tisztet hivatalos személy által elkövetett bűnpártolással gyanúsítják. A nyomozó ügyészek szerint ugyanis a parancsnok észlelte az eseményeket, de a szolgálati kötelességei ellenére semmiféle iratot nem készíttetett az ügyről.

Az ügyészek ebből arra következtetnek, hogy el akarta hallgatni az ügyet, hogy később ne derülhessen ki semi. A verést fizikailag elkövető rendőr egyébként még nincs meg.

A gyanú szerint a tiszt látta, hogy a sorfal mögött valakit bántalmaznak a rendőrök, és hogy az illető megsérült. Mira odaért, már nem bántották Révészt. Az esetről azonban semmiféle jelentést nem kért, a szolgálati szabályzat ellenére nem intézkedett. A szabályzat szerint a gumibot és bilincs - mint kényszerítő eszköz - alkalmazásánál részletes jelentést kel írni. A tisztnek még akkor is kötelessége lett volna dokumentáltatni az esetet, ha - mint ebben az ügyben is - nem közvetlen elöljárója volt az érintett rendőröknek. A tiszt ehelyett elküldte a rendőröket, javára írható viszont, hogy a sérülthöz haladéktalanul orvost hívott.

Az ügyészek arra következtetnek, hogy azért viselkedett így a rendőrtiszt, hogy később a bántalmazó rendőrök elkerülhessék a felelősségre vonást. Keresztes Imre azt mondta, hogy erre még bizonyíték kell, de ha nem lehet bizonyítani, akkor a tiszt csak mulasztásért lesz felelős.
kissherceg 2008. 01. 24. 14:35
Törölt hozzászólás
#8498
kissherceg 2008. 01. 24. 14:18
Törölt hozzászólás
#8497
pampa 2008. 01. 24. 14:15
Előzmény: #8495  Törölt felhasználó
#8496
Az a bajom vele hogy így kikerül a garancia a rendszerből. Most nem kap érte pénzt a rendőrség tehát a költségvetésbe kerül a pénz.De mint tudod a parkolásoknál is több a jogtalan eset.
Félek,hogy olyan jó" magyaros módra itt is lesz megpiszkált" mérő ami mindíg annyit mutat amennyit akar a gazdája.
Természetesen hiteles lesz,csak egy kis ráhatással lehet majd csalni vele.
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 14:08
Előzmény: #8493  pampa
#8495
"Szerinted jó dolog magánkébe adni a szabálysértés regisztrálásának lehetőségét olyan feltétellel,hogy a regisztrált eset után kap jutalékot?"

Szerintem az, hogy ki mér, lényegtelen. Ha sebességtúllépést mér, az annak a baja, aki elkövette. Meg kell érte büntetni. Mondom ezt én, aki nótórius gyorshajtó vagyok.
Ha viszont ettől kevesebb lesz a gyorshajtás és kevesebb a halálos baleset - hát megérte.
Szerintem nem lesz, de erre is bizonyítást szolgáltathat a több traffi.
Hogy a mérőeszköz tulaja pedig pénzt kap? Nem tudom. Őszintén.
Mindenesetre, akit vérdekel az üzlet, bárki beszállhat. Te is.
kissherceg 2008. 01. 24. 13:57
Törölt hozzászólás
#8494
pampa 2008. 01. 24. 13:02
Előzmény: #8492  Törölt felhasználó
#8493
Conqui

Szerinted jó dolog magánkébe adni a szabálysértés regisztrálásának lehetőségét olyan feltétellel,hogy a regisztrált eset után kap jutalékot?
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 12:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#8492
"cetas üres az államkassza, minden módot megragadnak a töltésére, nagyon folyik a lé erre arra....

pl sebesség, radarok, mindent bevetnek.. alja nép..."

herceg
Ez már durva demagógia. Még tőled is.
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 12:12
Előzmény: #8490  saru
#8491
:DDD

Draskovics meg másik állást kapott!

itt azért nincsmost kampány ( a forumon)
mert az aláírásgyüjtö papírokért rohangálnak
a pirosz szegfüs barátaink!

elveszi töled azzal hogy beadja helyeted majd nem adja be hanem kidobja a kukába! :DDD
saru 2008. 01. 24. 10:52
Előzmény: #8489  Törölt felhasználó
#8490
terhes nagyon ez a Gyurcsány... !
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 10:48
Előzmény: #8488  pampa
#8489
állitolag Gyurcsányék is gyereket várnak!:DD
pampa 2008. 01. 24. 10:47
Előzmény: #8487  saru
#8488
Fábry Sándor ízléstelen szexviccel próbálta megnevettetni az Esti Showder felvételének vendégeit. Célpontja az MSZP frakcióvezetője, Lendvai Ildikó volt. Az RTL Klub kivágatta a csütörtök esti műsorból ezt a részt, azonban a Blikk jelen volt a felvételen, és beszámolt az esetről.

Elküld

Tisztelt Olvasó!
Regisztráljon, ha szeretné naponta két e-mailben megkapni a VG Online legfrissebb híreit!
E-mail:

Fábry kormánykoalíciót támadó bevezetőjében ez hangzott el: "...elképzelem, hogy Lendvai Ildikót dugja egy csődör szamár a Combino villamoson. Lendvai Ildikótól elnézést kérünk mint nőtől, ez csak egy költői kép. Így elképzeljük. És mi lenne a válasz: megy a Combino.”

"Nem gondolom, hogy Fábry szándéka szerint bárkit meg akart volna sérteni" – mondta a műsor producere. Korábban a televíziós csatorna jogi osztályával már egyeztetett.

"Természetesen nem csak én és nem csak a párt, de minden jóérzésű ember felháborodik ezen a mocskos beszéden" - mondta Nyakó István, az MSZP szóvivője az eset kapcsán.
saru 2008. 01. 24. 10:44
Előzmény: #8486  Törölt felhasználó
#8487
nemúgy a deformjaikat... !
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 10:40
Előzmény: #8485  saru
#8486
Ledvai ildiko szerint nem tudja értelmezni a népszavazási kérdéseket az átlag ember!

magyarul H....... vagyunk! :DD
saru 2008. 01. 24. 10:22
Előzmény: #8483  Törölt felhasználó
#8485
"Elmondása szerint Német László titkár levelében azért kérte Takács Alberttől a szankcióktól való eltekintést, mert többek között a paphiány miatt számos plébános egymás után több településen tart szentmisét, amely szertartásonként féldeci, egy deciliter bor fogyasztását jelenti.";

az ügynöktörvény sem tetszene nekik... !;

vizet prédikál és bort iszik... ?!

siemens 2008. 01. 24. 10:19
Előzmény: #8483  Törölt felhasználó
#8484
Tényleg viccccc!!!!
Vakmajom oldaláról :

Melocco Miklós szobrásznak nem tetszett a csecsszopók kifejezés, ezért "cenzúrázta" Radnóti Miklós versét.

A veszprémi Brusznyai-emlékművön egy Radnóti-idézet szerepel, de az eredeti szöveg egy szavát megváltoztatta a szobrász - írja a Népszabadság.

A Nem tudhatom című vers egy részlete került a szoborra, de az alkotásban szereplő csecsszopók szót, Melocco Miklós csecsemőkre változtatta.

A lap szerint a szobrász nem véletlenül írta így az idézetet, hanem azért, mert nem tetszik neki a csecsszopó szó, az túl durva Radnóti Miklós szelíd személyiségéhez.

"Hozzátette: az utókornak joga van a finomításhoz. Majd úgy fogalmazott: ezt a dolgot elintézem majd Radnótival a mennyországban" - olvasható a Népszabadságban.

(inforadio.hu)

Öregkorára mindenki meghülyül? Átírni egy klasszikust, mert nem tetszik egy szó belőle?? Buggyant...

Ez is olyan jó kis magyar ugaros hír. :-)---

Micsoda nagy vers.

NEM TUDHATOM...

Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,
nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt
kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.
Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága
s remélem, testem is majd e földbe süpped el.
Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel
egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,
tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,
s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon
a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.
Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,
s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály,
annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,
de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát,
az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,
míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,
erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,
a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,
s mi föntről pusztitandó vasút, vagy gyárüzem,
az bakterház s a bakter előtte áll s üzen,
piros zászló kezében, körötte sok gyerek,
s a gyárak udvarában komondor hempereg;
és ott a park, a régi szerelmek lábnyoma,
a csókok íze számban hol méz, hol áfonya,
s az iskolába menvén, a járda peremén,
hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,
ím itt e kő, de föntről e kő se látható,
nincs műszer, mellyel mindez jól megmutatható.

Hisz bűnösök vagyunk mi, akár a többi nép,
s tudjuk miben vétkeztünk, mikor, hol és mikép,
de élnek dolgozók itt, költők is bűntelen,
és csecsszopók, akikben megnő az értelem,
világít bennük, őrzik, sötét pincékbe bújva,
míg jelt nem ír hazánkra újból a béke ujja,
s fojtott szavunkra majdan friss szóval ők felelnek.

Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg.

1944. január 17.
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 09:56
Előzmény: #8480  Törölt felhasználó
#8483
DLPH, én is.
kissherceg 2008. 01. 23. 22:36
Törölt hozzászólás
#8482
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 22:05
Előzmény: #8478  Törölt felhasználó
#8481
"A bűncselekmény 0.8-as határa meg kb. 1-1.2 liter."

Igazad van, az alábbi kalkulátor szerint:
link

Egy 70 kg-os sofőr 6 órakor elfogyaszt egy liter sört, akkor:
"A véralkoholszint 07:00-kor a legmagasabb, 0.76 ezrelék (36 gramm).
A vérből 13:00-ra ürül ki az alkohol teljesen."

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek