Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 10:10

Merre tovább BUX? - Technikai elemzés  

Ugrás a cikkhez
A múlt héten 4 év után először ismét határozottan áttörte a 10,000 pontos lélektani határt a BUX, a történelmi csúcsot azonban egyelőre nem sikerült megdönteni, a barométer 10,280 ponton fordult, és megindult lefelé. A technikai elemzés eszköztára szerint a korrekció folytatódhat az elkövetkező napokban-hetekben, komolyabb aggodalomra azonban egyelőre semmi jel nem mutat.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=37607
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 16:22
Törölt hozzászólás
#19
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 15:35
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
szia!
vegyél plastot óvatosan, ott van sztori!
Bluet ne vegyél szerintem, nagyon drágák ld Richter példáján is, a többi is így fog szakadni, akármi az eredmény!
Használj módszereket a kereskedéshez! Ne vegyél egyszerre minden pénzedből, sőt egy közepes kezdő csomag után kisebbekkel korrigáld, bármerre megy, legyen veszteség-küszöböd, amin ha átmegy eladod stb.
Minden jót!
(a plast hosszú távra is jó!)
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 15:29
Előzmény: #14  prfecó
#17
Valószinű eladom a Matávot. De még nem tudom mit vegyek. Valóban most jó az állam papir 10,5 %.Én OTP re Molra és Démászra gondoltam. Vagy vegyek allam
papirt ? Segitsetek dönteni Köszi.
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 10:40
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Ja es el felejtettem , hogy az alap kamat kozel 3 honapja mar, de igen magasan all, sot, meg tovabbi emelesrol is "pletykalnak" mar.
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 10:21
Előzmény: #1  portfolio
#15
A mult havi monetaris bazis csokkenes, kulfoldi toke kivonas, a BUX jo ideje nem latott magassaga, es tovabba a nyereseg ado bevezetesenek a veszelye ; sajnosez mind ,mind egy iranyba mutatnak; le fele.
prfecó 2004. 02. 09. 09:01
#14
Brókered valószinüleg szakember, azonban a pénz a tiéd és azt történik amit Te akarsz.A Bróker abból él, minél több megbizást kap ( jutalék )ezért mindig javasol valamit.Én még mindig ülök első kibocsátási Otp, Richter papirjain.De időben kell cserélni a papirokat a Matáv lecserélésre való, helyette valószinüleg még az állampapir is jobb.
Törölt felhasználó 2004. 02. 08. 10:07
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
beszélj a brókereddel.... hallagasd végig nyugodtan, majd menj hallótávolságon kívülre és cselekedj ellenkezőleg :)
ahogy elnézem nem tagnap vetted a matávot. erről annyi jut eszembe, hogy az (nem realizált) árfolyamnyereség/ves zteség mellett évek alatt az oszalékok is szépen javíthatják a hozamot.
Törölt felhasználó 2004. 02. 08. 05:45
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Portfolió diverzifikáció! Érdemes néha figyelned az árfolyamváltozásokat , és esetleg a piaci várakozásokat. Az elmult pár évben realizálhattál volna nyereséget. A következőkben erre érdemes odafigyelned:)!
Pers ze a kockázatvállalási hajlandóságod mértéke és a befektetni kívánt összeg nagysága adja meg az ideális portfoliót a számodra.
Beszélj a brókereddel, ezeket neki tudnia kell!
Lehetőségek:
- kiszállsz belőle, és más pozit nyitsz
- bővíted a "portfóliód" egyéb instrumentumokkal, és friss pénzekkel
- tartod a pozit, és hosszútávon nézed a hozamot (5-10 év)
- tőkeáttételes ügyletek mögé rakod fedezetként
Egy a lényeg, jelen pillanatban nem a legkisebb kockázattal kezeled a megtakarításodat.
So k sikert a gondolkozáshoz!
Törölt felhasználó 2004. 02. 06. 10:29
#11
Én még a jegyzéskor vettem 730-ért.
Sajnos nem adtam el mikor 2000 felett
volt.Most azt látom hogy Pl az OTP már a duplája az akkori árfolyamának. Pl.
2001 04 BUX 6936 Matáv 939 OTP 1496.
Mit érdemes venni ?Esetleg több féle részvény nem biztonságosabb -e ?
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 15:23
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#10
Kedves Iminim!Több kérdés is felmerül a kérdésedre:-Mennyi ideig akarsz legközelebb ülni papírban?(hosszú vagy rövidtávú bef.-ről álmodozol)(még a Matáv is lehet jó)-Mekkora kockázatot vagy hajlandó vállalni?(Ha kétes tanácsadásokra hallgatsz,elég nagyot vállalsz!)
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 15:12
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#9
mennyin vetted?
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 14:59
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Kedves iminim.
Próbálkoztál már a mély levegővel?
p.lama
prfecó 2004. 02. 05. 14:48
#7
Nagyon sajnálom, de az általam megbizott augorok BUX elemzése a következő volt. Az eleresztett fehér galambok röppályája Keletről Nyugatra irányult, ez okkultista elemzőknél esést jelez.Utóbbi három napon bejött, ezért Ő megasztár elemző titulust kap és napi háromszori tiszta ócsut. Persze van ennél komolyabb elemzés, de senki ne felejtse el 2004. jan. -i 10000 BUX pontosan harmadával kevesebbet ér az előzőnél.
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 13:42
#6
Több éve űlök a Matávon hátha emelkedik.
De sajnos nem. Mit érdemes venni ?
Köszi..
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 13:24
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Ez igaz,de az ebihal 11K-s Richter befektetése akkor is hoz kutyaugató profitot,ha 27-en adja és akkor is,ha 20-on. De lehet hozni bármelyik blue-t példának.
Mindig tanulok,erre is jó ez a site :-)
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 11:56
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Ezt a tanulási folyamatot nagyon jól látod.
Profitot realizálni akkor szoktak, amikor van profit a befektetésen (ez pozitív eredményvárakozások teljesülése esetén egybeeshet a gyorsjelentések utáni időszakkal). Minden egyéb esetben annyi köze van a gyorsjelentéshez, mint ebihalnak az ugatáshoz.

További jó tanulást!
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 10:46
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Nem a gyorsjelentések után szoktak profitot realizálni?
Persze mindig tanulok valamit.... :-)
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 10:30
Előzmény: #1  portfolio
#2
Tisztelt Portfolio !
Az elemzés végkövetkeztetéseive l alapvetően egyetértek.
Megjegyz ésem : a trendek vizsgálatához a logaritmikus skála használata ajánlott !!
Tisztelettel
Kiss arnoti István
arnot@axelero .hu

Topik gazda

Kissarnoti
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek